2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2008

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:52:36 629 Neil Renault Long Eaton RC M
2 01:53:20 309 Martin Lewis Poole Runners 25 M
3 01:54:15 289 Philip Chritchlow Beaumont Leys 40 M
4 01:54:59 161 Mark Bendall Horsforth Harriers 35 M
5 01:55:25 544 Chris Southam Stilton Striders 40 M
6 01:57:10 630 Andrew Mnneill Long Eaton RC 40 M
7 02:01:42 179 Paul Lewis Long Eaton RC 35 M
8 02:02:23 101 Tim Price Solihull & Small Heath AC 30 M
9 02:03:12 671 Bruce Judge Garden City Runners 35 M
10 02:03:42 264 Neil Derby AC 30 M
11 02:04:14 169 Kurt Fitch 35 M
12 02:04:24 723 Richard O'Sullivan 35 M
13 02:04:40 476 John Robertson Derby AC 45 M
14 02:04:47 633 Andy Colgate Long Eaton RC 25 M
15 02:05:00 516 Stuart Hopkins Kenilworth Runners 30 M
16 02:05:05 525 Jonathan Burch Owls AC 40 M
17 02:06:41 670 Mark King Leicester Triathlon Club 35 M
18 02:07:15 373 Mr Ashley Hollis Wreake 40 M
19 02:07:30 39 Ian Benskin Shepshed RC 30 M
20 02:08:01 42 Graham Stephens 45 M
21 02:08:51 485 Anthony Rosak 35 M
22 02:09:07 365 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
23 02:09:31 672 Nicholas Cousins 25 M
24 02:09:34 376 Chris Morrison Sinfin RC 50 M
25 02:09:37 165 Richard Bettsworth Wreake 40 M
26 02:10:03 102 Steve Lidgate-taylor Solihull & Small Heath AC 30 M
27 02:10:29 212 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 35 M
28 02:10:57 612 Stuart Mcinnes 25 M
29 02:11:07 369 John Terry Hermitage Harriers 30 M
30 02:11:13 752 Matt Fowler Wooton Runners 30 M
31 02:11:26 590 Mark Dempsey Formula One Circuit Crew 35 M
32 02:11:40 244 Paul Hood Owls AC 30 M
33 02:11:47 736 Jonathan Kinder Rolls Royce Harriers 35 M
34 02:11:52 636 John Mould Shepshed RC 50 M
35 02:11:53 452 Oliver Jeffcote 25 M
36 02:11:57 53 Alex Toll Barrow Runners 40 M
37 02:12:02 664 Paul Massingham Stamford Striders 30 M
38 02:12:04 607 David Saunders Leicester Coritainians 40 M
39 02:12:11 426 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 45 M
40 02:12:14 521 Simon Elliott Hatton Darts 30 M
41 02:12:25 8 Martin Stevens Werrington Joggers 30 M
42 02:12:57 699 Chris Fletcher Hatton Darts 45 M
43 02:13:13 522 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
44 02:13:14 106 David Walsh Redhill Road Runners 45 M
45 02:13:27 557 Paul Gregory Hermitage Harriers 35 M
46 02:13:37 61 Jonathan Ashley Solihull & Small Heath AC 30 M
47 02:13:42 762 Paul Thompson Sparkhill Harriers 30 M
48 02:13:44 360 Ian Chant Long Eaton RC 35 M
49 02:13:45 524 Barry Wilson Ludlow Runners 55 M
50 02:13:57 724 Peter Gillespie Redhill Road Runners 40 M
51 02:14:25 662 Richard French Northbrook AC 35 M
52 02:14:48 454 David Rayner Crawley AC 45 M
53 02:15:04 759 David Pell West End Runners 25 M
54 02:15:12 328 Steve Hiorns Ealing Southall & Middlesex A.C. 40 M
55 02:15:33 551 Helen Finch Solihull & Small Heath AC F
56 02:15:34 526 Mark Bush Wreake 30 M
57 02:15:47 189 Kevin Brown Redhill Road Runners 30 M
58 02:16:06 628 Michael Hand Dunstable Road Runners 45 M
59 02:16:22 455 Joel Clewett Crawley AC M
60 02:16:32 583 Julian Huckle Werrington Joggers 45 M
61 02:16:47 342 Paul Dennis Siemens AC 40 M
62 02:16:50 640 Dave Mcmillan South Derbyshire RR 50 M
63 02:17:13 344 Ian J Berry Winchester & District AC 35 M
64 02:17:51 152 Chris Young Newark AC 30 M
65 02:18:00 333 Helen Burrell Redhill Road Runners 40 F
66 02:18:01 502 Robert Gregory Owls AC 40 M
67 02:18:33 195 Jenni Muston Shepshed RC 30 F
68 02:18:46 598 Mark Treadwell Nuneaton Harriers 35 M
69 02:19:05 720 Ian Apperley Barrow Runners 40 M
70 02:19:10 252 Mark Davis Redhill Road Runners 25 M
71 02:19:27 676 N Houlihan Fleckney & Kibworth RC 40 M
72 02:19:48 523 Dilip Dattani Barrow Runners 45 M
73 02:20:00 700 Sharon Mellors Belper Harriers 35 F
74 02:20:11 706 Trevor Allport 50 M
75 02:20:21 550 Edward O'connor Owls AC 30 M
76 02:20:26 563 James Borrett 35 M
77 02:20:35 49 Mark Hobbs Bournville Harriers 30 M
78 02:20:41 256 Darran Aston 45 M
79 02:20:45 67 Lucie Custance Kettering Town Harriers 25 F
80 02:21:22 609 Gerry O'brien South Derbyshire RR 30 M
81 02:21:51 91 Paul Stacey Redhill Road Runners 40 M
82 02:22:13 738 Malcolm Down Marshall Milton Keynes 45 M
83 02:22:29 517 Darren Harley Siemens AC 35 M
84 02:22:39 5 Keith Yendall Barrow Runners 30 M
85 02:22:40 247 Richard Hyde Erewash Valley 40 M
86 02:23:06 745 David Rennie West End Runners 35 M
87 02:23:26 168 Kruger Fitch 30 M
88 02:23:39 127 Monica Fee Long Eaton RC 25 F
89 02:23:53 623 Mark Tomlinson Redhill Road Runners 45 M
90 02:23:55 394 Andy Gillies Road Runners Club 45 M
91 02:23:56 714 Sebastian Howell 30 M
92 02:24:00 533 Gerald Kinsella Little Eaton Hornets 40 M
93 02:24:09 353 Tim Ellwood Wellingborough and District AC 40 M
94 02:24:16 561 Mark Siemens AC 40 M
95 02:24:59 45 Duane Daugherty 45 M
96 02:25:06 737 John Taylor Rolls Royce Harriers 40 M
97 02:25:42 556 James Hoskins Beckenham RC 25 M
98 02:25:48 505 Louise Peters Stopsley Striders 35 F
99 02:25:57 98 Sarah Wileman 25 F
100 02:26:00 413 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F