2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2011

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:49:52 721 Nigel Stirk Tipton Harriers M
2 01:50:33 795 James Buis Heaton Harriers M
3 01:53:26 986 Paul Rodgers M
4 01:53:42 119 Ed Banks Birmingham Running And Triathl M
5 01:53:46 407 Stuart Spencer Barrow Runners M
6 01:55:49 662 Philip Critchlow Beaumont Leys 40 M
7 01:56:31 304 Chris Southam Stilton Striders 40 M
8 01:57:17 992 Joel Jameson M
9 01:58:28 335 Paul Mannion Ashbourne RC M
10 01:59:28 321 James Ellis Clapham Chasers M
11 01:59:56 468 Chris Jordan Hinckley RC M
12 02:01:07 839 Michael Moore Werrington Joggers M
13 02:01:38 562 Ian Murdey Beaumont Leys 40 M
14 02:01:46 862 Darren Studd Stamford Striders M
15 02:02:10 301 Olver Jeffcote M
16 02:02:32 347 Simon Midwood Valley Striders M
17 02:02:38 946 Gordy Smith Hatton Darts 40 M
18 02:03:03 865 Sam Pearch Shelton Striders M
19 02:05:17 134 Alex Toll Barrow Runners 40 M
20 02:05:36 207 Christian Davidson Stilton Striders M
21 02:05:56 765 Stephen Hawkins Shelton Striders 40 M
22 02:06:05 643 Mark Ince Birmingham Running And Triathl M
23 02:06:36 432 Jonathan Burch 40 M
24 02:06:39 133 Simon Bentley Solihull and Small Heath AC M
25 02:06:44 761 Rob Minton Stratford AC M
26 02:07:23 439 Graham Stephens 50 M
27 02:07:30 674 Tuhin Wahid M
28 02:07:47 859 Kingsley Cook Huncote Harriers AC 40 M
29 02:07:52 33 Richard Bruce TriTalk.co.uk M
30 02:07:55 488 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
31 02:08:04 873 Paul Halford Werrington Joggers M
32 02:08:07 161 Patrick Wheeler 40 M
33 02:08:09 634 Matthew Crosse 40 M
34 02:08:19 473 Richard Walsh Worcester Athletic Club M
35 02:08:41 678 Darren James Tanner Fell Foxes M
36 02:09:00 737 Mark King Leicester Tri Club 40 M
37 02:09:13 405 Noel Houlian Fleckney and Kibworth RC 40 M
38 02:09:23 428 Mark Carwardine Centurion RC 40 M
39 02:09:26 434 David Owen South Derbyshire RR 40 M
40 02:10:20 783 Simon Courtney Stadium Runners Huddersfield M
41 02:10:28 633 Paul Gregory Hermitage Harriers M
42 02:10:37 360 David Penman Valley Striders M
43 02:11:05 747 Tim Cadman M
44 02:11:08 733 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 40 M
45 02:11:18 763 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 40 M
46 02:11:53 991 Steven Lidgate-Taylor Solihull and Small Heath AC M
47 02:12:41 97 Richard Dobedoe Stratford AC 40 M
48 02:12:44 715 Trevor Wilkinson Spa Striders 40 M
49 02:13:00 788 Graham Moore 40 M
50 02:13:27 617 Richard Hodge Northbrook AC M
51 02:13:50 436 Daniel Teasel North Derbyshire RC M
52 02:13:55 254 Ian Hunter Kimberley and District Strider M
53 02:14:06 939 Brian Miller Leamington AC and C 40 M
54 02:14:07 714 Girvan Wright Long Eaton RC 40 M
55 02:14:21 718 Andy Blaize Northampton RR 40 M
56 02:14:50 953 Richard Shephard Spa Striders M
57 02:14:57 431 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
58 02:14:58 650 Roger Homes Kenilworth Runners 40 M
59 02:15:15 792 Stephen Pezzutti Shelton Striders M
60 02:15:16 307 Jerry Pullinger Bedford Harriers 50 M
61 02:15:24 62 Kate Wright Stratford AC 45 F
62 02:15:26 223 Chris Brown Barrow Runners M
63 02:15:28 847 Mark Hannah M
64 02:15:50 521 Andrew Skailes M
65 02:16:06 47 Patrick Bareham Tunbridge Wells Harriers M
66 02:16:08 977 Ian Paramore Barrow Runners 40 M
67 02:16:19 717 Steph Russell Northampton RR F
68 02:16:43 665 Christopher Noble Cherwell Runners 40 M
69 02:16:49 600 Marcel Darling Shelton Striders 40 M
70 02:16:50 864 David Thornton Shelton Striders 50 M
71 02:16:57 337 Peter Fellows Northbrook AC 50 M
72 02:17:19 548 Pearce Phillips Uknetrunner 40 M
73 02:17:23 636 Daniel Anderson Beaumont Leys M
74 02:17:28 231 Henry Morrison M
75 02:17:37 746 Kelvin Banbury Ivanhoe Runners M
76 02:17:40 655 Stephen Deegan Tamworth AC 40 M
77 02:17:46 848 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club M
78 02:17:46 530 Haseeb Ahmad Leicester Tri Club 40 M
79 02:17:49 258 Aaron Kirkby 40 M
80 02:17:53 560 Patrick Mcneight Stilton Striders 40 M
81 02:17:58 296 Geoff Newill Barrow Runners 50 M
82 02:18:03 586 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
83 02:18:11 698 Timothy Lowrie M
84 02:18:13 980 Julie Lamb Wigston Phoenix 35 F
85 02:18:14 911 Mark Dempsey Formula One Circuit Crew 40 M
86 02:18:26 728 David Pell Brandon Fern Hoppers M
87 02:18:33 85 Scott Haywood Sinfin RC M
88 02:18:37 31 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
89 02:18:39 979 Helen Mounteney Barrow Runners F
90 02:18:40 898 Dave Harte Bournville Harriers 40 M
91 02:18:48 902 Mike Anslow Black Country Triathletes M
92 02:19:02 54 Martin Hulbert Wigston Phoenix RC M
93 02:19:14 410 Emily Ault Barrow Runners F
94 02:19:18 654 Mark Waplington Tamworth AC 40 M
95 02:19:18 537 Mathew Radbourne Sinfin RC M
96 02:19:19 377 Stuart Cunningham North Derbyshire RC 40 M
97 02:19:24 951 Alan Hayes Grantham AC 40 M
98 02:19:30 317 Keith Alger Holme Pierrepont M
99 02:19:34 736 Laura Johnson Charnwood AC F
100 02:19:41 799 Mark Baker Northbrook AC 40 M
101 02:19:52 494 Paul Rushworth Macclesfield Harriers M
102 02:19:53 180 David Saunders Leicester Coritanians 40 M
103 02:19:54 27 Andrew Duncombe Barrow Runners 40 M
104 02:20:16 870 Andy Hall M
105 02:20:18 913 Matthew West Shelton Striders 40 M
106 02:20:22 801 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
107 02:20:37 590 Phillip Howell Stratford AC 40 M
108 02:20:39 272 David Bowen Royal Sutton Coldfield AC M
109 02:20:44 510 Andrew Stickley Alchester Running Club M
110 02:21:07 772 Ian Parker Beaumont Leys 40 M
111 02:21:08 389 Adrian Read Sneyd Strider 50 M
112 02:21:12 630 David Sharman Bedford Harriers M
113 02:21:44 651 Barry Warne Nene Valley Harriers 50 M
114 02:21:47 182 Jason Ball M
115 02:21:49 927 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
116 02:21:51 994 Jenni Muston Charnwood AC 35 F
117 02:21:53 391 Christine Heaton Holme Pierrepont 45 F
118 02:21:59 893 Mark Riches Belper Harriers 40 M
119 02:22:01 752 Euan West Huncote Harriers AC M
120 02:22:06 793 Melissa Venables Spa Striders 35 F
121 02:22:09 127 Jeffrey Adams Vegetarian Cycling and Athleti 50 M
122 02:22:10 284 Mark Grace Birmingham Running And Triathl M
123 02:22:15 381 John Birch Long Eaton RC 50 M
124 02:22:38 804 Steve Owen Wymeswold RC 40 M
125 02:22:40 837 Marvin Malia Sinfin RC M
126 02:22:50 354 Patrick Munro Shelton Striders M
127 02:22:52 611 Gary Postle Stilton Striders 40 M
128 02:22:53 298 Peter Fahy Sphinx M
129 02:22:58 500 Graham Hollowell Wooton Road Runners 40 M
130 02:23:38 890 Nicola Green Barnsley A.C 35 F
131 02:23:43 209 Clive Horton Northbrook AC 40 M
132 02:23:47 365 Michael Wall Southwell Running Club 40 M
133 02:23:51 91 Claire Shea-Simonds Leicester Tri Club F
134 02:23:57 465 Kevin Lenihan North Derbyshire RC 40 M
135 02:23:59 470 Ian Hewitt Sinfin RC M
136 02:24:16 867 Andy Brooks Shelton Striders 40 M
137 02:24:17 559 Lindsy Gray Kimberworth Striders F
138 02:24:18 499 Brynnen Massey 50 M
139 02:24:40 985 Race Number 985 None M
140 02:24:46 734 Mike Sheldon Charnwood AC 50 M
141 02:25:21 813 Philip Shaw Mansfield Harriers 40 M
142 02:25:29 283 Nick Wells Stamford Striders 40 M
143 02:25:41 390 Tony Mackness Northbrook AC 50 M
144 02:25:52 18 Doug Unkles Newark Athletics Club 40 M
145 02:25:53 476 John Rees Charnwood AC 40 M
146 02:25:54 680 James Watkins Shepshed RC 40 M
147 02:26:02 599 Steven Shaw M
148 02:26:18 21 Nick Adams Spa Striders 50 M
149 02:26:18 38 David Gillett M
150 02:26:24 36 Stephanie Ilsley Belper Harriers 45 F
151 02:26:41 421 Nick Bullard Cherwell Runners 40 M
152 02:26:43 973 Tanya Taylor Nene Valley harriers 35 F
153 02:26:46 124 Paul Caruana Leamington AC and C 40 M
154 02:26:51 818 Claire Quigley Huncote Harriers AC 35 F
155 02:27:01 776 Tom Rumboll M
156 02:27:02 722 Andrew Clayton Erewash Valley M
157 02:27:23 823 Robert Gregory Wigston Phoenix 40 M
158 02:27:25 61 Myles Davies Sphinx 40 M
159 02:27:28 845 Simon Fryer Roadhoggs M
160 02:27:28 868 Mark Tomlinson Redhill Road Runners 40 M
161 02:27:39 947 Andrew Carter 50 M
162 02:27:42 637 Vejay Pal M
163 02:27:51 669 Caroline Pritchard Cambridge and Coleridge F
164 02:27:53 193 Phil Abbott Long Eaton RC M
165 02:27:55 199 John White Wooton Road Runners M
166 02:28:11 210 Colin Page 50 M
167 02:28:15 404 Richard Hill hctri.com M
168 02:28:16 764 Colin Deasy Coventry Godiva Harriers 40 M
169 02:28:18 93 Douglas Talbot Centurion RC M
170 02:28:20 425 Helen Byrne Holme Pierrepont 45 F
171 02:28:24 106 Andy Thomas Northampton RR M
172 02:28:30 256 Duncan Dickie Charnwood AC 40 M
173 02:28:40 768 Claire Hayes-Gill Holme Pierrepont 35 F
174 02:28:40 635 Jon Mayman South Derbyshire RR 40 M
175 02:28:40 369 Chris Gunstone South Derbyshire RR 50 M
176 02:28:42 613 Duane Daugherty 50 M
177 02:28:45 229 Nick Huskinson M
178 02:29:00 975 Michael Carrea Wooton Road Runners M
179 02:29:12 689 Jack Murphy M
180 02:29:16 671 David Bell Yaxley Runners M
181 02:29:21 59 Joey Beavis M
182 02:29:25 961 Jamie Claricoates Holme Pierrepont M
183 02:29:30 827 Jon Finnemore Wreake 40 M
184 02:29:30 829 Matthew Noble Wreake 40 M
185 02:29:36 84 James Spray Sinfin RC M
186 02:29:36 700 Phil Scope Sinfin RC M
187 02:29:36 316 Michael Fry 40 M
188 02:29:39 490 Mike Scotney Bournville Harriers M
189 02:29:39 489 Hugh Burton Yaxley Runners 40 M
190 02:29:40 8 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
191 02:29:43 806 James Millington Burntwood Triathlon Club 40 M
192 02:29:44 553 Daniel Wilson Bournville Harriers 40 M
193 02:29:50 615 James Greenwood West Bromwich Harriers M
194 02:30:10 759 Joanne Matthews Hermitage Harriers 35 F
195 02:30:10 594 Andrew Mitchell M
196 02:30:10 137 Marianne Williamson Bedford Harriers 35 F
197 02:30:14 529 Andrew Houghton 50 M
198 02:30:16 457 Ian Robinson Barrow Runners 50 M
199 02:30:21 486 Jonathan Coupland Redhill Road Runners M
200 02:30:30 24 Andy Williams Cambridge University Press RC 40 M
201 02:30:33 172 Richard Phillis Ripley RC M
202 02:30:34 157 Neil Winkless Roadhoggs M
203 02:30:35 445 Andrew Hurd Desford Striders 40 M
204 02:30:50 621 Chris Ellis Witney Road Runners M
205 02:30:54 753 James Cunningham Shelton Striders M
206 02:30:55 966 Caroline Davies-Hale Tipton Harriers 45 F
207 02:31:00 120 Richard Coberman M
208 02:31:17 459 Andy Wilford Huncote Harriers AC 50 M
209 02:31:18 891 Clare Buis Heaton Harriers F
210 02:31:35 192 Andy Fairbrother Formula One Circuit Crew M
211 02:31:51 122 Shaun Wootton 40 M
212 02:31:54 238 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
213 02:31:54 661 Pete Gault Southwell Running Club 40 M
214 02:32:04 406 Joanne Robinson Barrow Runners 35 F
215 02:32:05 527 Patti Cranton Holme Pierrepont 45 F
216 02:32:10 863 Harry Sloan Shelton Striders 60 M
217 02:32:19 929 Veronica Powell Birstall RC F
218 02:32:22 846 Rich Sykes Spa Striders M
219 02:32:25 822 Paul Stacey Redhill Road Runners 40 M
220 02:32:33 260 Gareth Brown M
221 02:32:37 775 Colin Talbot Midland Masters Athletic Club 60 M
222 02:32:46 912 Paul Macer 40 M
223 02:32:47 578 Catherine Millet Formula One Circuit Crew 35 F
224 02:32:55 534 Gary Newham Erewash Valley M
225 02:33:12 225 Dave Waddington Harborough AC 40 M
226 02:33:13 525 Paul Andrews East Hull Harriers 40 M
227 02:33:27 577 Justin Haywood M
228 02:33:28 679 Paul Goddard Desford Striders 40 M
229 02:33:34 20 Barrie Oliver 40 M
230 02:33:42 25 Kathleen Henehan Clapham Chasers F
231 02:33:57 111 Stuart Banbrook Sphinx 40 M
232 02:33:57 694 Paul Ainslie Witney Road Runners 40 M
233 02:34:00 874 Andrew Watson Erewash Valley M
234 02:34:01 713 Adrian Rollings 40 M
235 02:34:01 695 Graham Jessop Wooton Road Runners M
236 02:34:16 313 Ute Baird Votwo/USN 35 F
237 02:34:21 152 Claire Calladine Hatton Darts 35 F
238 02:34:26 463 Catherine Clifford Stratford AC F
239 02:34:27 724 Russell Patrick 40 M
240 02:34:28 603 Robert Mcardle Grantham AC 50 M
241 02:34:30 398 Greg Aagaard Sparkhill Harriers M
242 02:34:43 244 Steve Borondy Wooton Road Runners 40 M
243 02:34:43 245 Adrian Busby Wooton Road Runners 40 M
244 02:34:57 589 Chris Burton North Derbyshire RC M
245 02:34:58 221 Phil Cooling Shepshed RC 40 M
246 02:35:02 675 John Carnegie Huncote Harriers AC 40 M
247 02:35:16 629 Amy Smith F
248 02:35:20 13 Mike Garrity 40 M
249 02:35:28 885 Jonathan Harrison Wymeswold RC M
250 02:35:38 452 Asa English Shepshed RC 40 M
251 02:35:39 871 Dale Boulton M
252 02:35:39 677 John Harris Shepshed RC 50 M
253 02:35:42 68 Mike Turner Fleckney and Kibworth RC 40 M
254 02:35:51 762 Christopher Aikman Redhill Road Runners 40 M
255 02:35:53 644 David Darton York Knavesmire Harriers 50 M
256 02:35:57 327 Ian Rogers Wooton Road Runners 50 M
257 02:36:05 132 Keith Gray Bedford Harriers 40 M
258 02:36:08 612 Catherine Payne Grantham AC 45 F
259 02:36:09 789 John Thornton Shelton Striders 60 M
260 02:36:09 811 Edward Woolford M
261 02:36:12 517 Adam Leighton Shelton Striders M
262 02:36:16 869 David Swift-Rollinson 40 M
263 02:36:19 904 Shaun Maureen Cooper Shelton Striders M
264 02:36:19 903 Alex Buckley Shelton Striders M
265 02:36:27 787 Will Mason Wigston Phoenix M
266 02:36:34 159 Claire Tweed Holme Pierrepont F
267 02:36:34 23 Mick Anderson 40 M
268 02:36:49 984 Lee Richards Peel Road Runners M
269 02:37:02 361 Andrew Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
270 02:37:03 545 Matt Foster M
271 02:37:09 649 Matt Wilkinson M
272 02:37:09 170 Stephen Wright Kenilworth Runners 40 M
273 02:37:09 163 Anton Raath Kenilworth Runners 50 M
274 02:37:19 749 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
275 02:37:26 580 Jason Plant 40 M
276 02:37:28 832 Glyn Price Shropshire Shufflers M
277 02:37:34 919 George Marchant M
278 02:37:51 253 Paul Hyde M
279 02:37:52 645 Colin Lea York Knavesmire Harriers 40 M
280 02:38:04 214 Diane Rogers Wooton Road Runners 35 F
281 02:38:05 917 John Golding Shepshed RC 40 M
282 02:38:08 76 Rob Anderson Sphinx M
283 02:38:13 415 Philip Wilson Sphinx 40 M
284 02:38:25 246 Giulia Palmieri Shepshed RC F
285 02:38:29 185 Vicky Snook Shepshed RC F
286 02:38:34 609 Kev Baldry Centurion RC 50 M
287 02:38:39 843 Gareth Lloyd 40 M
288 02:38:40 353 Lee Hawkes M
289 02:38:48 520 Tony Cormano Bedford Harriers M
290 02:38:55 647 James Lambert Wooton Road Runners M
291 02:39:11 726 Julia Van Huyssteen F
292 02:39:18 230 Paul Kibble M
293 02:39:27 110 Rachael None Peel Road Runners F
294 02:39:32 876 Tom Watson M
295 02:39:34 235 Kate Welch F
296 02:39:36 188 Tom Corr Huncote Harriers AC 40 M
297 02:39:52 987 Mark Richards M
298 02:39:54 738 Alex Massey M
299 02:40:00 571 Nigel Mcdermott Ropsley RR 50 M
300 02:40:00 522 Julian Cockshott 40 M
301 02:40:06 443 Mark Coyle Sphinx 40 M
302 02:40:14 632 Paul Mellor 40 M
303 02:40:29 750 Emily Sanders Ashbourne RC 45 F
304 02:40:34 344 David Richardson Sinfin RC M
305 02:40:42 916 Rob Lower South Derbyshire RR 40 M
306 02:40:49 672 Helen Brown Grantham AC F
307 02:40:51 362 Darren Pyefinch Long Eaton RC M
308 02:40:59 516 Campbell Thomas M
309 02:41:03 841 Wayne Hackett Stilton Striders M
310 02:41:07 708 Matthew Timothy Saracens Running Club M
311 02:41:08 226 Emma Hallas Hatton Darts F
312 02:41:11 155 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
313 02:41:15 895 Tony Harrison Harborough AC 50 M
314 02:41:28 781 Lee Carnelley Long Eaton RC M
315 02:41:36 213 Simon Parsons Wooton Road Runners 40 M
316 02:41:38 760 Paul Marlow Kettering Town Harriers 40 M
317 02:41:51 952 Hanno Nickau Headington RoadRunners 40 M
318 02:41:54 15 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
319 02:41:55 385 Darren Clarke 40 M
320 02:41:56 277 Jack Langman Northbrook AC 60 M
321 02:42:09 940 Peter Cox Charnwood Tri 40 M
322 02:42:17 719 Chew Tan North Derbyshire RC F
323 02:42:18 429 Patrick (Joe) Walsh Rolls Royce Harriers 50 M
324 02:42:38 610 Netty Wasyliw Lincoln Wellington AC 35 F
325 02:42:41 958 David Baines Uknetrunner 40 M
326 02:42:50 456 Richard Bebbington 40 M
327 02:42:50 247 Mark Hillson Grantham AC 40 M
328 02:42:51 699 Phil Butcher M
329 02:42:53 817 Christopher Garratt 40 M
330 02:42:54 187 Lindsay Romecin F
331 02:42:59 167 Shaun Mullins Cherwell Runners 40 M
332 02:43:10 394 Michelle Simmons Wooton Road Runners F
333 02:43:19 143 Marvin Smith Birstall RC 40 M
334 02:43:20 280 Helen Walker F
335 02:43:21 574 Erika Pennington Cherwell Runners F
336 02:43:21 705 Sabina Attfield Derwent Runners 45 F
337 02:43:29 196 Lucy Smith Sphinx 35 F
338 02:43:30 469 Anna Sherwood Wooton Road Runners F
339 02:43:34 541 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
340 02:43:42 528 Vicki Lowe Stilton Striders 35 F
341 02:43:47 234 Fred Rennie 35 F
342 02:43:52 797 Anna Jane Seddon Barrow Runners 35 F
343 02:43:54 112 Marc Kirsten Royal Sutton Coldfield AC 50 M
344 02:43:54 80 Sally-Jane Parkins Sphinx F
345 02:44:11 158 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
346 02:44:13 879 Timothy Payne Hinckley RC 40 M
347 02:44:22 936 Tracey Abrahart 35 F
348 02:44:24 195 Sarah Odell Stratford AC 35 F
349 02:44:27 770 Herluf Jensen 50 M
350 02:44:29 148 Richard Brown North Derbyshire RC M
351 02:44:36 22 Martin Lynch Hinckley RC M
352 02:44:38 236 Keran Wood Aldridge Running Club 40 M
353 02:44:41 972 Colin Fell Mansfield Harriers 50 M
354 02:44:43 262 Nick Seagrave M
355 02:44:50 561 Graham Tee Wooton Road Runners 50 M
356 02:45:04 10 Glen Charman 40 M
357 02:45:07 363 James O'Driscoll Witney Road Runners M
358 02:45:13 730 Neil Wright 40 M
359 02:45:13 454 Peter Rabey 50 M
360 02:45:13 14 Louis Barnes M
361 02:45:14 129 Alistair Hague M
362 02:45:20 914 Sue Harlow Yaxley Runners 35 F
363 02:45:24 857 Ben Davies M
364 02:45:24 925 Nathan Jackson M
365 02:45:24 861 Joanne Stocks Redhill Road Runners F
366 02:45:31 554 Kieron Carvell Uknetrunner 50 M
367 02:45:32 220 Richard Whilding Uknetrunner 40 M
368 02:45:35 485 Judith Marriott Shelton Striders 45 F
369 02:45:39 142 Rachel Ellis Sleaford Town Runners F
370 02:45:40 351 Amy Inchley Leighton Buzzard AC F
371 02:45:44 514 Robert Tate 50 M
372 02:45:51 501 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
373 02:45:57 320 Katherine Ellis Clapham Chasers F
374 02:45:57 218 Keith Tracy Aldridge Running Club 40 M
375 02:46:00 56 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
376 02:46:00 176 Richard Maxted Steel City Striders M
377 02:46:06 197 Sezer Domac Fenerbahce 40 M
378 02:46:10 849 John Ashover North Derbyshire RC 40 M
379 02:46:15 691 Sarah Holme Belper Harriers F
380 02:46:19 216 Brendan Parkinson Southwell Running Club 50 M
381 02:46:21 173 Phil Farmer 40 M
382 02:46:21 461 Nigel Hill Holme Pierrepont 40 M
383 02:46:21 854 Oliver Lodge M
384 02:46:25 565 Steve Adams Wellingborough and District AC 50 M
385 02:46:26 240 Craig Robinson Northbrook AC M
386 02:46:26 17 Allan Walsh Northbrook AC M
387 02:46:30 928 Michael Shelton Mornington Chasers M
388 02:46:32 657 Robert Pickup Holme Pierrepont 40 M
389 02:47:02 208 Helen Widdowson Stilton Striders F
390 02:47:16 888 Naomi Cooper F
391 02:47:21 491 Ross Jeggo Leicester Tri Club M
392 02:47:25 440 Shaun Bonner Uknetrunner 40 M
393 02:47:41 336 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 40 M
394 02:47:47 606 Mark Dabney M
395 02:47:56 725 Pete Marvin Desford Striders M
396 02:47:57 289 Joanna Hawkins Spa Striders F
397 02:47:57 598 Sara Smith 35 F
398 02:47:57 544 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
399 02:48:00 329 Roland Meylan Buxton AC 40 M
400 02:48:03 349 Christopher Sexton Shelton Striders 40 M
401 02:48:14 930 Rob Hardcastle Halifax Harriers M
402 02:48:21 224 Tom Thompson Wooton Road Runners M
403 02:48:21 518 Thom Wilkes M
404 02:48:35 318 Daniel Vines M
405 02:48:44 504 Greg Moorlock M
406 02:48:52 288 Mike Brighty Stilton Striders 40 M
407 02:48:52 934 Peter Mahon 0 50 M
408 02:48:59 628 Emma Futcher Redhill Road Runners F
409 02:49:06 937 Andy Lauder Hinckley RC 40 M
410 02:49:07 44 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 50 M
411 02:49:07 810 Gerry Ashton Chepstow Harriers 50 M
412 02:49:08 803 Phil Bevis Banbury Harriers AC 60 M
413 02:49:21 472 Paul Webster Sparkhill Harriers M
414 02:49:32 141 Phil Brennan Stratford AC 60 M
415 02:49:35 581 Tania Brandon Wigston Phoenix RC 35 F
416 02:49:35 149 Edmund Wallace Centurion RC M
417 02:49:36 305 Lucy Goss Sinfin RC F
418 02:49:47 897 Peter Yates Macclesfield Harriers 60 M
419 02:49:52 960 Andy Gale 40 M
420 02:49:55 627 Jemma Purslow F
421 02:49:56 681 Jane Needham Rugby Triathlon Club 35 F
422 02:49:58 744 Jonathan Brassington North Derbyshire RC M
423 02:50:00 73 Helen Ripley Sinfin RC 45 F
424 02:50:04 55 Paul Crimmins M
425 02:50:10 239 Phillip Sands M
426 02:50:23 656 Terry Jones Barrow Runners 60 M
427 02:50:28 328 Neil Kear Hinckley RC 50 M
428 02:50:29 78 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
429 02:50:31 900 Ian Mcdonald 40 M
430 02:50:32 945 Stuart King M
431 02:50:34 441 Martin Perry 40 M
432 02:50:35 263 Stephen Chalkley Kenilworth Runners M
433 02:50:45 539 Nina Jowett Halesowen F
434 02:50:56 310 Kate Waddicor 55 F
435 02:51:02 766 John Warr Cobra RC M
436 02:51:34 509 Duncan Hopwood Leicester Tri Club 50 M
437 02:51:46 72 Patrick O'Brien M
438 02:51:49 931 James Huckerby M
439 02:51:58 850 Ian Watson Ivanhoe Runners 50 M
440 02:52:01 252 Alex Tester Headington RoadRunners M
441 02:52:02 745 Margaret Ehrenberg Sparkhill Harriers 55 F
442 02:52:02 506 Keith Lowe Holme Pierrepont 40 M
443 02:52:06 653 Norman Ashmore Cobra RC 50 M
444 02:52:13 355 Rachel Conlin-Smith Chapel Allerton Runners 35 F
445 02:52:23 926 Philip Neale Peel Road Runners 40 M
446 02:52:34 290 Stephen North Huncote Harriers AC 40 M
447 02:52:34 648 John Cummins Southwell Running Club 60 M
448 02:52:36 423 Malcolm Lord 50 M
449 02:52:45 151 Garry Barnes Sphinx 50 M
450 02:53:04 315 Claire Anderson Holme Pierrepont F
451 02:53:05 824 Chris Matthews Hatton Darts M
452 02:53:22 771 Paul Zurawliw Barrow Runners 50 M
453 02:53:22 60 Warren D'Rozario Sandwell Valley RC 50 M
454 02:53:33 825 Tim Matthews Hatton Darts 40 M
455 02:53:37 420 Ian Crompton Shelton Striders 40 M
456 02:53:38 53 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
457 02:53:38 701 Sophie Stanley Grantham AC F
458 02:53:43 477 Charlie Foster Sphinx 40 M
459 02:53:46 626 Daniel James Smith M
460 02:53:47 906 Deepak Malhotra 40 M
461 02:54:11 965 Tom Sales Warwick Wasps M
462 02:54:13 261 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
463 02:54:15 831 Liz Goodbourn Wreake 45 F
464 02:54:17 908 Robin Greaves M
465 02:54:18 484 Paula Murphy Wooton Road Runners 35 F
466 02:54:25 1 Timothy Sturla Ivanhoe Runners M
467 02:54:29 838 Ricky Bliss M
468 02:54:29 909 Phillip Grainger M
469 02:54:41 169 Hannah Groves Wooton Road Runners 35 F
470 02:54:51 341 Paul Cornock Centurion RC 40 M
471 02:54:55 872 Matthew Glover M
472 02:55:04 215 Mark Goodwin 40 M
473 02:55:10 89 Hayley Dove F
474 02:55:15 6 Tony Jeffs 50 M
475 02:55:21 26 Rebecca Duncombe Barrow Runners F
476 02:55:26 95 Stacey Bamford Birmingham Running And Triathl F
477 02:55:26 716 Brian Malin Rugby and Northampton 50 M
478 02:55:30 593 Chris Tait 40 M
479 02:55:33 507 Mark Hastelow M
480 02:55:34 710 Daniel Ellis Saracens Running Club M
481 02:55:35 723 Kayten Patel M
482 02:55:47 175 Malcolm Maxted Yeovil Town RRC 60 M
483 02:55:51 479 Lorna Ford Uttoxeter Road Runners 35 F
484 02:55:55 923 Guy Bacon Real Buzz.Com M
485 02:56:00 259 Sarah Hargreaves West End Runners 55 F
486 02:56:07 570 Martin Brown North Derbyshire RC M
487 02:56:12 270 Liz Andrew Southwell Running Club 45 F
488 02:56:13 397 Adam Clark M
489 02:56:18 778 Julie Coulbert Ashbourne RC 45 F
490 02:56:18 967 Christopher Redding Derby Triathlon Club 40 M
491 02:56:27 114 Peter Britton 50 M
492 02:56:32 339 Andy Skinner 40 M
493 02:56:36 343 Andrew Scott 40 M
494 02:56:40 64 Lucy Beaumont Kenilworth Runners F
495 02:56:40 526 Andrew Wilcockson M
496 02:56:41 483 Anne Gilroy Lincoln Wellington AC 55 F
497 02:56:46 450 Lynsey Wright Roland Hill Harriers 35 F
498 02:56:51 758 Stephen Fowler South Derbyshire RR 50 M
499 02:56:54 19 Tina Butler Kenilworth Runners F
500 02:56:54 438 David Gardner Barrow Runners 60 M
501 02:57:00 232 Christopher Foxall M
502 02:57:01 963 Kate Evans Spa Striders 35 F
503 02:57:07 962 Duncan Clarke M
504 02:57:11 418 Penny Masser Hinckley RC 45 F
505 02:57:12 442 Jayne Perry 35 F
506 02:57:16 592 Philip Reader M
507 02:57:18 608 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
508 02:57:22 774 Matthew Eyre M
509 02:57:23 291 Colin Sinnott North Derbyshire RC 50 M
510 02:57:24 292 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
511 02:57:35 102 Paul Stevenson 50 M
512 02:57:35 40 Richard Fildes Sinfin RC 40 M
513 02:57:35 741 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
514 02:57:41 308 Paul Butler Aldridge Running Club 50 M
515 02:57:49 419 Debbie Moore Hinckley RC 35 F
516 02:57:49 584 Nicola Glover Desford Striders 45 F
517 02:57:52 773 Brendan Russell Holme Pierrepont M
518 02:58:03 821 Steven Plumb Beaumont Leys 40 M
519 02:58:08 742 Stuart Mccullagh Centurion RC M
520 02:58:11 686 Damien Thackeray M
521 02:58:11 297 David Keegan Shelton Striders 60 M
522 02:58:13 682 Les Frost Leicester Tri Club 40 M
523 02:58:17 345 Antoinette Kiely Wooton Road Runners 45 F
524 02:58:17 688 Kate Reeves Hermitage Harriers F
525 02:58:26 884 Suzanne Fisher 35 F
526 02:58:29 480 Lindsey Marshall Holme Pierrepont 45 F
527 02:58:30 453 David Tait Nuneaton Harriers 40 M
528 02:58:30 190 Shaun Towell Bourne Town Harriers 40 M
529 02:58:31 833 Sam Nash Wooton Road Runners 45 F
530 02:58:36 639 Liz Kearney TFN 35 F
531 02:58:37 618 Kevin Eades 40 M
532 02:58:37 819 Peter Aston 40 M
533 02:58:37 126 Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
534 02:58:41 123 Jackie Harrison 45 F
535 02:58:44 858 Andrew Turner Stratford AC M
536 02:58:47 242 Fiona Mongredien 35 F
537 02:58:55 782 Joe Rees Rolls Royce Harriers M
538 02:59:00 276 Lee Westlake M
539 02:59:00 666 Dave Richards 40 M
540 02:59:04 293 Anna Schofield Stratford AC 45 F
541 02:59:04 638 Ian Howick TFN 40 M
542 02:59:21 585 Tricia Quinn Formula One Circuit Crew F
543 02:59:28 785 Sarah Urwin Charnwood AC 35 F
544 02:59:43 935 Clare Bovill Sparkhill Harriers 35 F
545 02:59:47 153 Lee Turner Huncote Harriers AC 40 M
546 02:59:47 536 Graeme Scandrett-Smith 40 M
547 02:59:47 659 Michael Smith 40 M
548 02:59:51 383 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
549 03:00:01 268 Phillip Dyer M
550 03:00:12 460 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
551 03:00:17 901 Becky Lumb Bermuda Striders F
552 03:00:20 150 Cheryl Brown F
553 03:00:32 373 Rosalind Barrett Buxton AC 45 F
554 03:00:35 836 Scott Warden M
555 03:00:38 779 Cassandra Jackson Lichfield Running Club 35 F
556 03:01:01 597 Helen Fisher F
557 03:01:22 154 Ian Pegler Coventry Godiva Harriers 40 M
558 03:01:22 988 Cat Sales F
559 03:01:24 896 William Brown 50 M
560 03:01:27 65 Kevin Morris Centurion RC 40 M
561 03:01:30 48 Mark Jones M
562 03:01:37 697 Louise Surgay Shelton Striders 35 F
563 03:01:40 5 Andrew Roach M
564 03:01:41 340 Emily Adams Stratford AC 35 F
565 03:01:42 346 James Dumbell M
566 03:01:44 271 Debbie Coleman Long Eaton RC F
567 03:01:44 382 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
568 03:01:46 990 Quintin Potgieter M
569 03:01:46 601 Isobel Gillott 35 F
570 03:01:46 844 Eddie Webster M
571 03:01:53 614 Adam Longbottom M
572 03:01:54 115 Karen Geddes 35 F
573 03:01:54 414 Rachel Perrett 35 F
574 03:01:55 433 Jason D'Arcy 40 M
575 03:01:59 58 Jonathan Wallis Spa Striders 40 M
576 03:02:01 495 Ryan Molloy M
577 03:02:03 673 Paul Atherfold Yaxley Runners M
578 03:02:08 641 Sally Miles 45 F
579 03:02:17 660 Jacque Rollings 45 F
580 03:02:19 165 Emma Havenhand Buxton AC 35 F
581 03:02:25 393 Victor Savage Royal Sutton Coldfield AC M
582 03:02:28 842 Guy Barker M
583 03:02:28 492 Chris Algar Peel Road Runners 50 M
584 03:02:37 968 Kenn Sharp Beeston AC 60 M
585 03:02:42 202 Julie Bowles F
586 03:02:50 835 M A Mccann 40 M
587 03:02:50 303 Jane Catley Gainsborough Morton Striders 45 F
588 03:02:51 380 Emma Baross Wooton Road Runners 35 F
589 03:02:52 184 Louise Birkett-Swan Wooton Road Runners 35 F
590 03:02:53 427 Donna Reid MVH Tri Club F
591 03:03:14 894 Kevin Mcgregor Werrington Joggers M
592 03:03:16 692 Andrew Lumsden 40 M
593 03:03:24 323 Sarah Wyatt Wooton Road Runners 35 F
594 03:03:26 974 Matt Osmond M
595 03:03:52 709 Rebecca Furlong Saracens Running Club F
596 03:03:53 136 Karen Buckland 35 F
597 03:03:55 352 Rebecca Ellis F
598 03:03:56 257 Julia Dickie Charnwood AC 45 F
599 03:03:57 602 Gill Mcgarry Hinckley RC 45 F
600 03:03:59 467 Katherine Lewis Royal Sutton Coldfield AC 35 F
601 03:03:59 205 Paul Diegnan 50 M
602 03:04:01 206 Rob Dowse M
603 03:04:02 312 Richard Moore Wooton Road Runners 40 M
604 03:04:19 805 Alex Doory Huncote Harriers AC 40 M
605 03:04:21 796 Sue Gardner Huncote Harriers AC 45 F
606 03:04:24 16 Elizabeth Benson 35 F
607 03:04:27 50 Stuart Hammersley Chase Harriers 60 M
608 03:04:28 455 Clare Nightingale F
609 03:04:31 386 Anthony Hunt Stratford AC 50 M
610 03:04:32 933 Stuart Hunter Shepshed RC 50 M
611 03:04:41 702 Craig Ruff M
612 03:04:41 703 Steve Giles M
613 03:04:44 2 Dan Williamson M
614 03:04:55 563 Amy Robinson Belper Harriers F
615 03:04:58 880 Jon Overman M
616 03:05:35 596 Gemma Duggan F
617 03:05:40 458 Elizabeth Robinson Barrow Runners 45 F
618 03:05:46 732 Paul Webster Shelton Striders M
619 03:05:53 11 Nicole Van Den Wittenboer Dragons Running Club 35 F
620 03:05:56 886 Alexandra Ruth Ashfield 35 F
621 03:05:58 392 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 45 F
622 03:06:00 140 Paul Symons Whetstone Harriers 40 M
623 03:06:03 664 David Pollard M
624 03:06:13 475 Andy Arnold 40 M
625 03:06:14 512 Chris Mclaren Stopsley Striders 50 M
626 03:06:28 950 Laura Marsh F
627 03:06:30 607 Antin Leszczyszyn M
628 03:06:32 178 Jackie Timms Sphinx 35 F
629 03:06:32 179 Mitch Timms Sphinx 50 M
630 03:06:33 754 Lesley Wilkins 35 F
631 03:06:34 887 Peter Morgan Sphinx 40 M
632 03:06:43 568 Lorayne Keet-Marsh Wooton Road Runners 45 F
633 03:06:48 604 Mark Newman M
634 03:07:13 707 Ian Ward Saracens Running Club 50 M
635 03:07:14 557 David Chilton 40 M
636 03:07:29 255 Diane Hillier Halesowen 35 F
637 03:07:29 96 Rob Cameron Birmingham Running And Triathlon Club (Brats) 40 M
638 03:07:30 356 Andrew Jones Halesowen M
639 03:07:36 211 Petra Duguid 35 F
640 03:07:45 524 Anne Brankin Royal Sutton Coldfield AC 45 F
641 03:07:47 922 Rebecca Orford Holme Pierrepont 55 F
642 03:07:48 274 Paul Hanton 40 M
643 03:07:49 907 Sharon Parker F
644 03:07:49 905 Jodie Owen F
645 03:07:51 299 Gillian Brightwell Wellingborough and District AC 45 F
646 03:07:54 12 Roger Beddard Dudley Kingswinford 60 M
647 03:08:04 812 Rob Beers Barrow Runners M
648 03:08:18 978 John Dhillon 40 M
649 03:08:21 711 John Hodgkinson 40 M
650 03:08:34 311 Liam Mctear 0 M
651 03:08:56 411 Gavin Smith M
652 03:08:59 616 Graham Sheen Clowne Road Runners 50 M
653 03:09:03 739 Samantha Lowings Huntingdon AC F
654 03:09:04 877 Mat Jephcott M
655 03:09:46 830 Karen Court Wreake F
656 03:10:01 375 Catriona Holmes F
657 03:10:21 90 Kevin Davies Aldridge Running Club 40 M
658 03:10:31 248 Tim Watson M
659 03:10:41 325 Zoe Rumford 35 F
660 03:10:57 368 Jessica Lister Hallamshire F
661 03:11:12 878 Gavin Chadwick Rolls Royce Harriers M
662 03:11:17 275 Jason Wharf South Derbyshire RR M
663 03:11:18 376 Helen Christie Hallamshire 35 F
664 03:11:27 828 Phil Mcneelance Wreake 40 M
665 03:11:29 464 Pam Lord Desford Striders 45 F
666 03:11:41 493 Andreas Ruhnke Kenilworth Runners 40 M
667 03:11:47 790 Mark Kennedy Northampton RR M
668 03:11:52 690 Lisa Hallam Wigston Phoenix RC 35 F
669 03:11:53 918 Eleanor Ridge F
670 03:11:53 269 Richard Wilkinson 40 M
671 03:12:13 374 Zoe Brown Birmingham Running And Triathl F
672 03:12:24 982 Sharron Toms Yaxley Runners 35 F
673 03:12:42 71 Joan Mason Kenilworth Runners 55 F
674 03:12:43 217 Bevan Muston M
675 03:12:44 7 Paul Holloway Valley Striders M
676 03:12:47 814 Mervyn Huggins Midland Masters Athletic Club 60 M
677 03:13:05 295 Alison Newill Barrow Runners 45 F
678 03:13:18 364 Joanna Broughton Fetch Everyone Running Club 35 F
679 03:13:24 652 Nicholas Bellamy M
680 03:13:46 620 Jonathan Hydon Meynell Valley Hunters M
681 03:13:51 670 Glenis Logan Cherwell Runners 45 F
682 03:14:01 267 Rebecca Parry Running4women 35 F
683 03:14:04 388 Alex Bruce Nuneaton Harriers 40 M
684 03:14:07 294 Vicky Brown F
685 03:14:21 769 Carl Higgins Rolls Royce Harriers M
686 03:14:26 943 Shirley Waterhouse 45 F
687 03:14:30 94 Kate Sergent Stratford AC 55 F
688 03:14:52 540 Mary Kingsnorth Northampton RR 55 F
689 03:15:05 531 Sarah Holt Northbrook AC 45 F
690 03:15:07 168 Frank Walsh Kenilworth Runners 50 M
691 03:15:07 350 Adrian Atkinson 40 M
692 03:15:10 533 Stephanie Berry Northbrook AC 35 F
693 03:15:21 622 Chris Purslow Shelton Striders 45 F
694 03:15:29 125 Lee Kavanagh Centurion RC 40 M
695 03:15:29 204 Sarah Warden Wooton Road Runners 45 F
696 03:15:32 74 Tim Pope Sinfin RC 40 M
697 03:15:34 892 Jo Semmelroth Southwell Running Club F
698 03:15:41 191 Amanda Parsons 35 F
699 03:15:51 286 David Greenwell Uknetrunner 40 M
700 03:15:56 319 Alex Bodie M
701 03:16:05 273 Sian Hamilton Washland Women Runners 35 F
702 03:16:09 278 Claire Belkadi F
703 03:16:17 555 Alison Adcock 45 F
704 03:16:17 558 Selwyn Brough 50 M
705 03:16:24 77 Bob Aird Barrow Runners 60 M
706 03:16:45 66 Andrew Essom 40 M
707 03:16:49 631 Abigail Gray BRJ RRC 35 F
708 03:16:50 3 Maureen Wickson BRJ RRC 45 F
709 03:17:15 910 Yvonne Leeson Stone Master Marathoners 55 F
710 03:17:16 954 Helen Lawrence Bournville Harriers 35 F
711 03:17:17 956 Philomena Williamson Bournville Harriers 55 F
712 03:17:18 413 Jules Eames Southwell Running Club 35 F
713 03:17:22 324 Claire Hirons Shelton Striders 35 F
714 03:17:23 487 Judith Brand Hermitage Harriers 55 F
715 03:17:35 227 Sarah O'Driscoll Headington RoadRunners F
716 03:18:00 46 Jayne Sales London Heathside F
717 03:18:03 941 Evelyn Joslin Ranelagh Harriers 35 F
718 03:18:04 332 Robin Canning M
719 03:18:07 117 Jane Coltman Birstall RC 35 F
720 03:18:16 777 Rob Ramsay M
721 03:18:28 815 Adrian Chambers 0 40 M
722 03:18:30 146 Marianne Turnbull F
723 03:18:35 955 Stephen Barson 40 M
724 03:18:36 498 Danny Gibson 40 M
725 03:18:36 579 Zoe Kent North Derbyshire RC F
726 03:18:46 959 Harriet Tucker Wooton Road Runners F
727 03:18:51 266 Ruth Benzinra 100 Marathon Club 45 F
728 03:18:52 326 Joanna O'Brien F
729 03:18:58 412 Alison Rowlands Birstall RC 45 F
730 03:18:59 81 Mike Dennett 40 M
731 03:19:00 219 Kevin Peace 50 M
732 03:19:01 942 Helen James Barrow Runners 35 F
733 03:19:02 444 Vicky Doherty 35 F
734 03:19:07 233 James Butcher M
735 03:19:07 800 James Brown M
736 03:19:10 508 Graeme Southall 40 M
737 03:19:26 300 Lorraine Jex Birstall RC 35 F
738 03:19:40 780 Natalie Dellar Stourbridge R.C F
739 03:19:42 370 Peter Hill Mornington Chasers M
740 03:19:43 706 Karen Timothy Saracens Running Club 45 F
741 03:19:44 357 Stuart Gillott 40 M
742 03:19:45 359 Diane Darby 35 F
743 03:19:45 358 Paul Darby 40 M
744 03:19:53 816 William Mitchell Ashbourne RC 60 M
745 03:20:07 118 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
746 03:20:07 720 Ann Storr Lincoln Wellington AC 55 F
747 03:20:17 642 Richard Miles 40 M
748 03:20:20 228 Zoe Waistell Hermitage Harriers 35 F
749 03:20:22 751 Clare Moore Huncote Harriers AC F
750 03:20:35 567 Jim Aram Lincoln Wellington AC M
751 03:20:45 976 Claire Mcdaid Northampton RR 35 F
752 03:20:55 194 Dawn Exley Wooton Road Runners 45 F
753 03:21:01 189 Graham Day Headington RoadRunners 40 M
754 03:21:08 924 Laura Dowling F
755 03:21:25 538 Julie Muggleton Sinfin RC 35 F
756 03:21:25 915 Joanne Crilly Sinfin RC 35 F
757 03:21:46 237 Martin Broomfield Kenilworth Runners 40 M
758 03:21:48 576 Paula Hamill 35 F
759 03:21:50 667 Judy Ramsell 35 F
760 03:21:51 378 John Holubjowsky 40 M
761 03:21:52 139 Rachel Woollard Long Eaton RC F
762 03:21:55 34 Pete Wiseman Barrow Runners 50 M
763 03:22:18 198 Victoria Searby 35 F
764 03:22:23 251 Martyn Candy Peel Road Runners 50 M
765 03:22:23 128 Karen Bailey Peel Road Runners 45 F
766 03:22:36 348 Michelle Harrison F
767 03:22:40 156 Linda Penman Little Eaton Hornets 45 F
768 03:22:56 481 Shellie Rhodes 35 F
769 03:22:58 735 Nigel Theobold Wreake 40 M
770 03:23:26 820 Gavin English 40 M
771 03:23:28 52 Ila Pearso Cherwell Runners F
772 03:23:46 802 Sylvia Franklin Washland Women Runners 45 F
773 03:24:13 532 Melanie Lawrence Northbrook AC 35 F
774 03:24:15 791 Greg Skinner 40 M
775 03:24:18 587 Stefan Szynaka Headington RoadRunners 60 M
776 03:24:19 588 Suzanne Szynaka Headington RoadRunners 45 F
777 03:24:21 646 Claire Lambert Wooton Road Runners F
778 03:24:22 938 Sandra Morton Rugby and Northampton 55 F
779 03:24:34 756 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
780 03:25:37 372 Jacqueline Greaves Corby F
781 03:25:39 786 Sarah Langford Washland Women Runners F
782 03:25:41 395 Sarah Brophy Wooton Road Runners 35 F
783 03:25:58 471 Vicki Bone Sparkhill Harriers F
784 03:25:59 687 Manisha Parmar Sparkhill Harriers 35 F
785 03:25:59 384 Stephen Croft M
786 03:26:49 550 Lisa Russell Stone Master Marathoners 35 F
787 03:26:52 625 Pauline Horne Northampton RR 55 F
788 03:26:55 41 Nicola Harrap 35 F
789 03:27:15 79 Jane Newbold Long Eaton RC 45 F
790 03:27:18 851 Fiona Macintosh 35 F
791 03:27:28 809 Ariane Walker 45 F
792 03:27:36 640 Tracey-Anne Van De Merwe Thanet Roadrunners 45 F
793 03:27:48 921 Thomas Millington M
794 03:28:06 920 Rebecca Millington F
795 03:28:11 569 Lisa-Jane Everard 35 F
796 03:28:16 435 Nancy Cooke Long Eaton RC 35 F
797 03:28:19 478 Emma Smith F
798 03:28:23 379 Amanda Broad Peel Road Runners 35 F
799 03:28:25 899 Gary Burns 40 M
800 03:28:31 121 Gill Leslie Fitness First 55 F
801 03:28:34 331 Sarah Bramley 35 F
802 03:29:05 430 Andrea Talbot Sinfin RC 45 F
803 03:29:30 944 Barbara Garrett Southwell Running Club F
804 03:30:10 109 Dean Ward Uknetrunner 40 M
805 03:31:01 496 Adam Molloy M
806 03:32:06 462 Mark Jeffrey M
807 03:32:27 309 Richard Brewin 50 M
808 03:32:33 693 Sharon Christie Witney Road Runners 45 F
809 03:32:46 948 Simon Hammonds Hermitage Harriers M
810 03:32:59 448 Karen Jackson Washland Women Runners 45 F
811 03:33:25 546 Gemma Fitzpatrick F
812 03:33:46 29 Richard Coxshall Jog Scotland 40 M
813 03:33:55 201 Andrew Bailey Boston and District AC 50 M
814 03:33:57 582 Matt Avery M
815 03:34:12 113 Linda Teuton Cherwell Runners F
816 03:34:39 826 Ruth Matthews Washland Women Runners 35 F
817 03:34:50 740 Helen Manton Peel Road Runners 35 F
818 03:35:07 970 Anne Mckenna 35 F
819 03:35:07 969 Jackie Leeson 35 F
820 03:35:07 971 Mark Leeson M
821 03:35:21 403 Dean Megan 40 M
822 03:35:23 287 Sam Owen Washland Women Runners 35 F
823 03:37:09 685 Roy Mayhew 60 M
824 03:37:26 408 Hj Rouse Anstey Surgery 45 F
825 03:37:51 755 Christine Donald Shelton Striders 45 F
826 03:37:51 731 Alison Nunn Shelton Striders 45 F
827 03:37:51 743 Lee Meakin Shelton Striders M
828 03:38:04 160 Caroline Srimshaw Hermitage Harriers 35 F
829 03:38:25 676 Celia Fox-Mapletoft Stilton Striders F
830 03:39:31 177 Ross Logan Headington RoadRunners 50 M
831 03:39:55 104 Tracy Craddock Shelton Striders 35 F
832 03:40:03 511 Annelies Henshall Alchester Running Club F
833 03:40:04 889 Andy Johnson Alchester Running Club 60 M
834 03:40:58 75 Karen Pope Sinfin RC 45 F
835 03:40:59 860 Stephen Jolly South Derbyshire RR 50 M
836 03:42:40 542 Philip Abbitt Stopsley Striders 50 M
837 03:44:07 43 Janice Wainwright Chase Harriers 45 F
838 03:45:15 663 Steven Pollard 50 M
839 03:45:15 855 Emma Johnson Alchester Running Club F
840 03:45:16 583 Natalie Green Alchester Running Club 35 F
841 03:46:32 135 Chrissie Reynolds Southwell Running Club 35 F
842 03:47:18 249 Dale Lyons Sphinx 60 M
843 03:47:26 437 Colin Goupillot 50 M
844 03:47:47 108 Kim Clarke 45 F
845 03:47:58 101 David Goodwin M
846 03:49:35 416 Ann Spencer-Dowdeswell Sparkhill Harriers 45 F
847 03:49:35 241 Andrew Mcevoy Fetch Everyone Running Club 40 M
848 03:49:36 767 Jenny De'Ath 45 F
849 03:50:42 856 Laurence Kyd Royal Sutton Coldfield AC 60 M
850 03:50:55 186 Diane Adams 55 F
851 03:50:59 371 Jenny Squire Mornington Chasers F
852 03:51:32 49 Colleen Hammersley Chase Harriers 55 F
853 03:51:41 39 Lisa Fildes Rolls Royce Harriers 35 F
854 03:51:47 623 Simbie Yau West End Runners F
855 03:52:00 875 Nicola Cullen England Athletics F
856 03:53:35 543 Pamela Abbitt Stopsley Striders 55 F
857 03:53:35 513 Gill Mclaren Stopsley Striders 55 F
858 03:53:40 573 Helen Blackburn Northampton RR 45 F
859 03:54:43 619 Debra Berry 35 F
860 03:55:20 523 Pete Wells Royal Sutton Coldfield AC 40 M
861 03:56:30 100 Anne-Marie Paszkiewicz F
862 04:00:56 840 Tina Grist Washland Women Runners 35 F
863 04:03:28 658 Anne Feltwell 35 F
864 04:16:36 279 Denis Keogh Midland Masters Athletic Club 60 M
865 04:37:08 35 Thomas Shepherd Ivanhoe Runners 60 M