2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2011

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:49:52 721 Nigel Stirk Tipton Harriers M
2 01:50:33 795 James Buis Heaton Harriers M
3 01:53:26 986 Paul Rodgers M
4 01:53:42 119 Ed Banks Birmingham Running And Triathl M
5 01:53:46 407 Stuart Spencer Barrow Runners M
6 01:55:49 662 Philip Critchlow Beaumont Leys 40 M
7 01:56:31 304 Chris Southam Stilton Striders 40 M
8 01:57:17 992 Joel Jameson M
9 01:58:28 335 Paul Mannion Ashbourne RC M
10 01:59:28 321 James Ellis Clapham Chasers M
11 01:59:56 468 Chris Jordan Hinckley RC M
12 02:01:07 839 Michael Moore Werrington Joggers M
13 02:01:38 562 Ian Murdey Beaumont Leys 40 M
14 02:01:46 862 Darren Studd Stamford Striders M
15 02:02:10 301 Olver Jeffcote M
16 02:02:32 347 Simon Midwood Valley Striders M
17 02:02:38 946 Gordy Smith Hatton Darts 40 M
18 02:03:03 865 Sam Pearch Shelton Striders M
19 02:05:17 134 Alex Toll Barrow Runners 40 M
20 02:05:36 207 Christian Davidson Stilton Striders M
21 02:05:56 765 Stephen Hawkins Shelton Striders 40 M
22 02:06:05 643 Mark Ince Birmingham Running And Triathl M
23 02:06:36 432 Jonathan Burch 40 M
24 02:06:39 133 Simon Bentley Solihull and Small Heath AC M
25 02:06:44 761 Rob Minton Stratford AC M
26 02:07:23 439 Graham Stephens 50 M
27 02:07:30 674 Tuhin Wahid M
28 02:07:47 859 Kingsley Cook Huncote Harriers AC 40 M
29 02:07:52 33 Richard Bruce TriTalk.co.uk M
30 02:07:55 488 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
31 02:08:04 873 Paul Halford Werrington Joggers M
32 02:08:07 161 Patrick Wheeler 40 M
33 02:08:09 634 Matthew Crosse 40 M
34 02:08:19 473 Richard Walsh Worcester Athletic Club M
35 02:08:41 678 Darren James Tanner Fell Foxes M
36 02:09:00 737 Mark King Leicester Tri Club 40 M
37 02:09:13 405 Noel Houlian Fleckney and Kibworth RC 40 M
38 02:09:23 428 Mark Carwardine Centurion RC 40 M
39 02:09:26 434 David Owen South Derbyshire RR 40 M
40 02:10:20 783 Simon Courtney Stadium Runners Huddersfield M
41 02:10:28 633 Paul Gregory Hermitage Harriers M
42 02:10:37 360 David Penman Valley Striders M
43 02:11:05 747 Tim Cadman M
44 02:11:08 733 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 40 M
45 02:11:18 763 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 40 M
46 02:11:53 991 Steven Lidgate-Taylor Solihull and Small Heath AC M
47 02:12:41 97 Richard Dobedoe Stratford AC 40 M
48 02:12:44 715 Trevor Wilkinson Spa Striders 40 M
49 02:13:00 788 Graham Moore 40 M
50 02:13:27 617 Richard Hodge Northbrook AC M
51 02:13:50 436 Daniel Teasel North Derbyshire RC M
52 02:13:55 254 Ian Hunter Kimberley and District Strider M
53 02:14:06 939 Brian Miller Leamington AC and C 40 M
54 02:14:07 714 Girvan Wright Long Eaton RC 40 M
55 02:14:21 718 Andy Blaize Northampton RR 40 M
56 02:14:50 953 Richard Shephard Spa Striders M
57 02:14:57 431 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
58 02:14:58 650 Roger Homes Kenilworth Runners 40 M
59 02:15:15 792 Stephen Pezzutti Shelton Striders M
60 02:15:16 307 Jerry Pullinger Bedford Harriers 50 M
61 02:15:24 62 Kate Wright Stratford AC 45 F
62 02:15:26 223 Chris Brown Barrow Runners M
63 02:15:28 847 Mark Hannah M
64 02:15:50 521 Andrew Skailes M
65 02:16:06 47 Patrick Bareham Tunbridge Wells Harriers M
66 02:16:08 977 Ian Paramore Barrow Runners 40 M
67 02:16:19 717 Steph Russell Northampton RR F
68 02:16:43 665 Christopher Noble Cherwell Runners 40 M
69 02:16:49 600 Marcel Darling Shelton Striders 40 M
70 02:16:50 864 David Thornton Shelton Striders 50 M
71 02:16:57 337 Peter Fellows Northbrook AC 50 M
72 02:17:19 548 Pearce Phillips Uknetrunner 40 M
73 02:17:23 636 Daniel Anderson Beaumont Leys M
74 02:17:28 231 Henry Morrison M
75 02:17:37 746 Kelvin Banbury Ivanhoe Runners M
76 02:17:40 655 Stephen Deegan Tamworth AC 40 M
77 02:17:46 848 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club M
78 02:17:46 530 Haseeb Ahmad Leicester Tri Club 40 M
79 02:17:49 258 Aaron Kirkby 40 M
80 02:17:53 560 Patrick Mcneight Stilton Striders 40 M
81 02:17:58 296 Geoff Newill Barrow Runners 50 M
82 02:18:03 586 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
83 02:18:11 698 Timothy Lowrie M
84 02:18:13 980 Julie Lamb Wigston Phoenix 35 F
85 02:18:14 911 Mark Dempsey Formula One Circuit Crew 40 M
86 02:18:26 728 David Pell Brandon Fern Hoppers M
87 02:18:33 85 Scott Haywood Sinfin RC M
88 02:18:37 31 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
89 02:18:39 979 Helen Mounteney Barrow Runners F
90 02:18:40 898 Dave Harte Bournville Harriers 40 M
91 02:18:48 902 Mike Anslow Black Country Triathletes M
92 02:19:02 54 Martin Hulbert Wigston Phoenix RC M
93 02:19:14 410 Emily Ault Barrow Runners F
94 02:19:18 654 Mark Waplington Tamworth AC 40 M
95 02:19:18 537 Mathew Radbourne Sinfin RC M
96 02:19:19 377 Stuart Cunningham North Derbyshire RC 40 M
97 02:19:24 951 Alan Hayes Grantham AC 40 M
98 02:19:30 317 Keith Alger Holme Pierrepont M
99 02:19:34 736 Laura Johnson Charnwood AC F
100 02:19:41 799 Mark Baker Northbrook AC 40 M