2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2009

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:49:48 768 Nathaniel Williams North York Moors M
2 01:52:06 365 Nigel Marley Rugby and Northampton M
3 01:55:58 735 Chris Southam Stilton Striders 40 M
4 01:56:45 252 Chris Jordan Hinckley RC M
5 01:57:32 942 Garry Payne George Eliot Striders 50 M
6 01:58:17 337 Paul Lewis Long Eaton RC M
7 01:58:28 594 James Ellis Clapham Chasers M
8 01:58:39 900 Paul Halford Werrington Joggers M
9 01:59:38 988 Whitelegg Richard Hinckley RC M
10 02:00:57 281 Dean Parker Bournville Harriers M
11 02:02:40 977 Diana Lobacevske F
12 02:03:40 384 Paul Davies Centurion RC 40 M
13 02:03:59 631 John Robertson Derby AC 40 M
14 02:05:02 2 Ian J Berry Winchester & District AC M
15 02:06:13 305 Sean Rose Bournville Harriers M
16 02:06:40 275 Graham Stephens 40 M
17 02:06:56 30 Tim Price Solihull & Small Heath AC M
18 02:07:01 255 Martin Hagger Notts AC M
19 02:07:02 733 Alex Webster Telford AC 40 M
20 02:07:23 915 Trevor Dixon Oxford City 50 M
21 02:07:35 579 Matthew Crosse M
22 02:08:09 179 Paul Archer Notts AC 40 M
23 02:08:23 289 Steven Taylor Solihull & Small Heath AC M
24 02:08:28 926 Mark King Leicester Triathlon M
25 02:08:40 722 Mark Hadley Halesowen 40 M
26 02:08:49 511 Graham Moffatt Holme Pierrepont 40 M
27 02:08:52 147 Mark Hobbs Bournville Harriers M
28 02:09:02 554 Nigel Bostock RAF 40 M
29 02:09:08 843 Matthew Grainge Holme Pierrepont M
30 02:09:13 466 Dave Masser Hinckley RC 40 M
31 02:09:27 429 Richard Bettsworth Wreake 40 M
32 02:09:44 949 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
33 02:09:47 351 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
34 02:10:01 57 Howard Andersen Northbrook AC 50 M
35 02:11:13 100 Howard Bush Tamworth AC M
36 02:12:32 238 Ian Chant Long Eaton RC M
37 02:12:35 218 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 40 M
38 02:13:03 51 Jane Preen Milton Keynes AC 35 F
39 02:13:03 50 Neil Ovington Milton Keynes AC 40 M
40 02:13:40 688 Dilip Dattani Barrow Runners 40 M
41 02:14:06 728 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
42 02:14:07 177 Kurt Fitch Meynell Valley Hunters Triathl 40 M
43 02:14:37 667 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 40 M
44 02:14:46 325 Helen Taranowski Coventry Godiva Harriers 35 F
45 02:14:48 979 Marcus Whelband Milton Keynes AC M
46 02:14:48 190 Jonathan Crannage Long Eaton RC M
47 02:15:28 125 Sean Matthews Long Eaton RC 40 M
48 02:15:30 975 Lloyd Best Otley AC 40 M
49 02:16:01 601 Steve Campion Lincoln Wellington AC M
50 02:16:11 755 Barry Wilson Ludlow Runners 50 M
51 02:16:20 887 Julia Myatt Newcastlestaffs AC 45 F
52 02:16:27 842 Michael Shadwell Yaxley Runners M
53 02:16:12 269 Peter Stockdale UKnetrunner M
54 02:16:52 574 Micahel Townsend Beaumont Leys M
55 02:17:05 808 Dominic Gunton M
56 02:17:07 461 Jenni Muston Shepshed RC 35 F
57 02:17:10 144 Ian Benskin Shepshed RC M
58 02:17:36 981 Julie Lamb Owls AC 35 F
59 02:18:06 695 Andy Adkin Saracens RC M
60 02:18:24 552 Paul Stacey Redhill Road Runners 40 M
61 02:18:04 878 Stephen Deegan Tamworth AC 40 M
62 02:18:34 14 Leon Bond Centurion RC 40 M
63 02:18:26 916 Andrew Wheeler Bournville Harriers M
64 02:18:48 973 Karen Heaviside Eden Runners 35 F
65 02:18:56 779 Kate Wright Stratford AC 45 F
66 02:19:00 557 Maree Jesson Northampton RR 35 F
67 02:19:09 285 Seth Lewis Hinckley RC M
68 02:19:34 998 Natalie Barnard F
69 02:19:40 261 Jeremy Bateman Ripley RC M
70 02:19:46 850 Andy Blaize Northampton RR M
71 02:20:02 952 Daniel Johnathon Grose Kendal AC 40 M
72 02:19:59 607 Darren Spencer Mablethorpe RC M
73 02:20:06 638 John Rees Barrow Runners 40 M
74 02:20:32 169 Andrew Crawford Bournville Harriers 40 M
75 02:20:31 129 Pippa Morris F
76 02:20:37 662 Louise Peters Stopsley Striders 35 F
77 02:21:10 905 Mark Styles Nuneaton Harriers M
78 02:21:26 92 Fred Heath Nuneaton Harriers 40 M
79 02:21:46 408 Mark Francis Stratford AC 50 M
80 02:21:50 567 Lea Tatton Hinckley RC M
81 02:21:50 267 Jon Kemp Wellingborough and District AC M
82 02:21:53 171 Richard Hodge Northbrook AC M
83 02:22:23 736 Darran Aston 40 M
84 02:22:26 955 Tim Cadman M
85 02:22:41 547 Chris Harbron Macclesfield Harriers M
86 02:22:51 889 John Greenhill Woodstock Harriers AC 40 M
87 02:22:52 399 Roger Booth Shelton Striders 50 M
88 02:22:58 896 Matthew Lowe RRC 40 M
89 02:23:25 340 Rameswar Tripathi Totley AC M
90 02:24:01 673 Jaroslaw Nijak Nene Valley Harriers M
91 02:23:44 995 Carnegie John Huncote 40 M
92 02:24:12 716 Ian Robinson Barrow Runners 40 M
93 02:24:23 767 Neil Scott 40 M
94 02:23:58 877 Mark Waplington Tamworth AC 40 M
95 02:24:18 605 Jake Lowe M
96 02:24:10 221 Peter Fahy Sphinx M
97 02:24:44 972 John Bridge Eden Runners 40 M
98 02:24:50 326 Allen El-Sour Coventry Godiva Harriers M
99 02:25:07 193 Kieran Grundy Leicester Triathlon M
100 02:25:00 347 Neil Edward Hancock Shelton Striders M
101 02:25:18 633 Judith Gration Heanor F
102 02:25:17 932 Andrew Houghton 50 M
103 02:25:28 906 Adrian Powell Northbrook AC 40 M
104 02:25:34 899 Chris Young Newark Athletics Club M
105 02:25:30 444 David Proctor Holme Pierrepont M
106 02:25:42 348 Monique Hollinshead Dewsbury Road Runners 35 F
107 02:25:39 936 Robert McDougall Rugby and Northampton M
108 02:25:42 761 Grahame Cope Uttoxeter Road Runners M
109 02:26:05 161 Colin Talbot Midland Masters AC 60 M
110 02:25:21 287 Steve Bolton Wreake 50 M
111 02:26:24 544 Simon Earley Hinckley RC 40 M
112 02:26:27 584 Gillian Johnson Sutton in Ashfield Harriers F
113 02:26:28 825 Ms Gibson Owls AC F
114 02:26:35 354 Helen Tailby Formula One Circuit Crew F
115 02:25:53 964 Nick Kitchen M
116 02:26:40 575 Steven Williamson 40 M
117 02:26:28 438 Simon Bentley M
118 02:26:47 687 Tony Keech Human Energy 50 M
119 02:26:33 996 Hammond Rob Pactrak Tri Club M
120 02:27:10 680 Graham Hobbs Desford Striders 40 M
121 02:26:59 213 Ian Davies Sphinx 40 M
122 02:27:19 81 Nick Huskinson M
123 02:27:19 291 Andrew Martin Little Eaton Hornets 40 M
124 02:27:28 366 Peter Simpson Liverpool Harriers 60 M
125 02:26:45 118 Simon Tootell Northampton RR M
126 02:26:46 817 Mark Nightingale 40 M
127 02:27:39 71 Sarah Wileman Sheffield Running Club F
128 02:27:36 132 Kurt Read 40 M
129 02:27:38 786 Frances Malin Wooton Road Runners 35 F
130 02:27:42 750 Christopher Sprules Aldridge RC 40 M
131 02:27:43 677 Caren Coonan Ashbourne RC 35 F
132 02:27:43 812 Colin Rathbone Vale Royal AC 60 M
133 02:27:24 702 Bryan Pears Sphinx 40 M
134 02:27:51 596 Jeffrey Adams Wellingborough and District AC 50 M
135 02:27:55 52 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
136 02:27:58 834 Neil Willsher Rugby and Northampton M
137 02:28:03 109 Susanne Enhard Compton Harriers 35 F
138 02:28:03 745 Ryan Morris Compton Harriers M
139 02:28:27 950 Matt Tupling Aire Centre Pacers RC M
140 02:28:28 245 Simon Merwood Belper Harriers M
141 02:28:26 593 Tom Romecin M
142 02:28:13 453 Louis Wood Steel City Striders M
143 02:28:29 671 Ronnie Ambrose Northampton RR 40 M
144 02:28:43 353 Alan Griffiths Wellingborough and District AC 40 M
145 02:28:52 259 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
146 02:28:57 503 Jonathan Straw Wymeswold RC 40 M
147 02:29:03 573 Paul Marval Belper Harriers M
148 02:29:06 33 Trevor Allport Midland Masters AC 50 M
149 02:29:07 945 Joseph Devlin 40 M
150 02:29:34 658 Markus Allen Garden City Runners M
151 02:29:52 141 Phillip Halse Birstall RC M
152 02:29:28 553 John McNally Spa Striders 50 M
153 02:29:51 946 Duncan Sadler M
154 02:30:12 819 Natalie Fryer Long Eaton RC F
155 02:30:13 387 Andy Wilford Huncote Harriers AC 40 M
156 02:30:22 334 Paul Goddard Desford Striders 40 M
157 02:30:24 626 Andrew Hall Werrington Joggers 40 M
158 02:30:21 992 Dickens Stephen M
159 02:30:42 170 Kruger Fitch M
160 02:30:17 799 David Robertson UKnetrunner 40 M
161 02:30:48 271 Vanessa Butler Claremont Road Runners F
162 02:30:51 925 Duncan Malloy Leicester Triathlon 40 M
163 02:29:48 991 Lower Rob SDRR 40 M
164 02:30:34 668 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
165 02:31:04 657 Kath Hardcastle Garden City Runners F
166 02:31:10 872 Neville Bates Nuneaton Harriers 60 M
167 02:31:08 743 Lou Collins Formula One Circuit Crew F
168 02:31:34 228 Tony Gilbert Bourne Town Harriers AC 40 M
169 02:31:14 513 Adrian Grocock Derwent Runners 40 M
170 02:31:49 217 Andy Robinson Stilton Striders 40 M
171 02:31:56 420 Mark Whitfield Beaumont Leys M
172 02:32:06 944 Ray McDonald Derby AC 50 M
173 02:31:10 142 Linda Penman Little Eaton Hornets 35 F
174 02:32:14 42 Tommy Sweeney Centurion RC 40 M
175 02:32:12 486 Anthony MacKness Northbrook AC 50 M
176 02:32:21 136 Gary Masters Eye Community Runners M
177 02:32:26 909 James Paramore Charnwood AC M
178 02:32:22 358 Tony Siddon Huncote Harriers AC 50 M
179 02:32:36 457 Harriet Hart Epsom Oddballs F
180 02:32:18 655 Philip Caswell West End Runners 40 M
181 02:32:31 630 Stuart Pearson Bournville Harriers 40 M
182 02:32:48 117 Emma Bexson Stratford AC F
183 02:32:52 818 Ceri Davies Roadhoggs 40 M
184 02:33:07 391 Colin Rimmer Birstall RC 50 M
185 02:32:42 297 Bob Torley Sphinx 50 M
186 02:33:03 368 J Davies Kingstone Runners M
187 02:32:52 298 John Hunt Sphinx M
188 02:33:18 443 Nick Adams Spa Striders 40 M
189 02:33:05 319 Garry Barnes Sphinx 40 M
190 02:33:10 463 Michael Ellis Formula One Circuit Crew M
191 02:33:33 807 Steve Hammond 40 M
192 02:33:21 524 Jeff Clark Barnsley Harriers 40 M
193 02:33:26 418 James Cunningham M
194 02:33:39 60 Joey Beavis M
195 02:33:50 283 Nick Pidgeon M
196 02:33:53 880 Alasdair Duncan Ashbourne RC 50 M
197 02:34:08 883 Geoff Smith Northampton RR 40 M
198 02:34:23 227 David Moore Southwell Running Club 50 M
199 02:34:24 430 Paul Caruana Leamington C&AC 40 M
200 02:34:26 901 Peter Wilson Malvern Joggers 40 M
201 02:34:18 342 Lindsay Romecin F
202 02:34:32 442 James Naylor Little Eaton Hornets 50 M
203 02:34:47 591 Anthony Parker 40 M
204 02:34:58 826 Matt Clemson M
205 02:34:57 527 Lesley Griffin Birstall RC 55 F
206 02:35:07 625 Chris Dawkins Barrow Runners M
207 02:34:32 207 Darron Handley Sphinx 40 M
208 02:34:54 585 Nigel Stock Heanor 40 M
209 02:34:36 487 Adrian Read sneyd striders 50 M
210 02:34:24 113 Mark Goodson Long Eaton RC M
211 02:35:06 126 Seph Pochin Formula One Circuit Crew M
212 02:35:21 576 Barry Hibberd Huncote Harriers AC 50 M
213 02:35:28 980 David Pell West End Runners M
214 02:35:26 489 Richard Brangwin Spa Striders M
215 02:35:41 182 Lyn McDonald Coventry Godiva Harriers F
216 02:35:41 797 Stephen Wingate 50 M
217 02:35:38 839 Nick Prince Sinfin RC M
218 02:35:49 469 Mike Sheldon Barrow Runners 50 M
219 02:35:43 432 Ian Baines Ivanhoe Runners M
220 02:35:33 928 Paul Crimmins M
221 02:36:27 244 Darren James Peel Road Runners M
222 02:36:07 719 Dave Nutton Buxton and District AC 40 M
223 02:36:08 1003 Roland Meylan Buxton and District AC M
224 02:35:42 163 Michael Gilbride BRAT 40 M
225 02:36:41 517 Susannah Gill F
226 02:36:36 67 Amy Smith F
227 02:36:33 288 John Elliott Northbrook AC 40 M
228 02:36:59 726 Brian Malin Rugby and Northampton 50 M
229 02:36:57 127 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 40 M
230 02:37:01 587 Andrew Smith M
231 02:37:09 622 Alexander Hall Total Fitness Nottingham TFN M
232 02:36:08 84 David Bowen Royal Sutton Coldfield AC M
233 02:37:12 951 Tony Harper 50 M
234 02:37:13 208 Andy Stubbings Fleckney 40 M
235 02:36:43 58 Rob Hundley UKnetrunner M
236 02:37:20 784 Mark James Bowline Climbing Club M
237 02:37:31 462 Andrew Litchfield 40 M
238 02:37:14 710 Philip Wilson Sphinx 40 M
239 02:37:12 545 Nigel McDermott Ropsley RR 50 M
240 02:37:55 841 Rodney Hall Werrington Joggers 40 M
241 02:37:57 73 Nick Cox Huncote Harriers AC 40 M
242 02:38:07 938 Steven Thacker Ropsley RR 40 M
243 02:38:15 505 Colin Fell Mansfield Harriers AC 40 M
244 02:37:29 606 Keith Douglas BRJ RRC 50 M
245 02:38:27 894 Joe Boyle Birstall RC 40 M
246 02:38:34 194 Adrian Whalley Hinckley RC 40 M
247 02:38:35 923 John Turner Stratford AC 60 M
248 02:38:21 159 Christopher Ford M
249 02:38:00 10 Richard Bruce M
250 02:38:41 47 Chris McCann Centurion RC 40 M
251 02:38:44 978 Dave Wright Werrington Joggers 50 M
252 02:38:52 748 Richard Heaviside 40 M
253 02:37:57 392 Colin Sinnott North Derbyshire RC 50 M
254 02:39:11 528 Denis Thompson West End Runners 50 M
255 02:38:46 941 Keith Markley Owls AC 40 M
256 02:39:10 531 Anthony McCarroll Saracens RC 40 M
257 02:39:24 409 Keran Wood Aldridge RC 40 M
258 02:39:15 164 Mary Hall Nuneaton Harriers 35 F
259 02:39:41 685 James Deacon Stratford AC M
260 02:39:57 311 Paul Holmes Bedford Harriers M
261 02:40:07 727 Michael Davis Shepshed RC 50 M
262 02:39:45 74 Maurice Hemingway Riverside Runners 50 M
263 02:39:54 588 Philip Kimber 40 M
264 02:39:31 200 Andrew MacDonald Cherwell Runners M
265 02:40:02 332 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
266 02:40:03 541 Colin Harris Wellingborough and District AC M
267 02:39:39 386 Neale Philip Reel Road Runners 40 M
268 02:40:15 296 Richard Smith Cannons Road Runners 40 M
269 02:40:28 859 Beverley Noble Chase Harriers 35 F
270 02:40:32 456 Philip Douglas Stilton Striders 50 M
271 02:40:39 214 Vicki Lowe Stilton Striders 35 F
272 02:40:30 822 Mick Haynes 40 M
273 02:40:58 637 Heidi-Jane Humphries Birmingham Rowhealth F
274 02:41:00 150 Jonathan Cox 40 M
275 02:41:12 433 Elaine O'Sullivan Wellingborough and District AC 45 F
276 02:41:18 820 Fliss Clarke realbuzzrunbritain.com Running F
277 02:41:19 349 Guy Bacon M
278 02:41:17 663 John Henshaw Ilkeston RC 40 M
279 02:40:29 309 Philip Thompson Long Eaton RC M
280 02:41:35 711 Alan Smith Heanor 50 M
281 02:41:08 145 Martin Moloney Road Runners Club 40 M
282 02:41:41 108 Claire McDonnell Hatton Darts F
283 02:40:55 484 Neil Wright 40 M
284 02:41:36 595 Rob Applewhite 40 M
285 02:42:02 477 Gary Whitfield M
286 02:41:52 604 Sarah Rock Bournville Harriers F
287 02:41:59 396 Philip Brennan Stratford AC 60 M
288 02:41:52 376 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
289 02:42:02 897 Graham Sarah M
290 02:41:44 577 Paul Meneely Barrow Runners 40 M
291 02:42:19 581 Andrew Noble Chase Harriers 40 M
292 02:42:14 666 Sarah Parker Redhill Road Runners 35 F
293 02:42:43 49 Paul Hogg 40 M
294 02:42:36 90 Andrew Dodsley Rolls Royce Harriers M
295 02:42:57 196 Roger Middleton 60 M
296 02:42:56 481 Simon Parsons Wooton Road Runners M
297 02:42:51 910 Bernie Walsh M
298 02:43:04 862 Julie Cooper Newark Athletics Club F
299 02:42:40 958 Adam Fixter 40 M
300 02:43:00 201 Colin Staff Huncote Harriers AC 40 M
301 02:43:29 612 Lucy Gossage Total Fitness Nottingham TFN F
302 02:43:29 371 Jon Marchant M
303 02:43:29 413 Anna Seddon Barrow Runners 35 F
304 02:43:24 426 Nicholas Turner-Henke Harborough AC M
305 02:43:33 173 Darren Marfleet M
306 02:43:30 814 Iain Butler Goyt Valley Striders 40 M
307 02:43:40 491 Sarah Grandy Barrow Runners F
308 02:43:28 864 Andy Johnson Owls AC M
309 02:43:30 678 Clinton Barratt Roadhoggs 40 M
310 02:43:01 488 Peter Rabey 40 M
311 02:43:53 700 Richard Wheatley Redhill Road Runners 40 M
312 02:44:03 105 Peter Eccles M
313 02:44:02 56 Andrew Leonard M
314 02:44:02 540 Jean Inglis Holme Pierrepont 45 F
315 02:44:19 512 Fiona Moffatt Holme Pierrepont 35 F
316 02:43:36 739 Simon Charles Cherwell Runners M
317 02:44:15 187 Andrew Spittle 40 M
318 02:44:18 867 Allan Raven 40 M
319 02:43:41 310 Andrew Hyland Meynell Valley Hunters Triathl M
320 02:43:58 703 Michael Garrity 40 M
321 02:44:00 251 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
322 02:44:50 565 Clive Robert Trusson 40 M
323 02:44:53 234 John Ryan M
324 02:45:24 241 Catriona Archer Ashbourne RC 35 F
325 02:45:11 691 Robert Smith Lincoln Wellington AC 40 M
326 02:45:18 445 Gary Gardiner Road Runners Club 40 M
327 02:45:32 119 Caroline Waterhouse Long Eaton RC 35 F
328 02:45:05 157 David Robson Barrow Runners 40 M
329 02:45:40 558 Dave Richardson Sinfin RC M
330 02:45:31 226 Emma Klimowicz Cannons Road Runners 35 F
331 02:44:58 500 Tim Gould Peel Road Runners 40 M
332 02:45:00 753 Peter Mahon M
333 02:45:51 821 Charlie Hanson Greens RC 40 M
334 02:45:12 411 Richard Green Kenilworth Runners 40 M
335 02:45:42 375 Andrew Grimwood Lincoln Wellington AC 40 M
336 02:45:24 659 Alan Fawkner 40 M
337 02:46:04 478 Michael Kendall Wooton Road Runners 50 M
338 02:45:49 1002 Bryony Butcher Holme Pierrepont F
339 02:46:02 219 Sarah Bumpus-Bosch Barrow Runners 35 F
340 02:46:29 689 David Hardwick Stopsley Striders 40 M
341 02:46:10 616 Andrew Norton Sphinx 40 M
342 02:46:10 299 Bostock Colin Long Eaton RC 50 M
343 02:46:46 476 Jane Needham 35 F
344 02:46:03 424 Andrew Mucklestone TFN Tri Club 40 M
345 02:46:18 712 Steve Elliott Ripley RC 50 M
346 02:47:17 912 Glynn Daniels Kettering Town Harriers 40 M
347 02:47:32 186 Paul Flint M
348 02:47:40 378 Christopher Sexton Shelton Striders M
349 02:47:57 385 Sharon Townley Centurion RC 35 F
350 02:47:58 417 Sarah Gardner-Hall Norton Canes Road Runners F
351 02:46:54 543 Philomena Mburu Compton Harriers 45 F
352 02:47:38 854 Chris Bayliss Hartsholme Runners M
353 02:48:10 165 Mim Kirby BRAT F
354 02:48:09 166 Lawrence Wood BRAT M
355 02:47:52 439 John Aylmer Massey Ferguson RC 60 M
356 02:48:17 873 Chaz Beale M
357 02:48:37 167 Warren Stark M
358 02:48:38 434 Clive Crowe Saracens RC M
359 02:48:29 647 Ken Edwards Kenilworth Runners 40 M
360 02:48:52 204 Luke Morgan M
361 02:49:16 330 Lee Hawkes M
362 02:49:17 948 Corinne Clarke Shepshed RC 45 F
363 02:49:15 256 Paul Pocklington Sleaford Town Runners 40 M
364 02:49:05 793 Brian Barnett Shepshed RC 50 M
365 02:49:06 233 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
366 02:49:23 609 Michael Ricketts Huncote Harriers AC M
367 02:49:06 971 Kathy Simmons 35 F
368 02:49:17 730 Judith Thomas Werrington Joggers 45 F
369 02:49:48 205 Shaun Towell Bourne Town Harriers AC 40 M
370 02:49:54 681 Wailing Shin Hatton Darts M
371 02:49:54 682 Emma Hallas Hatton Darts F
372 02:49:42 13 Lorna Gold Centurion RC 45 F
373 02:49:51 675 Norman Ashmore 50 M
374 02:49:46 6 James Finn M
375 02:49:48 474 Peter Williamson 40 M
376 02:49:29 835 Damian Cowlishaw Long Eaton RC 40 M
377 02:49:17 1001 Tim McCaughey Pudsey Pacers M
378 02:50:00 775 Richard Brown Bermuda Striders 40 M
379 02:49:56 893 Neil Kear Hinckley RC 40 M
380 02:49:40 927 Gavin Howkins M
381 02:49:39 138 Stephen Broughton M
382 02:50:22 1004 John Lovatt 50 M
383 02:49:52 556 Dawn Storer Barrow Runners 35 F
384 02:49:40 990 Pender Claire 35 F
385 02:49:34 493 Delmont Betts Peel Road Runners M
386 02:49:58 760 Andy Arnold 40 M
387 02:50:01 192 Danny Farndon UKnetrunner M
388 02:50:34 837 Robert Easter Long Eaton RC 40 M
389 02:50:52 780 Mark Coyle Sphinx 40 M
390 02:50:57 223 Myles Davies Sphinx 40 M
391 02:51:23 471 Ben Cavey Wymeswold RC M
392 02:51:10 316 Rachael Hardman Desford Striders 35 F
393 02:50:54 96 Peter Roberts 50 M
394 02:50:45 304 Jason Lee Aldridge RC M
395 02:51:18 470 Andrew Whitehouse Northbrook AC 40 M
396 02:51:38 935 Heather Harris David LLoyd Pacers 35 F
397 02:50:43 740 Naomi Butler F
398 02:50:52 640 Richard Thorpe North Derbyshire RC M
399 02:51:09 989 Gillan Robert 50 M
400 02:50:51 929 Peter Yates Macclesfield Harriers 60 M
401 02:51:01 861 Jane Godfrey Hatton Darts 45 F
402 02:51:24 265 Martine Graham Sally Ellis Fitness 35 F
403 02:51:43 536 Alex Buckley Shelton Striders M
404 02:51:55 5 Peter Finn 50 M
405 02:52:07 629 Gregg Mayles M
406 02:52:07 465 Alex Rothwell Bedford Harriers 40 M
407 02:51:53 181 Neil Jackson M
408 02:51:21 331 Donna Reid F
409 02:52:30 669 Sarah Odell Stratford AC 35 F
410 02:52:36 398 Kathryn Eastwood Barrow Runners 35 F
411 02:52:37 397 Monique Raaijmakers Barrow Runners 35 F
412 02:52:51 300 John Goodman Holme Pierrepont 40 M
413 02:52:05 393 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
414 02:52:57 866 Diane Rogers Wooton Road Runners 35 F
415 02:52:19 863 Chris Chapman North Derbyshire RC 40 M
416 02:52:59 776 Pat Poulton Bermuda Striders 35 F
417 02:52:34 644 Maeve Wynn-Williams Birstall RC 35 F
418 02:53:16 91 Deirdre Fee Werrington Joggers 45 F
419 02:52:25 918 Robert Livermore 40 M
420 02:53:33 506 Christine Fell Mansfield Harriers AC 45 F
421 02:53:28 653 Robin Fiander Bedford Harriers 50 M
422 02:53:29 732 Rob Bishop Bedford Harriers 40 M
423 02:53:26 372 David Maundrell Stratford AC M
424 02:53:17 747 Emma Brady 35 F
425 02:52:55 235 Debra Weeks Birstall RC F
426 02:53:25 589 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
427 02:53:28 801 Phil Vibert M
428 02:52:49 41 Catherine Rowe Long Eaton RC 45 F
429 02:53:28 798 Dave Burlingham Mansfield Tri Club 40 M
430 02:53:13 514 Terence Cooper 60 M
431 02:53:43 321 Nicola Glover Desford Striders 35 F
432 02:53:47 135 Richard Thomas Huncote Harriers AC 50 M
433 02:54:11 199 Tim Pope Sinfin RC 40 M
434 02:54:04 3 Chris Jones Redhill Road Runners 40 M
435 02:54:26 209 Liz Kearney 4 Life Fri Club 35 F
436 02:53:46 185 Michelle Monaghan F
437 02:54:02 202 Jo Clarke Huncote Harriers AC 35 F
438 02:54:13 485 Tracy Hepburn Shelton Striders 35 F
439 02:54:13 603 Simon Moore M
440 02:53:47 55 Sarah Franklin 35 F
441 02:54:12 123 Allan Walsh M
442 02:54:21 832 Sarah Mansfield 35 F
443 02:54:09 395 Susan Faulkner Spa Striders 35 F
444 02:54:21 140 Gavin Williams M
445 02:54:41 794 Frank Makin Holme Pierrepont 60 M
446 02:54:04 8 Naomi Prasad F
447 02:54:43 683 Hilary Hare Duke Holme Pierrepont 45 F
448 02:54:05 886 Barry Clarke Nene Valley Harriers 60 M
449 02:54:18 566 Keith Boxley University of Birmingham 40 M
450 02:54:46 624 Alan Clay Road Runners Club 40 M
451 02:54:06 356 Helen Bond 35 F
452 02:54:07 357 Charlotte Anderson 35 F
453 02:54:51 437 Anthony Hunt Stratford AC 50 M
454 02:54:05 479 Rob Pearce Belper Harriers M
455 02:54:12 262 Mandy Crust Kenilworth Runners 35 F
456 02:54:07 303 Daniel Willis M
457 02:54:08 815 Andrew Willis M
458 02:54:01 172 Tessa Faure 35 F
459 02:54:03 907 Caroline Taylor Buxton and District AC F
460 02:54:38 686 Paul Holland 40 M
461 02:54:46 16 Darren Gillman Spa Striders M
462 02:54:46 21 Katie Samuelson-Dean Cambridge and Coleridge F
463 02:54:59 549 Terry Jones Barrow Runners 60 M
464 02:54:35 11 David Bell The Stragglers M
465 02:55:17 844 Malcolm Lord 50 M
466 02:54:21 146 Tim Johnson 40 M
467 02:55:13 343 Gillian Peck BRJ RRC 35 F
468 02:55:15 153 Phillip Higgins BRJ RRC M
469 02:55:09 183 Dave Cooper Coventry Godiva Harriers 40 M
470 02:54:58 539 Nigel Hill Holme Pierrepont M
471 02:55:04 9 Mick N Phil Road Runners Club 50 M
472 02:55:07 106 Phil Farmer 40 M
473 02:55:19 849 Shaun Cooper Shelton Striders M
474 02:55:20 933 Gavin Fletcher Shelton Striders M
475 02:54:53 431 Chris North M
476 02:55:30 756 Frances Cooke March Athletic Club 45 F
477 02:55:45 460 Vivien Jane Kilgour Bedford Harriers 45 F
478 02:55:40 490 Caroline Stout F
479 02:56:02 827 Dave Richards 40 M
480 02:55:10 312 Michael Riley M
481 02:55:11 628 David Willis M
482 02:55:08 642 Stuart Hunter Shepshed RC 40 M
483 02:56:13 582 Rebecca Bromwich Roadhoggs F
484 02:56:19 583 Jim Stilgoe M
485 02:56:28 236 Duncan Gedge Long Eaton RC 40 M
486 02:56:43 788 Stephen Barson 40 M
487 02:56:26 983 Kate Waddicor 45 F
488 02:56:30 158 Phil Abbott Long Eaton RC M
489 02:56:45 914 Daniel Gibson 40 M
490 02:56:37 568 Helen James Barrow Runners 35 F
491 02:56:04 370 David Young Little Eaton Hornets 50 M
492 02:56:43 857 Sam Lees F
493 02:56:32 895 Ross Devereux M
494 02:56:44 757 Richard Notley M
495 02:56:25 520 Georgina Bowden Birstall RC F
496 02:56:11 329 Betheny Young North Derbyshire RC F
497 02:57:02 771 Andrew Raine 40 M
498 02:56:34 902 Mark Gee 40 M
499 02:57:19 868 Richard Bebbington 40 M
500 02:57:00 405 Stuart Hammersley Chase Harriers 50 M
501 02:56:46 151 Sandy Gee Stainland Lions 40 M
502 02:57:33 965 Fiona Duffy 35 F
503 02:57:56 665 Ian Ashley Ilkeston RC 40 M
504 02:57:37 999 Coulson Clive Desford Striders 50 M
505 02:57:57 855 Dave Tilley Newark Athletics Club M
506 02:58:13 911 Jason Buchanan 40 M
507 02:57:58 148 Collin Franklin 40 M
508 02:57:38 723 Jamie Leake Wreake M
509 02:58:01 4 Y Twelvetree Totley AC 55 F
510 02:57:21 352 Michael McKinney M
511 02:58:28 904 Maggie Fenn 35 F
512 02:57:33 388 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
513 02:58:30 618 Des Farrington 40 M
514 02:58:16 416 David Baker N.O.T.F.A.S.T. RC 40 M
515 02:57:55 795 Rachel McLardie F
516 02:58:18 134 Sue Gardner Huncote Harriers AC 45 F
517 02:58:20 322 Phillip Wood 40 M
518 02:58:15 46 Ewan Ross M
519 02:58:15 45 Leigh Church M
520 02:58:51 495 Claire Oates 35 F
521 02:58:52 482 Karon Fackerell 35 F
522 02:58:30 225 Richard Durance Holme Pierrepont 50 M
523 02:58:31 224 Penny Durance Southwell Running Club 45 F
524 02:58:26 274 Gill Tugman Kenilworth Runners 35 F
525 02:58:40 249 Rebecca Taylor Newark Athletics Club F
526 02:58:53 523 Bev Clark Barnsley Harriers 35 F
527 02:58:29 211 Andrew Preston M
528 02:58:17 679 Alex Wheldon M
529 02:58:18 40 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
530 02:58:50 885 Duncan Gray Wreake M
531 02:58:44 54 Trish Smith 35 F
532 02:59:19 777 Pat Coleman Bermuda Striders 40 M
533 02:59:26 846 Steve Adams Wellingborough and District AC 50 M
534 02:59:29 564 Louise Copson 35 F
535 02:59:34 874 James Silver M
536 02:58:54 162 Claire Tweed F
537 02:58:54 293 Steve Katon M
538 02:59:37 754 Julie Warner Shelton Striders 35 F
539 02:59:23 830 Andrew Preston Sleaford Striders M
540 02:59:16 483 Richard King Spa Striders M
541 02:59:53 232 Stuart Wright 40 M
542 02:59:51 250 Mick Hart Chase Harriers 50 M
543 02:59:53 670 Gill McGarry Hinckley RC 35 F
544 03:00:06 632 Jacky Reynolds Barrow Runners 35 F
545 02:59:34 643 Richard Wheatley 40 M
546 03:00:19 563 Andy Turlej M
547 03:00:12 273 Joanne Sowerby Droitwich 35 F
548 03:00:04 421 Gareth Wing North Derbyshire RC M
549 03:00:34 969 Louise O'Reilly 35 F
550 03:00:16 526 Melanie Bridgen Meynell Valley Hunters Triathl 35 F
551 03:00:11 131 Michael Curtis 40 M
552 03:00:27 731 Mandy Rodgers Washland Women Runners 35 F
553 03:00:19 876 Cy Talbot M
554 03:00:47 749 Graham Bushby Derwent Runners M
555 03:01:22 976 John Quinn Aldridge RC 60 M
556 03:00:56 704 David Cozens Hartsholme Runners 50 M
557 03:01:37 428 M Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
558 03:01:32 272 Tim Andrews M
559 03:00:48 805 Andy Smith M
560 03:00:48 498 Simon Rowley M
561 03:01:26 361 John Ashover North Derbyshire RC 40 M
562 03:02:28 216 Bob Aird Barrow Runners 60 M
563 03:01:43 892 Andrew Richardson Desford Striders 40 M
564 03:01:34 954 Andrew Ropson Peel Road Runners M
565 03:01:49 328 James McMillan M
566 03:03:03 89 Paul Butler Aldridge RC 40 M
567 03:02:06 602 Hannah Wright F
568 03:02:51 802 John McCrone Rutland RC 40 M
569 03:02:35 871 Rachel Harvey Barrow Runners F
570 03:03:08 651 Julie Tillett Werrington Joggers 35 F
571 03:02:38 336 Mark Hastelow M
572 03:03:12 546 Paul Warner 40 M
573 03:03:15 102 Mark Robson Spa Striders 40 M
574 03:03:18 829 Ted Preston Sleaford Striders 50 M
575 03:03:07 152 Sanjay Agrawal 40 M
576 03:04:04 664 Nigel Bradley Ilkeston RC 40 M
577 03:03:27 359 David Crossman Sheffield Triathlon Club 50 M
578 03:03:20 29 Anthony Jeffs 40 M
579 03:04:00 967 Corinna Atkinson 35 F
580 03:04:06 533 John Sheil Sinfin RC M
581 03:03:24 504 Ian Wild 40 M
582 03:03:52 240 Jay O'Donnell Bournville Harriers M
583 03:03:38 648 Adrian Williamson Meynell Valley Hunters Triathl M
584 03:03:53 22 Steve Eaton 50 M
585 03:03:44 966 Catherine Sales F
586 03:04:26 796 Robert Garner 40 M
587 03:04:02 473 Sue Yendley BRJ RRC 35 F
588 03:04:35 803 Simon Miller M
589 03:04:16 239 Craig Cooke Cambridge and Coleridge M
590 03:04:36 364 Clare Palmer Wreake 35 F
591 03:05:08 860 Sarah Warden Wooton Road Runners 45 F
592 03:04:47 111 Michael Smith 40 M
593 03:04:48 851 Matt Watkins Whetstone Harriers M
594 03:05:08 178 John Hubbard 50 M
595 03:04:52 317 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
596 03:04:38 521 Tom Rush M
597 03:05:24 879 David Herbert 40 M
598 03:05:39 752 Derek Jelley Shepshed RC M
599 03:05:45 532 Vicky Sims Sinfin RC F
600 03:05:18 467 Timothy Sturla Ivanhoe Runners M
601 03:05:03 494 Tracey Abraheart Peel Road Runners F
602 03:05:28 175 Robert Mainwaring M
603 03:05:23 831 Richard Phillis M
604 03:05:23 997 Pounder Anthony 40 M
605 03:06:02 242 Emily Crowe Desford Striders F
606 03:05:39 672 Emma Rigby-Burr Werrington Joggers F
607 03:05:39 551 Elaine Palmer Werrington Joggers 35 F
608 03:05:40 769 Emma Kirk Cambridge Harriers 35 F
609 03:06:16 247 Helen Lawrence Bournville Harriers 35 F
610 03:06:38 215 David Keegan Shelton Striders 60 M
611 03:06:07 970 Louise Worthington 35 F
612 03:06:12 459 Katie Lloyd Washland Women Runners 35 F
613 03:06:13 458 Grant McKinlay Derby Tri Club M
614 03:06:05 380 Richard Potter M
615 03:06:47 649 David Elsom Killamarsh Kestrels M
616 03:06:08 634 Helen Sieracki 35 F
617 03:06:19 833 Barrie unknown 60 M
618 03:06:27 423 John Pryor 40 M
619 03:06:50 800 Mervyn Huggins Midland Masters AC 60 M
620 03:07:34 83 Steve Woolley Aldridge RC 50 M
621 03:06:28 35 Julian Rawlings Ivanhoe Runners 40 M
622 03:06:56 515 Petra Duguid 35 F
623 03:06:54 985 Goodwin Rod Kenilworth Runners 50 M
624 03:07:39 809 Mel unknown Bermuda Striders 45 F
625 03:08:02 922 Manisha Parmar Sparkhill Harriers 35 F
626 03:08:02 898 Edward O'Neill Sparkhill Harriers 40 M
627 03:08:05 264 Paul Symons Whetstone Harriers 40 M
628 03:08:15 65 Nikki Marriott 35 F
629 03:08:23 315 Victoria Foster Beaumont Leys 35 F
630 03:09:04 550 Les Rolfe Wellingborough and District AC 50 M
631 03:08:11 427 Abigail Simpson South Derbyshire RR 35 F
632 03:08:19 475 Polly Gilkes 35 F
633 03:09:30 254 Peter Bull Rushcliffe AC 50 M
634 03:08:56 389 Jackie O'Sullivan Birstall RC 35 F
635 03:09:21 620 Victoria Lawton F
636 03:09:23 619 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
637 03:09:00 986 Snow Tracey 35 F
638 03:09:32 120 Peter Savage Holme Pierrepont 50 M
639 03:09:09 66 Ken Rowe Aldridge RC M
640 03:09:40 101 Andrew Marshall 40 M
641 03:09:43 586 John Holubjowsky 40 M
642 03:09:23 18 James Cherry M
643 03:09:38 962 Tom Sullivan Northampton RR 50 M
644 03:10:16 987 Collins Barry Wellingborough and District 50 M
645 03:10:13 578 Susan Zurawliw Barrow Runners 45 F
646 03:09:38 258 Alistair Cooke Saffron Striders M
647 03:09:56 518 Annabel Kay F
648 03:10:08 903 Alan Lee Holme Pierrepont 50 M
649 03:10:55 947 Joanne Crilly Sinfin RC 35 F
650 03:10:13 751 Julie Cowley Sinfin RC 45 F
651 03:11:17 210 Graham Smith Barrow Runners 40 M
652 03:11:25 881 Philip Ward 40 M
653 03:11:40 93 Nigel Scollin Heanor 40 M
654 03:11:08 28 Warren D'Rozario Sandwell Valley RC 50 M
655 03:12:06 676 Teresa Kay Long Eaton RC F
656 03:11:31 382 Mark Hobson M
657 03:11:55 410 Pippa Green Kenilworth Runners 35 F
658 03:12:03 570 Andrew Raymond 40 M
659 03:12:30 535 Lynne Gossage Bournville Harriers 55 F
660 03:12:44 318 Mr Brady 50 M
661 03:12:44 116 Neil Smith M
662 03:13:02 34 Jan Allport 45 F
663 03:13:40 279 Janet Hudson Barrow Runners 35 F
664 03:14:03 921 Robert Parker 60 M
665 03:14:07 1 Jenny Barrow 35 F
666 03:14:07 656 Frank Walsh 40 M
667 03:13:26 891 Mark Jeffrey M
668 03:13:44 701 Michael Stevenson Peel Road Runners 40 M
669 03:13:49 79 Lesley Proctor Bournville Harriers 45 F
670 03:14:00 555 Henry Charles M
671 03:13:57 963 Mary Kingsnorth Northampton RR 45 F
672 03:13:57 968 Mark Kennedy Northampton RR M
673 03:14:58 206 Graham Day Headington Roadrunners 40 M
674 03:14:24 137 Jane Masters Eye Community Runners 35 F
675 03:14:35 610 Robin Scott Headington Roadrunners M
676 03:14:39 455 Keith Blake Kenilworth Runners 40 M
677 03:14:49 286 Julie Muggleton Sinfin RC 35 F
678 03:14:58 314 Philomena Williamson Bournville Harriers 45 F
679 03:15:08 939 Martin Dickenson N.O.T.F.A.S.T. RC 50 M
680 03:15:21 377 Diane Thorpe N.O.T.F.A.S.T. RC 35 F
681 03:15:07 734 Michael Crosby Serpentine RC M
682 03:14:59 956 Aileen Collins Fleckney F
683 03:15:00 957 Lucie Butwell Fleckney F
684 03:15:01 660 Phil Seager 40 M
685 03:15:36 758 Debbie Willlis Serpentine RC F
686 03:15:28 840 Jim Millar 40 M
687 03:15:21 124 Emma Evans F
688 03:16:07 804 Nick Meyer M
689 03:16:24 729 Ed Allen Barrow Runners 40 M
690 03:16:28 708 Kevin Smith Werrington Joggers 50 M
691 03:16:36 714 Alison Rowlands Birstall RC 45 F
692 03:16:51 400 Helen Jones Southwell Running Club 45 F
693 03:16:50 415 Barbara Garrett Southwell Running Club F
694 03:16:42 781 Steph Pandit Desford Striders 40 M
695 03:16:36 379 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 45 F
696 03:16:36 959 Anne Brankin Elliot Lady Runners 45 F
697 03:17:10 1006 Elizabeth Sandever Riverside Runners F
698 03:17:12 1005 Karl Hiner Riverside Runners 40 M
699 03:17:21 86 David Ward 40 M
700 03:17:07 203 David Lander Sinfin RC 40 M
701 03:18:03 856 Alan Romagnolo Sale Harriers 40 M
702 03:17:22 636 Maureen Wickson BRJ RRC 45 F
703 03:17:22 744 Debrorah Matson BRJ RRC 35 F
704 03:18:01 908 Sandra Long Owls AC 45 F
705 03:18:05 12 Richard Coxshall 40 M
706 03:18:24 530 Shane Hugill Holme Pierrepont M
707 03:18:13 374 Aidan Keher Kenilworth Runners 40 M
708 03:18:34 85 Whitelegg Richard Hinckley RC M
709 03:18:30 128 Stuart Hatton Peel Road Runners 40 M
710 03:18:57 133 Amanda Penzer F
711 03:19:29 766 Dave Gordon M
712 03:19:30 853 Rob Ramsay M
713 03:19:29 197 Janice Wainwright Chase Harriers 45 F
714 03:19:38 960 James McGill 40 M
715 03:20:52 813 Mark Denny 40 M
716 03:20:52 725 Simon Higgs Wellingborough and District AC 40 M
717 03:20:55 765 Sandra Morton Rugby and Northampton 55 F
718 03:20:23 156 Melanie Brown Aldridge RC 45 F
719 03:20:32 709 Sam Brown BRJ RRC 35 F
720 03:21:38 522 John Haslam 50 M
721 03:21:11 502 Steve Bodfish M
722 03:21:06 982 Catherine Marriott RSPB Staff Association RC 45 F
723 03:22:08 180 Vicky Doherty Sparkhill Harriers 35 F
724 03:22:10 706 Rosemary Armstrong Doncaster AC 55 F
725 03:22:47 114 Helen Copley F
726 03:22:48 845 Simon Skelton M
727 03:23:20 621 Mark Shackleford 50 M
728 03:23:38 778 Emma Sockett Bermuda Striders 35 F
729 03:23:25 721 Darrell Knight Ropsley RR 40 M
730 03:23:23 611 Barbara Smith Ropsley RR 45 F
731 03:23:41 350 Clif Abbott Yaxley Runners 50 M
732 03:23:49 690 Jennie Harrison Barrow Runners 35 F
733 03:23:44 646 Lorna Jordan-Owers F
734 03:24:33 641 Yvonne Ingham Huncote Harriers AC 35 F
735 03:24:32 472 Ruth Bingham Harborough AC 45 F
736 03:24:48 764 Louise Page Angels RC 35 F
737 03:24:50 1000 Flaxman Jono 50 M
738 03:25:12 542 Lucy Juggins F
739 03:25:14 383 Martyn Candy Peel Road Runners 40 M
740 03:25:31 260 Jessica Lister Hallamshire F
741 03:25:32 614 Clare Baum Hallamshire F
742 03:25:16 7 John Lowit 40 M
743 03:25:34 694 Jane Edwards Saracens RC 45 F
744 03:26:45 184 Ross Logan Headington Roadrunners 40 M
745 03:26:16 639 Lisa Rees Barrow Runners 35 F
746 03:26:16 278 John Hudson Barrow Runners 50 M
747 03:26:30 440 Sharon McGucken F
748 03:26:09 615 Robert Stepniewski M
749 03:26:13 561 Karen Robjohns Washland Women Runners 45 F
750 03:26:43 104 Paul Thomas Leighton Fun Runners 60 M
751 03:27:02 308 Carole Priestley Owls AC 55 F
752 03:27:45 78 Lesley Byrne Bournville Harriers 45 F
753 03:27:47 70 Gay Tresler Rugby and District AC 55 F
754 03:28:25 508 Alison Hume Almost Athletes 35 F
755 03:28:20 64 Glenda Stanley Almost Athletes 35 F
756 03:28:22 650 Wendy Haywood 35 F
757 03:28:46 852 Martin Workman Almost Athletes 50 M
758 03:29:00 699 Jane Wheatley Redhill Road Runners 35 F
759 03:29:22 828 Caroline Parker Angels RC 35 F
760 03:29:29 635 Rich Kenington Tring Running Club 50 M
761 03:30:26 75 Pam Hemingway Riverside Runners 45 F
762 03:30:56 652 Mick James Bournville Harriers 40 M
763 03:30:42 69 Laura Jeffs Huncote Harriers AC F
764 03:31:21 295 Kevin Davies Aldridge RC 40 M
765 03:31:40 698 Colin Bircher Kenilworth Runners 60 M
766 03:32:13 497 Lindsay Melvin 50 M
767 03:32:12 220 Caroline Scrimshaw Hermitage Harriers 35 F
768 03:33:10 401 Hilary Roberts Bournville Harriers F
769 03:33:39 48 Kathy Hill 35 F
770 03:33:47 696 Ian Ward Saracens RC 40 M
771 03:34:44 806 Gareth Whiteside M
772 03:34:26 160 John McAleavey Rolls Royce Harriers 40 M
773 03:34:37 313 Susanne Birley Stilton Striders 35 F
774 03:35:16 930 Philip McKenzie Monster Digital M
775 03:35:01 246 Tony Riley Sutton in Ashfield Harriers 50 M
776 03:35:51 572 Graham Garner Owls AC 60 M
777 03:35:58 693 Helen Manton Peel Road Runners 35 F
778 03:35:55 537 Maggie Dawkins 35 F
779 03:36:37 496 Helen Melvin 45 F
780 03:37:08 154 Jack Preston Derwent Runners M
781 03:37:55 341 Claire Hirons Shelton Striders F
782 03:38:49 519 Susan Walden Rugby and Northampton 45 F
783 03:38:05 355 Kyd Bunny Royal Sutton Coldfield 60 M
784 03:39:30 811 Rebecca Exton-Russell Sinfin RC F
785 03:39:41 608 Patricia Hargreaves NSRRA 55 F
786 03:40:23 290 Karen Tomkins Wellingborough and District AC F
787 03:41:10 404 Amanda Lewis Shelton Striders F
788 03:41:10 403 Darren Bradley Shelton Striders M
789 03:41:03 452 Helen Richardson Southwell Running Club 35 F
790 03:42:28 367 Silifa Williams Peel Road Runners 45 F
791 03:43:05 360 Sue Smith 35 F
792 03:43:04 381 Joanne Attenborough 35 F
793 03:43:04 684 Tania McDonald 35 F
794 03:42:56 406 Colleen Hammersley Chase Harriers 55 F
795 03:43:04 17 Peter Greenham M
796 03:44:08 23 Catherina Bassitt Formula One Circuit Crew F
797 03:44:40 645 Robin Trow M
798 03:44:38 407 Aaron Bird Heanor M
799 03:45:11 580 Cherylene Camps 35 F
800 03:45:32 598 Jill Howsam 35 F
801 03:47:37 59 Laura Bagley F
802 03:48:31 787 Tony Barson 60 M
803 03:48:03 770 Jayne Sheppard 45 F
804 03:48:23 559 Joanna Davis 35 F
805 03:49:04 94 Louise Oxley-Crofts F
806 03:49:04 95 Natalie Whitehouse F
807 03:48:59 882 Anthony French Northbrook AC 60 M
808 03:50:43 791 Alison Nunn Shelton Striders 35 F
809 03:50:43 790 Dave Nunn Shelton Striders 40 M
810 03:52:13 198 Karen Pope Sinfin RC 45 F
811 03:54:24 783 Andrew Carter runners world 40 M
812 03:53:41 323 Julie Newton 35 F
813 03:54:43 448 Frank Grant Stafford Harriers 60 M
814 03:54:50 560 Sarah Beveridge F
815 03:57:48 107 Sharon O'Donnell 35 F
816 03:58:41 707 Hazel Brewin Werrington Joggers 55 F
817 03:58:50 98 Amanda Kisbee Werrington Joggers 35 F
818 03:59:59 592 Linda Parker 45 F
819 04:00:34 934 Colin Page 50 M
820 04:03:23 943 Allan Bradshaw Stafford Harriers 60 M
821 04:08:59 282 Louise Taylor Kidderminster & Stouport AC F
822 04:09:01 974 Andy Gilbert M
823 04:12:17 449 Sarah Khatib F
824 04:13:43 994 Barton Elizabeth F
825 04:20:25 143 Norman Harding Barrow Runners 60 M
826 04:21:03 363 Sarah Bramley F
827 04:28:33 139 Linda Pullen Barrow Runners 45 F
828 04:28:37 865 Lynda Elmore Aldridge RC 35 F