2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:52:23 962 Mark Powell Wigston Phoenix RC M
2 01:54:11 745 Matthew Poynton Wreake M
3 01:54:18 342 Ed Banks Birmingham Running Athletics M
4 01:56:08 192 Chris Southam Stilton Striders 40 M
5 01:58:15 828 Darren Tanner Clapham Chasers M
6 01:59:41 235 Matthew Stratford Redhill Road Runners M
7 02:00:27 435 Richard Whitelegg Hinckley RC 40 M
8 02:00:39 570 Simon Midwood Valley Striders M
9 02:01:21 292 Christopher Ashford Birmingham Running Athletics M
10 02:02:00 670 Dan Doherty Team Balancise M
11 02:02:06 323 Dean Taylor Ripley RC M
12 02:02:12 462 Ian Murdey Beaumont Leys 40 M
13 02:02:12 352 Kevin Doyle Kimberworth Striders M
14 02:02:13 782 Carl Sommer Huncote Harriers AC M
15 02:02:38 341 Jonathan Burch 40 M
16 02:03:00 390 Chris Cotton Kimberworth Striders M
17 02:03:04 723 Gordy Smith Burton Athletic Club 40 M
18 02:03:20 254 Martin Makin Charnwood AC M
19 02:03:45 239 Marvin Ryan Huncote Harriers AC M
20 02:04:08 601 Paul Davies Centurion RC 40 M
21 02:04:45 229 Daniel Robinson Birmingham Running Athletics M
22 02:04:56 827 David Palmer Steel City Striders 40 M
23 02:05:06 348 Phillip Gould Kenilworth Runners M
24 02:05:26 756 Sam Pearch Shelton Striders M
25 02:05:29 373 Peter Dimbleby Birchfield Harriers M
26 02:05:42 854 Stephen Hawkins Shelton Striders 40 M
27 02:06:07 596 Alex Palmer Barrow Runners M
28 02:06:15 511 Mark Neeld Stone Master Marathoners 40 M
29 02:06:43 172 Mark Carwardine Centurion RC 40 M
30 02:07:10 86 Rob Minton Stratford AC M
31 02:07:39 406 Stephen Pettit Ely Runners 40 M
32 02:07:44 594 Matt Cartwright Derwent Runners M
33 02:07:48 770 Andrew Peat Long Eaton RC M
34 02:08:00 497 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
35 02:08:18 865 Paul Buchanan Kimberworth Striders M
36 02:08:20 625 Peter Stockdale Uknetrunner M
37 02:08:29 193 Patrick Wheeler 40 M
38 02:08:32 409 Jon Kemp Wellingborough and District 40 M
39 02:08:41 985 Geoff Newill Barrow Runners 50 M
40 02:08:49 247 Graham Stephens 50 M
41 02:08:49 904 Philip Piper Lichfield Running Club 50 M
42 02:09:04 140 Ian Benskin Shepshed RC M
43 02:09:10 344 Mark Ince Birmingham Running Athletics M
44 02:09:56 177 Jason Brotherhood Hinckley RC M
45 02:10:44 338 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 40 M
46 02:10:57 717 Tim Cadman M
47 02:11:12 110 Markus Allen Garden City Runners M
48 02:11:18 761 Richard Merrell Spa Striders M
49 02:11:19 20 Richard Bruce TriTalk M
50 02:11:20 900 Chris Limmer Hinckley RC M
51 02:12:04 186 Miguel Flores Roadhoggs M
52 02:12:23 589 Ian Thomas Norfolk Gazelles 50 M
53 02:12:40 305 Matthew Johnson Hinckley RC M
54 02:12:42 244 Henry Morrison Stratford AC M
55 02:13:02 418 Oliver Meek Derwent Runners M
56 02:13:10 598 Steven Hollingsworth Fleckney and Kibworth RC 40 M
57 02:13:12 243 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
58 02:13:12 963 Stuart Underwood Sparkhill Harriers 40 M
59 02:13:15 480 Matthew Crosse 40 M
60 02:13:15 858 Stuart Pearson Bournville Harriers 40 M
61 02:13:22 554 Peter Gillespie Redhill Road Runners 40 M
62 02:13:36 689 Patrick Munro Shelton Striders M
63 02:13:51 779 Chris Patterson Ashbourne RC M
64 02:13:55 803 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 40 M
65 02:14:09 903 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club 40 M
66 02:14:18 109 James Gooch Birmingham Running Athletics M
67 02:14:21 258 Marvin Malia Sinfin RC M
68 02:14:26 591 Matthew Wagstaffe Hatton Darts 40 M
69 02:14:43 337 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
70 02:14:46 492 Tony Gilbert Bourne Town Harriers 40 M
71 02:15:04 80 Jon Hullis Uknetrunner M
72 02:15:15 870 Louis Wood Steel City Striders M
73 02:15:26 994 Richard Dixon Knowle & Dorridge RC 40 M
74 02:15:27 586 Rob Foster Datchet Dashers M
75 02:15:27 384 Rob Deakin Aldridge Running Club M
76 02:15:35 843 David Rose Wreake M
77 02:15:35 47 Gareth Brown Shelton Striders M
78 02:15:37 178 Jerry Pullinger Bedford Harriers 50 M
79 02:15:44 266 Graham Moore 50 M
80 02:15:47 327 Claire Spencer Kimberworth Striders F
81 02:15:57 931 Stuart Dunn Derby AC 40 M
82 02:15:58 740 Marcel Darling Shelton Striders 40 M
83 02:16:02 431 Kate Wright Stratford AC 45 F
84 02:16:08 483 Paul Brown M
85 02:16:26 947 Richard Jeggo Leicester Tri Club M
86 02:16:36 727 David Gillett M
87 02:16:42 466 Tom Grant Team Derby Runner M
88 02:16:51 800 Stuart Spencer Barrow Runners M
89 02:16:53 641 Mark Stock Shepshed RC 40 M
90 02:16:59 209 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
91 02:17:01 245 Mel Venables Spa Striders 35 F
92 02:17:09 871 Matthew West Shelton Striders 40 M
93 02:17:25 269 Simon Earley Hinckley RC 40 M
94 02:17:36 90 Jack Drake M
95 02:17:53 242 Arron Kirkby 40 M
96 02:18:05 821 Ian Parker Beaumont Leys 40 M
97 02:18:07 207 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
98 02:18:12 692 Andy Lane 40 M
99 02:18:13 775 Graham Hobbs Desford Striders 50 M
100 02:18:59 262 David Saunders Leicester Coritanian 40 M