2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:52:23 962 Mark Powell Wigston Phoenix RC M
2 01:54:11 745 Matthew Poynton Wreake M
3 01:54:18 342 Ed Banks Birmingham Running Athletics M
4 01:56:08 192 Chris Southam Stilton Striders 40 M
5 01:58:15 828 Darren Tanner Clapham Chasers M
6 01:59:41 235 Matthew Stratford Redhill Road Runners M
7 02:00:27 435 Richard Whitelegg Hinckley RC 40 M
8 02:00:39 570 Simon Midwood Valley Striders M
9 02:01:21 292 Christopher Ashford Birmingham Running Athletics M
10 02:02:00 670 Dan Doherty Team Balancise M
11 02:02:06 323 Dean Taylor Ripley RC M
12 02:02:12 462 Ian Murdey Beaumont Leys 40 M
13 02:02:12 352 Kevin Doyle Kimberworth Striders M
14 02:02:13 782 Carl Sommer Huncote Harriers AC M
15 02:02:38 341 Jonathan Burch 40 M
16 02:03:00 390 Chris Cotton Kimberworth Striders M
17 02:03:04 723 Gordy Smith Burton Athletic Club 40 M
18 02:03:20 254 Martin Makin Charnwood AC M
19 02:03:45 239 Marvin Ryan Huncote Harriers AC M
20 02:04:08 601 Paul Davies Centurion RC 40 M
21 02:04:45 229 Daniel Robinson Birmingham Running Athletics M
22 02:04:56 827 David Palmer Steel City Striders 40 M
23 02:05:06 348 Phillip Gould Kenilworth Runners M
24 02:05:26 756 Sam Pearch Shelton Striders M
25 02:05:29 373 Peter Dimbleby Birchfield Harriers M
26 02:05:42 854 Stephen Hawkins Shelton Striders 40 M
27 02:06:07 596 Alex Palmer Barrow Runners M
28 02:06:15 511 Mark Neeld Stone Master Marathoners 40 M
29 02:06:43 172 Mark Carwardine Centurion RC 40 M
30 02:07:10 86 Rob Minton Stratford AC M
31 02:07:39 406 Stephen Pettit Ely Runners 40 M
32 02:07:44 594 Matt Cartwright Derwent Runners M
33 02:07:48 770 Andrew Peat Long Eaton RC M
34 02:08:00 497 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
35 02:08:18 865 Paul Buchanan Kimberworth Striders M
36 02:08:20 625 Peter Stockdale Uknetrunner M
37 02:08:29 193 Patrick Wheeler 40 M
38 02:08:32 409 Jon Kemp Wellingborough and District 40 M
39 02:08:41 985 Geoff Newill Barrow Runners 50 M
40 02:08:49 247 Graham Stephens 50 M
41 02:08:49 904 Philip Piper Lichfield Running Club 50 M
42 02:09:04 140 Ian Benskin Shepshed RC M
43 02:09:10 344 Mark Ince Birmingham Running Athletics M
44 02:09:56 177 Jason Brotherhood Hinckley RC M
45 02:10:44 338 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 40 M
46 02:10:57 717 Tim Cadman M
47 02:11:12 110 Markus Allen Garden City Runners M
48 02:11:18 761 Richard Merrell Spa Striders M
49 02:11:19 20 Richard Bruce TriTalk M
50 02:11:20 900 Chris Limmer Hinckley RC M
51 02:12:04 186 Miguel Flores Roadhoggs M
52 02:12:23 589 Ian Thomas Norfolk Gazelles 50 M
53 02:12:40 305 Matthew Johnson Hinckley RC M
54 02:12:42 244 Henry Morrison Stratford AC M
55 02:13:02 418 Oliver Meek Derwent Runners M
56 02:13:10 598 Steven Hollingsworth Fleckney and Kibworth RC 40 M
57 02:13:12 243 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
58 02:13:12 963 Stuart Underwood Sparkhill Harriers 40 M
59 02:13:15 480 Matthew Crosse 40 M
60 02:13:15 858 Stuart Pearson Bournville Harriers 40 M
61 02:13:22 554 Peter Gillespie Redhill Road Runners 40 M
62 02:13:36 689 Patrick Munro Shelton Striders M
63 02:13:51 779 Chris Patterson Ashbourne RC M
64 02:13:55 803 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 40 M
65 02:14:09 903 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club 40 M
66 02:14:18 109 James Gooch Birmingham Running Athletics M
67 02:14:21 258 Marvin Malia Sinfin RC M
68 02:14:26 591 Matthew Wagstaffe Hatton Darts 40 M
69 02:14:43 337 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
70 02:14:46 492 Tony Gilbert Bourne Town Harriers 40 M
71 02:15:04 80 Jon Hullis Uknetrunner M
72 02:15:15 870 Louis Wood Steel City Striders M
73 02:15:26 994 Richard Dixon Knowle & Dorridge RC 40 M
74 02:15:27 586 Rob Foster Datchet Dashers M
75 02:15:27 384 Rob Deakin Aldridge Running Club M
76 02:15:35 843 David Rose Wreake M
77 02:15:35 47 Gareth Brown Shelton Striders M
78 02:15:37 178 Jerry Pullinger Bedford Harriers 50 M
79 02:15:44 266 Graham Moore 50 M
80 02:15:47 327 Claire Spencer Kimberworth Striders F
81 02:15:57 931 Stuart Dunn Derby AC 40 M
82 02:15:58 740 Marcel Darling Shelton Striders 40 M
83 02:16:02 431 Kate Wright Stratford AC 45 F
84 02:16:08 483 Paul Brown M
85 02:16:26 947 Richard Jeggo Leicester Tri Club M
86 02:16:36 727 David Gillett M
87 02:16:42 466 Tom Grant Team Derby Runner M
88 02:16:51 800 Stuart Spencer Barrow Runners M
89 02:16:53 641 Mark Stock Shepshed RC 40 M
90 02:16:59 209 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
91 02:17:01 245 Mel Venables Spa Striders 35 F
92 02:17:09 871 Matthew West Shelton Striders 40 M
93 02:17:25 269 Simon Earley Hinckley RC 40 M
94 02:17:36 90 Jack Drake M
95 02:17:53 242 Arron Kirkby 40 M
96 02:18:05 821 Ian Parker Beaumont Leys 40 M
97 02:18:07 207 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
98 02:18:12 692 Andy Lane 40 M
99 02:18:13 775 Graham Hobbs Desford Striders 50 M
100 02:18:59 262 David Saunders Leicester Coritanian 40 M
101 02:19:20 116 Peter Duncan Lincoln Wellington AC 50 M
102 02:19:21 280 Glenn Moore Lincoln Wellington AC 40 M
103 02:19:40 738 Steve Sayers Beaumont Leys 40 M
104 02:19:44 791 Jonathan Crannage Long Eaton RC M
105 02:19:47 606 Connolly Meagher Birchfield Harriers 40 M
106 02:19:56 433 Richard Phillis Ripley RC 40 M
107 02:20:12 496 Matt Lewis M
108 02:20:18 888 Chris Stark Wolves & Bilston AC M
109 02:20:19 50 Nick Huskinson M
110 02:20:20 325 James Smith Kimberworth Striders M
111 02:20:25 1002 Tanya Taylor Nene Valley harriers 35 F
112 02:20:44 928 James Thorpe Stafford Harriers M
113 02:20:45 626 Mark Warwick 40 M
114 02:20:55 185 Ian Hunter Kimberley and District Stri M
115 02:20:57 902 Claire Shea-Simonds Leicester Tri Club 35 F
116 02:21:37 644 Adam Brannon Sneyd Striders M
117 02:21:38 297 Lindsy Gray Kimberworth Striders F
118 02:21:39 734 Ian Cox Barrow Runners M
119 02:21:44 817 Stephen Deegan Tamworth AC 40 M
120 02:21:54 768 Ray Stanier Tipton Harriers 50 M
121 02:21:56 494 Anthony Batty Steel City Striders M
122 02:22:12 571 Neil Willsher Rugby and Northampton M
123 02:22:14 464 Michael Gilbride Birmingham Running Athletics 40 M
124 02:22:32 796 Andrew Wheeler Bournville Harriers 40 M
125 02:22:42 106 Nick Adams Spa Striders 50 M
126 02:22:45 517 Steve Hammond 50 M
127 02:22:50 706 Liam Chapple Kenilworth Runners 40 M
128 02:22:50 878 Robert Nurse Wigston Phoenix RC M
129 02:22:53 971 Clive Pearce Kenilworth Runners 40 M
130 02:22:56 922 Matthew Tonks Nuneaton Harriers M
131 02:23:02 314 Graham Berridge 40 M
132 02:23:07 653 Ben Clay Bermuda Striders M
133 02:23:12 284 James Spray Sinfin RC M
134 02:23:30 322 Lucy Holmes Ripley RC F
135 02:23:36 298 Samuel Walker Lincoln Wellington AC 40 M
136 02:23:49 580 Steve Owen Wymeswold RC 40 M
137 02:23:54 721 Mark Fowler Wooton Road Runners M
138 02:24:10 720 Victoria Knight Wooton Road Runners F
139 02:24:13 548 Neil Scott 40 M
140 02:24:36 862 David Hutchings Bedford Harriers 40 M
141 02:24:42 385 Graham Hollowell Wooton Road Runners 40 M
142 02:24:47 935 Jon Hartley Shepshed RC 40 M
143 02:24:59 84 Mike Anslow Black Country Triathlete's M
144 02:25:02 700 Steven Ulfig M
145 02:25:26 541 Gareth Lloyd Wymeswold RC 40 M
146 02:25:31 699 Chris Timmins M
147 02:25:34 696 Stuart Mcneil M
148 02:25:45 391 Hartwig Busch Spa Striders M
149 02:25:53 1003 Andrew Clayton Erewash Valley M
150 02:26:02 427 Martin Clifford Holme Pierrepont 40 M
151 02:26:21 619 Gary Newham Erewash Valley M
152 02:26:25 277 Elaine O'Sullivan Team Balancise 45 F
153 02:26:27 165 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
154 02:26:27 333 Paul Matthews Wooton Road Runners 40 M
155 02:26:30 354 Samantha James Kimberworth Striders F
156 02:26:31 438 John Harris Shepshed RC 50 M
157 02:26:54 253 Joanne Matthews Hermitage Harriers 35 F
158 02:27:05 119 Marianne Williamson Bedford Harriers 35 F
159 02:27:05 898 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
160 02:27:20 376 Tony Jeffery Hermitage Harriers 40 M
161 02:27:32 42 Trevor Allport Midland Masters Athletic Cl 50 M
162 02:27:35 255 Chris Gunstone South Derbyshire RR 50 M
163 02:27:38 36 John Mckeon M
164 02:27:41 405 Kev Wright 40 M
165 02:27:56 465 Stuart Cunningham North Derbyshire RC 40 M
166 02:27:56 31 Stephanie Ilsley Belper Harriers 45 F
167 02:27:59 355 Terry Down Milton Keynes AC 50 M
168 02:28:01 995 Colin Baxter Wigston Phoenix RC 40 M
169 02:28:01 75 Sally Fawcett Hallamshire F
170 02:28:07 162 Duane Daugherty 50 M
171 02:28:16 749 Simon Tovey M
172 02:28:21 769 Ludovic Floch Shelton Striders M
173 02:28:26 572 Christine Heaton Holme Pierrepont 45 F
174 02:28:32 449 Richard Rollins M
175 02:28:34 972 Russell Davies Knowle & Dorridge RC 40 M
176 02:28:36 126 Helen Grainger Hallamshire F
177 02:29:03 148 Melanie Glass Southwell Running Club 35 F
178 02:29:10 927 Peter Gault Southwell Running Club 40 M
179 02:29:25 728 Sally Hopkins Mansfield Harriers F
180 02:29:28 49 Paul Hyde M
181 02:29:35 656 John Thornton Shelton Striders 60 M
182 02:29:35 360 Beverley Sutton Valley Hill Runners 45 F
183 02:29:36 907 Dale Boulton M
184 02:29:36 469 Asa English Shepshed RC 40 M
185 02:29:37 628 Paul Stacey Redhill Road Runners 40 M
186 02:29:48 216 Vejay Pal Belper Harriers M
187 02:29:51 801 Joanne Robinson Barrow Runners 35 F
188 02:30:09 724 Alexander Smith Hunts AC M
189 02:30:13 703 Leigh Mcdonald Lincoln Lakeside RC M
190 02:30:23 940 Mark Stowell 40 M
191 02:30:42 159 David Sharman Bedford Harriers M
192 02:30:42 707 Paul Gowdridge M
193 02:30:43 133 Ute Baird Team Raidlight 45 F
194 02:30:43 872 Naomi Warr Hatton Darts F
195 02:30:43 590 Rodney Hall Werrington Joggers 40 M
196 02:30:49 702 Andrew Watson Erewash Valley 40 M
197 02:30:51 930 Myles Davies Sphinx 40 M
198 02:30:56 294 Adam Clarke 40 M
199 02:30:59 666 Dave Burton Sleaford Striders 40 M
200 02:31:00 605 Richard King Spa Striders 40 M
201 02:31:01 864 Adam Sewell M
202 02:31:05 444 Vincent Harlin Ripley RC 40 M
203 02:31:06 569 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
204 02:31:30 359 Patrick Rooney Kimberworth Striders 50 M
205 02:31:36 349 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
206 02:32:01 451 James Wilson 40 M
207 02:32:16 476 Nigel Scoggins Charnwood AC 40 M
208 02:32:17 873 Shawn Wilebore Hinckley RC 40 M
209 02:32:21 279 Harry Lalli Birchfield Harriers M
210 02:32:24 942 Catherine Clifford Stratford AC F
211 02:32:25 748 Claire Tweed Holme Pierrepont 35 F
212 02:32:47 502 Stephen Young Wooton Road Runners 40 M
213 02:32:49 640 Clive Horton Northbrook AC 40 M
214 02:32:50 604 Philip Layton M
215 02:32:51 263 Martin Kirk M
216 02:32:55 208 Claire Calladine Hatton Darts 35 F
217 02:32:58 343 Terry Hatter Wellingborough and District 35 M
218 02:33:08 559 Rob Hardcastle Halifax Harriers M
219 02:33:08 714 Richie Wheatcroft 40 M
220 02:33:15 44 Helen James Barrow Runners 35 F
221 02:33:23 755 Bernard Jarvis Holme Pierrepont 60 M
222 02:33:29 519 Simon Lewis M
223 02:34:18 977 Christopher Larvin M
224 02:34:20 920 David Hollings M
225 02:34:42 22 Ian Vallance Yaxley Runners M
226 02:34:52 271 Michelle Clements Spa Striders 35 F
227 02:34:57 945 J Cannon North Derbyshire RC 40 M
228 02:35:02 485 Simon English Ripley RC M
229 02:35:02 194 Paul Goddard Desford Striders 40 M
230 02:35:06 681 Monique Raaijmakers Barrow Runners 45 F
231 02:35:07 515 Paul Mellor Hatton Darts 40 M
232 02:35:08 448 Martin Barradell Derwent runners M
233 02:35:10 408 Louise Kemp Wellingborough and District F
234 02:35:14 599 Fiona Light 35 F
235 02:35:17 643 Matthew Slater Bournville Harriers M
236 02:35:19 657 Nadia Vodopivec Holme Pierrepont 45 F
237 02:35:20 787 Kevin Bowen M
238 02:35:23 841 Nick Upton 40 M
239 02:35:32 399 David Ward Mansfield Harriers 50 M
240 02:35:35 302 Sharon Taylor 35 F
241 02:35:40 550 David Richard Pinder North Derbyshire RC 40 M
242 02:35:51 137 Kathy Horsman Bedford Harriers 45 F
243 02:35:52 222 Colin Talbot Midland Masters Athletic Cl 60 M
244 02:35:52 121 Jim Scott 50 M
245 02:35:54 484 Andrew Brunjes M
246 02:36:13 117 Mark Mccann 40 M
247 02:36:14 65 Alexander Massey M
248 02:36:15 453 Hollie Smith Charnwood AC F
249 02:36:15 669 Roger Eadon 40 M
250 02:36:18 810 Harry Sloan Shelton Striders 60 M
251 02:36:22 142 Paul Macer 40 M
252 02:36:24 981 Shaun Cooper Shelton Striders M
253 02:36:26 659 Debbie Sorby Shepshed RC 35 F
254 02:36:27 861 Julie Wargent Bedford Harriers 35 F
255 02:36:29 913 David Baines 40 M
256 02:36:29 190 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
257 02:36:37 750 Peter Diamond Wooton Road Runners 50 M
258 02:36:40 15 Nigel Paylor Sutton in Ashfield Harriers 40 M
259 02:36:40 835 Stephen Jones Holme Pierrepont 40 M
260 02:36:41 814 Tim Matthews Hatton Darts 40 M
261 02:36:46 650 Wayne Stevenson Shelton Striders 40 M
262 02:36:48 620 Libby Watson Royston Runners F
263 02:36:49 38 James Bentley M
264 02:37:00 583 Mark Rickards Royal Sutton Coldfield AC M
265 02:37:00 134 Derek Bolton Tamworth AC 50 M
266 02:37:10 697 Pete Fahy Sphinx M
267 02:37:10 833 Steven Shaw Burntwood Triathlon Club M
268 02:37:16 144 Steven Eatherington M
269 02:37:20 429 Andrew Dodsley Rolls Royce Harriers M
270 02:37:23 504 Paul Kibble M
271 02:37:33 248 Christopher Foxall M
272 02:37:34 173 Justin Mallard Spa Striders 40 M
273 02:37:39 822 Nathan Parish M
274 02:37:45 147 Peter Webb Long Eaton RC M
275 02:37:52 100 Ashley Bond M
276 02:37:55 584 Mark Homer Dudley Kingswinford 50 M
277 02:37:57 87 Sarah Bland Stratford AC 45 F
278 02:37:59 41 Steve Tupholme Holme Pierrepont 40 M
279 02:38:02 579 Tracey Gibson Wolds Veteran Runners Club 45 F
280 02:38:03 979 Richard Fildes Sinfin RC 50 M
281 02:38:04 905 Shaun Wootton 40 M
282 02:38:10 328 Ian Gall Kimberworth Striders 40 M
283 02:38:12 12 Simon Parsons M
284 02:38:12 617 Martin Davies M
285 02:38:22 88 Collin Taylor Sphinx 40 M
286 02:38:29 631 Jeremy Bateman Ripley RC 50 M
287 02:38:30 77 Edmund Wallace Centurion RC M
288 02:38:31 226 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
289 02:38:36 974 Mary Tavener vale royal 45 F
290 02:38:50 364 Lee Weatherall Kimberworth Striders 40 M
291 02:38:52 402 Wayne Muddiman Centurion RC 40 M
292 02:38:52 514 Tom Corr Huncote Harriers AC 40 M
293 02:38:53 454 Matt Clemson Uknetrunner M
294 02:39:02 32 Kate Evans Spa Striders 45 F
295 02:39:03 463 Caroline Gasper Stamford Striders 35 F
296 02:39:05 416 Joe O'Flynn Huncote Harriers AC 50 M
297 02:39:09 934 Jon Dale M
298 02:39:11 722 Andy Carpenter 40 M
299 02:39:11 241 Peter Rabey 50 M
300 02:39:24 326 Ruth Jones Holme Pierrepont 35 F
301 02:39:26 3 Mike Garrity 40 M
302 02:39:37 634 Ian Berry Kimberley and District Stri M
303 02:39:37 532 Nicola Chamberlain Kimberley and District Stri F
304 02:39:44 826 Daniel Palmer Steel City Striders M
305 02:39:46 25 Gerald Robson 50 M
306 02:39:47 999 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
307 02:39:48 824 Nigel Hill Holme Pierrepont 40 M
308 02:39:49 993 Martin Shannon Barrow Runners 40 M
309 02:39:50 752 Stuart Popple Werrington Joggers 40 M
310 02:39:58 851 Becky Hampson Bournville Harriers F
311 02:40:10 924 Carl Hopkinson Ripley RC 40 M
312 02:40:13 228 Herluf Jensen 50 M
313 02:40:15 46 Liam Johnson M
314 02:40:24 392 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
315 02:40:24 259 Pete Dawson Hatton Darts 50 M
316 02:40:24 997 John Warr Cobra RC M
317 02:40:32 18 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
318 02:40:33 718 Lisa Dixon Desford Striders 35 F
319 02:40:34 372 Nivette Mullan Hinckley RC 35 F
320 02:40:37 744 James Reeve M
321 02:40:48 19 Glen Charman 40 M
322 02:40:51 603 Gareth Cantrill South Derbyshire RR M
323 02:40:53 633 Rachael Thompson Peel Road Runners F
324 02:40:55 651 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
325 02:40:55 440 Esther Wollaston Spa Striders 35 F
326 02:40:57 125 James Millington Burntwood triathlon club 40 M
327 02:41:10 837 Shaun Bonner Uknetrunner 40 M
328 02:41:15 762 Nathan Jacobs M
329 02:41:20 869 Lucy Goss Sinfin RC F
330 02:41:31 660 David Smyth Stratford AC 40 M
331 02:41:32 371 Joanne Stocks Redhill Road Runners 35 F
332 02:41:37 154 Stephen North Huncote Harriers AC 40 M
333 02:41:38 278 Louis Barnes M
334 02:41:44 675 Phil Farmer 40 M
335 02:41:48 276 Eleanor Quested Birmingham Running Athletics F
336 02:42:23 701 Ross Gillard M
337 02:42:37 232 Graeme Scandrett-Smith Colwick Park Run 40 M
338 02:42:38 690 Joanne Picken Potters Trotters 35 F
339 02:42:42 316 Stephen Gibbs Werrington Joggers 40 M
340 02:42:45 638 Mark Blake Abingdon Amblers 40 M
341 02:42:50 539 Richard Carney Birmingham Running Athletics 40 M
342 02:43:00 61 Peter Southall Bournville Harriers M
343 02:43:28 891 Tammy Rainbow Mablethorpe Running Club 35 F
344 02:43:28 910 Wayne Kew Mablethorpe Running Club 40 M
345 02:43:31 34 Pete Hurdman M
346 02:43:32 11 Brian Goodall Erewash Valley 50 M
347 02:43:51 120 Kerry Mccall Lincoln Wellington AC F
348 02:44:01 608 Kirsty Ainscough Stilton Striders F
349 02:44:19 166 Jessica Young Swaledale Road Runners F
350 02:44:24 665 Nigel Green 40 M
351 02:44:36 683 Paul Brunt Shelton Striders 40 M
352 02:44:40 919 Edward O'Neill Sparkhill Harriers 40 M
353 02:44:40 890 Clare Bovill Sparkhill Harriers 45 F
354 02:45:10 40 Daniel Smith M
355 02:45:10 54 Katie Fitchett F
356 02:45:10 379 Nigel Lewis Spa Striders 40 M
357 02:45:11 876 Chris Matthwes Hatton Darts M
358 02:45:15 917 Ricky Bliss M
359 02:45:15 407 Colin Harris Wellingborough and District 40 M
360 02:45:16 179 Donna Reid MVH Tri Club F
361 02:45:23 320 Julian Blackwell Wellingborough and District 40 M
362 02:45:31 967 Sean Martin 40 M
363 02:45:32 436 Carl Higgins Rolls Royce Harriers M
364 02:45:33 959 Nigel Mcdermott Ropsley RR 50 M
365 02:45:44 912 Denis Thompson West End Runners 50 M
366 02:46:01 197 Naythan Bellamy Wellingborough and District M
367 02:46:05 132 Stuart Mellows Wellingborough and District 40 M
368 02:46:10 146 Michael O'Sullivan 50 M
369 02:46:15 764 Helen Bond 35 F
370 02:46:15 765 Charlotte Clarke 35 F
371 02:46:15 136 Warren D'Rozario Sandwell Valley RC 50 M
372 02:46:17 195 Simon Moorhouse Buxton AC 50 M
373 02:46:22 267 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
374 02:46:23 889 Philip Reader M
375 02:46:29 860 Catherine Cresswell Ripley RC 35 F
376 02:46:33 774 Ian Crompton Shelton Striders 40 M
377 02:46:33 899 David Goodwin Sandwell Valley RC 40 M
378 02:46:41 802 Heather Fooks Solihull and Small Heath A 45 F
379 02:46:42 957 Julie Warner Shelton Striders 35 F
380 02:46:45 649 Elliot Davis Shelton Striders M
381 02:46:46 543 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
382 02:46:53 642 Julie Delahaye-Slater Bournville Harriers 35 F
383 02:46:57 544 Vicky Thomas Wolds Veteran Runners Club 35 F
384 02:47:00 396 Malcolm Atherton Ilkeston Running Club 40 M
385 02:47:04 542 Colin Sinnott North Derbyshire RC 60 M
386 02:47:11 970 Richard Caley Stafford Harriers M
387 02:47:18 85 Justin Balfour Horsforth Harriers M
388 02:47:19 432 Vicki Lowe Wreake 35 F
389 02:47:21 13 Michael Botham M
390 02:47:23 260 Gill Mcgarry Hinckley RC 45 F
391 02:47:23 730 Kevin Nankervis Werrington Joggers 40 M
392 02:47:26 346 Michael Jackson Kimberworth Striders M
393 02:47:27 668 Rob Pearce Belper Harriers M
394 02:47:29 421 Stephen Lee Hermitage Harriers M
395 02:47:29 230 Andrew Martin Little Eaton Hornets 50 M
396 02:47:30 526 Robert Wells Deptford Green Runners 40 M
397 02:47:31 578 John Hodgkinson 40 M
398 02:47:34 518 Bev Parry Huncote Harriers AC 45 F
399 02:47:35 925 Andrew Johnston 40 M
400 02:47:37 55 Alex Crawford 40 M
401 02:47:45 742 Paul Mullen 40 M
402 02:47:48 614 Moira Birch Shelton Striders 45 F
403 02:47:49 792 Liz Hewitt 35 F
404 02:47:49 206 Harshad Patel M
405 02:47:55 804 Claire Goult Kenilworth Runners 35 F
406 02:47:55 28 Steve Wright Kenilworth Runners 40 M
407 02:47:55 351 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
408 02:47:56 203 Adam Leighton Shelton Striders M
409 02:47:56 627 Robert Burgin Wigston Phoenix RC M
410 02:47:56 170 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
411 02:47:56 37 Tina Crow Kenilworth Runners F
412 02:47:58 414 Darren Beattie Dudley Kingswinford 40 M
413 02:48:05 237 Anna Hogan Southwell Running Club 35 F
414 02:48:08 593 Mick Haynes 50 M
415 02:48:21 819 David Burton Hinckley RC 40 M
416 02:48:21 820 Aly Wren Hinckley RC 45 F
417 02:48:30 794 Neil Hopwell Heanor RC M
418 02:48:40 677 Scott Warden M
419 02:48:42 528 Leonard Wallace Centurion RC M
420 02:48:46 141 Robert Hickey Hermitage Harriers 45 M
421 02:48:51 568 Alan Patrick Sphinx M
422 02:48:52 581 Clare Hinton Spa Striders 35 F
423 02:48:57 149 Jonathan Simpson Southwell Running Club 40 M
424 02:48:58 958 Mark Warner Shelton Striders 40 M
425 02:49:09 840 Tristan Snutch Birstall RC M
426 02:49:09 989 Neil Sampson M
427 02:49:10 378 Seth Atkin Centurion RC 40 M
428 02:49:10 223 James Snutch Birstall RC M
429 02:49:12 97 Michael Corrigan Ripley RC 50 M
430 02:49:13 264 Mark Slade Hatton Darts M
431 02:49:14 850 John Leeson M
432 02:49:36 704 Jessica Rogers Lincoln Lakeside RC F
433 02:49:40 312 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
434 02:49:40 636 Brent Perkins Wooton Road Runners 50 M
435 02:49:42 332 Beth Taylor-Jones 45 F
436 02:49:46 520 Caroline Scott Sinfin RC 35 F
437 02:49:47 969 Allan Walsh Northbrook AC M
438 02:49:48 853 Linda Taylor Charnwood AC 35 F
439 02:49:52 887 Peter Broomhead 60 M
440 02:49:52 445 Rachel Thompson F
441 02:49:55 415 David Jones Stratford AC 60 M
442 02:49:59 893 Jenny Worthington F
443 02:50:01 481 Kate Southorn Harborough AC 35 F
444 02:50:05 30 Tony Jeffs Midland Masters Athletic Cl 50 M
445 02:50:05 412 Diane Rogers Wooton Road Runners 35 F
446 02:50:17 356 Kevin O' Reilly Wellingborough and District 50 M
447 02:50:23 283 Joanna Butler Spa Striders F
448 02:50:27 450 Dawn Bishop Bournville Harriers F
449 02:50:35 482 Margaret Morris Lincoln Wellington AC 55 F
450 02:50:38 832 Katie Cooper F
451 02:50:44 811 Chris Harby M
452 02:50:51 129 Dave Mullaney Selby Striders 40 M
453 02:50:56 938 Paul Richards Sandwell Valley RC 40 M
454 02:51:01 350 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
455 02:51:02 300 Stephen Dawson Thorney running club 40 M
456 02:51:02 739 Martin Todd M
457 02:51:18 663 Ian Barker Shelton Striders 40 M
458 02:51:28 885 Mark Hastelow M
459 02:51:30 565 William Odell M
460 02:51:32 383 Lucy Beaumont Kenilworth Runners F
461 02:51:34 56 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
462 02:51:36 877 James Harris Lincoln Wellington AC M
463 02:51:43 975 Richard Smith 40 M
464 02:51:45 527 Rebecca Duncombe Barrow Runners 35 F
465 02:51:50 4 Timothy Sturla Ivanhoe Runners 40 M
466 02:51:52 112 Penny Masser Hinckley RC 45 F
467 02:51:58 72 Jason Chodynicki 40 M
468 02:52:07 911 Andrew Powell M
469 02:52:16 533 Richard Worall M
470 02:52:23 101 Andrew Wint Ashbourne RC 40 M
471 02:52:24 394 Heather Fiddament-Harris Rugby and Northampton 55 F
472 02:52:55 547 Sally Miles 45 F
473 02:52:56 287 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
474 02:53:00 171 Richard Hicks 50 M
475 02:53:13 563 Derek Jelley Shepshed RC 40 M
476 02:53:17 816 Jane Charlesworth Lincoln Wellington AC 35 F
477 02:53:22 968 Francesca De Vita F
478 02:53:22 965 Katie Warman 35 F
479 02:53:29 513 Duncan Keene M
480 02:53:30 998 Dan Perry Cobra RC M
481 02:53:32 771 David Harper Long Eaton RC M
482 02:53:37 94 Mark Brindley Hinckley RC M
483 02:53:37 766 Sarah Carroll F
484 02:53:40 160 Dawn Trueman Smiley Paces 35 F
485 02:53:51 122 Andrew Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
486 02:53:55 896 Norman Smith Corby Athletic Club 50 M
487 02:54:00 682 Ian Grummitt Long Eaton RC M
488 02:54:06 508 Andrew Shorthouse 40 M
489 02:54:08 505 Paul Hogg 40 M
490 02:54:12 813 Paul Kenning Sphinx 40 M
491 02:54:14 674 Stuart Found Northbrook AC 40 M
492 02:54:17 70 Victor Savage Royal Sutton Coldfield AC M
493 02:54:21 944 Mark Dalton Northbrook AC 40 M
494 02:54:25 916 Cheryl Brown Long Eaton RC 35 F
495 02:54:28 567 Sallyann Robinson 45 F
496 02:54:29 711 Alison Holloway Southwell Running Club 45 F
497 02:54:33 990 Tristan Chown M
498 02:54:36 602 Brian Malin Rugby and Northampton 50 M
499 02:54:48 609 Emily Holden Bournville Harriers F
500 02:54:54 978 Luke Griffiths Leicester Tri Club M
501 02:55:01 751 Richard Bebbington Ivanhoe Runners 40 M
502 02:55:03 952 David Lander Sinfin RC 50 M
503 02:55:03 7 Patrick Howard M
504 02:55:04 838 Donald Foster 60 M
505 02:55:05 992 Ian Baker M
506 02:55:23 772 Christopher Brown M
507 02:55:42 336 Wayne Mooney M
508 02:55:43 288 Stephen Payne Kenilworth Runners 50 M
509 02:55:59 21 Nikki Timms Yaxley Runners 35 F
510 02:56:15 347 Maurice Byrne Centurion RC 40 M
511 02:56:16 81 Matthew Mccorry 40 M
512 02:56:16 68 Lee Kavanagh Centurion RC 40 M
513 02:56:19 138 Hitesh Pandya Roadhoggs 40 M
514 02:56:22 251 Ewan Ross Bournville Harriers M
515 02:56:39 954 John Thomas Corby Athletic Club 60 M
516 02:56:41 472 Ruth Jacobs 45 F
517 02:56:53 318 Phil Wood Spa Striders 40 M
518 02:56:58 339 Rob Beers Barrow Runners M
519 02:57:04 443 Louise Birkett-Swan Wooton Road Runners 35 F
520 02:57:06 805 Frances Hooper Wooton Road Runners F
521 02:57:09 430 Anna Smith Formula One Circuit Crew F
522 02:57:09 733 Jackie Lindsay Spa Striders 45 F
523 02:57:32 358 Michal Cwiekala M
524 02:57:36 200 Paul Hanton 40 M
525 02:57:39 183 Matthew Nightingale M
526 02:57:40 976 Clare Nightingale Ilkeston Running Club F
527 02:57:43 164 Emily Newton Desford Striders F
528 02:57:48 286 Phil Brennan Stratford AC 60 M
529 02:57:49 557 Joanna Gilroy Lincoln Wellington AC F
530 02:57:50 404 Dan Bannatyne Roadhoggs M
531 02:57:50 966 Keith Warman 40 M
532 02:57:51 16 Chris Jones Northbrook AC M
533 02:57:51 377 Eric Robathan Centurion RC 50 M
534 02:58:09 807 Matthew Ceiley M
535 02:58:14 345 Kathryn Doudican Bournville Harriers 35 F
536 02:58:16 881 Jane Catley Gainsboro Morton Striders 45 F
537 02:58:19 754 Catherine Rowe Long Eaton RC 45 F
538 02:58:39 964 Dean Lucas M
539 02:58:52 1001 Ken Sharp Beeston AC 60 M
540 02:58:56 691 Helen Lane 45 F
541 02:58:57 388 Paula Argyle Redhill Road Runners 45 F
542 02:59:03 597 Suzy Lovett F
543 02:59:10 486 Andrew Crossley 40 M
544 02:59:10 319 Jim Aram Lincoln Wellington AC M
545 02:59:16 307 Rachel Newell 35 F
546 02:59:17 1004 Jason Lee Aldridge Running Club M
547 02:59:23 536 Steve Foxon Harborough AC M
548 02:59:27 582 Robert Sheedy 40 M
549 02:59:31 815 Emma Baross Wooton Road Runners 35 F
550 02:59:34 114 Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
551 02:59:43 753 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
552 02:59:48 45 Yvonne Twelvetree Totley AC 55 F
553 02:59:52 105 Fiona Mongredien 35 F
554 02:59:56 389 Alex Rothwell Bedford Harriers 50 M
555 02:59:57 576 Susan Grice Peel Road Runners 35 F
556 03:00:06 915 Simon Thomas 40 M
557 03:00:09 74 Lesley Proctor Bournville Harriers 45 F
558 03:00:12 982 Elizabeth Smith F
559 03:00:13 687 Darren Bradley Shelton Striders M
560 03:00:16 914 William Brown 50 M
561 03:00:17 29 Nick Payne Alchester Running Club M
562 03:00:28 950 Matthew Tait M
563 03:00:32 808 Rachel Argent Long Eaton RC F
564 03:00:55 198 Daniel Vines M
565 03:00:58 224 Adrian Blomefield 40 M
566 03:01:02 698 Ingrid Sanfey F
567 03:01:02 780 Andy Skinner 50 M
568 03:01:11 735 Sarah Bumpus-Bosch Barrow Runners 35 F
569 03:01:12 375 Jane Lewis 35 F
570 03:01:13 757 Aileen Collins Fleckney and Kibworth RC 35 F
571 03:01:15 921 Paul Smith Hatton Darts M
572 03:01:15 424 Emma Hughes Bermuda Striders 35 F
573 03:01:20 304 David Greenwell Uknetrunner 40 M
574 03:01:23 295 Linda Howell Bournville Harriers F
575 03:01:27 658 Lucinda Butwell Fleckney and Kibworth RC F
576 03:01:28 760 Stuart Hunter Shepshed RC 50 M
577 03:01:33 10 Emma Donnelly Centurion RC F
578 03:02:04 655 Julie Heithus Sinfin RC 45 F
579 03:02:04 909 Dave Meeson 40 M
580 03:02:04 265 Karen Selby Huncote Harriers AC 35 F
581 03:02:04 330 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
582 03:02:20 315 Vicky Parker Long Eaton RC F
583 03:02:27 233 David Smith Southwell Running Club 40 M
584 03:02:29 91 Amanda English Redhill Road Runners 45 F
585 03:02:34 555 Thomas Cole M
586 03:02:34 842 Aaron Bird Hermitage Harriers M
587 03:02:40 825 Anne Grant 45 F
588 03:02:55 588 Emma Hunt 35 F
589 03:03:11 986 James Dennis 40 M
590 03:03:15 169 Stephen Mccann 40 M
591 03:03:17 398 Susan Ward Mansfield Harriers 45 F
592 03:03:19 708 Leigh Holmes M
593 03:03:26 844 Ruth Ford Washland Women Runners 35 F
594 03:03:33 191 Lee Lloyd M
595 03:03:34 92 Kim Freeman Wellingborough and District 35 F
596 03:03:37 737 Jim Millar Sleaford Striders 40 M
597 03:03:40 231 Jennifer Kirk Huncote Harriers AC F
598 03:03:49 27 John Ingram 50 M
599 03:03:53 290 Joanne Green Desford Striders F
600 03:03:53 949 Henry Waterfall Allen M
601 03:03:54 948 Florence Allen F
602 03:03:55 709 Elisabeth Humphries 45 F
603 03:03:55 214 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
604 03:03:56 218 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
605 03:03:59 525 Phillip Sands M
606 03:04:05 566 Jackie Clarney Lincoln Wellington AC 45 F
607 03:04:08 629 Stephen Day 40 M
608 03:04:21 1005 Fran Wilson 45 F
609 03:04:25 623 Maddy Wilson Lincoln Wellington AC 35 F
610 03:04:30 823 Stuart Dewdney 50 M
611 03:04:30 866 David Hateley M
612 03:04:31 309 Kevin Glendinning Wellingborough and District 40 M
613 03:04:31 996 Ross Harrison Leicester Tri Club M
614 03:04:32 285 Danielle Redgate F
615 03:04:38 946 Craig Baxter Stafford Harriers 40 M
616 03:04:43 17 Russell Grant M
617 03:05:06 834 Elizabeth Benson 45 F
618 03:05:07 564 Harriet Pettingill F
619 03:05:18 158 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
620 03:05:18 901 Kate Melton 35 F
621 03:05:30 530 Carol Hart Swinton Running Club 45 F
622 03:05:33 108 Sarah Mcsharry Hinckley RC F
623 03:05:36 846 Helen Dyche Washland Women Runners 35 F
624 03:05:39 369 Diane Thorpe Notfast 45 F
625 03:05:39 613 Martin Dickenson Notfast 50 M
626 03:05:41 275 Wayne Wilmot Southwell Running Club 40 M
627 03:05:41 401 Aidy Kumar M
628 03:05:42 577 Erika Jalland Charnwood AC 45 F
629 03:05:43 809 Sarah Crannage Long Eaton RC 35 F
630 03:05:43 9 Kevin Morris Centurion RC 40 M
631 03:05:44 495 James Stringer M
632 03:05:46 210 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
633 03:05:46 187 Lisa Preece Southwell Running Club 35 F
634 03:05:46 645 Joanne Harcombe Southwell Running Club 45 F
635 03:05:51 549 Nicola Morris Bournville Harriers 35 F
636 03:06:01 562 Saffron Jelley Shepshed RC 35 F
637 03:06:12 382 Bob Torley Sphinx 50 M
638 03:06:30 647 Mark Goodwin 40 M
639 03:06:41 987 John Holubjowsky 40 M
640 03:06:47 306 Roy Boddington Wellingborough and District 50 M
641 03:06:52 236 Zoe Brown Birmingham Running Athletics F
642 03:06:52 145 Amelia Ndirika 45 F
643 03:06:54 667 Louise Surgay Shelton Striders 35 F
644 03:07:07 417 Pamela Walker Derwent Runners 35 F
645 03:07:26 886 Andy Canning Wellingborough and District 40 M
646 03:07:27 393 Tim Norton M
647 03:07:48 611 Neil Kear Hinckley RC 50 M
648 03:08:15 646 Kelly Craven Shelton Striders F
649 03:08:20 196 Phil Thomas Kenilworth Runners 40 M
650 03:08:26 538 Rebecca Emerton 35 F
651 03:08:38 155 Gareth Davies Huncote Harriers AC 40 M
652 03:08:39 157 Lee Turner Huncote Harriers AC 40 M
653 03:08:44 252 Emma Montgomery 35 F
654 03:08:48 856 Judith Marriott Shelton Striders 45 F
655 03:08:50 468 Karon Fackerell 45 F
656 03:08:53 615 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
657 03:09:02 291 Christine Donald Shelton Striders 45 F
658 03:09:11 428 Bevan Muston 40 M
659 03:09:53 956 Tim Newcombe Werrington Joggers 40 M
660 03:09:56 763 Shoena Oman Shepshed RC F
661 03:09:57 153 Andy Hallam 40 M
662 03:10:25 712 Chris Stanley Southwell Running Club 45 F
663 03:10:35 961 Corinna O'Connor Northbrook AC 35 F
664 03:10:40 632 Robin Fiander Bedford Harriers 50 M
665 03:10:40 329 Peter Savage Holme Pierrepont 50 M
666 03:11:11 777 Ali Evetts Royal Sutton Coldfield AC 35 F
667 03:11:18 592 Richard Lloyd Aldridge Running Club M
668 03:11:42 661 Diane Bird 45 F
669 03:11:47 456 Fiona Headley Selby Striders 45 F
670 03:11:47 457 Stephen Headley Selby Striders 40 M
671 03:11:52 939 Jenny Hart 45 F
672 03:11:54 96 Jashumati Dear Road Runners Club 55 F
673 03:11:56 93 Dom Stevens Uknetrunner M
674 03:11:57 477 Malc Gonnella North Derbyshire RC 50 M
675 03:12:15 830 Gurpreet Kaur F
676 03:12:15 135 Katherine Lewis Royal Sutton Coldfield AC 35 F
677 03:12:30 381 Marcus Fairburn Peel Road Runners M
678 03:12:30 790 Thomas Castle M
679 03:12:40 240 John Hudson Barrow Runners 50 M
680 03:12:50 420 Sarah Warden Northants Tri 45 F
681 03:12:55 139 Daniel Latham 40 M
682 03:13:01 487 Chris Purslow Shelton Striders 45 F
683 03:13:05 936 Chris Garcia St Albans Striders M
684 03:13:07 490 Nicola Blythe 35 F
685 03:13:10 556 Rebecca Ellis Long Eaton RC 35 F
686 03:13:20 892 Brian Worthington Birchfield Harriers 50 M
687 03:13:29 630 Wayne Searle 40 M
688 03:14:37 616 Paul Bradshaw Desford Striders 40 M
689 03:14:48 107 Robert Foster M
690 03:15:03 53 Lynsey Murray 35 F
691 03:15:21 474 Catherine Abbott F
692 03:15:22 784 Damon Wheatley 40 M
693 03:15:24 686 Bobbie Hickman Potters Trotters 35 F
694 03:15:28 478 Jessica Davis Hallamshire F
695 03:15:48 522 Helen Hirst Aldridge Running Club 55 F
696 03:15:58 296 Jane Newbold Long Eaton RC 45 F
697 03:16:05 673 Gary Burns 40 M
698 03:16:10 726 Alex Bruce Nuneaton Harriers 40 M
699 03:16:23 273 Shiran Yakobi Royal Sutton Coldfield AC 35 F
700 03:16:24 270 Andrea Earley Hinckley RC 35 F
701 03:16:39 311 Cathy Taylor Sleaford Town Runners F
702 03:17:04 797 Deborah Sowry 35 F
703 03:17:05 941 Rachel Kilgallon 45 F
704 03:17:07 281 Jennifer Adkins 45 F
705 03:17:24 189 Janice Wainwright Chase Harriers 45 F
706 03:17:33 213 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 50 M
707 03:17:35 299 Mei Ling Perryman F
708 03:17:36 852 Ian Green Beaumont Leys 40 M
709 03:17:47 219 Lynsey Wright North Derbyshire RC 35 F
710 03:17:52 553 Emma Rivers Fletcher 35 F
711 03:18:08 340 Richard Durance Holme Pierrepont 50 M
712 03:18:15 812 Lorraine Gordon Sphinx 35 F
713 03:18:15 458 Karen Levers Long Eaton RC 35 F
714 03:18:19 849 Rachael Hemsley Long Eaton RC F
715 03:18:35 366 Harkiran Kalsi Spa Striders F
716 03:18:44 334 Jean Davies Ilkeston Running Club 55 F
717 03:18:46 552 Rachel Walsh Headington RoadRunners F
718 03:19:09 713 Traci Edwards Harborough AC 45 F
719 03:19:37 829 Nigel Starr Erewash Valley 50 M
720 03:19:38 410 Dawn Parr Riverside Runners 35 F
721 03:19:47 716 Lindsay Adcock Derwent Runners F
722 03:19:48 783 John Cook North Derbyshire RC M
723 03:19:50 874 Jason Dean M
724 03:19:59 2 Angela Gill North Derbyshire RC 35 F
725 03:20:05 509 Andy Deeks M
726 03:20:05 310 Carly Walker Wellingborough and District F
727 03:20:11 374 Lisa Dimbleby Birchfield Harriers 35 F
728 03:20:33 680 Claire Sanderson 35 F
729 03:20:33 370 Amy Thomas F
730 03:20:46 786 Fiona Salmon Spa Striders 45 F
731 03:20:58 595 Claire Gould Uttoxeter Road Runners F
732 03:21:04 973 Lesley Keighley Massey Ferguson RC 55 F
733 03:21:46 181 Maria White Long Eaton RC 35 F
734 03:21:52 460 Claire Duffin Ripley RC 35 F
735 03:21:52 413 Jane Coltman Birstall RC 35 F
736 03:22:18 529 Steve Hart Swinton Running Club 50 M
737 03:22:30 767 Sarah O'Brien F
738 03:22:46 467 Vicki Leach Ripley RC F
739 03:22:58 69 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 45 F
740 03:22:59 76 Anne Brankin Royal Sutton Coldfield AC 45 F
741 03:22:59 639 Lorraine Jex Birstall RC 35 F
742 03:23:03 268 Peter Johnson Huncote Harriers AC 40 M
743 03:23:09 163 Carl Millar 40 M
744 03:23:20 14 Dean Ward Uknetrunner 40 M
745 03:23:26 612 Rachel Simpson F
746 03:23:27 250 Martin Simpson 40 M
747 03:23:48 437 Lisa Lancaster Uttoxeter Road Runners 35 F
748 03:23:51 884 Jenny Duff 35 F
749 03:24:14 73 Maria Wilkes Bournville Harriers 45 F
750 03:24:15 386 Richard Smith 40 M
751 03:24:36 895 David Keegan Shelton Striders 60 M
752 03:24:39 118 Pete Wiseman Barrow Runners 50 M
753 03:24:58 1 Julie Hand Derwent Runners 45 F
754 03:25:01 955 Louise Newcombe Werrington Joggers F
755 03:25:07 546 Richard Miles 40 M
756 03:25:20 781 Katherine Turner Werrington Joggers 35 F
757 03:25:21 524 Deborah Sands 35 F
758 03:25:28 441 Jane White Birstall RC F
759 03:25:59 501 Zoe Kent North Derbyshire RC 35 F
760 03:26:01 923 Sarah Langford Washland Women Runners F
761 03:26:02 847 Sharon Minshall Washland Women Runners 45 F
762 03:26:03 929 Rachel Mahon 45 F
763 03:26:03 500 Ann Glynne-Jones 45 F
764 03:26:03 499 Anita Blake 45 F
765 03:26:13 818 Mick Clarke Northampton RR 60 M
766 03:26:13 729 Jonathan Brassington North Derbyshire RC M
767 03:26:18 95 Richard Dear Road Runners Club 60 M
768 03:26:37 188 Tracy Polak Southwell Running Club 35 F
769 03:26:47 652 Stephen Wells Shelton Striders M
770 03:27:14 152 Dawn Carter Sleaford Striders 45 F
771 03:27:17 705 Rachael Wheway Derwent Runners 35 F
772 03:27:20 257 Judith Brand Hermitage Harriers 55 F
773 03:27:52 688 Amanda Lewis Shelton Striders 35 F
774 03:28:00 624 Zoe Stockdale Uknetrunner F
775 03:28:35 461 Rob Swift Ripley RC M
776 03:28:44 361 Michael Smith Wigston Phoenix RC 40 M
777 03:29:40 82 Angela Vince Bournville Harriers 45 F
778 03:29:43 883 Travis Moore 40 M
779 03:29:43 882 Jackie Moore 35 F
780 03:29:44 867 Emma White 35 F
781 03:29:44 868 Chris White 40 M
782 03:29:48 493 Sarah Macnulty Royal Sutton Coldfield AC F
783 03:30:55 425 Patrick Coleman Bermuda Striders 50 M
784 03:31:03 980 Andrew Gordon 50 M
785 03:31:16 664 Dave Smith Lincoln Wellington AC 60 M
786 03:32:12 89 Jo Ribchester Bournville Harriers 35 F
787 03:32:35 676 Lesley Dalgleish 35 F
788 03:33:13 455 Kevin Whitemore Eden Runners 60 M
789 03:33:54 335 Emma Bingham Huncote Harriers AC F
790 03:34:14 78 Sarah Tarlow 35 F
791 03:34:21 256 Steven Large Huncote Harriers AC 50 M
792 03:35:26 201 Sharon Hanton 35 F
793 03:35:26 324 David Goodwin Massey Ferguson RC M
794 03:35:29 561 Mary-Ann Burke Chase Harriers 55 F
795 03:38:18 610 Joanne Rasmin Aldridge Running Club 45 F
796 03:38:52 123 Natalie Dellar Stourbridge R.C. F
797 03:38:52 587 Lisa Thompson Dudley Ladies 35 F
798 03:39:07 289 Andrew Bailey Fleckney and Kibworth RC 50 M
799 03:39:12 906 Karen Jackson Washland Women Runners 45 F
800 03:39:36 174 Laura Jeffs Huncote Harriers AC 35 F
801 03:39:55 365 Martyn Candy Peel Road Runners 50 M
802 03:40:21 785 Patricia Stack 45 F
803 03:40:29 403 Andrea Edmondson 35 F
804 03:40:54 161 Kevin Roughton Erewash Valley 40 M
805 03:40:59 35 Christine Newton Huncote Harriers AC 45 F
806 03:41:22 695 Simon Whitehead Stratford AC 40 M
807 03:41:23 63 Helen Allton Wellingborough and District 35 F
808 03:42:02 622 Liam Bradley Aldridge Running Club 60 M
809 03:42:03 908 David Bryans 40 M
810 03:42:18 537 Angie Tomkins Huncote Harriers AC 45 F
811 03:43:21 150 Zoe Waistell Hermitage Harriers 35 F
812 03:43:45 758 Derek Okseniuk Blythe Bridge RC 50 M
813 03:45:00 175 Laura Herbert Huncote Harriers AC F
814 03:45:10 685 Gemma Throup F
815 03:45:10 776 Ann Spencer-Dowdeswell 45 F
816 03:45:10 773 Joan Brett 45 F
817 03:46:51 933 Rosemary Mellor Washland Women Runners 45 F
818 03:48:08 439 Jennifer Bailey 35 F
819 03:48:09 411 Felicity Towns South Derbyshire RR F
820 03:48:25 531 Kate Woolley F
821 03:48:52 211 Colleen Hammersley Chase Harriers 55 F
822 03:49:35 227 Tina Maguire Chase Harriers 45 F
823 03:49:52 184 Michelle Mason Sleaford Town Runners 35 F
824 03:49:53 99 Mandy Connor Sleaford Town Runners 45 F
825 03:51:43 880 Amanda Kisbee Werrington Joggers 35 F
826 03:52:16 845 Wes Downes 40 M
827 03:54:10 746 Sian Kirby 35 F
828 03:54:10 743 Kate Allardyce 35 F
829 03:54:11 932 Pauline Mulcahy Washland Women Runners 45 F
830 03:54:11 741 Jo Pinder 35 F
831 03:54:46 759 Linda Shaw 55 F
832 03:55:22 725 Sasha Archer 35 F
833 03:55:23 694 Catherine Goult Wigston Phoenix RC F
834 03:57:45 560 Colin Page Birmingham Running Athletics 50 M
835 03:58:38 573 Lisa Fildes Rolls Royce Harriers 35 F
836 04:00:01 710 Karen Hodgson Erewash Valley 45 F
837 04:01:34 215 Samantha Nicholls F
838 04:03:13 875 Ruth Matthews Washland Women Runners 35 F
839 04:08:06 24 Paul Holloway Valley Striders M
840 04:08:10 459 Colin Goupillot 50 M
841 04:10:28 479 Heather Davies Dudley Ladies 45 F
842 04:12:26 736 Laura Haxton F
843 04:18:09 540 Dale Lyons Sphinx 60 M
844 04:24:48 778 Bunny Kyd Royal Sutton Coldfield AC 60 M