2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2010

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:52:48 567 Richard Kay Notts AC M
2 01:56:13 913 Philip Chritchlow Beaumont Leys 40 M
3 01:57:30 526 James Ellis Clapham Chasers M
4 01:57:54 426 Paul Halford Werrington Joggers M
5 01:59:35 253 Paul Mannion Ashbourne RC M
6 02:01:22 754 Ed Banks Birmingham Rowheath AC M
7 02:03:32 86 Ian Murdey Beaumont Leys M
8 02:04:08 272 Jamie Anderson Telford AC M
9 02:05:42 929 Oliver Jeffcote M
10 02:05:59 986 Ed Murden Long Eaton RC 40 M
11 02:06:43 561 Christopher Ashford Brat M
12 02:07:01 408 Graham Stephens 50 M
13 02:07:15 406 Paul Davies Centurion RC 40 M
14 02:07:29 553 Marcus Whelband Milton Keynes AC M
15 02:07:38 642 Steven Lidgate-Taylor Solihull & Small Heath AC M
16 02:07:39 197 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
17 02:07:50 491 Alex Toll Barrow Runners 40 M
18 02:07:57 113 Christian Davidson Stilton Striders M
19 02:07:59 444 Tim Price Solihull & Small Heath AC M
20 02:08:07 679 Lou Collins Formula One Circuit Crew F
21 02:08:33 329 Trevor Wilkinson Spa Striders 40 M
22 02:09:05 968 Tim Cook Bedford & County M
23 02:09:09 179 Dan Doherty Wellingborough & District AC M
24 02:09:45 544 Mark Styles Nuneaton Harriers M
25 02:10:22 512 Marc Gadsden Telford AC M
26 02:11:03 602 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
27 02:11:09 17 Tim Cadman M
28 02:11:32 381 Mark King Leicester Tri Club M
29 02:11:38 379 Alan Pritchard Cambridge & Coleridge M
30 02:11:50 262 Anthony Ballance Westbury Harriers 40 M
31 02:12:16 64 Paul Hood Wigan Phoenix M
32 02:12:22 180 Ian Chant Long Eaton RC M
33 02:12:26 139 Mark Davis Redhill Road Runners M
34 02:12:57 199 Ashley Miles Sphinx M
35 02:13:16 753 Mark Ince Birmingham Rowheath AC M
36 02:13:47 906 Shaun x Hatton Darts M
37 02:14:15 235 Kurt Fitch 40 M
38 02:14:24 143 Jane Ovington Milton Keynes AC 35 F
39 02:14:25 142 Neil Ovington Milton Keynes AC 40 M
40 02:14:46 813 Simon Piper Cherwell Runners M
41 02:14:49 876 Noel Houlihan Fleckney Kibworth 40 M
42 02:14:52 999 Simon Jeffs Ellesmere Port Running Club M
43 02:15:29 761 Keith Alger M
44 02:15:38 606 Gary McDaniels Northampton RR 40 M
45 02:15:36 434 Tony Gilbert Bourne Town Harriers 40 M
46 02:15:50 141 Jenni Muston Charnwood AC 35 F
47 02:15:56 349 Kate Wright Stratford AC 45 F
48 02:16:07 528 Graham Moore 40 M
49 02:16:18 49 Jim Leatherland 50 M
50 02:16:46 2 Richard Bruce Dr. M
51 02:16:57 421 Kruger Fitch M
52 02:17:02 330 Carolyn Wilkinson Spa Striders 35 F
53 02:17:10 853 Simon Courtney Stadium Runners M
54 02:17:14 788 Stephen Laker Wirral AC M
55 02:17:18 490 Peter Mensley Charnwood AC 50 M
56 02:18:01 721 Mat Radbourne Sinfin RC M
57 02:18:15 509 Myshola Kirkham Coventry Godiva Harriers F
58 02:18:20 733 Mark Dempsey Formula One Circuit Crew 40 M
59 02:18:16 839 Andrew Hilton M
60 02:18:23 353 Dilip Dattani 40 M
61 02:19:17 456 Rebecca Smith Northbrook AC 35 F
62 02:19:21 803 Mark Waplington Tamworth AC 40 M
63 02:19:29 609 Kelvin Banbury Ivanhoe Runners M
64 02:19:44 670 Ian Read 40 M
65 02:19:57 634 Mark Gregory Huncote Harriers AC M
66 02:20:00 914 Matt Butler Leamington AC & C M
67 02:20:15 1 David Saunders Leicester Coritainians 40 M
68 02:19:30 378 David Pell Cambridge & Coleridge M
69 02:20:44 479 Richard Brangwin Spa Striders M
70 02:20:42 405 Ramzi Sidani M
71 02:21:10 216 Dave Waddington Harborough AC 40 M
72 02:21:51 338 John Elliott Northbrook AC 40 M
73 02:21:36 883 Paul Guest Huncote Harriers AC M
74 02:22:06 689 Stephen Deegan Tamworth AC 40 M
75 02:22:14 578 Barry Wilson Ludlow Runners 50 M
76 02:22:18 940 Christopher Noble Cherwellrunners & Joggers 40 M
77 02:22:38 27 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
78 02:22:45 117 Jeffrey Adams Vegetarian Cycling & AC 50 M
79 02:22:53 316 Ian Robinson Barrow Runners 40 M
80 02:23:20 6 Sarah Wileman Sheffield Running Club F
81 02:23:31 915 John Carnegie Huncote Harriers AC 40 M
82 02:23:38 869 Will Mason Wigan Phoenix M
83 02:23:57 66 Arron Kirkby 40 M
84 02:24:04 891 Martin Hulbert M
85 02:24:04 358 Peter Fahy Sphinx M
86 02:24:32 103 Linda Howell Bournville Harriers F
87 02:24:32 671 Shaun Wootton 40 M
88 02:24:44 949 Paul Clarke Long Eaton RC M
89 02:24:07 247 Steve Bolton Wreake 50 M
90 02:24:58 614 Marcel Darling Shelton Striders M
91 02:24:56 529 John Rees Barrow Runners 40 M
92 02:24:25 562 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
93 02:25:14 550 Mike Sheldon Barrow Runners 50 M
94 02:25:13 382 Christopher Timmins Black Country Tri M
95 02:25:57 65 Andrew Dolman Shelton Striders 40 M
96 02:26:08 182 Julian Cockshott 40 M
97 02:26:40 539 Duane Daugherty 40 M
98 02:26:44 45 Matt Evans Sinfin RC 40 M
99 02:26:33 26 Douglas Talbot M
100 02:26:12 959 Steve Hammond 50 M