2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2007

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:54:02 544 Peter Galpin Huntingdon RR M
2 01:56:25 257 Chris Southam Stilton Striders M
3 01:58:55 536 Alan Barnes Herne Hill H M
4 01:59:27 178 Mark Bridges OWLS M
5 01:59:59 428 Peter McKnight M
6 02:00:20 391 Tim Woodthorpe Notts AC M
7 02:01:31 365 Mark Chamberlain Roadhoggs 40 M
8 02:02:34 44 Chris Jordan Hinckley RC M
9 02:03:24 228 Glenn North Barrow Runners 40 M
10 02:04:04 392 Richard Darling Notts AC M
11 02:04:11 751 Lee Tomlinson Hermitage Harr M
12 02:05:33 45 Paul Lewis Long Eaton RC M
13 02:05:48 108 Joel Jameson M
14 02:05:52 379 Anthony Rosak M
15 02:05:53 11 Julian Crowther H.Pierrepont RC 40 M
16 02:06:07 722 Gary Payne George Eliot Str 50 M
17 02:06:33 499 David Bailey Milton Keynes AC M
18 02:06:35 731 Patrick Devine-Wright OWLS M
19 02:06:39 617 Stuart Cunningham N. Derbyshire RC 40 M
20 02:06:42 2 Nicola Clay Stilton Striders F
21 02:06:46 568 Jonny Muir Nene Valley H M
22 02:06:48 139 Stephen Davies Mansfield Harr 40 M
23 02:07:46 341 Ian Paramore Barrow Runners 40 M
24 02:08:07 128 Martin Stevens Werrington Jog M
25 02:08:59 9 Kurt Fitch M
26 02:09:04 329 Ian Gladwell West End Runners 40 M
27 02:09:14 58 Tim Price Solihull & SH M
28 02:09:24 421 Graham Stephens 40 M
29 02:09:30 715 Mark King Leicester Tri M
30 02:09:38 737 Edmond Murden Shelton Striders 40 M
31 02:09:44 165 John Robertson Derby AC 40 M
32 02:09:52 631 David Hartwell Oxford City AC 50 M
33 02:10:08 784 Dave Rantell Cheltenham Harr M
34 02:10:31 489 Neil Halliday Derby AC M
35 02:10:57 335 Mike Ellis Spa Striders M
36 02:11:10 4 Paul Scholte Peel RR M
37 02:11:15 213 Howard Andersen Northbrook AC 40 M
38 02:11:20 702 Carl Baker Peel RR 40 M
39 02:11:23 748 Zoe Fleming Birstall RC F
40 02:11:39 413 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
41 02:11:41 469 Mark Riches Belper Harr 40 M
42 02:11:46 655 Tim Stock Macclesfield H 40 M
43 02:12:04 496 James Midgley Erewash Valley M
44 02:12:06 142 Richard Hill Long Eaton RC M
45 02:12:24 320 Steve Bolton Wreake Runners 50 M
46 02:12:28 348 David Walsh Redhill RR 40 M
47 02:12:54 266 Paul Kerr Stilton Striders M
48 02:13:11 322 Nigel Elson Hatton Darts M
49 02:13:25 375 Gary Brown Ripley RC M
50 02:13:44 448 Matthew Nutt Formula One CC M
51 02:14:19 823 Jason Tilley Hatton Darts M
52 02:14:39 471 Richard Bettsworth Wreake Runners 40 M
53 02:14:42 787 Andy Ball Huncote Harr 40 M
54 02:14:59 724 Robert Gregory OWLS 40 M
55 02:15:08 458 Paul Burslem Trentham RC 40 M
56 02:15:10 723 Mark Stock Shepshed RC 40 M
57 02:15:12 639 Chris Fletcher Hatton Darts 40 M
58 02:15:15 728 Mick Wareham Ripley RC 40 M
59 02:15:41 145 Jon Kemp Wellngbro & Dist M
60 02:15:45 706 Paul Hood OWLS M
61 02:16:00 38 Joad Raymond Cambridge & C AC 40 M
62 02:16:09 193 Ian Chant Long Eaton RC M
63 02:16:09 69 Alex Toll Barrow Runners 40 M
64 02:16:13 237 Roger Booth Shelton Striders 50 M
65 02:16:19 328 Jonathon Burch OWLS 40 M
66 02:16:24 316 Gordon Smith Hatton Darts M
67 02:16:52 476 Clive Allison Long Eaton RC M
68 02:17:15 514 Steve Campion Lincoln Wellngtn 40 M
69 02:17:30 596 Andy Parkin Ripley RC M
70 02:17:32 334 Jonathon Hughes Long Eaton RC 40 M
71 02:17:38 777 Matt Adey Peel RR M
72 02:17:42 604 Mark Goldstein Trentham RC M
73 02:17:58 299 Andy Blaize Northampton RR M
74 02:18:09 310 Michael Stiff OWLS 40 M
75 02:18:21 693 Brian Fox Lincoln Wellngtn 40 M
76 02:18:32 680 David Daniel Broms & Redditch 40 M
77 02:18:53 189 Trevor Allpport 50 M
78 02:18:59 160 Rob Carvell Nuneaton Harr M
79 02:19:13 665 David Wilkinson Long Eaton RC 40 M
80 02:19:21 613 Kevin Lenihan N. Derbyshire RC 40 M
81 02:19:22 772 Carl Sommer Huncote Harr M
82 02:19:24 807 Dilip Dattini Barrow Runners 40 M
83 02:19:29 547 Chris Young Newark AC M
84 02:19:30 603 Darran Aston 40 M
85 02:19:38 109 Ian Beckingham Redhill RR 40 M
86 02:19:41 39 Michael Grehan Dunstable RR 40 M
87 02:19:46 656 Martin Platt Macclesfield H 50 M
88 02:19:59 490 Robert Houghton Barrow Runners M
89 02:20:06 40 Matthew Bohnert 40 M
90 02:20:12 579 David Watson N. Derbyshire RC 40 M
91 02:20:15 65 Jon Wheatley Birstall RC 40 M
92 02:20:20 541 Liam Fidler N. Derbyshire RC M
93 02:20:20 705 Tony Nutt Coventry ri 40 M
94 02:20:31 277 Andrew Newbould 40 M
95 02:20:43 410 Stephen Gentle Shelton Striders M
96 02:20:51 619 Roderick Lavers 50 M
97 02:20:53 718 Duncan Cowie Sinfin RC 40 M
98 02:20:57 607 Liz Crawford Solihull & SH F
99 02:20:58 822 Rich Ventrella-Hudsn Notts AC 40 M
100 02:21:01 356 Andy Watson Erewash Valley 50 M
101 02:21:03 315 Martin Yeomans Ivanhoe Runners 40 M
102 02:21:13 783 Debbie Napier OWLS F
103 02:21:28 493 Mark Gardner Derby Tri M
104 02:21:37 653 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri M
105 02:21:46 821 Toni Minniti Redhill RR F
106 02:21:53 403 Pat Wheeler M
107 02:21:56 88 David Varnau Formula One CC M
108 02:22:03 750 Ian Chell 40 M
109 02:22:13 264 Darren Harley Siemens AC M
110 02:22:16 612 Pete Shaw Ripley RC 50 M
111 02:22:18 63 David Peet Mansfield Harr 40 M
112 02:22:38 149 Kate Wright Stratford AC F
113 02:22:48 611 John Murphy Dunstable RR M
114 02:23:20 372 Shaun Cooper Shelton Striders M
115 02:23:39 446 Simon Tootell Northampton RR M
116 02:24:18 567 Mark Nightingale 40 M
117 02:24:21 644 Peter Hill Stratford AC 50 M
118 02:24:27 239 Anthony Waterfield OWLS 40 M
119 02:24:36 358 Peter Read Birstall RC M
120 02:24:43 400 David Saunders 40 M
121 02:24:57 647 Andrew Hooley Worksop Harr M
122 02:24:58 61 John Rees Barrow Runners 40 M
123 02:25:07 634 Aaron Aspinall Prestatyn RC M
124 02:25:29 162 Philip Higgs Shepshed RC M
125 02:25:37 494 Vicki Greenall Grantham AC 35 F
126 02:25:46 370 David Hornton Shelton Striders 50 M
127 02:25:59 367 Nick Austin Lordshill RR M
128 02:26:04 205 Ian Apperley Barrow Runners 40 M
129 02:26:09 663 Tony Mackness Northbrook AC 50 M
130 02:26:12 29 Duane Dagherty 40 M
131 02:26:22 300 Maree Jesson Northampton RR 35 F
132 02:26:26 670 Jon Straw Wymeswold RC M
133 02:26:36 268 Suzanne Sharman N. Derbyshire RC F
134 02:26:44 28 Steven Williamson 40 M
135 02:26:49 332 Douglas Philip Stilton Striders 50 M
136 02:27:01 240 Alan Maplethorpe Long Eaton RC 40 M
137 02:27:08 537 Gareth Griffiths M
138 02:27:25 414 Alan Clay 40 M
139 02:27:35 298 Andy Johnson OWLS M
140 02:27:49 92 Leon Bond 40 M
141 02:27:54 362 Richard Whitelegg Hinckley RC M
142 02:27:56 137 Bob McCall Hinckley RC M
143 02:27:58 366 Keith Markley OWLS 40 M
144 02:27:59 720 Samuel Redfern M
145 02:28:01 505 Natalie Fryer Stilton Striders F
146 02:28:03 457 Ian Benskin M
147 02:28:22 390 Jake Smith Shepshed RC M
148 02:28:51 161 Mike Sheldon Barrow Runners 40 M
149 02:28:52 518 Steven Gamble M
150 02:29:07 583 Laura Hill 35 F
151 02:29:09 805 Dave Higgs Shepshed RC 60 M
152 02:29:11 411 John Rawlins Ashbourne RC 40 M
153 02:29:17 586 Colin Talbot Midland Masters 60 M
154 02:29:23 576 Guy Cowie 40 M
155 02:29:31 212 Christopher Jones Sutton Harr 50 M
156 02:29:37 278 Karl Tietz Ripley RC 50 M
157 02:29:37 601 Jeremy Lockett Maidenhead AC 40 M
158 02:29:43 208 Jeanette Foster Leicester Tri F
159 02:29:44 801 Matthew Grant M
160 02:29:44 789 Cheryl Heath Barrow Runners F
161 02:29:56 591 Harvey Scriven Bournville Harr M
162 02:29:59 599 Kat Hughes F
163 02:29:59 303 Serena Bignall H.Pierrepont RC 35 F
164 02:30:01 210 Nick Nealon Huncote Harr 40 M
165 02:30:08 701 Paul Stewart Bedford Harr 40 M
166 02:30:17 67 Jenni Muston Shepshed RC F
167 02:30:19 87 Sarah Jefferson Formula One CC F
168 02:30:22 344 Harry Sloan Shelton Striders 50 M
169 02:30:27 281 Ken Allen Notts AC 60 M
170 02:30:32 396 Mark Tinkler Bedford Harr 40 M
171 02:30:35 101 Kevin Meats Hinckley RC M
172 02:30:52 481 Patti Cranton H.Pierrepont RC 35 F
173 02:30:59 327 Helen Byrne H.Pierrepont RC 35 F
174 02:31:18 553 Jon Hartley Shepshed RC M
175 02:31:31 106 Philip Wilson Sphinx AC 40 M
176 02:31:59 355 Glennys Disney Erewash Valley 45 F
177 02:32:09 41 Monica Fee Long Eaton RC F
178 02:32:13 90 Monique Raaijmakers Barrow Runners 35 F
179 02:32:26 577 Nicola Edwards Bell Harp H 35 F
180 02:32:41 738 Colin Rimmer Birstall RC 40 M
181 02:33:07 214 Lynne Maughan Serpentine RC 35 F
182 02:33:34 814 Amy Smith Huncote Harr F
183 02:33:39 818 James Painter 40 M
184 02:33:41 800 David Partington 40 M
185 02:33:46 292 Neil Wright 40 M
186 02:33:48 418 Peter Rabey 40 M
187 02:33:50 385 Paul Goodchild Desford Striders 40 M
188 02:33:50 229 Heather North Barrow Runners 35 F
189 02:34:02 662 David Quinn Peel RR M
190 02:34:10 712 Kate Whitworth Banbury Harr F
191 02:34:12 434 Tim Cornell M
192 02:34:22 461 Jonathan Heap Roadhoggs M
193 02:34:33 605 Jimmy Atkins Broms & Redditch 40 M
194 02:34:39 515 Jim Miller Milton Keynes AC 50 M
195 02:34:42 431 David Rennie West End Runners M
196 02:34:44 433 Jamie Rennie West End Runners M
197 02:34:46 636 Barbara Orth Thame Runners 45 F
198 02:34:46 523 Phil Ross Sparkhill Harr 40 M
199 02:34:52 50 Brian Flanagan M
200 02:34:56 167 Jacob Holt M
201 02:35:07 313 Andrew Ball Sutton Harr 40 M
202 02:35:16 163 Clive Barraclough Rolls Royce H M
203 02:35:20 521 Simon Edgar Horsforth Harr M
204 02:35:26 524 Alistair Lowe M
205 02:35:42 462 Elsie Roberts Redhill RR F
206 02:35:44 13 Duncan Chambers Knavesmire Harr 40 M
207 02:35:58 474 John Cannon N. Derbyshire RC 40 M
208 02:36:00 456 Natalie Antkowiak Birstall RC F
209 02:36:03 484 Fiona Moffatt H.Pierrepont RC 35 F
210 02:36:07 761 Mike Gullis Huntingdon RR M
211 02:36:09 304 Nick Tomkins Huncote Harr M
212 02:36:18 68 Mike Scotney Bournville Harr M
213 02:36:19 561 Nigel Jones H.Pierrepont RC M
214 02:36:20 614 John Norris Peel RR 60 M
215 02:36:27 459 Linda Howell Bournville Harr F
216 02:36:27 558 Sarah Wileman F
217 02:36:29 709 Tony Press Hatton Darts 50 M
218 02:36:38 497 Mark Carter 40 M
219 02:36:47 52 Simon Blackburn 40 M
220 02:36:49 361 Brian Barnett Shepshed RC 50 M
221 02:36:52 669 David Proctor H.Pierrepont RC M
222 02:37:08 204 Nigel Tyrell Wreake Runners 40 M
223 02:37:10 26 Michael Gilbride 40 M
224 02:37:15 747 Gary Bradbury Kenilworth R 50 M
225 02:37:18 592 Ian Mair LWAC 50 M
226 02:37:26 25 Phil Abbott Long Eaton RC M
227 02:37:32 217 David McGlennon M
228 02:37:45 321 Mick Haynes 40 M
229 02:37:50 546 Peter Truscott Bourne Town H M
230 02:38:04 10 Paul Norris M
231 02:38:16 465 Sarah Huckle F
232 02:38:18 697 Henry Fletcher Bell Harp H M
233 02:38:48 144 Martin Pickles 40 M
234 02:38:53 775 Alan Griffiths Wellngbro & Dist M
235 02:38:58 231 Christopher Sexton Shelton Striders M
236 02:39:00 72 Alison Herbert Redhill RR 35 F
237 02:39:03 386 Nick Pidgeon M
238 02:39:13 345 Geoffrey Oliver Hinckley RC 70 M
239 02:39:14 419 Adrian Whalley Hinckley RC 40 M
240 02:39:14 360 Nigel Lee Newcastle AC 50 M
241 02:39:16 62 Richard Phillis M
242 02:39:26 102 David Kind Hermitage Harr M
243 02:39:26 318 Gwyneth MacLachlan Monington Chaser 35 F
244 02:39:37 295 Malcolm Nicholson Hinckley RC 60 M
245 02:39:43 346 Aly Wren Hinckley RC 45 F
246 02:39:51 350 Phil Merrick Siemens AC M
247 02:39:55 595 Phil Cooling Shepshed RC M
248 02:39:57 380 Mark Meumann Monington Chaser 40 M
249 02:39:57 402 Fred Heath Nuneaton Harr 40 M
250 02:39:59 511 David Dixon M
251 02:40:09 629 Phil Wallis Long Eaton RC 40 M
252 02:40:15 726 John Hammond Long Eaton RC 50 M
253 02:40:15 73 David Grosvenor M
254 02:40:22 641 Paul McGurk Northbrook AC 40 M
255 02:40:22 746 Anthony Greenhough Rolls Royce H 40 M
256 02:40:23 444 Stella Denniss F
257 02:40:23 48 Julie Stewart Grantham AC 35 F
258 02:40:26 308 Ann Hillier Barrow Runners 45 F
259 02:40:28 812 Roy Russell Hinckley RC 40 M
260 02:40:37 309 Junior Glave 40 M
261 02:40:44 66 Claire McDonnell F
262 02:40:52 243 Eleanor Robinson Ripley RC 55 F
263 02:40:55 271 Dave Smith 40 M
264 02:41:00 94 Lorna Gold 35 F
265 02:41:01 374 Ivan Colton Mansfield Harr 40 M
266 02:41:16 32 Martin Foxall M
267 02:41:16 556 Geoff Brown Sutton Harr 40 M
268 02:41:19 95 Adrian Cave Desford Striders M
269 02:41:21 788 Mark Francis Stratford AC 40 M
270 02:41:28 273 Terry Shepherd Ripley RC 50 M
271 02:41:43 97 Jenny Sheahan Tiptree RR 45 F
272 02:41:48 307 Nigel Hillier Barrow Runners 50 M
273 02:41:52 166 Samuel Maydew M
274 02:41:55 628 Simon Easto Peel RR 50 M
275 02:41:59 555 Colin Green N. Derbyshire RC 40 M
276 02:42:14 467 Catherine Benson Long Eaton RC 35 F
277 02:42:16 120 Sue Yendley Huntingdon RR 35 F
278 02:42:18 77 Mim Kirby Rowheath F
279 02:42:22 708 Robert Adams Northbrook AC 40 F
280 02:42:26 707 Lucinda Wilson Northbrook AC F
281 02:42:26 349 Paul Russell Harborough AC 40 M
282 02:42:28 473 Mark Wheatley Birstall RC 40 M
283 02:42:30 104 Paul Fullalove Huntingdon RR M
284 02:42:33 202 Paul McKeeney Northbrook AC M
285 02:42:33 696 Stephen Mason Northbrook AC M
286 02:42:43 480 Robin Whyatt M
287 02:42:47 485 Helen Tailby Formula One CC F
288 02:42:54 650 Robert Crocker H.Pierrepont RC 50 M
289 02:42:55 503 Colin Hallam H.Pierrepont RC M
290 02:43:01 808 Peter Crean 40 M
291 02:43:04 771 Pete Davies BRAT 40 M
292 02:43:18 93 Clare Ablethorpe H.Pierrepont RC F
293 02:43:23 632 Martyn Candy Peel RR 40 M
294 02:43:27 563 Edward O'Neill Sparkhill Harr 40 M
295 02:43:27 802 Andrew Miles Northbrook AC 40 M
296 02:43:27 201 Vicki Lowe Stilton Striders 35 F
297 02:43:44 363 Steven Thacker Ropsley RR 40 M
298 02:43:50 687 Jeffrey Adams 40 M
299 02:43:56 548 Gary Gardiner RRC 40 M
300 02:43:58 200 Athony Cotton Huntingdon RR 60 M
301 02:43:58 649 Paul Gentle M
302 02:44:05 501 Alan Fawkner 40 M
303 02:44:10 804 Ted Mangion Totley AC 40 M
304 02:44:16 752 Ian Barraclough 40 M
305 02:44:18 529 Jodie Smith Long Eaton RC F
306 02:44:18 725 Carl Bedson Glossopdale Harr M
307 02:44:26 449 Julie McGeorge H.Pierrepont RC 45 F
308 02:44:28 733 Alan Hewitt Lakeside Lincoln 40 M
309 02:44:33 397 Tracy Holmes Sutton Harr 35 F
310 02:44:35 468 Colin Bostock Long Eaton RC 50 M
311 02:44:53 600 Carolyn Lockett Maidenhead AC 45 F
312 02:44:56 717 Rob Lower S. Derbyshire RR M
313 02:44:58 638 Kulwant-Sin Johal M
314 02:45:06 742 Tim Ellwood Wellngbro & Dist M
315 02:45:16 743 Sarah Geddes Wellngbro & Dist F
316 02:45:16 654 Claire Shea-Simonds Leicester Tri F
317 02:45:28 283 Frank Makin H.Pierrepont RC 70 M
318 02:45:34 317 Shaun Burton Long Eaton RC 40 M
319 02:45:39 6 Andrew Hurd Desford Striders M
320 02:45:50 517 Deborah Hindmarch Milton Keynes AC 45 F
321 02:46:10 745 Tom Jack 40 M
322 02:46:10 744 Sarah Hinchliffe F
323 02:46:11 455 Haley French Spa Striders 35 F
324 02:46:14 319 Andy Arnold 40 M
325 02:46:14 781 Phil Pearsons Huntingdon RR 40 M
326 02:46:14 417 Susan Lucas Lancaster & More 55 F
327 02:46:44 770 Paul Mullen M
328 02:47:08 147 Paul Marlow Kettering Town H 40 M
329 02:47:10 694 Dawn Clark Spa Striders F
330 02:47:10 776 Jackie Lindsay Spa Striders 35 F
332 02:47:20 683 Tessa Faure 35 F
333 02:47:23 384 Adrian Shotbolt Dunstable RR M
334 02:47:31 416 Mark Powell Cannons Health C 40 M
335 02:47:31 224 Liam Collins Leicester Tri M
336 02:47:33 488 David Fearn M
337 02:47:42 442 Peter Lawton Birchfield Harr 50 M
338 02:47:55 131 Peter Brooks Shepshed RC 50 M
339 02:48:13 483 Simon Rowley M
340 02:48:18 999 Unidentified runner M
341 02:48:21 33 Keith Boxley M
342 02:48:29 81 Peter Williamson M
343 02:48:39 259 Peter Fowles Long Eaton RC 60 M
344 02:48:40 287 Neil Hancock Shelton Striders M
345 02:49:08 741 Taito Kaya 40 M
346 02:49:15 721 Muhammad Ashraf West End Runners M
347 02:49:22 219 Claire Mountain Notts AC 35 F
348 02:49:24 763 Rachel Yates Kimberley & Dist 35 F
349 02:49:43 685 Andy Raynor Southwell RC 40 M
350 02:49:52 692 Sarah Crannage Long Eaton RC F
351 02:50:00 698 Roy Grew RRC 60 M
352 02:50:07 554 David Tiller 40 M
353 02:50:10 34 James Buller M
354 02:50:14 482 Michael Fay Formula One CC M
355 02:50:21 187 Yvonne Twelvetree Totley AC 55 F
356 02:50:46 432 Felicity Rennie Birstall RC F
357 02:50:51 700 Dennis Holmes Ripley RC 40 M
358 02:50:56 824 Pennie Sandell 35 F
359 02:50:57 127 Ant Jones 40 M
360 02:51:00 565 Andrew Clayton M
361 02:51:00 760 Lawrence Toquero Hallamshire Harr M
362 02:51:09 351 Kevin Wood 40 M
363 02:51:15 714 Mark Robson Spa Striders 40 M
364 02:51:34 223 Dean Rushby Harborough AC M
365 02:51:39 703 Stuart Palmer Rowland Hill H 50 M
366 02:51:48 688 Wendy-Anne Gibson Rotherham Harr F
367 02:51:54 154 Mick Clarke Northampton RR 60 M
368 02:51:56 340 Charles Jarman Triangle Trotter 60 M
369 02:51:58 258 Paul Stacey Redhill RR 40 M
370 02:52:03 159 Wayne Hackett Stilton Striders M
371 02:52:07 314 Michele Clarke Telford AC 35 F
372 02:52:07 557 Daron Windle Telford AC 40 M
373 02:52:07 175 Neil Beckingham Rutland RC 40 M
374 02:52:32 100 Carla Tebbutt Long Eaton RC F
375 02:52:42 464 Peter Parsons Totley AC 40 M
376 02:52:49 382 Greg Skinner M
377 02:52:49 711 Warren D'Rozario Sandwell Valley 50 M
378 02:52:51 284 Anne Ashton Hinckley RC 45 F
379 02:52:51 342 Jessica Wren Hinckley RC F
380 02:53:15 791 Chris Hoskins Shelton Striders 40 M
381 02:53:17 618 Mike Stokes M
382 02:53:17 252 Tim Pope Sinfin RC 40 M
383 02:53:19 324 Martin Wright 40 M
384 02:53:20 740 Catherine Warne Northbrook AC F
385 02:53:25 795 Chris Wright Peel RR M
386 02:53:29 353 Tim Sturla Ivanhoe Runners M
387 02:53:36 254 Jill Tierney Kettering Town H 35 F
388 02:53:36 354 Stuart Hunter Shepshed RC 40 M
389 02:53:37 815 Peter Wright 40 M
390 02:53:45 156 Siobhan Palmer Shepshed RC F
391 02:53:46 336 Unidentified runner M
392 02:53:50 627 Justiaan Swanevelde Inotropes Racing 40 M
393 02:53:51 739 James Entwisle 40 M
394 02:53:54 534 Gillian Peck Huntingdon RR 35 F
395 02:53:57 578 Rob Allison M
396 02:53:58 779 Henry Hamilton M
397 02:54:05 768 Brian Driver Huncote Harr 40 M
398 02:54:22 486 Simon Higgs Wellngbro & Dist 40 M
399 02:54:23 778 Gary Harrison Barrow Runners M
400 02:54:30 684 Carolyn Kelly Cobra RC F
401 02:54:30 729 James Morrison Charnwood AC 50 M
402 02:54:56 195 Nina Jones F
403 02:54:56 643 Simon Moore M
404 02:54:56 642 John Richardson 40 M
405 02:54:56 286 Andrew Flindall Ilkeston RC M
406 02:54:59 247 Steve Gelderd Redhill RR 40 M
407 02:55:02 337 Romilly Wills Congleton Harr 35 F
408 02:55:04 679 Rachel Reynolds Cannons RC F
409 02:55:10 460 Jean Fleming 35 F
411 02:55:28 466 Emma Bexson Stratford AC F
412 02:55:34 293 Ian Ashley Ilkeston RC 40 M
413 02:55:34 294 Nigel Bradley Ilkeston RC 40 M
414 02:55:47 55 Elizabeth Mitchell F
415 02:55:48 450 James Hamill Birstall RC 40 M
416 02:55:53 569 Mark Sheen 40 M
417 02:55:55 398 Tony Arthur 40 M
418 02:56:03 138 Lorraine Ding First Active RC 35 F
419 02:56:05 122 Tanya Greenway First Active RC 35 F
420 02:56:07 373 Anthony Millership Peel RR 50 M
421 02:56:10 5 Gary Dowling Peel RR M
422 02:56:14 110 Stephen Hobbs Ripley RC M
423 02:56:17 143 Colin Purnell Erewash Valley 40 M
424 02:56:17 255 Roger Pitts 40 M
425 02:56:19 677 David Patrick 40 M
426 02:56:19 338 Nicola Stanyer Biddulph RC 35 F
427 02:56:40 359 Michael Sharpe M
428 02:56:44 754 Benjamin Williams M
429 02:56:46 699 Kathlen Oliver RRC 55 F
430 02:56:49 640 Abigail Poulton F
431 02:56:49 513 Steven Oliver Shelton Striders 40 M
432 02:56:51 71 David Herbert M
433 02:56:55 767 Jane Matthews 45 F
434 02:56:57 602 Jennifer Mitton F
435 02:56:57 290 Sarah Bumpus-Bosch Barrow Runners 35 F
436 02:57:01 440 Julia Van Huyss F
437 02:57:04 522 Sandra Powell-Bevan Rugby & Northmpt 45 F
438 02:57:11 296 Jodie Nicholson Hinckley RC F
439 02:57:16 575 Andrew Jane M
440 02:57:24 668 Peter Finn 50 M
441 02:57:28 1 Paul Farrell M
442 02:57:28 470 Paul Webster Shelton Striders 50 M
443 02:57:33 498 Mark Challenor M
444 02:57:34 405 Caroline Stout F
445 02:57:36 798 Heather Pike Gosport RR 35 F
446 02:57:48 589 Simon Bowron M
447 02:57:52 820 Helen Beecham Aldridge RC F
448 02:57:56 177 Katie Ward Victoria Park H F
449 02:57:59 635 Paul Walker M
450 02:58:09 173 Jackie Ward 35 F
451 02:58:09 174 Colin Ward M
452 02:58:23 82 Terry Jones Barrow Runners 50 M
453 02:58:24 435 Una Lacey Formula One CC F
454 02:58:31 394 Glen Coleman Long Eaton RC 40 M
455 02:58:32 148 Amanda Marlow Kettering Town H 35 F
456 02:58:35 306 Kate McBlane F
457 02:58:48 125 Lucy Moore Huntingdon RR 45 F
458 02:58:49 790 Peter Doddrell M
459 02:58:52 429 Maeve Wynn-Williams Birstall RC 35 F
460 02:58:52 140 John Brennan 40 M
461 02:59:02 79 James Webster M
462 02:59:03 99 Peter Schofield Spa Striders 40 M
463 02:59:15 621 Antoinette Wasyliw Lincoln Wellngtn 35 F
464 02:59:24 681 Patricia Penistan Lincoln Wellngtn 35 F
465 02:59:41 716 Richard Bebbington M
466 02:59:48 540 Mike Thompson 40 M
467 02:59:49 508 Nigel Scollin Heanor RC 40 M
468 02:59:49 3 Chris Bayliss M
469 02:59:53 312 Ken Sharp Siemens AC 50 M
470 02:59:53 168 Dafydd Prichard M
471 02:59:53 368 Margaret Morris Saxilby RR 55 F
472 03:00:00 527 Paul Bullivant M
473 03:00:02 191 Paul Darby 40 M
474 03:00:05 581 Tim Fletcher Peel RR 40 M
475 03:00:12 637 Graham Potter Sleaford Strider 40 M
476 03:00:36 302 Anna-Liese Tibbetts H.Pierrepont RC F
477 03:01:24 479 Marie Crossley 35 F
478 03:01:30 780 Andrea Lowe 45 F
479 03:01:56 616 Elaine Spedding Lincoln Wellngtn 45 F
480 03:02:12 103 David Cogman H.Pierrepont RC 60 M
481 03:02:16 47 Steven Adams Wellngbro & Dist 50 M
482 03:02:19 155 Heather Turley Shelton Striders 35 F
483 03:02:35 420 Michael Wood First Active RC 40 M
484 03:02:36 590 Peter Balmont Peel RR 40 M
485 03:02:38 609 Jane Ramsden Lincoln Wellngtn 45 F
486 03:03:01 732 Graeme Power Lakeside Lincoln 40 M
487 03:03:03 22 Adrian Carder 50 M
488 03:03:05 227 Catherine Rowe Long Eaton RC 45 F
489 03:03:15 8 Darren Gillman Spa Striders M
490 03:03:19 369 Deborah Rollerson Shelton Striders F
491 03:03:23 796 Sanjay Agrawar M
492 03:03:27 30 Jane Needham Hermitage Harr 35 F
493 03:03:29 671 Ken Coker 40 M
494 03:03:41 623 Rosemary Armstrong Doncaster AC 55 F
495 03:03:42 765 Tracy Stacey Wellngbro & Dist 35 F
496 03:03:59 510 Fiona Haynes Southwell RC 45 F
497 03:03:59 169 Helen Jones Southwell RC 45 F
498 03:04:08 759 Phil Vibert M
499 03:04:12 190 Stuart Gillott 40 M
500 03:04:36 269 Andrea Clargo Shepshed RC 35 F
501 03:05:25 146 Louise Godfrey Wellngbro & Dist F
502 03:05:31 774 Tracy Hepburn Shelton Striders 35 F
503 03:05:32 18 Neil Stubbs 40 M
504 03:05:32 135 Estelle Rossignon 35 F
505 03:06:04 736 Glyn Botfield RRC 40 M
506 03:06:24 248 Lisa Hallam OWLS 35 F
507 03:06:27 288 William Bradley Aldridge RC 50 M
508 03:06:31 289 Anne Cook Ripley RC 35 F
509 03:06:35 311 Mark Wheeldon 40 M
510 03:06:41 477 Simon Sheppard 40 M
511 03:06:51 572 Rob Cotterill Peel RR 40 M
512 03:06:51 626 Carol Cotterill Peel RR 35 F
513 03:06:58 399 Kevin D'Mello 50 M
514 03:07:01 211 David Keegan Shenley Striders 50 M
515 03:07:05 352 Jane Godfrey Hatton Darts 45 F
516 03:07:11 549 Sue Walden Rugby & Northmpt 35 F
517 03:07:21 198 Adrian Wright M
518 03:07:33 98 Jennifer Castle Whetstone Har F
519 03:07:39 83 Helen Melvin 45 F
520 03:07:44 538 Lesley Wilkins Beaumont RC 35 F
521 03:07:49 280 Patricia Allen Notts AC 55 F
522 03:07:56 624 Sarah Johnson 35 F
523 03:08:01 186 Aidan Keher Kenilworth R 40 M
524 03:08:28 244 Antoinette Hall F
525 03:08:35 60 Lisa Rees Barrow Runners 35 F
526 03:08:39 152 Simon Hazeldine 40 M
527 03:08:40 753 Zlatan Mir 50 M
528 03:08:40 825 Rachel Lowe F
529 03:08:42 552 Christopher Middleton Redhill RR 50 M
530 03:08:58 551 Steven Bailey Desford Striders 40 M
531 03:09:10 364 Mark Staples 40 M
532 03:09:15 766 Julia Cooke-simmons Wellngbro & Dist 45 F
534 03:09:44 543 Laura Nobles Huntingdon RR F
535 03:09:44 179 Maureen Wickson Huntingdon RR 35 F
536 03:09:46 532 Andrea Lucken Huntingdon RR 45 F
537 03:09:48 117 Christine Riley-Jordan 45 F
538 03:09:48 573 Marcelle Skehan 45 F
539 03:09:52 651 Emma Kirk Cambridge Harr 35 F
540 03:10:00 506 Lee Tucker UK Netrunner M
542 03:10:09 430 Anne Phillips F
543 03:10:09 451 Maria Kring BRAT F
544 03:10:14 225 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
545 03:10:19 686 Ann Matthews Lakeside Lincoln F
546 03:10:24 769 David Kirby Huncote Harr 40 M
547 03:10:31 107 Andree Lyon Peel RR 35 F
548 03:10:32 713 Thomas Whitworth Banbury Harr M
549 03:10:43 291 Primo Zavoli Bournville Harr 60 M
550 03:11:00 758 Karen O'Toole Washland Women 35 F
551 03:11:06 757 Pam Smith Washland Women 45 F
552 03:11:16 215 Simon Maughan Serpentine RC M
553 03:11:26 263 Guy Fishwick 40 M
554 03:11:40 242 Ross Webster M
555 03:11:56 727 Jane Wheatley Redhill RR 35 F
556 03:12:08 764 Alison Rowlands Birstall RC 45 F
557 03:12:13 333 Tony Browning 40 M
558 03:12:13 401 Phil Seager 40 M
559 03:12:33 786 Mick Collins M
560 03:12:35 383 Julian Rawlings 40 M
561 03:12:40 276 Dominic Prendergast 40 M
562 03:12:41 136 Anna Van Devente 35 F
563 03:12:49 111 Sally Ennis Hallamshire Harr F
564 03:12:49 78 Jessica Lister Hallamshire Harr F
565 03:13:14 31 Mark Robinson 40 M
566 03:13:33 196 Ruth Paulin 45 F
567 03:13:43 530 Jon Williams M
568 03:13:49 803 Naomi Seaton Erewash Valley F
569 03:14:01 625 Henry Charles M
570 03:14:18 21 David Smith 40 M
571 03:14:20 105 Lawrence Copeland Kenilworth RC 60 M
572 03:14:22 182 Graham Garner OWLS 60 M
573 03:14:22 559 Helen Manton Peel RR 35 F
574 03:14:37 377 Michael Stevenson Peel RR 40 M
575 03:14:57 222 Les Arrowsmith 60 M
576 03:15:07 597 Michael Thompson 40 M
577 03:15:49 445 Silifa Williams Peel RR 45 F
578 03:15:55 326 Damian Cowlishaw Long Eaton RC 40 M
579 03:15:59 550 Sheila Taylor Rugby & Northmpt 55 F
580 03:15:59 37 Val Lawson Peel RR 45 F
581 03:16:07 153 Nick Lawford M
582 03:16:08 51 Neil Kay Saxilby RR M
583 03:16:15 132 Daniel Marshall M
584 03:16:26 172 Alison McGinley Sutton Harr 35 F
585 03:16:38 542 Robert Griffiths Kenilworth R 60 M
586 03:16:41 797 Kathryn Durham Nuneaton Harr 35 F
587 03:16:51 176 David Redgate M
588 03:16:58 525 Laura Pocock Desford Striders F
589 03:16:58 408 Tracy Woodward 35 F
590 03:17:25 773 Paul Marlow 40 M
591 03:17:49 827 Samantha Davies F
592 03:17:54 180 Georgina Bowden Birstall RC F
593 03:18:06 615 Christine Norris Peel RR 55 F
594 03:18:38 84 Lindsay Melvin 50 M
595 03:18:44 495 James Sherwin Frome AC M
596 03:18:49 262 Sam Fishwick M
597 03:18:49 472 Jane Pithie Kenilworth R 45 F
598 03:19:05 381 Gill Tugman Kenilworth R 35 F
599 03:19:06 387 Joanne Sowerby Broms & Redditch 35 F
600 03:19:29 594 Dennis Keogh Rowheath 80 M
601 03:19:46 509 Tristan Lomas H.Pierrepont RC M
602 03:20:13 130 Jackie Adams Aldridge RC 35 F
603 03:20:56 260 Bob Aird Barrow Runners 70 M
604 03:21:13 232 Phil Hickling Bell Harp H 50 M
605 03:21:29 301 Helen James Barrow Runners F
606 03:21:54 80 Jim O'Hare 40 M
607 03:22:25 826 Andrew McRae Lakeside Lincoln 50 M
608 03:22:30 793 Laura Biggs F
609 03:22:31 562 Fabienne Schiess 45 F
610 03:23:13 438 Helen Pountney 35 F
611 03:23:14 762 Fiona Osbourne Broms & Redditch F
612 03:23:26 134 Lisa Tatem Shelton Striders 35 F
613 03:23:29 245 Dave Onion Redhill RR 60 M
614 03:23:48 116 Dennie Sporton 35 F
615 03:23:48 806 Jodie Jelley Wellngbro & Dist F
616 03:23:57 502 Tracey Craker Wellngbro & Dist F
617 03:24:19 325 Peter Thorburn Long Eaton RC 60 M
618 03:24:24 682 Terry Hastings Aldridge RC 50 M
619 03:24:46 492 Louise Winter Newark AC F
620 03:25:01 185 Linda Penman 35 F
621 03:25:08 454 Peter Speakman Redhill RR 40 M
622 03:25:15 126 Peter Holden Bell Harp H 50 M
623 03:25:44 64 Neal Lowe M
624 03:25:48 667 Richard Cramp M
625 03:25:53 608 Paul Houghton M
626 03:26:10 584 Fatima Osmani F
627 03:26:11 297 Philomena Williamson Bournville Harr 45 F
628 03:26:22 566 Rachel Partridge Bournville Harr 35 F
629 03:26:46 645 Ann Storr Lincoln Wellngtn 45 F
630 03:27:49 207 Susan Smith Birstall RC 45 F
631 03:27:51 89 Karen Robinson Stourbridge F
632 03:27:55 622 Alison Dale Lincoln Wellngtn 45 F
633 03:28:13 119 Andy Deeks M
634 03:28:15 305 Angela Tomkins Huncote Harr 35 F
635 03:28:21 233 Nigel Penn 50 M
636 03:29:03 206 Terry Chigwedere Buxton & Dist M
637 03:31:27 279 Elaine Wischhusen Hinckley RC 45 F
638 03:32:19 357 Sam Brown Huntingdon RR 35 F
639 03:32:38 500 Rachel Hands Bournville Harr 35 F
640 03:32:58 689 Anthony Read M
641 03:33:35 14 Dawn Rimmer Daventry RR 35 F
642 03:33:51 571 Amanda English Redhill RR 35 F
643 03:33:55 564 Polly Gilkes F
644 03:34:30 331 Marcus Ward Ivanhoe Runners M
645 03:36:54 150 Lucy Allsopp Shelton Striders F
646 03:38:28 253 Karen Pope Sinfin RC 35 F
647 03:38:32 426 John Baron OWLS 60 M
648 03:38:33 274 Joanne Attenborough 35 F
649 03:38:35 275 Crystal Slater F
650 03:40:12 755 Tim Smith Shepshed RC 40 M
651 03:40:21 648 Karen Bates Peel RR F
652 03:40:57 463 Brian Allsopp Shelton Striders 50 M
653 03:41:33 734 Helen-Mari McNair Lakeside Lincoln F
654 03:41:33 666 Claire Hardy F
655 03:42:37 664 Susan Hardy 45 F
656 03:42:37 54 Alicia Wisehall F
657 03:44:03 16 Neil Taylor 40 M
658 03:47:47 782 Amanda Edwards Peel RR F
659 03:47:19 606 Denise Wixey Broms & Redditch 45 F
660 03:49:35 475 Denise Larrad 45 F
661 03:52:04 516 Cass Foord 35 F
662 03:52:56 678 Peter Cassere Bell Harp H 60 M
663 03:53:03 691 Rebecca Jones 35 F
664 03:53:03 690 Steve Yelding 40 M
665 03:53:12 695 Barbara Garrett Southwell RC F
666 03:53:12 115 Helen Richardson Southwell RC F
667 03:53:38 371 Jayne Hornton Shelton Striders 45 F
668 03:58:02 519 Lynda Elmore Aldridge RC 35 F
669 03:59:50 20 Joanne Onions Running 4 Women 35 F
670 04:00:43 545 Emma Close Bourne Town H F
671 04:15:37 657 Angela Foster Barrow Runners F