2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2007

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:54:02 544 Peter Galpin Huntingdon RR M
2 01:56:25 257 Chris Southam Stilton Striders M
3 01:58:55 536 Alan Barnes Herne Hill H M
4 01:59:27 178 Mark Bridges OWLS M
5 01:59:59 428 Peter McKnight M
6 02:00:20 391 Tim Woodthorpe Notts AC M
7 02:01:31 365 Mark Chamberlain Roadhoggs 40 M
8 02:02:34 44 Chris Jordan Hinckley RC M
9 02:03:24 228 Glenn North Barrow Runners 40 M
10 02:04:04 392 Richard Darling Notts AC M
11 02:04:11 751 Lee Tomlinson Hermitage Harr M
12 02:05:33 45 Paul Lewis Long Eaton RC M
13 02:05:48 108 Joel Jameson M
14 02:05:52 379 Anthony Rosak M
15 02:05:53 11 Julian Crowther H.Pierrepont RC 40 M
16 02:06:07 722 Gary Payne George Eliot Str 50 M
17 02:06:33 499 David Bailey Milton Keynes AC M
18 02:06:35 731 Patrick Devine-Wright OWLS M
19 02:06:39 617 Stuart Cunningham N. Derbyshire RC 40 M
20 02:06:42 2 Nicola Clay Stilton Striders F
21 02:06:46 568 Jonny Muir Nene Valley H M
22 02:06:48 139 Stephen Davies Mansfield Harr 40 M
23 02:07:46 341 Ian Paramore Barrow Runners 40 M
24 02:08:07 128 Martin Stevens Werrington Jog M
25 02:08:59 9 Kurt Fitch M
26 02:09:04 329 Ian Gladwell West End Runners 40 M
27 02:09:14 58 Tim Price Solihull & SH M
28 02:09:24 421 Graham Stephens 40 M
29 02:09:30 715 Mark King Leicester Tri M
30 02:09:38 737 Edmond Murden Shelton Striders 40 M
31 02:09:44 165 John Robertson Derby AC 40 M
32 02:09:52 631 David Hartwell Oxford City AC 50 M
33 02:10:08 784 Dave Rantell Cheltenham Harr M
34 02:10:31 489 Neil Halliday Derby AC M
35 02:10:57 335 Mike Ellis Spa Striders M
36 02:11:10 4 Paul Scholte Peel RR M
37 02:11:15 213 Howard Andersen Northbrook AC 40 M
38 02:11:20 702 Carl Baker Peel RR 40 M
39 02:11:23 748 Zoe Fleming Birstall RC F
40 02:11:39 413 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
41 02:11:41 469 Mark Riches Belper Harr 40 M
42 02:11:46 655 Tim Stock Macclesfield H 40 M
43 02:12:04 496 James Midgley Erewash Valley M
44 02:12:06 142 Richard Hill Long Eaton RC M
45 02:12:24 320 Steve Bolton Wreake Runners 50 M
46 02:12:28 348 David Walsh Redhill RR 40 M
47 02:12:54 266 Paul Kerr Stilton Striders M
48 02:13:11 322 Nigel Elson Hatton Darts M
49 02:13:25 375 Gary Brown Ripley RC M
50 02:13:44 448 Matthew Nutt Formula One CC M
51 02:14:19 823 Jason Tilley Hatton Darts M
52 02:14:39 471 Richard Bettsworth Wreake Runners 40 M
53 02:14:42 787 Andy Ball Huncote Harr 40 M
54 02:14:59 724 Robert Gregory OWLS 40 M
55 02:15:08 458 Paul Burslem Trentham RC 40 M
56 02:15:10 723 Mark Stock Shepshed RC 40 M
57 02:15:12 639 Chris Fletcher Hatton Darts 40 M
58 02:15:15 728 Mick Wareham Ripley RC 40 M
59 02:15:41 145 Jon Kemp Wellngbro & Dist M
60 02:15:45 706 Paul Hood OWLS M
61 02:16:00 38 Joad Raymond Cambridge & C AC 40 M
62 02:16:09 193 Ian Chant Long Eaton RC M
63 02:16:09 69 Alex Toll Barrow Runners 40 M
64 02:16:13 237 Roger Booth Shelton Striders 50 M
65 02:16:19 328 Jonathon Burch OWLS 40 M
66 02:16:24 316 Gordon Smith Hatton Darts M
67 02:16:52 476 Clive Allison Long Eaton RC M
68 02:17:15 514 Steve Campion Lincoln Wellngtn 40 M
69 02:17:30 596 Andy Parkin Ripley RC M
70 02:17:32 334 Jonathon Hughes Long Eaton RC 40 M
71 02:17:38 777 Matt Adey Peel RR M
72 02:17:42 604 Mark Goldstein Trentham RC M
73 02:17:58 299 Andy Blaize Northampton RR M
74 02:18:09 310 Michael Stiff OWLS 40 M
75 02:18:21 693 Brian Fox Lincoln Wellngtn 40 M
76 02:18:32 680 David Daniel Broms & Redditch 40 M
77 02:18:53 189 Trevor Allpport 50 M
78 02:18:59 160 Rob Carvell Nuneaton Harr M
79 02:19:13 665 David Wilkinson Long Eaton RC 40 M
80 02:19:21 613 Kevin Lenihan N. Derbyshire RC 40 M
81 02:19:22 772 Carl Sommer Huncote Harr M
82 02:19:24 807 Dilip Dattini Barrow Runners 40 M
83 02:19:29 547 Chris Young Newark AC M
84 02:19:30 603 Darran Aston 40 M
85 02:19:38 109 Ian Beckingham Redhill RR 40 M
86 02:19:41 39 Michael Grehan Dunstable RR 40 M
87 02:19:46 656 Martin Platt Macclesfield H 50 M
88 02:19:59 490 Robert Houghton Barrow Runners M
89 02:20:06 40 Matthew Bohnert 40 M
90 02:20:12 579 David Watson N. Derbyshire RC 40 M
91 02:20:15 65 Jon Wheatley Birstall RC 40 M
92 02:20:20 541 Liam Fidler N. Derbyshire RC M
93 02:20:20 705 Tony Nutt Coventry ri 40 M
94 02:20:31 277 Andrew Newbould 40 M
95 02:20:43 410 Stephen Gentle Shelton Striders M
96 02:20:51 619 Roderick Lavers 50 M
97 02:20:53 718 Duncan Cowie Sinfin RC 40 M
98 02:20:57 607 Liz Crawford Solihull & SH F
99 02:20:58 822 Rich Ventrella-Hudsn Notts AC 40 M
100 02:21:01 356 Andy Watson Erewash Valley 50 M