2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2006

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:56:54 1562 Dav Connor Ripley RC 40 M
2 01:56:59 1468 Dave Bell Notts University M
3 01:57:13 1205 Chris Southam Stilton Striders 40 M
4 01:59:02 1725 Mark Bendall Horsforth Harr M
5 02:00:04 1402 Philip Critchlow Beaumont Leys M
6 02:00:44 1396 Andrew Hart L Corithanians 40 M
7 02:00:55 1726 Tony Hazell Horsforth Harr M
8 02:00:58 1218 Mark Bridges OWLS M
9 02:01:08 1688 Bruce Judge Garden City R M
10 02:02:28 1374 Glenn North Barrow Runners 40 M
11 02:03:38 1649 Frank Fulcher Handy Cross R M
12 02:03:40 1338 Martin Gaunt Notts University M
13 02:03:46 1386 Richard Whitelegg Hinckley RC M
14 02:04:37 1103 Michael Benford Notts AC M
15 02:05:39 1278 Richard Darling Erewash Valley M
16 02:05:42 1384 Ian Paramore Barrow Runners 40 M
17 02:06:35 1165 Graham Stephens 40 M
18 02:07:39 1682 Robert Gregory OWLS M
19 02:07:58 1425 Tim Norman Burton AC 40 M
20 02:08:45 1655 David Hartwell Oxford City AC 40 M
21 02:08:50 1713 Edmond Murden Shelton Striders 40 M
22 02:09:08 1195 Chris Jordan Hinckley RC M
23 02:09:20 1203 Andrew Colegate Long Eaton RC M
24 02:09:27 1431 Mark White M
25 02:09:41 1579 Paul Massingham Stamford Strider M
26 02:09:47 1448 Mark King Birstall RC M
27 02:09:55 1701 Dirk Brandon Barrow Runners 40 M
28 02:10:00 1635 Christine Howard Matlock AC 35 F
29 02:10:03 1052 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
30 02:10:10 1469 Beth Eburne Hinckley RC F
31 02:10:25 1504 Nigel Cobb Redhill RR 40 M
32 02:10:39 1570 Mark Riches Belper Harr 40 M
33 02:10:41 1316 Stuart Hopkins Kenilworth R M
34 02:10:50 1180 Steve Bolton Wreake Runners 50 M
35 02:10:59 1621 John Dooey Handy Cross R 40 M
36 02:11:17 1427 Pete Gillespie Redhill RR 40 M
37 02:11:24 1020 Mark Tomlinson Ripley RC M
38 02:11:31 1146 Julian Crowther Holme Pierrepont M
39 02:11:40 1462 David Veasey Burton AC 50 M
40 02:11:49 1255 Imogen Thornburgh Milton Keynes AC F
41 02:12:27 1629 Christian Weikert-Picker Hinckley RC M
42 02:12:30 1452 Gary Brown Ripley RC M
43 02:12:41 1019 Ian Apperley Barrow Runners 40 M
44 02:12:51 1561 Graham Moore 40 M
45 02:13:03 1048 Tim Henderson 40 M
46 02:13:24 1349 Andrew Mason OWLS M
47 02:13:29 1283 Paul Scholte Peel RR M
48 02:13:45 1601 Tim Charles Cheltenham Harr M
49 02:13:52 1754 Jonathan Kinder Rolls Royce H M
50 02:13:55 1652 Adam Toyne M
51 02:14:00 1708 Royston Lee Barrow Runners 40 M
52 02:14:10 1668 Matthew Kingston M
53 02:14:29 1683 Martin Stevens Werrington Jog M
54 02:14:29 1206 Matthew Nutt Formula One M
55 02:14:29 1176 Daniel Clifford Formula One M
56 02:14:30 1603 Sharon Orridge Notts AC 35 F
57 02:15:15 1269 Sean Matthews Long Eaton RC M
58 02:15:19 1693 Mark Gamble M
59 02:15:20 1436 Mark Walker Ripley RC 40 M
60 02:15:52 1575 Jason Wheetman M
61 02:16:05 1506 Darran Aston 40 M
62 02:16:31 1428 Roderick Lavers Thame Runners 40 M
63 02:16:36 1335 Ian Lamb Milton Keynes AC 40 M
64 02:16:44 1249 John Rees Barrow Runners 40 M
65 02:16:50 1442 Trenor Emms Thanet RR 40 M
66 02:16:51 1515 John Taylor Rolls Royce H 40 M
67 02:16:58 1755 Sebastian Jones M
68 02:17:08 1422 Steve Colbourne Sphinx AC 50 M
69 02:17:17 1079 Richard Quennell Rugby & N'ampton M
70 02:17:24 1161 Johnathon Crannage Long Eaton RC M
71 02:17:32 1451 Lindsay Kehoe Highgate Harr F
72 02:17:37 1695 Lizzie Clifford Garden City R 35 F
73 02:17:46 1177 Mark Jurgens M
74 02:17:49 1385 Christopher Jepson Ripley RC 40 M
75 02:18:10 1319 Richard Hill Long Eaton RC M
76 02:18:23 1047 Marcellus Springer Horsforth Harr 50 M
77 02:18:48 1654 Jon Kew Maidenhead AC M
78 02:19:01 1197 John Bell Reigate Priory 40 M
79 02:19:19 1446 Andrew Morgan Derwent Runners M
80 02:19:30 1526 Steve Sayers Beaumont Leys 40 M
81 02:19:40 1353 Patrick Bareham Notts University M
82 02:20:02 1051 Steve Large Horsforth Harr 40 M
83 02:20:04 1201 Dilip Dattani Barrow Runners 40 M
84 02:20:58 1355 Marcus Whelband Vegetarian AC M
85 02:21:03 1747 Mark Gardner Derby Tri M
86 02:21:09 1583 Allen Lel-Sour Spa Striders M
87 02:21:41 1686 Alan Hannibal Huntingdon RRC 40 M
88 02:22:02 1759 Jonathan Ashworth Woodstock Harr M
89 02:22:08 1126 Duane Daugherty 40 M
90 02:22:27 1364 Arthur Short Grantham AC 40 M
91 02:22:29 1207 Mike Sheldon Barrow Runners 40 M
92 02:22:59 1488 Seth Lewis Hinckley RC M
93 02:23:03 1139 Mike Ellis M
94 02:23:18 1163 Alex Toll Barrow Runners M
95 02:23:23 1114 David Vernall Formula One M
96 02:23:28 1664 Michael Muhlmann Serpentine RC M
97 02:23:35 1416 Adrian Whalley Hinckley RC 40 M
98 02:23:53 1258 Tom Maughan Bromsgrove & Red M
99 02:23:59 1615 Andrew Unitt 40 M
100 02:24:08 1718 Jim Edwards Hartsholme R 60 M