2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:49:10 739 Matt Adcock Hermitage Harriers M
2 01:53:40 971 George Gurney M
3 01:53:54 411 Pete Norris RAF Triathlon M
4 01:54:41 54 Anthony Woodward Hermitage Harriers M
5 01:56:48 1164 David Green Northampton RR M
6 01:57:36 235 George Birt Hinckley RC M
7 01:57:53 837 Chris Southam Leicester Coritanian 50 M
8 01:58:03 1073 Sam Pearch Shelton Striders M
9 02:01:12 916 Simon Allen Owls M
10 02:01:30 855 Chris Patterson Ashbourne RC M
11 02:01:49 707 Nick Lewis Birmingham Running Athletics A M
12 02:02:07 892 Simon Campbell Cirencester AC M
13 02:02:25 161 Anthony Hatswell Long Eaton RC M
14 02:02:27 933 James Ellis Clapham Chasers M
15 02:04:13 1189 Peter Hawkins Kenilworth Runners M
16 02:05:03 407 Jonathan Burch Wigston Phoenix RC 40 M
17 02:05:21 628 Steven Gibson Beaumont Leys M
18 02:05:23 289 Ian Cox Barrow Runners M
19 02:05:31 1070 Darren Hale Bromsgrove and Redditch 40 M
20 02:05:52 658 Tom Lee Beaumont Leys M
21 02:06:56 163 Matt Cartwright Derwent Runners 40 M
22 02:07:13 850 Ryan Twigg Hermitage Harriers M
23 02:07:17 1028 Matt Johnson Hinckley RC M
24 02:07:42 1090 Jason Barton Stilton Striders M
25 02:07:49 320 Patrick Munro Shelton Striders M
26 02:08:04 291 Alex Toll Barrow Runners 40 M
27 02:08:27 341 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
28 02:08:45 940 Mark King Leicester Tri Club 40 M
29 02:09:56 605 Emily Ault Barrow Runners F
30 02:10:33 1223 Damien Taylor M
31 02:10:37 165 James Willoughby Hermitage Harriers M
32 02:11:03 859 Marcel Darling Shelton Striders 40 M
33 02:11:04 1118 David Greenwood 40 M
34 02:11:08 1050 Matthew Crosse 40 M
35 02:11:11 697 Alex Loach Holme Pierrepont M
36 02:11:15 903 Stefan Kozlowski M
37 02:11:24 260 Dave Crossley M
38 02:11:45 506 Ian Chant Long Eaton RC 40 M
39 02:11:56 209 Martin Winch Northbrook AC M
40 02:12:00 62 Gareth Brown Shelton Striders M
41 02:12:01 339 Stuart Mcneil Formula One Circuit Crew 40 M
42 02:12:15 852 David Rose Wreake M
43 02:12:33 182 Daniel Smith Team Derby Runner M
44 02:12:55 1031 Martin Kerr Shelton Striders M
45 02:13:04 868 Stephen Marks Rugby and Northampton M
46 02:13:08 500 Graham Stephens 50 M
47 02:13:16 767 Adam Elliott Sale Harriers Manchester M
48 02:13:20 221 Paul Waters Hatton Darts 40 M
49 02:13:34 910 Jon Hartley Shepshed RC 40 M
50 02:13:45 1174 Stuart Chadwick Heanor RC M
51 02:13:48 356 David Goodwin Sandwell Valley RC 40 M
52 02:13:57 822 Dean Oldfield Rugby and Northampton M
53 02:14:03 76 Ian Benskin Shepshed RC 40 M
54 02:14:06 1136 Andrew Graham Spa Striders 40 M
55 02:14:17 806 Martin Barradell Derwent Runners M
56 02:14:20 1192 Ross Tyrrell Beaumont Leys M
57 02:14:26 1124 Craig Trembirth Erewash Valley 40 M
58 02:14:27 459 Marvin Malia Sinfin RC 40 M
59 02:14:53 537 Ash Payne Desford Striders M
60 02:14:56 558 Katie Lomas Charnwood AC F
61 02:15:05 332 Philip Hunt M
62 02:15:05 679 Steve Salter Leicester Tri Club 40 M
63 02:15:07 594 Andy Lane Uknetrunner 40 M
64 02:15:07 501 Will Raybould Human Energy A/C 40 M
65 02:15:07 608 Jason Corns Wolverhampton and Bilston 40 M
66 02:15:08 471 Malcolm Bowyer Stratford AC 50 M
67 02:15:32 856 Ian Parker Beaumont Leys 40 M
68 02:15:48 1182 James Wright Dudley Kingswinford M
69 02:16:03 688 Richard Rollins Bournville Harriers 40 M
70 02:16:17 591 Matthew Payne Hallamshire M
71 02:16:22 484 Dean Clarke Coventry Triathletes M
72 02:16:33 428 John Mckeon Bournville Harriers M
73 02:16:40 1044 Tom Stokes Erewash Valley M
74 02:16:51 1191 Andy Hall Bournville Harriers 40 M
75 02:16:57 785 Darren Robinson Derby Tri Club 40 M
76 02:16:58 318 Linda Howell Bournville Harriers 35 F
77 02:17:02 451 John Morgan Peel Road Runners M
78 02:17:04 895 Matthew West Shelton Striders 40 M
79 02:17:13 219 Matt Bailey Derwent Runners 40 M
80 02:17:14 675 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
81 02:17:17 758 Trevor Wilson Belper Harriers 40 M
82 02:17:23 74 Karl Scally Hinckley RC 40 M
83 02:17:38 1170 Martin Coley Huncote Harriers AC 40 M
84 02:18:00 651 Andy Hawtin South Derbyshire RR M
85 02:18:06 952 Simon Rolfs Derby Tri Club M
86 02:18:07 316 Kelvin Banbury Desford Striders M
87 02:18:14 784 Matthew Knight Coventry Triathletes M
88 02:18:16 810 Carolyn Wilkinson Spa Striders 45 F
89 02:18:16 706 Paul Clayton Hinckley RC 40 M
90 02:18:28 985 Richard Hoggard M
91 02:18:47 732 Kevin Higham Hinckley RC M
92 02:18:50 853 Ray Robinson Beaumont Leys 50 M
93 02:19:11 554 Ben Hatherley Grantham Running Club M
94 02:19:27 438 John Queenan Ilkeston Running Club 40 M
95 02:19:31 692 James Stringer M
96 02:19:47 995 Oliver Astley Derwent Runners M
97 02:20:10 847 Stephen Penney Hinckley RC 40 M
98 02:20:19 1221 Andy Ball 50 M
99 02:20:21 373 Chris Slateer 4 Life Tri Club M
100 02:20:22 1113 Matt Wynn M