2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:49:28 632 Ben Livesey Birchfield Harriers M
2 01:52:11 178 Matt Adcock Hermitage Harriers M
3 01:52:53 568 Andrew Siggers Kenilworth Runners M
4 01:54:59 1155 Steve Robinson Peterborough AC M
5 01:55:19 999 Ed Banks Birmingham Running Athletics A M
6 01:55:42 722 Jamie Langley Leamington AC and C M
7 01:56:54 624 Greg Southern Sleaford Town Runners 40 M
8 01:56:56 404 Ludovic Renou Roadhoggs M
9 01:57:00 934 Tim Carter Birmingham Running Athletics A M
10 01:57:00 817 Daniel Robinson Birmingham Running Athletics A M
11 01:57:22 629 Iain Bailey Sleaford Town Runners M
12 01:57:36 1015 Tom Doe Lincoln Wellington AC M
13 01:57:48 700 Sam Pearch Shelton Striders M
14 01:58:48 88 David Palmer Clapham Chasers 40 M
15 02:01:40 405 Simon Allen Owls AC M
16 02:02:54 89 Anthony Hatswell Long Eaton RC M
17 02:03:16 85 Darren Tanner Clapham Chasers M
18 02:03:17 264 Chris Limmer Hinckley RC M
19 02:03:50 124 Jonathan Burch Wigston Phoenix RC 40 M
20 02:03:54 444 Mark Ramsden Roadhoggs M
21 02:05:01 406 Peter Dimbleby Birchfield Harriers M
22 02:05:33 502 Ben Plummer Charnwood AC M
23 02:05:37 49 Andy Peet Wigston Phoenix RC 40 M
24 02:05:45 1129 Alex Webster Wigston Phoenix RC 40 M
25 02:06:37 937 Darren Weston Hermitage Harriers M
26 02:06:52 389 Joe Henson Desford Striders M
27 02:07:08 1237 Mark Edmondson-Jones Southwell Running Club 40 M
28 02:07:17 837 Ian Cox Barrow Runners M
29 02:07:42 476 Ed Barlow Birmingham Running Athletics A M
30 02:08:04 694 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
31 02:08:06 379 Mark Carwardine Centurion RC 40 M
32 02:08:53 617 Christopher Langham Hinckley RC 40 M
33 02:09:22 844 Oliver Meek Derwent Runners M
34 02:09:47 560 Alex Toll Barrow Runners 40 M
35 02:10:21 881 Ed Toone M
36 02:10:23 211 Charles Howard Wooton Road Runners M
37 02:10:26 903 Darren Hale Bromsgrove and Redditch AC 40 M
38 02:10:28 307 Jason Bennett Buxton AC 40 M
39 02:10:31 441 Adam Western Birmingham Running Athletics A 40 M
40 02:10:51 99 James Ellis Clapham Chasers M
41 02:10:56 274 Graham Stephens 50 M
42 02:11:07 342 Mark Lambell West End Runners M
43 02:11:13 951 Geoff Newill Barrow Runners 50 M
44 02:11:14 910 Tom Payne 4 Life Tri Club M
45 02:11:48 1181 Dean Hickin Hermitage Harriers 40 M
46 02:11:59 112 Alastair Lawson Steel City Striders 40 M
47 02:12:01 851 Alex Brighton M
48 02:12:08 662 Paul Wass Balanced Performance 40 M
49 02:12:08 139 Connolly Meagher Birchfield Harriers 40 M
50 02:12:25 338 Ian Chant Long Eaton RC 40 M
51 02:12:30 170 Nick Teige Ivanhoe Runners M
52 02:12:38 1108 Kenneth Malton Shelton Striders M
53 02:12:41 1141 Martin Hulbert Wigston Phoenix RC 40 M
54 02:12:44 927 Andy Hall Bournville Harriers 40 M
55 02:12:47 642 Gavin Mcdermott Hermitage Harriers 40 M
56 02:12:51 672 Martin Kerr Shelton Striders M
57 02:13:06 1109 Michael Swann Knowle & Dorridge RC M
58 02:13:08 654 Matthew Parker Derwent Runners M
59 02:13:10 581 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club 40 M
60 02:13:10 924 Haseeb Ahmad Leicester Tri Club 40 M
61 02:13:16 1054 Darren Robinson Derby Tri Club 40 M
62 02:13:20 913 Steve Clarke Amazing Feet 40 M
63 02:13:25 542 John Mckeon Bournville Harriers M
64 02:13:29 841 Stuart Mcneil 40 M
65 02:13:30 935 Jon Hartley Shepshed RC 40 M
66 02:13:50 946 Stephen Pezzutti Shelton Striders M
67 02:13:53 483 Rob Deakin Birchfield Harriers M
68 02:14:04 861 Glenn Moore Lincoln Wellington AC 50 M
69 02:14:05 434 Peter Duncan Lincoln Wellington AC 50 M
70 02:14:28 73 Adam White Long Eaton RC M
71 02:14:28 51 Gareth Brown Shelton Striders M
72 02:14:33 619 Steve Howes Solihull and Small Heath AC 50 M
73 02:14:37 570 Paul Furness Bedford Harriers 40 M
74 02:14:37 693 Andrew Palombella Bedford Harriers M
75 02:14:39 633 Richard Rollins Bournville Harriers M
76 02:14:42 8 Daniel Smith Team Derby Runner M
77 02:14:48 819 Sarah Rose coventry godiva harriers 35 F
78 02:14:49 37 Dean Richardson M
79 02:15:14 269 Mike Morley Birchfield Harriers 40 M
80 02:15:35 1046 Kirstie Meeten Bedford Harriers 35 F
81 02:15:43 587 Jerry Pullinger Bedford Harriers 50 M
82 02:15:44 363 Chris Sherwood Leicester Tri Club 40 M
83 02:15:53 429 Steve Emerton Shelton Striders 40 M
84 02:16:12 726 Dave Crossley M
85 02:16:21 1014 David Turnbull M
86 02:16:25 347 Andrew Graham Spa Striders 40 M
87 02:16:31 780 Carolyn Wilkinson Spa Striders 35 F
88 02:16:33 411 Patrick Wheeler 40 M
89 02:16:55 1051 Renette Wolvaardt Bedford Harriers 45 F
90 02:16:57 853 Martin Barradell Derwent Runners M
91 02:17:00 830 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 50 M
92 02:17:01 764 Martin Harrigan Southwell Running Club 40 M
93 02:17:02 738 Jonathan Hughes Long Eaton RC 40 M
94 02:17:20 772 Robin Wilson M
95 02:17:23 374 Graham Taylor Stratford AC 40 M
96 02:17:24 302 Tony Daglish David Lloyd Redway Runners 40 M
97 02:17:52 422 Pierre Godof 40 M
98 02:18:00 153 David Hollings Erewash Valley M
99 02:18:05 289 Carl Hughes Heanor RC M
100 02:18:06 909 Ryan Twigg M