2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2013

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:54:18 459 Oliver Harradence Royal Sutton Coldfield AC M
2 01:55:36 347 Jamie Langley Leamington AC and C M
3 01:56:34 289 Chris Southam Leicester Coritanian 40 M
4 01:57:32 1053 Orlando Corea Bournville Harriers M
5 01:57:56 615 Michael Moore Nene Valley Harriers 40 M
6 01:58:43 324 James Ellis Clapham Chasers M
7 01:58:54 771 Tim Doran Aldershot Farnham & District A M
8 01:59:14 322 Jonathan Folland Barrow Runners M
9 01:59:28 669 Jake Harrison Leicester Tri Club M
10 01:59:34 839 David Palmer Steel City Striders 40 M
11 02:01:53 455 Jonathan Burch Wigston Phoenix RC 40 M
12 02:02:56 463 Daniel Teasel North Derbyshire RC M
13 02:03:15 1016 Oliver Teasel North Derbyshire RC M
14 02:03:17 697 Ian Murdey Beaumont Leys 40 M
15 02:03:19 889 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club 40 M
16 02:03:34 332 Chris Patterson Ashbourne RC M
17 02:03:55 456 Russell Simpson Royal Sutton Coldfield AC M
18 02:04:34 705 Gordy Smith Burton AC 40 M
19 02:05:11 508 Steve Marklew Royal Sutton Coldfield AC 40 M
20 02:05:33 61 Matt Cartwright Derwent Runners M
21 02:06:05 719 Simon Fell Stamford Striders M
22 02:06:11 507 Dan Doherty Team Balancise M
23 02:06:55 827 Chris Mooney Nene Valley harriers 40 M
24 02:07:02 207 Paul Davies Centurion RC 40 M
25 02:07:11 614 Stephen Hawkins Shelton Striders 40 M
26 02:07:15 882 Patrick Wheeler 40 M
27 02:07:23 764 Matthew Grainge Holme Pierrepont M
28 02:07:27 679 Peter Duncan Lincoln Wellington AC 50 M
29 02:07:33 1123 Benoit Smeuninx M
30 02:07:37 708 Philippa Taylor Nene Valley harriers 45 F
31 02:07:48 291 Neil Cressy Kenilworth Runners 40 M
32 02:08:00 283 Alex Toll Barrow Runners 40 M
33 02:08:51 496 David Kelly Team Balancise 40 M
34 02:08:57 429 Darren Weston Hermitage Harriers M
35 02:08:58 995 Liam Fidler North Derbyshire RC M
36 02:08:56 537 Daniel Robinson Birmingham Running Athletics A M
37 02:09:21 16 David Penman Valley Striders M
38 02:09:55 818 Andy Thornton Derby Tri Club M
39 02:09:59 574 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
40 02:10:19 107 James Gooch Birmingham Running Athletics A M
41 02:10:26 367 Graham Stephens 50 M
42 02:10:27 475 Colin Mcauley Royal Sutton Coldfield AC 40 M
43 02:10:33 320 Felix Langley Spa Striders M
44 02:10:34 1019 Nigel Watkin Southwell Running Club 50 M
45 02:11:06 693 Mark King Leicester Tri Club 40 M
46 02:11:09 1071 Chris Langham Hinckley RC 40 M
47 02:11:22 863 John Robertson Derby AC 50 M
48 02:11:49 700 Matthew Johnson Hinckley RC M
49 02:12:01 668 Abbey Norman Mercia CC F
50 02:12:02 766 Matthew Wagstaffe Burton AC 40 M
51 02:12:04 1086 Steve Hollingsworth Fleckney and Kibworth RC 40 M
52 02:12:04 772 Noel Houlihan Fleckney and Kibworth RC 40 M
53 02:12:18 900 Tom Brunt M
54 02:12:34 1093 Neal Humphreys Corby Athletic Club M
55 02:12:35 72 Anthony Batty Long Eaton RC M
56 02:12:36 98 Paul Brown M
57 02:12:36 510 Andy Blaize Northampton RR 40 M
58 02:12:48 721 Chris Taylor Royal Sutton Coldfield AC M
59 02:12:54 617 Ed Barlow Birmingham Running Athletics A M
60 02:12:59 944 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
61 02:13:20 55 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 50 M
62 02:13:33 88 Chris Richards Birmingham Running Athletics A 40 M
63 02:13:37 379 Jason George Tamworth AC 40 M
64 02:13:56 676 Glenn Moore Lincoln Wellington AC 50 M
65 02:14:00 493 Ian Chant Long Eaton RC 40 M
66 02:14:02 759 Patrick Munro Shelton Striders M
67 02:14:10 297 Paul Smith Hatton Darts M
68 02:14:06 1172 Andrew Adams 40 M
69 02:14:15 24 Sandy Telfer Sleaford Striders 40 M
70 02:14:29 1117 Mark Hannah M
71 02:14:52 464 David Saunders Leicester Tri Club 40 M
72 02:14:55 699 Benjamin Warner M
73 02:15:10 235 Katie Sherwood Cambridge & Coleridge AC 35 F
74 02:15:13 67 Paul Rushworth Grantham AC M
75 02:15:22 613 Pierre Godof 40 M
76 02:15:19 1054 Adam Western 40 M
77 02:15:26 812 Adrian Howlett Derby Tri Club 40 M
78 02:15:35 857 Malcolm Bowyer Stratford AC 50 M
79 02:15:42 19 Ian Benskin Shepshed RC M
80 02:15:51 720 Tim Cadman M
81 02:16:01 904 Mark Gregory Huncote Harriers AC M
82 02:15:59 137 John Rees Charnwood AC 40 M
83 02:16:01 7 Martin Kerr Shelton Striders M
84 02:16:08 265 Jon Hullis Uknetrunner 40 M
85 02:16:17 520 David Bowen Royal Sutton Coldfield AC M
86 02:16:27 965 Stephen Pezzutti Shelton Striders M
87 02:16:29 1037 Nigel Elson Hatton Darts M
88 02:16:28 462 Mark Rickards Royal Sutton Coldfield AC M
89 02:16:30 1085 Joseph Alcock Hatton Darts 40 M
90 02:16:37 802 Ian Parker Beaumont Leys 40 M
91 02:16:40 370 Phil Howell Stratford AC 50 M
92 02:16:33 1017 Martin Hulbert Wigston Phoenix RC M
93 02:16:51 27 Richard Bruce TriTalk M
94 02:16:59 996 Emma Marvin Desford Striders F
95 02:16:58 504 Arron Kirkby 40 M
96 02:17:04 729 Gary Mcdaniels Northampton RR 40 M
97 02:17:06 1015 Mel Evans Huncote Harriers AC F
98 02:17:10 672 Dean Bethell Sinfin RC 40 M
99 02:17:10 876 Jason Ball Sinfin RC M
100 02:16:56 767 Mark Fallon Aldridge Running Club M
101 02:17:18 641 Matthew West Shelton Striders 40 M
102 02:17:18 589 Ian Robinson Barrow Runners 50 M
103 02:17:29 582 Tim Spate 40 M
104 02:17:37 1116 Matthew Harris M
105 02:17:37 585 Ady King Harborough AC 40 M
106 02:17:40 970 Steve Green Kettering Town Harriers 40 M
107 02:17:43 102 John Mckeon Bournville Harriers M
108 02:17:40 939 Adam Brannon Sneyd Striders M
109 02:17:54 273 Graham Berridge 50 M
110 02:17:52 199 Richard Rollins Bournville Harriers M
111 02:18:05 68 Martin Barradell Derwent Runners M
112 02:18:34 778 Peter Fellows Northbrook AC 50 M
113 02:18:32 1166 Stephen Thompson Birmingham Running Athletics A 40 M
114 02:18:37 234 David Hollings Erewash Valley M
115 02:18:35 412 William Carter Roadhoggs M
116 02:18:40 754 Bruce Danby Southwell Running Club 50 M
117 02:19:00 437 Roger Homes Kenilworth Runners 50 M
118 02:18:54 880 Paul Brunt Shelton Striders 40 M
119 02:19:02 517 Matt Stenson Royal Sutton Coldfield AC 40 M
120 02:19:14 954 Tom Stokes Erewash Valley M
121 02:19:19 162 Craig Trembirth Erewash Valley M
122 02:19:17 977 Vejay Pal Belper Harriers M
123 02:19:11 457 Simon Cole Barrow Runners M
124 02:19:22 446 Arthur Short Grantham AC 40 M
125 02:19:28 1115 Katie Lomas Charnwood AC F
126 02:19:21 867 Ben Wilson Redhill Road Runners M
127 02:20:00 872 Subodh Dave Royal Sutton Coldfield AC 40 M
128 02:20:14 854 Laura Johnson Charnwood AC F
129 02:20:21 976 Tony Caulton Hatton Darts 50 M
130 02:20:33 81 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
131 02:20:36 851 David Garb 40 M
132 02:20:39 791 Mark Nightingale Northampton RR 40 M
133 02:20:36 346 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
134 02:20:48 627 Graham Chapman ely runners 50 M
135 02:20:46 724 Andrew Clayton Erewash Valley M
136 02:20:52 794 Matthew Crosse 40 M
137 02:20:53 217 Oliver Astley Derwent Runners M
138 02:21:08 38 Rob Allen Long Eaton RC M
139 02:21:16 690 Carolyn Wilkinson Spa Striders 35 F
140 02:21:28 48 Janet Allport Midland Masters Athletic Club 55 F
141 02:21:29 47 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
142 02:21:33 826 Hartwig Busch Spa Striders M
143 02:21:35 952 Keith Brown Sutton in Ashfield Harriers 50 M
144 02:21:38 890 Chris Gunstone South Derbyshire RR 50 M
145 02:21:59 166 Quentin Henry Sphinx M
146 02:22:43 580 Allan Mckay M
147 02:23:04 461 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
148 02:22:51 132 Carl Hughes Heanor RC M
149 02:23:26 788 Chris Hardisty Charnwood AC M
150 02:23:28 368 Robert Applewhite 40 M
151 02:23:43 378 David Thompson Rolls Royce Harriers 40 M
152 02:23:39 323 Gareth Brown Shelton Striders M
153 02:23:52 503 Timothy Norman Burton AC 50 M
154 02:23:51 784 Tony Cormano Bedford Harriers M
155 02:23:04 774 Rob Lower South Derbyshire RR 40 M
156 02:23:43 739 Julian Cockshott 40 M
157 02:24:00 532 Paul Kibble Wolverhampton & Bilston M
158 02:24:04 696 Paul Ainslie Witney Road Runners 50 M
159 02:24:05 577 Phill Wilson Wreake 40 M
160 02:24:19 22 Daniel Smith Team Derby Runner M
161 02:24:16 1068 Phil Abbott Long Eaton RC M
162 02:24:20 77 Andrew Brunjes M
163 02:24:16 100 Mark Slade Hatton Darts M
164 02:24:26 144 Caroline Davies-Hale Tipton Harriers 45 F
165 02:24:30 563 Dave Burton Sleaford Striders 40 M
166 02:24:15 359 Lee Hawkes 40 M
167 02:24:18 1144 Mark Cherry Harborough AC M
168 02:24:41 1000 Jonathan Oxbrough Stilton Striders M
169 02:24:33 1072 Iratxe Munoz Ecenarro 35 F
170 02:24:54 1039 Elizabeth Barker Headington RoadRunners F
171 02:24:51 594 Martin Clifford Holme Pierrepont 40 M
172 02:24:53 476 Daniel Palmer Steel City Striders M
173 02:24:52 523 Alice Wyatt F
174 02:24:58 148 Mark Garrett Northampton RR 50 M
175 02:25:01 542 Chris Stark Wolves & Bilston AC M
176 02:25:01 1179 Melvin Hall M
177 02:25:13 516 Neil Willsher Rugby and Northampton M
178 02:25:14 819 John Harris Shepshed RC 50 M
179 02:26:01 121 Richie Wheatcroft 40 M
180 02:26:05 994 Scott Hastings-Stuart Nuneaton Harriers M
181 02:26:07 610 Ian Talbot Stafford Harriers 40 M
182 02:26:15 942 Mathew Radbourne 40 M
183 02:26:25 413 Sarah Lowery Sheffield Running Club F
184 02:26:27 1143 Leigh Macdonald Lincoln Wellington AC M
185 02:26:24 1066 Ben Hatherley Grantham Running Club M
186 02:26:40 86 Martin Simpson Formula One Circuit Crew 50 M
187 02:27:02 1099 Rob Hardcastle Halifax Harriers M
188 02:26:50 1073 Daniel Linares Navarro M
189 02:27:06 216 Duane Daugherty 100 Marathon Club 50 M
190 02:27:01 163 Katie Samuelson Cambridge & Coleridge AC 35 F
191 02:26:58 647 Hannah Eveleigh Harborough AC 35 F
192 02:27:19 1131 Brian Madden Charnwood AC M
193 02:27:16 69 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
194 02:27:20 117 Matt Bailey Derwent Runners 40 M
195 02:27:26 1081 Andrew Orme South Derbyshire RR 40 M
196 02:27:37 118 Dave Pettifer Kenilworth Runners 60 M
197 02:27:39 99 Nigel Paylor Sutton in Ashfield Harriers 40 M
198 02:27:43 497 James Cunningham Shelton Striders M
199 02:27:42 1155 Shaun Cooper Shelton Striders M
200 02:27:57 1161 Joanne Spencer Charnwood AC 35 F
201 02:27:56 816 Peter Gault Southwell Running Club 40 M
202 02:27:37 929 John Mcdaid Birstall RC 40 M
203 02:28:04 192 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
204 02:28:15 830 Nivette Mullan BADGERS 35 F
205 02:28:16 1169 Andrew Hurd Desford Striders 40 M
206 02:28:26 873 Paul Jenkins Royal Sutton Coldfield AC 50 M
207 02:28:41 909 David Sharman Bedford Harriers M
208 02:28:37 725 Michael Jackson Kimberworth Striders M
209 02:29:08 908 Kirstie Meeten Bedford Harriers 35 F
210 02:29:05 1104 Stephen Leafe South Derbyshire RR 50 M
211 02:29:12 538 Alison Boyle Hyde Park Harriers 35 F
212 02:29:22 884 Alan Crewe Sutton in Ashfield Harriers 40 M
213 02:29:13 460 Amy Smith Haslemere Borders AC F
214 02:29:28 220 Andrew Pask Grantham Running Club M
215 02:29:51 160 Dale Boulton M
216 02:29:51 53 Asa English 40 M
217 02:30:06 438 Abigail Halcarz F
218 02:30:08 401 Carolyn Hay Redhill Road Runners 35 F
219 02:30:09 1120 Mark Tomlinson Redhill Road Runners 50 M
220 02:30:21 860 Andy Wheeler Bournville Harriers 40 M
221 02:30:22 426 Andy Wilford Huncote Harriers AC 50 M
222 02:30:28 210 Paul Ashby Hinckley RC M
223 02:30:26 1136 Simon Fryer Roadhoggs M
224 02:29:42 31 Steve Bolton Wreake 50 M
225 02:30:35 230 Derren Craddock Sneyd Striders 40 M
226 02:30:36 657 Sarah Rock Bournville Harriers 35 F
227 02:30:39 1023 Mark Allen Ashbourne RC M
228 02:30:31 833 Matthew Ward M
229 02:30:35 511 Ian Vallance Yaxley Runners M
230 02:30:40 1074 John Fleming Northampton RR 40 M
231 02:30:57 998 Nick Adams Spa Striders 50 M
232 02:30:56 285 Martin Murrihy Birchfield Harriers M
233 02:30:57 330 Helen Grainger Hallamshire F
234 02:31:01 267 Andrew Carter 50 M
235 02:31:01 1061 Ben Mason Grantham Running Club M
236 02:31:06 897 Mark Waplington Tamworth AC 40 M
237 02:31:20 993 Tom Barratt M
238 02:31:18 576 Paul Mellor Hatton Darts 40 M
239 02:31:24 1158 Alan Proudfoot Steel City Striders 40 M
240 02:31:28 41 Leonard Wallace Centurion RC M
241 02:31:36 337 Julie Wargent Team Balancise 35 F
242 02:31:44 1089 Nigel Russell 40 M
243 02:31:58 326 Chris Pregon M
244 02:31:54 518 Keith Harrison Sneyd striders 50 M
245 02:32:10 1152 Kieran Grundy Leicester Tri Club M
246 02:32:10 197 Catherine Payne Grantham Running Club 45 F
247 02:32:20 258 Pete Morgan Wigston Phoenix RC 40 M
248 02:32:27 290 Steve Goodwin Winchester & District AC 50 M
249 02:32:28 785 Adam Thompson M
250 02:32:17 302 Kerry Riddell Lincoln Wellington AC 35 F
251 02:32:42 950 Marcus Lancastle Lincoln and District Runners 40 M
252 02:32:42 845 Alex Palmer Barrow Runners M
253 02:32:53 1065 James Hulatt M
254 02:32:33 704 Paul Stead Northbrook AC M
255 02:33:08 145 Brendan Devlin Sinfin RC 40 M
256 02:33:07 1153 George Hackney Lincoln Lakeside RC 40 M
257 02:33:10 762 Herluf Jensen 50 M
258 02:33:15 653 Zoe Tolman Barnsley AC F
259 02:33:15 654 Lee Mitchell Kingstone Runners M
260 02:33:46 999 Andy Gillies Ivanhoe Runners 40 M
261 02:33:51 506 Michael Lockwood Long Eaton RC M
262 02:33:49 1164 Andrew Martin Little Eaton Hornets 50 M
263 02:33:47 90 David Merritt M
264 02:34:01 1027 Neil Hancock Shelton Striders 40 M
265 02:34:30 1026 Phil Farmer Beeston AC 40 M
266 02:34:18 562 Kevin Brocklehurst 40 M
267 02:34:39 793 Debbie Sorby Shepshed RC 35 F
268 02:34:51 259 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
269 02:34:43 946 Michael Kendall Wooton Road Runners 50 M
270 02:34:34 548 Suz West Bournville Harriers 35 F
271 02:35:08 317 Lee Rickards Peel Road Runners M
272 02:35:25 198 Phil Helm 4 Life Tri Club 40 M
273 02:35:10 648 Louise Kemp Wellingborough and District AC F
274 02:35:15 146 Derek Bolton Tamworth AC 50 M
275 02:36:10 383 Jim Richardson Sinfin RC 40 M
276 02:36:05 561 Rebecca Hallam F
277 02:36:10 632 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
278 02:34:55 949 Fiyaz Mohammed M
279 02:36:02 238 Tammy Rainbow Mablethorpe Running Club 35 F
280 02:36:20 710 Mike Garrity 50 M
281 02:36:28 761 Nicky Upton 40 M
282 02:36:27 485 Emma Rathbone 35 F
283 02:36:50 684 Sarah Carroll Holme Pierrepont F
284 02:36:40 25 Andrew Dodsley Rolls Royce Harriers M
285 02:36:39 680 Jonathan Simpson Southwell Running Club 40 M
286 02:36:41 292 David Southwell M
287 02:37:10 398 Chris Timmins M
288 02:37:10 470 Steven Ulfig M
289 02:37:05 528 Matthew Noble Wreake 40 M
290 02:37:10 1129 Paul Tunnicliffe M
291 02:37:12 316 Rachael Thompson Peel Road Runners F
292 02:37:09 1151 Laetitia Moakes Sutton in Ashfield harriers 35 F
293 02:37:28 923 John Thornton Shelton Striders 60 M
294 02:37:32 1101 Paul Hawkins Stratford AC 50 M
295 02:37:22 179 Robert Mcardle Grantham Running Club 50 M
296 02:37:21 673 Zenon Kurys Wreake 40 M
297 02:36:27 301 Nick Seagrave Birmingham Running Athletics A M
298 02:37:41 677 Ali Higgins Hinckley RC 40 M
299 02:37:33 335 Oliver Cook Long Eaton RC 40 M
300 02:37:39 681 Katy Simpson Southwell Running Club 35 F
301 02:37:36 1118 Simon Reynolds Burton AC M
302 02:37:53 997 Alastair Mitchell M
303 02:37:48 795 Ann Barker North Derbyshire RC 45 F
304 02:38:04 858 Kevin Sibley Steel City Striders 40 M
305 02:37:52 879 Richard Boyer M
306 02:38:24 153 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
307 02:38:14 409 Stacey Bamford Birmingham Running Athletics A F
308 02:38:32 418 Mike Sheldon Charnwood AC 50 M
309 02:38:22 408 Charles Bamford Birmingham Running Athletics A M
310 02:38:41 853 James Deacon Stratford AC 40 M
311 02:38:43 175 Tony Jefs Midland Masters Athletic Club 50 M
312 02:38:20 625 Bernard Jarvis Holme Pierrepont 60 M
313 02:38:38 870 Mary Tavener vale royal 45 F
314 02:38:41 486 Claire Calladine Hatton Darts 35 F
315 02:38:33 13 Phoenix Hoyle Wigston Phoenix RC 40 M
316 02:38:44 715 Claire Quigley Huncote Harriers AC 35 F
317 02:38:40 960 Alan Griffiths Wellingborough and District AC 40 M
318 02:38:16 483 Chris Daniel M
319 02:39:00 855 Mark Hedges 40 M
320 02:38:57 314 Angela Mensing Peel Road Runners 35 F
321 02:38:58 595 John Hay Long Eaton RC 40 M
322 02:38:56 159 Malc Gonnella North Derbyshire RC 50 M
323 02:39:02 878 Brian Corcoran M
324 02:39:02 201 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
325 02:38:18 257 Rob Anderson Sphinx 40 M
326 02:39:00 366 Neil Smith Kenilworth Runners 40 M
327 02:38:50 57 Dan Whittaker Balanced Performance M
328 02:39:34 279 Eva Williams Mansfield Harriers 45 F
329 02:39:32 420 Andrew Carwardine Centurion RC 40 M
330 02:39:32 239 Beth Taylor-Jones 45 F
331 02:39:40 311 Tracey Cox Peel Road Runners 35 F
332 02:39:32 51 Ben Davies Datchet Dashers 40 M
333 02:40:02 1176 Sam Richardson Lincoln Lakeside RC M
334 02:39:56 481 Steve Pascale-Jones M
335 02:39:44 940 Paul Richardson 40 M
336 02:40:13 375 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
337 02:39:54 984 Joe Kelly Northbrook AC 40 M
338 02:40:14 559 Gareth Jackson M
339 02:40:14 596 Helen Newbery Fleckney and Kibworth RC F
340 02:40:18 649 Andrew Johnston 40 M
341 02:40:18 384 Sarah Mcnaney Northbrook AC 45 F
342 02:40:22 813 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
343 02:40:22 675 Mark Tinkler Bedford Harriers 50 M
344 02:40:36 1103 Robert Edwards M
345 02:40:52 883 Victoria Simms Holme Pierrepont F
346 02:40:53 399 Steve Tupholme Holme Pierrepont 40 M
347 02:41:13 722 Adelle Marsden Kimberworth Striders 35 F
348 02:40:54 698 Jonathan Sloan M
349 02:40:50 56 David Ball M
350 02:41:04 810 Alan Ashburner North Derbyshire RC 50 M
351 02:41:23 1139 Andy Bradley M
352 02:41:13 1095 Lisa Spence Birstall RC F
353 02:41:13 600 Steve Hickingbottom Birstall RC 50 M
354 02:41:38 934 Wayne Stevenson Shelton Striders 40 M
355 02:41:24 294 Wayne Mills 40 M
356 02:41:43 215 Moira Birch Shelton Striders 45 F
357 02:41:38 881 David Smedley Uknetrunner M
358 02:41:47 665 Ian Bytheway M
359 02:42:11 616 Mark Riches Belper Harriers 50 M
360 02:42:00 147 Wendy Wheawall Shelton Striders 35 F
361 02:42:17 1033 Shaun Bonner Uknetrunner 40 M
362 02:41:58 394 Gordon Geach Grantham Running Club 50 M
363 02:42:07 985 Shawn Wilebore Hinckley RC 40 M
364 02:42:07 1036 Paul Tomkins Hinckley RC 50 M
365 02:42:18 73 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
366 02:41:53 52 Rupert Davies 40 M
367 02:42:17 416 Mark Hodson M
368 02:42:33 140 Leanne Rickett Fenland running club F
369 02:42:19 124 Ian Berry Kimberley and District Strider M
370 02:42:20 391 Richard Hands Northbrook AC 40 M
371 02:42:39 223 Phil Brennan Stratford AC 60 M
372 02:42:55 1024 Adrian Sell Datchet Dashers M
373 02:42:45 658 Dean Kelleher Hermitage Harriers 40 M
374 02:43:10 521 Penny Andrews Northampton RR 45 F
375 02:42:49 891 David Baines Uknetrunner 40 M
376 02:43:00 125 Nicola Chamberlain Kimberley and District Strider F
377 02:43:22 498 Shaun Wootton 40 M
378 02:43:13 93 Sally Parkins Sphinx F
379 02:43:10 453 Matt Walters 40 M
380 02:43:37 1127 Matt Brocklehurst 40 M
381 02:43:15 1021 Philip Lister Headington RoadRunners 50 M
382 02:43:21 869 Sarah Ellwood Wellingborough and District AC 35 F
383 02:43:19 787 Mick Haynes 50 M
384 02:43:19 1124 Kieron Carvell City of Norwich Athletic Club 50 M
385 02:43:41 362 Anton Raath Kenilworth Runners 50 M
386 02:43:41 741 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
387 02:43:43 445 Sue Harlow Yaxley Runners 35 F
388 02:44:02 435 Emily Copping Wreake F
389 02:43:52 642 Andy Skinner 50 M
390 02:43:53 434 Steven Hollinworth 40 M
391 02:43:47 1133 John Harrison M
392 02:44:03 801 Gareth Wilkins Beaumont Leys 40 M
393 02:43:46 1003 David Hetherington Chase Harriers 40 M
394 02:44:05 168 Sally Cox Lincoln and District Runners 45 F
395 02:44:29 1100 Paolo Dale Swinton Running Club 40 M
396 02:44:45 709 Ian Grummitt Long Eaton RC 40 M
397 02:44:28 898 Chris Jones Northbrook AC M
398 02:45:01 208 Sharon Townley Centurion RC 35 F
399 02:44:20 914 Lynton Dawson Northampton RR M
400 02:44:55 174 Andy Nicholls Stilton Striders M
401 02:45:04 1148 Matthew Todd Lincoln Wellington AC M
402 02:45:12 12 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 50 M
403 02:45:18 245 Wayne Ball Holmfirth Harriers 50 M
404 02:45:15 663 Niamh Lowe Barrow Runners 45 F
405 02:45:24 1034 Tom Phillips M
406 02:45:33 992 Lucy Bird Barrow Runners 35 F
407 02:45:45 371 Dean Barnett 50 M
408 02:45:47 611 Duncan Jackson Yaxley Runners M
409 02:45:48 692 Liz Peel Badgers 35 F
410 02:45:54 499 Andy Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
411 02:46:10 988 Martin Le-Roy Birmingham Running Athletics A 40 M
412 02:46:24 1156 Sean Baxter Lincoln Wellington AC 40 M
413 02:45:48 702 Mark Kennedy Northampton RR M
414 02:46:13 723 Chris Harby M
415 02:46:28 78 Laura Millard Erewash Valley F
416 02:46:03 214 Jane Charlesworth Lincoln Wellington AC 35 F
417 02:46:35 694 Olivia Stacey Badgers 35 F
418 02:46:58 277 David Ward 50 M
419 02:47:06 539 Warren Stark M
420 02:47:20 103 Ashley Bond M
421 02:47:02 186 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
422 02:46:52 181 Petra Duguid Lincoln Tri 35 F
423 02:47:06 443 Claire Piercy Yaxley Runners 35 F
424 02:47:16 790 Simon Moorhouse Buxton AC 50 M
425 02:47:06 638 Nigel Flook Hinckley RC 40 M
426 02:47:06 66 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
427 02:47:07 907 Fred Rennie 35 F
428 02:47:07 906 David Rennie West End Runners 40 M
429 02:47:39 373 Andrew Shorthouse 50 M
430 02:47:38 374 Paul Hogg 0 40 M
431 02:47:40 815 Mike Barrie Stratford AC 50 M
432 02:47:55 850 Andrew Price 40 M
433 02:47:59 37 Rachel Argent Long Eaton RC F
434 02:47:47 1088 Chris Stratford M
435 02:47:45 825 Gary Ekland 40 M
436 02:48:07 713 Kev Baldry Centurion RC 50 M
437 02:47:01 670 Lynsey Attwood Barnsley Harriers 35 F
438 02:47:45 442 Ian Pearce 40 M
439 02:48:17 887 Martin Benbow 50 M
440 02:48:31 780 Eamon O'Hanlon Burton AC 40 M
441 02:48:27 1178 Philip Higgs Shepshed RC 40 M
442 02:48:46 178 Diane Rogers Wooton Road Runners 45 F
443 02:48:15 689 Daniel Cordle 40 M
444 02:48:47 40 Craig Johnson Hermitage Harriers M
445 02:48:56 431 Sophie Stanley Grantham AC F
446 02:48:38 1097 Philip Sugden Long Eaton RC 40 M
447 02:49:02 955 Alan Hewett Lincoln Lakeside RC 50 M
448 02:49:26 732 Steven Thacker Ropsley RR 50 M
449 02:48:08 599 Roy Jackson 40 M
450 02:49:24 512 Nikki Timms Yaxley Runners 35 F
451 02:49:27 278 Ian Jackson M
452 02:49:28 1035 Graeme Smith M
453 02:49:15 513 Ian Baker M
454 02:49:16 1173 Sallyann Wood Bermuda Striders 45 F
455 02:49:36 224 Mark Newman Stratford AC M
456 02:49:58 127 Julie Coulbert Ashbourne RC 45 F
457 02:50:03 1057 Richard Thomas Huncote Harriers AC 50 M
458 02:49:25 312 Josie Pegg Bournemouth Joggers F
459 02:49:50 979 Nick Wells Team Derby Runner 40 M
460 02:50:10 629 Malcolm Maxted Yeovil Town RRC 60 M
461 02:49:58 718 Ben Hocken 40 M
462 02:50:25 306 John Hanson Peel Road Runners 50 M
463 02:50:10 644 Amy Burdis Northbrook AC F
464 02:50:13 951 John Connor Team Derby Runner M
465 02:50:04 711 John Digby M
466 02:50:25 841 Paul Hayes M
467 02:50:38 866 Liam Johnson Derbyshire Dynamos M
468 02:50:47 45 Andrew King 40 M
469 02:50:23 822 Emma Hughes Bermuda Striders 35 F
470 02:50:46 94 Neil Jones M
471 02:50:47 203 Nicola Waller Handsworth Roadhogs 35 F
472 02:50:48 253 Ken Thomas Handsworth Roadhogs 50 M
473 02:51:13 1031 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
474 02:51:09 452 Blaine Quigley Derwent Runners 40 M
475 02:51:14 28 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
476 02:51:15 746 Colin Bailey Kenilworth Runners 40 M
477 02:51:12 748 Matthew Joyce 50 M
478 02:51:42 734 Steve Owen Wymeswold RC 40 M
479 02:51:36 781 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
480 02:51:09 835 Nicholas Field 40 M
481 02:51:39 558 Penny Masser Hinckley RC 45 F
482 02:51:39 584 Peter Abrahamson Hinckley RC M
483 02:51:58 892 Tom Burns Kimberworth Striders M
484 02:51:46 226 Trudi Unwin Huncote Harriers AC 35 F
485 02:51:49 182 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
486 02:51:57 262 Neil Campbell Lincoln Wellington AC 50 M
487 02:51:42 1045 Corinna O'Connor Northbrook AC 35 F
488 02:51:48 1009 Simon Foster M
489 02:52:06 1170 Tony Keech Human Energy AC 50 M
490 02:51:44 240 Michal Cwiekala M
491 02:51:58 843 Aly Wren Hinckley RC 55 F
492 02:51:49 232 Catherine Rowe Long Eaton RC 55 F
493 02:51:49 231 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
494 02:52:19 751 Laura Ackers F
495 02:52:19 327 Vicki Lowe Wreake 35 F
496 02:52:06 123 Rose Leivers Heanor RC F
497 02:52:16 6 Emma Donnelly Centurion RC F
498 02:52:25 620 Michael O'Sullivan 50 M
499 02:52:24 678 Nick Payne M
500 02:52:35 738 Sarah Pickford Ashbourne RC 35 F
501 02:52:48 635 James Snutch Birstall RC M
502 02:52:48 634 Tristan Snutch Birstall RC M
503 02:52:45 902 Andrew Simpson 60 M
504 02:52:52 728 Rob Hickey Hermitage Harriers 40 M
505 02:53:18 116 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
506 02:52:30 242 Patricia Poulton Bermuda Striders 45 F
507 02:52:56 422 Nicola Harrison Hermitage Harriers F
508 02:53:02 1064 Mitchell Peake M
509 02:52:41 805 Julie Warner Shelton Striders 45 F
510 02:52:56 286 Jane Catley Gainsborough and Morton Stride 45 F
511 02:52:44 1135 Kiera Carters Derwent Runners F
512 02:51:58 172 Simon Hill Leeds City AC M
513 02:53:17 389 Clinton Barratt Roadhoggs 50 M
514 02:52:32 423 Sarah Farndon North Derbyshire RC F
515 02:52:32 424 Lucy Shakespeare Racing TNT F
516 02:53:09 1060 Duncan Sircom Halesowen M
517 02:53:02 348 Bev Barnes Redhill Road Runners 45 F
518 02:53:29 809 Hayley O'Neill F
519 02:53:34 975 Catherine Muir 35 F
520 02:52:39 295 Robert Dowse Birmingham Running Athletics A M
521 02:53:37 1063 Stuart Addison M
522 02:53:44 1096 John Ashover North Derbyshire RC 50 M
523 02:53:29 342 David Jones Stratford AC 60 M
524 02:53:52 1125 Andrew Chivers 50 M
525 02:53:53 1162 Craig Smith Peel Road Runners 40 M
526 02:53:53 655 Kate Reeves Hermitage Harriers F
527 02:53:58 1122 Ian Morgan Road Runners Club M
528 02:53:24 97 Hock Khoo Bermuda Striders 40 M
529 02:53:47 218 Anne Grant 45 F
530 02:53:47 1177 Peter Roberts South Cheshire Harriers 50 M
531 02:54:09 905 Melanie Bridgen Derby Tri Club 45 F
532 02:53:18 886 Jonathan Taylor M
533 02:53:17 874 Luke Styles M
534 02:53:59 1049 Mike Clarke 40 M
535 02:54:19 948 Jim Aram Lincoln Wellington AC M
536 02:54:23 152 David Pearson Centurion RC 40 M
537 02:54:14 667 Glynn Daniels 40 M
538 02:54:23 553 Claire Goult Kenilworth Runners 35 F
539 02:53:25 331 Gary Dilnot Kenilworth Runners 40 M
540 02:53:45 971 Emma Murphy Wellingborough and District AC 35 F
541 02:54:14 450 Samantha Love Halesowen F
542 02:54:18 1171 Matt Beresford Ripley RC M
543 02:54:25 674 Leigh Harris Uttoxeter Road Runners 40 M
544 02:54:32 1175 Collette Beeson 35 F
545 02:54:22 404 Oliver Lodge M
546 02:54:22 403 Amy Thomas F
547 02:54:38 921 Anna Booth Harbourside runners F
548 02:54:17 920 Martin Davies M
549 02:55:02 831 Alex Doory Huncote Harriers AC 50 M
550 02:54:44 1142 Paula Brown Bilsthorpe Ladies 35 F
551 02:55:00 962 David Burton Hinckley RC 40 M
552 02:55:00 844 Jessica Lester Hinckley RC F
553 02:55:13 926 Natasha Wain Wellingborough and District AC 35 F
554 02:54:58 966 Robert Lynam Trail Running Association 60 M
555 02:55:29 436 John Kavanagh Birstall RC 40 M
556 02:55:22 1078 Aimee Browne Huncote Harriers AC F
557 02:55:05 777 Tom Edwards M
558 02:55:38 566 Theresa Coltman Stilton Striders 45 F
559 02:55:40 847 Tom Corr Huncote Harriers AC 40 M
560 02:55:43 1079 Bernie Walsh 40 M
561 02:55:35 901 Justine Howlett Team Derby Runner 35 F
562 02:55:36 885 Richard Hick Team Derby Runner M
563 02:55:35 986 Joanne Potter Heanor RC 35 F
564 02:55:44 135 Alexandra Watson-Usher Valley Striders F
565 02:55:44 89 Gemma Midwood Valley Striders F
566 02:55:48 1028 Bob Walters M
567 02:55:55 441 Lucy Roberts Grantham Running Club 45 F
568 02:55:50 300 Chrystel Adams Wooton Road Runners 35 F
569 02:56:06 417 Leah Griffin Handy Cross Runners 35 F
570 02:55:14 552 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
571 02:56:18 473 John Hallissey Roadhoggs M
572 02:55:20 551 Colin Sinnott North Derbyshire RC 60 M
573 02:56:29 1157 Andrew Powell Team Derby Runner M
574 02:56:48 1168 Matt Woodcock M
575 02:56:34 862 Roger Beddard Dudley Kingswinford 60 M
576 02:56:38 296 Iain Wilson M
577 02:56:48 757 Mike Mccannon 50 M
578 02:57:06 109 Karen Mullin F
579 02:57:02 529 Aaran Kirk Long Eaton RC M
580 02:57:07 1160 Liz Orchard Wellingborough and District AC F
581 02:56:41 912 Damien Wileman M
582 02:56:53 287 Greg Skinner 40 M
583 02:57:01 321 Emma Sparrow 35 F
584 02:57:24 36 Stephen North Huncote Harriers AC 40 M
585 02:56:17 209 Beata Slopien Derwent Runners F
586 02:57:02 545 Syreeta Ambrose Beaumont Leys F
587 02:57:23 598 Daniel Latham 40 M
588 02:57:18 973 Lee Renshaw M
589 02:57:02 1 Gorilla Tim Ivanhoe Runners 40 M
590 02:57:25 158 Jude Glynn Bournville Harriers 45 F
591 02:57:19 543 Colin Lewis Erewash Valley 50 M
592 02:58:05 1141 Chris Birney 40 M
593 02:58:05 490 Adam Trott 40 M
594 02:57:17 241 Aaron Bird Charnwood AC M
595 02:57:45 1094 Chris Robey M
596 02:57:29 646 Rachell Newell 35 F
597 02:57:54 298 John Ingram 50 M
598 02:57:33 546 Gavin Brundrett North Derbyshire RC 40 M
599 02:57:59 14 Kevin Morris Centurion RC 40 M
600 02:58:02 842 Chris Mcdermott 40 M
601 02:58:24 50 Lee Turner Huncote Harriers AC 40 M
602 02:58:17 167 Elliott Pugh M
603 02:58:16 1038 Brett Rennocks M
604 02:58:16 59 Helen Ripley Sinfin RC 45 F
605 02:58:29 605 Aimee Smith 4 Life Tri Club F
606 02:58:19 1029 David Carbutt M
607 02:58:11 832 Jenny Day 35 F
608 02:58:01 142 Eadan Huntley M
609 02:58:23 840 Rebecca Emerton TFN 35 F
610 02:58:21 170 Andrew Crossley 40 M
611 02:58:27 703 Andrew Ropson 40 M
612 02:58:42 972 Matt Cruise M
613 02:58:45 941 John Maplethorpe Lincoln Wellington AC 50 M
614 02:58:10 87 Andrew Greaves Peel Road Runners M
615 02:58:59 747 Andrew Ralph Northbrook AC 40 M
616 02:59:06 1113 Helen Beever 35 F
617 02:59:17 1167 Julie Kitchen Lincoln Lakeside RC 45 F
618 02:59:03 660 Paul Hydes M
619 02:59:18 444 Mark Bailey M
620 02:59:18 731 Azim Jasat Kings Heath Running Club M
621 02:59:04 836 Ben Sales M
622 02:59:15 549 Leigh Holmes 40 M
623 02:59:19 509 Wayne Kelleher 40 M
624 02:58:46 161 Jessica Davis Hallamshire F
625 02:59:26 60 Julie Heithus Sinfin RC 45 F
626 02:59:12 535 Stuart Hatton Peel Road Runners 40 M
627 02:59:32 903 Andrew Dakin Belper Harriers 50 M
628 02:58:51 264 Anna Gruszczynska Steel City Striders F
629 02:59:12 645 Roy Boddington Wellingborough and District AC 50 M
630 02:59:33 811 Paul Robinson TFN M
631 02:59:45 685 Robert Patchett M
632 02:59:45 733 Neil R Harvey Warley Woods Pacers M
633 02:59:46 489 Fatima Lacroix Warley Woods Pacers 35 F
634 02:59:49 525 Monika Newsum-Smith F
635 02:59:49 524 Jon Newsum-Smith M
636 02:59:54 1165 Tessa Jenkins Stratford AC F
637 02:59:27 569 Andy Lees North Derbyshire RC 40 M
638 03:00:06 1001 Donald Foster Team derby runner 60 M
639 03:00:16 799 Kevin Barry Long Eaton RC 40 M
640 03:00:08 980 Sean Huntley M
641 03:00:41 236 Andrew Dakin 40 M
642 03:00:24 202 Mark Browne Whitehall Running Club M
643 03:00:26 333 Helen Lawrence Bournville Harriers 45 F
644 03:01:04 928 Ben Mullaney Wellingborough and District AC M
645 03:00:50 425 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
646 03:00:59 586 Jackie King Harborough AC 45 F
647 03:00:43 194 Ben Mcdermott M
648 03:00:42 139 Kevin Roughton Erewash Valley 40 M
649 03:01:11 84 Malcolm Atherton Ilkeston Running Club 40 M
650 03:00:55 894 Pauline Wright 45 F
651 03:00:56 505 Sarah Priestley Long Eaton RC 35 F
652 03:00:55 1119 Dean Shears Rugby and Northampton M
653 03:01:30 101 John Eales Desborough Rapid Running Club 40 M
654 03:01:28 701 Jonathon Parkinson M
655 03:01:56 115 Neil Hopwell Heanor RC 40 M
656 03:01:56 691 Rachel Farrow F
657 03:01:57 252 Kevin Eades Uknetrunner 40 M
658 03:01:58 251 Peter Aston 40 M
659 03:02:04 448 Debbie Hamp 35 F
660 03:02:01 931 Fiona Adlam 35 F
661 03:02:09 630 Mike Brighty Stilton Striders 40 M
662 03:02:22 527 Sophie Noble Wreake 45 F
663 03:02:02 187 Amy Rudkin Huncote Harriers AC 35 F
664 03:02:24 555 Nathan Barnett Long Eaton RC M
665 03:02:34 43 Joanne Harcombe Southwell Running Club 45 F
666 03:02:49 864 Alex Kumar F
667 03:02:50 671 Jane Gorman Wigston Phoenix RC 55 F
668 03:02:52 786 Lorraine Howard Yaxley Runners 35 F
669 03:03:04 288 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
670 03:03:01 989 Jon Beaver M
671 03:03:07 284 Keith Measures Grantham AC 60 M
672 03:03:08 688 Tracy Hepburn Shelton Striders 35 F
673 03:03:08 775 Richard Bowe Shelton Striders 40 M
674 03:03:09 588 Stuart Dewdney 50 M
675 03:03:18 318 Paul Holland 50 M
676 03:02:57 484 Liz Daniel F
677 03:03:27 915 Adam Lowerson Rolls Royce Harriers M
678 03:03:44 395 Serena Baker 35 F
679 03:03:45 796 Adie Kirkham Badgers 40 M
680 03:03:56 666 Paul Daniels 40 M
681 03:03:10 392 Paul Symons Whetstone Harriers 40 M
682 03:04:34 151 Michael Smith Wigston Phoenix RC 40 M
683 03:03:34 619 Fran Lilley 35 F
684 03:03:28 618 Deborah Loane 45 F
685 03:04:28 982 Daniel Taylor 40 M
686 03:04:40 248 Michelle Mucklestone 45 F
687 03:05:06 439 Faye Mckellop 45 F
688 03:05:02 1163 Paul Beasley Sutton in Ashfield &AC 50 M
689 03:04:20 1132 Robin Clayton 40 M
690 03:04:20 974 Patrick Simpson M
691 03:04:44 1145 Richard Armishaw M
692 03:04:44 1146 Luke Salkeld M
693 03:05:15 477 Hannah Groves Wooton Road Runners 35 F
694 03:05:02 1112 Barbara Gunter Spa Striders F
695 03:05:10 1111 Jim Jarman 40 M
696 03:05:16 361 Sabina Wooler 45 F
697 03:05:29 1090 Gordon Pearson Eye Community Runners 40 M
698 03:04:43 1022 Gareth Fatchett 40 M
699 03:05:07 80 Karen Edmonds Ivanhoe Runners 45 F
700 03:05:19 856 Antony Birks 50 M
701 03:05:41 191 Erika Jalland Charnwood AC 45 F
702 03:05:54 1058 Becky Fleming Stilton Striders F
703 03:05:54 1059 Rebecca Summerfield Ilkeston Running Club F
704 03:05:51 800 Darren Foster M
705 03:05:53 96 Julie Bowles Team Derby Runner F
706 03:06:06 1046 Chris Jackson Belper Harriers 50 M
707 03:06:11 112 Christine Donald Shelton Striders 45 F
708 03:06:09 352 Kate Evans Spa Striders 45 F
709 03:05:39 380 Paul Kenning Sphinx 40 M
710 03:06:11 260 Jane Hudson Long Eaton RC 45 F
711 03:06:26 350 Sarah Clapham Lincoln and District Runners 35 F
712 03:06:55 961 Richard Palmer Wreake 40 M
713 03:06:31 568 Vicky Mycroft Long Eaton RC 45 F
714 03:06:54 987 Louise Surgay Shelton Striders 35 F
715 03:06:58 177 Viv Samuelson Swinton Running Club 35 F
716 03:07:09 76 Mathew Gadsby M
717 03:07:15 789 Liz Tideswell Potters Trotters 35 F
718 03:07:18 114 Alex Hall Team Derby Runner 35 F
719 03:07:17 92 Hayley Dove F
720 03:07:20 478 Anthony Horstead Steel City Striders M
721 03:07:32 1098 Paul Beynon M
722 03:07:25 8 Rebecca Parry Wigston Phoenix RC 35 F
723 03:07:41 956 Keith Warman 40 M
724 03:07:52 714 Maggie Dawkins Fetch Everyone Running Club 45 F
725 03:08:05 916 Debbie Morgan 35 F
726 03:07:57 621 Amelia Ndirika 45 F
727 03:08:05 706 Penny Durance Southwell Running Club 55 F
728 03:08:06 108 Richard Durance Holme Pierrepont 50 M
729 03:07:40 195 Shaun Johnson North Derbyshire RC M
730 03:07:45 185 Elizabeth Cross North Derbyshire RC F
731 03:08:44 492 Bruce Maxwell 40 M
732 03:07:51 560 Laura Pibworth Sphinx F
733 03:07:52 270 Luke Makins Sphinx M
734 03:08:26 26 Helen Cobley F
735 03:08:59 933 Debbie Kew Mablethorpe Running Club 45 F
736 03:08:25 633 John Cook North Derbyshire RC M
737 03:09:07 1030 Stuart Hunter Shepshed RC 50 M
738 03:09:29 480 Liam Rickards M
739 03:09:36 126 Chris Redding Derby Tri Club 40 M
740 03:09:39 165 Maeve Wynn-Williams Birstall RC 45 F
741 03:09:46 255 Jackie O'Sullivan Birstall RC 35 F
742 03:09:58 358 Carly Stretton F
743 03:09:49 922 Duane Roberts 40 M
744 03:09:30 1077 Bethany Stevens F
745 03:10:00 861 Anna Gee 35 F
746 03:09:26 640 Diane Darby 35 F
747 03:09:25 936 Stuart Gillott 40 M
748 03:09:27 935 Dale Simkins M
749 03:09:26 639 Paul Darby 50 M
750 03:10:34 9 Damon Wheatley Team Derby Runner 40 M
751 03:10:42 1020 Jackie Duers Southwell Running Club 45 F
752 03:10:13 95 Jacqui Chislett 35 F
753 03:10:45 541 Caz Roach 35 F
754 03:10:15 1048 John Hodgkinson 40 M
755 03:10:58 466 Aileen Collins Fleckney and Kibworth RC 35 F
756 03:10:59 745 Luke Skillington Headshrinkers RC M
757 03:10:59 744 Mark Stelmach Headshrinkers RC M
758 03:10:47 244 Diane Sylvester Centurion RC 35 F
759 03:11:03 338 Barbara Hermann Roadhoggs F
760 03:11:42 947 Jemma Purslow F
761 03:11:39 519 William Brown 50 M
762 03:11:11 1040 Des Holmes Beaumont Leys 40 M
763 03:11:01 474 John Holubjowsky 40 M
764 03:11:48 1052 Chris Flintham maltby running club 50 M
765 03:11:40 1008 Cheika Kennedy Nil 35 F
766 03:11:59 742 Alison Purvis-Gisborne Steel City Striders 35 F
767 03:12:17 243 Tracy Polak Southwell Running Club 35 F
768 03:11:55 1130 Shaun Richardson Wymeswold RC M
769 03:12:10 79 Michelle Hall Southwell Running Club 35 F
770 03:12:10 233 Helen Jones Southwell Running Club 45 F
771 03:12:24 154 Christine Purslow Shelton Striders 45 F
772 03:12:12 250 Anna Schofield Stratford AC 45 F
773 03:11:57 716 Claire Adam 4 Life Tri Club 45 F
774 03:11:59 325 Mark Milburn M
775 03:12:42 593 Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
776 03:12:31 225 Jenny Reeve 45 F
777 03:12:50 274 Alison Newill Barrow Runners 45 F
778 03:13:34 981 Susan Schwab 35 F
779 03:13:04 743 Sharon Christie Witney Road Runners 45 F
780 03:13:03 758 Jacqui Gamage Witney Road Runners 45 F
781 03:13:33 355 Karen Timothy Sphinx 45 F
782 03:13:32 353 Mary Bench Sphinx 45 F
783 03:13:58 608 Mary Tierney Barrow Runners F
784 03:13:50 15 Anna Taylor F
785 03:14:12 814 Tam Seamark Formula One Circuit Crew 35 F
786 03:14:43 1011 Richard Corker 50 M
787 03:14:43 1012 Martin Carpenter 50 M
788 03:13:47 271 Jackie Timms Sphinx 45 F
789 03:14:26 807 Kate Boot Chase Harriers 35 F
790 03:14:18 1114 Paul Smith Blythe Bridge RC 50 M
791 03:14:06 868 Anne Kelsall Aldridge Running Club 55 F
792 03:14:35 587 Cheryl Smylie S E Fitness 35 F
793 03:14:37 983 Karen Clifford 35 F
794 03:14:07 750 Jake Webster M
795 03:14:57 138 Lisa Rees Charnwood AC 45 F
796 03:15:50 447 Philip Hall Grantham AC 50 M
797 03:15:05 682 Rachel Lee F
798 03:15:12 730 Alison Shearer South Derbyshire RR 45 F
799 03:15:34 17 Sarah Morley Barrow Runners 35 F
800 03:15:29 652 Marcos Juarez 40 M
801 03:15:30 651 Siobhan Juarez Charnwood AC 35 F
802 03:15:33 1092 Jo Steane Wigston Phoenix RC 35 F
803 03:15:42 1041 Caroline Wathan Barrow Runners 45 F
804 03:15:18 85 Rachel Simpson F
805 03:15:56 895 Stuart Shipley Chesapeake RR 50 M
806 03:15:57 896 Louise Shipley Chesapeake RR 45 F
807 03:16:18 578 Lyndsey Wilson Wreake 35 F
808 03:15:48 469 Naomi Morrison 35 F
809 03:15:59 414 Joe Mellon 50 M
810 03:16:34 393 Chaz Beale M
811 03:16:29 491 Clare Mendes Roadhoggs F
812 03:16:55 959 Michael Tuzzio 50 M
813 03:17:09 304 Elizabeth Smith Centurion RC 35 F
814 03:16:52 184 Emily Black F
815 03:16:39 803 Deborah Leese Clowne road runners 35 F
816 03:17:28 871 Samantha Calder Kenilworth Runners F
817 03:16:41 388 Bob Torley Sphinx 50 M
818 03:17:31 46 Sandrine Bramley Team Balanced Performance 35 F
819 03:17:23 1070 Neil Churchill M
820 03:18:18 488 David Meeson 40 M
821 03:18:10 458 Amy Bradley Ripley RC F
822 03:18:10 849 Victoria Leach Ripley RC F
823 03:18:15 351 Stephen Mccann 40 M
824 03:18:08 266 Barry Walker 50 M
825 03:18:13 963 Julie Taylor 45 F
826 03:18:50 604 Lorayne Keet-Marsh Wooton Road Runners 55 F
827 03:18:23 143 Steve Bryant-Brown 40 M
828 03:18:01 875 Helen Hirst Aldridge Running Club 55 F
829 03:18:30 440 Ainslea Cross Shepshed RC F
830 03:18:58 1082 Emma Chambers 35 F
831 03:18:55 402 Paula Rogers Eliot Ladies 35 F
832 03:19:27 737 Neil Brettell M
833 03:19:15 808 Diane Arthur Shepshed RC 45 F
834 03:19:18 228 Rachael Edwards Washland Women Runners F
835 03:19:52 212 Liz Yongo F
836 03:20:23 911 Jackie Moore 35 F
837 03:20:24 910 Travis Moore 40 M
838 03:20:24 500 Colette Cloete 45 F
839 03:20:23 925 Emma White 35 F
840 03:20:24 924 Chris White 40 M
841 03:20:09 1075 Mark Holmes 40 M
842 03:20:37 382 Jackie Chambers 45 F
843 03:20:15 261 Susan Odai 45 F
844 03:20:28 659 David Askew Shelton Striders M
845 03:21:13 765 Bobbie Hickman Potters Trotters 35 F
846 03:21:12 381 Lorraine Gordon Sphinx 35 F
847 03:21:04 837 Angus Filshie M
848 03:22:02 919 Graham Day Headington RoadRunners 40 M
849 03:21:52 39 Karen Bentley Rother Valley Swallows 45 F
850 03:22:02 282 Jane Sherwood Leicester Tri Club 35 F
851 03:21:51 1055 Tony Frendo Witney Road Runners 60 M
852 03:21:15 120 Ian Stewart 50 M
853 03:22:08 575 Helen Manton Peel Road Runners 35 F
854 03:21:57 1108 Liz Turton Birmingham Running Athletics A 35 F
855 03:22:24 397 Vicky Doherty 35 F
856 03:22:26 307 Amanda Hanson Peel Road Runners 45 F
857 03:22:20 533 Laura Forster F
858 03:23:01 133 Wayne Smith Ripley RC 40 M
859 03:22:31 415 Lorraine Mellon 45 F
860 03:22:15 104 Adele Styles Derwent Runners 35 F
861 03:22:17 62 Lindsay Adcock Derwent Runners F
862 03:22:17 63 Susan Harris Derwent Runners F
863 03:22:17 792 Gemma Pipes Derwent Runners F
864 03:22:53 204 John Waller Handsworth Roadhogs 40 M
865 03:23:14 749 Pauline Bawtree Barrow Runners 35 F
866 03:23:17 189 Heidi Rose Wigston Phoenix RC F
867 03:22:59 579 Marie Evans F
868 03:23:50 227 Janet Davis Ackworth Road Runners 55 F
869 03:23:49 591 Christine Norris Peel Road Runners 55 F
870 03:23:25 369 Louise Crowther Lincoln Wellington AC 35 F
871 03:24:03 1159 Rachel Hover 35 F
872 03:23:46 590 Elizabeth Robinson Barrow Runners 45 F
873 03:23:50 1140 Rachael Wheway Derwent Runners 35 F
874 03:24:33 556 Shaun Newbold West End Runners M
875 03:24:48 1128 Joanna Hughes West End Runners F
876 03:25:22 606 Carole Priestley Wigston Phoenix RC 55 F
877 03:26:03 268 Dawn Morland Heanor RC 35 F
878 03:25:59 308 Sarah Lewis Heanor RC F
879 03:25:18 136 Stephanie Baker 35 F
880 03:25:44 411 Francesca Gattoni Huncote Harriers AC F
881 03:26:25 760 Paul Webster Shelton Striders 60 M
882 03:26:01 1154 Valerie Law 0 35 F
883 03:26:34 797 Charles Keane Kenilworth Runners 40 M
884 03:27:06 687 Chris Sexton Shelton Striders 40 M
885 03:27:06 1121 Simon Moore 40 M
886 03:27:19 467 Derek Okseniuk Blythe Bridge RC 50 M
887 03:27:06 899 John Ralph Northbrook AC 60 M
888 03:27:11 1102 Jim Kirkland Greenwich Tritons 50 M
889 03:27:17 75 Laura Froggatt Long Eaton RC 35 F
890 03:26:53 557 Nichola Singleton Wigston Phoenix RC 45 F
891 03:26:57 3 Natalie Dellar Stourbridge Running Club 35 F
892 03:27:03 798 Sharon Minshall Washland Women Runners 45 F
893 03:27:33 707 Glyn Botfield North Derbyshire RC 50 M
894 03:27:35 229 Jacqueline Harknett-Witter S E Fitness 45 F
895 03:27:57 877 Craig Lennon 40 M
896 03:27:54 540 Debs Scholey 35 F
897 03:27:53 565 Rebecca Towle 35 F
898 03:28:05 927 Valerie Spezi Roadhoggs 35 F
899 03:28:28 155 Liz Stevenson Potters Trotters 55 F
900 03:28:05 622 Jen Hart 45 F
901 03:29:05 18 Katie Gibson F
902 03:28:35 779 Sarah Edwards 35 F
903 03:29:41 407 Ruth-Emma Benzimra 100 Marathon Club 45 F
904 03:29:58 4 Paul Russell 40 M
905 03:29:52 495 Sally O'Shea West End Runners 45 F
906 03:29:52 494 Murray Eden West End Runners 45 F
907 03:31:13 829 Elizabeth Lees Hinckley RC 35 F
908 03:31:19 953 Mark Baxter Sneyd Striders 40 M
909 03:31:18 71 Ian Schofield Derwent Runners M
910 03:32:21 385 Rob Ramsay M
911 03:31:50 530 Luisa Diez-Lucas 35 F
912 03:31:55 571 John Harvey Sneyd Striders M
913 03:32:25 400 Gillian Clingham City of Chester Triathlon Club 55 F
914 03:33:05 451 Chris Garcia M
915 03:33:45 32 Tracey Morris F
916 03:33:45 1014 Sue Smith 35 F
917 03:33:38 937 Jake Franklin Wigston Phoenix RC M
918 03:33:38 938 Laura Molyneux Wigston Phoenix RC F
919 03:34:30 106 Peter Fowler Leicester Tri Club 50 M
920 03:34:29 105 Paul Emberton 50 M
921 03:34:11 74 Ian Nicol 40 M
922 03:34:34 526 Emma Betts F
923 03:34:58 1109 Colin Page Birmingham Running Athletics A 50 M
924 03:35:48 433 Jane Wade Hatton Darts 45 F
925 03:35:09 888 Andrew Thompson Fetch Everyone Running Club M
926 03:35:02 957 Dave Smith Lincoln Wellington AC 60 M
927 03:35:33 1010 Lucy Mcmillan Roadhoggs F
928 03:35:17 29 Jane White Leicester Tri Club F
929 03:36:18 405 Patrick Sexton 0 40 M
930 03:36:40 1042 Justin Potter M
931 03:36:40 1043 Jayne Potter 35 F
932 03:36:24 628 Ian Breeze 40 M
933 03:36:34 756 Paul Ridgway Hermitage Harriers 40 M
934 03:37:14 211 Kathy Crockford Long Eaton RC 45 F
935 03:37:32 852 Carol Hall Ivanhoe Runners 35 F
936 03:38:00 1002 Matthew Buckham M
937 03:38:00 661 Lucy Beaumont Kenilworth Runners F
938 03:37:11 597 Libby Latham 35 F
939 03:37:33 1126 Stephanie Fitzpatrick 35 F
940 03:37:40 5 Nigel Dewey M
941 03:38:30 1006 Nicole David F
942 03:39:53 310 Gary Bush Burntwood triathlon Club 40 M
943 03:39:31 727 Trev Hope Hermitage Harriers 40 M
944 03:39:18 550 Richard Povey M
945 03:39:38 964 Preston Grundy Dudley Kingswinford 60 M
946 03:39:39 821 Debbie Richards Dudley Kingswinford 45 F
947 03:39:53 1080 Mark Thompson West End Runners 50 M
948 03:40:24 1062 Tristan Barndon Uknetrunner M
949 03:40:27 776 Chloe Pilbeam Derby Runner F
950 03:42:39 547 Susanne Brundrett North Derbyshire RC 35 F
951 03:43:15 276 Stephen Walker Rolls Royce Harriers 60 M
952 03:42:55 128 David Hicken North Derbyshire RC 50 M
953 03:43:58 1134 Steven Plumb Beaumont Leys 40 M
954 03:43:54 427 Linda Richards Northbrook AC 35 F
955 03:43:54 386 Lee Hill Northbrook AC 35 F
956 03:44:19 536 Jennifer Edwards F
957 03:44:22 219 Mark Grant 40 M
958 03:44:47 1150 Shirley Marlow Ivanhoe Runners 45 F
959 03:44:54 471 Pamela Baxter Lincoln Wellington AC 45 F
960 03:44:54 567 Cathie Mair Lincoln Wellington AC 55 F
961 03:45:35 828 Karen Duncan Ivanhoe Runners 45 F
962 03:46:05 531 Hayley Walker F
963 03:46:20 319 Angela Gill North Derbyshire RC 35 F
964 03:46:29 64 Kevin White Derwent Runners M
965 03:48:40 349 Alison Hatton 35 F
966 03:48:40 256 Louise Wright 45 F
967 03:50:44 1137 Sarah Vernon F
968 03:50:45 188 Alison Rudkin 35 F
969 03:50:45 1138 Debbie Vernon F
970 03:51:09 222 Katie Bradley F
971 03:52:36 11 Gaynor Halford 35 F
972 03:52:09 83 Andy Pole Ivanhoe Runners 50 M
973 03:51:36 913 Derek Brailsford saints & sinners 60 M
974 03:52:05 817 Toni Saunders West End Runners F
975 03:52:20 607 Sarah Evans Stourbridge Running Club 35 F
976 03:52:28 1047 Rebecca Ellis 35 F
977 03:52:51 169 Suzanne Price Worcester AC 45 F
978 03:53:03 570 Sid Carroll 45 F
979 03:53:18 1149 Karen Marfleet Desford Striders 45 F
980 03:54:03 206 Andrew Bailey Fleckney and Kibworth RC 50 M
981 03:54:28 21 Gary Harrison Leicester Tri Club 40 M
982 03:55:06 237 Robert Satherley Burntwood triathlon Club 50 M
983 03:54:41 592 Jo Sweetman 45 F
984 03:57:34 932 Steve Cartwright Shelton Striders M
985 03:57:33 129 Fiona Corden Shelton Striders 35 F
986 03:57:41 329 Lee Meakin Shelton Striders 40 M
987 03:57:41 834 Kerry Nunn F
988 03:57:58 967 David Nunn Shelton Striders 40 M
989 03:57:59 968 Harriet Nunn F
990 03:57:58 969 Alison Nunn Shelton Striders 45 F
991 04:01:52 626 Stella Hickingbottom Birstall RC 45 F
992 04:02:40 1174 Stacey Atkins F
993 04:04:11 254 Norman Harding Barrow Runners 60 M
994 04:05:27 1056 Jay Mistry M
995 04:08:18 1147 Jimmy Singh Fleckney and Kibworth RC 40 M
996 04:08:18 1013 Joanne Raine Fleckney and Kibworth RC 35 F
997 04:09:47 343 Vicky Jennings 45 F
998 04:11:23 263 Mark Hastelow M