2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
1 01:49:28 632 Ben Livesey Birchfield Harriers M
2 01:52:11 178 Matt Adcock Hermitage Harriers M
3 01:52:53 568 Andrew Siggers Kenilworth Runners M
4 01:54:59 1155 Steve Robinson Peterborough AC M
5 01:55:19 999 Ed Banks Birmingham Running Athletics A M
6 01:55:42 722 Jamie Langley Leamington AC and C M
7 01:56:54 624 Greg Southern Sleaford Town Runners 40 M
8 01:56:56 404 Ludovic Renou Roadhoggs M
9 01:57:00 934 Tim Carter Birmingham Running Athletics A M
10 01:57:00 817 Daniel Robinson Birmingham Running Athletics A M
11 01:57:22 629 Iain Bailey Sleaford Town Runners M
12 01:57:36 1015 Tom Doe Lincoln Wellington AC M
13 01:57:48 700 Sam Pearch Shelton Striders M
14 01:58:48 88 David Palmer Clapham Chasers 40 M
15 02:01:40 405 Simon Allen Owls AC M
16 02:02:54 89 Anthony Hatswell Long Eaton RC M
17 02:03:16 85 Darren Tanner Clapham Chasers M
18 02:03:17 264 Chris Limmer Hinckley RC M
19 02:03:50 124 Jonathan Burch Wigston Phoenix RC 40 M
20 02:03:54 444 Mark Ramsden Roadhoggs M
21 02:05:01 406 Peter Dimbleby Birchfield Harriers M
22 02:05:33 502 Ben Plummer Charnwood AC M
23 02:05:37 49 Andy Peet Wigston Phoenix RC 40 M
24 02:05:45 1129 Alex Webster Wigston Phoenix RC 40 M
25 02:06:37 937 Darren Weston Hermitage Harriers M
26 02:06:52 389 Joe Henson Desford Striders M
27 02:07:08 1237 Mark Edmondson-Jones Southwell Running Club 40 M
28 02:07:17 837 Ian Cox Barrow Runners M
29 02:07:42 476 Ed Barlow Birmingham Running Athletics A M
30 02:08:04 694 Matthew Nutt Formula One Circuit Crew 40 M
31 02:08:06 379 Mark Carwardine Centurion RC 40 M
32 02:08:53 617 Christopher Langham Hinckley RC 40 M
33 02:09:22 844 Oliver Meek Derwent Runners M
34 02:09:47 560 Alex Toll Barrow Runners 40 M
35 02:10:21 881 Ed Toone M
36 02:10:23 211 Charles Howard Wooton Road Runners M
37 02:10:26 903 Darren Hale Bromsgrove and Redditch AC 40 M
38 02:10:28 307 Jason Bennett Buxton AC 40 M
39 02:10:31 441 Adam Western Birmingham Running Athletics A 40 M
40 02:10:51 99 James Ellis Clapham Chasers M
41 02:10:56 274 Graham Stephens 50 M
42 02:11:07 342 Mark Lambell West End Runners M
43 02:11:13 951 Geoff Newill Barrow Runners 50 M
44 02:11:14 910 Tom Payne 4 Life Tri Club M
45 02:11:48 1181 Dean Hickin Hermitage Harriers 40 M
46 02:11:59 112 Alastair Lawson Steel City Striders 40 M
47 02:12:01 851 Alex Brighton M
48 02:12:08 662 Paul Wass Balanced Performance 40 M
49 02:12:08 139 Connolly Meagher Birchfield Harriers 40 M
50 02:12:25 338 Ian Chant Long Eaton RC 40 M
51 02:12:30 170 Nick Teige Ivanhoe Runners M
52 02:12:38 1108 Kenneth Malton Shelton Striders M
53 02:12:41 1141 Martin Hulbert Wigston Phoenix RC 40 M
54 02:12:44 927 Andy Hall Bournville Harriers 40 M
55 02:12:47 642 Gavin Mcdermott Hermitage Harriers 40 M
56 02:12:51 672 Martin Kerr Shelton Striders M
57 02:13:06 1109 Michael Swann Knowle & Dorridge RC M
58 02:13:08 654 Matthew Parker Derwent Runners M
59 02:13:10 581 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri Club 40 M
60 02:13:10 924 Haseeb Ahmad Leicester Tri Club 40 M
61 02:13:16 1054 Darren Robinson Derby Tri Club 40 M
62 02:13:20 913 Steve Clarke Amazing Feet 40 M
63 02:13:25 542 John Mckeon Bournville Harriers M
64 02:13:29 841 Stuart Mcneil 40 M
65 02:13:30 935 Jon Hartley Shepshed RC 40 M
66 02:13:50 946 Stephen Pezzutti Shelton Striders M
67 02:13:53 483 Rob Deakin Birchfield Harriers M
68 02:14:04 861 Glenn Moore Lincoln Wellington AC 50 M
69 02:14:05 434 Peter Duncan Lincoln Wellington AC 50 M
70 02:14:28 73 Adam White Long Eaton RC M
71 02:14:28 51 Gareth Brown Shelton Striders M
72 02:14:33 619 Steve Howes Solihull and Small Heath AC 50 M
73 02:14:37 570 Paul Furness Bedford Harriers 40 M
74 02:14:37 693 Andrew Palombella Bedford Harriers M
75 02:14:39 633 Richard Rollins Bournville Harriers M
76 02:14:42 8 Daniel Smith Team Derby Runner M
77 02:14:48 819 Sarah Rose coventry godiva harriers 35 F
78 02:14:49 37 Dean Richardson M
79 02:15:14 269 Mike Morley Birchfield Harriers 40 M
80 02:15:35 1046 Kirstie Meeten Bedford Harriers 35 F
81 02:15:43 587 Jerry Pullinger Bedford Harriers 50 M
82 02:15:44 363 Chris Sherwood Leicester Tri Club 40 M
83 02:15:53 429 Steve Emerton Shelton Striders 40 M
84 02:16:12 726 Dave Crossley M
85 02:16:21 1014 David Turnbull M
86 02:16:25 347 Andrew Graham Spa Striders 40 M
87 02:16:31 780 Carolyn Wilkinson Spa Striders 35 F
88 02:16:33 411 Patrick Wheeler 40 M
89 02:16:55 1051 Renette Wolvaardt Bedford Harriers 45 F
90 02:16:57 853 Martin Barradell Derwent Runners M
91 02:17:00 830 Patrick Fitzgerald Long Eaton RC 50 M
92 02:17:01 764 Martin Harrigan Southwell Running Club 40 M
93 02:17:02 738 Jonathan Hughes Long Eaton RC 40 M
94 02:17:20 772 Robin Wilson M
95 02:17:23 374 Graham Taylor Stratford AC 40 M
96 02:17:24 302 Tony Daglish David Lloyd Redway Runners 40 M
97 02:17:52 422 Pierre Godof 40 M
98 02:18:00 153 David Hollings Erewash Valley M
99 02:18:05 289 Carl Hughes Heanor RC M
100 02:18:06 909 Ryan Twigg M
101 02:18:08 977 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
102 02:18:09 128 Emily Ault Barrow Runners F
103 02:18:28 1124 Martin Burder M
104 02:19:07 1131 Will Raybould Human Energy A/C 40 M
105 02:19:09 1009 Matthew West Shelton Striders 40 M
106 02:19:12 1080 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 50 M
107 02:19:18 1002 Brian Madden Charnwood AC M
108 02:19:27 1113 Katie Lomas Charnwood AC F
109 02:19:42 2 Matt Bailey Derwent Runners 40 M
110 02:20:14 157 Karl Baddeley M
111 02:20:43 1218 Rob Hardcastle Wetherby Runners AC M
112 02:20:51 316 Paul Rushworth Grantham Running Club M
113 02:20:54 421 Katie Sherwood Higham Harriers 35 F
114 02:20:56 1225 Andrea Holt Royal Air Force 35 F
115 02:21:05 627 James Willoughby Hermitage Harriers M
116 02:21:10 1043 Jimmy Noone Wreake 40 M
117 02:21:44 118 Mark Warwick Team Derby Runner 50 M
118 02:21:51 1246 James Dunham Leicester Roadhoggs AC. M
119 02:21:54 132 Mark Slade Hatton Darts M
120 02:21:58 567 Malcolm Bowyer Stratford AC 50 M
121 02:22:09 801 Ian Robinson Barrow Runners 50 M
122 02:22:16 890 John Morgan Peel Road Runners M
123 02:22:26 519 Ash Payne Desford Striders M
124 02:22:32 1192 Louis Wood Steel City Striders M
125 02:22:45 771 Rohan Kallicharan City of Birmingham Striders M
126 02:22:53 579 Ryan Ball Ripley RC M
127 02:23:07 1156 Nigel Watkin Southwell Running Club 50 M
128 02:23:08 230 Paul Brown M
129 02:23:28 967 Peter Mensley Charnwood AC 60 M
130 02:23:28 130 Shane Chapman South Derbyshire RR M
131 02:23:33 689 John Padbury Hinckley RC 40 M
132 02:23:39 1077 John Taylor Rolls Royce Harriers 40 M
133 02:23:40 377 Robert Gregory Wigston Phoenix RC 40 M
134 02:24:26 63 Graham Hobbs Desford Striders 50 M
135 02:24:26 16 Andrew Brunjes Erewash Valley M
136 02:24:28 317 Andy Wilford Huncote Harriers AC 50 M
137 02:24:39 922 Mark Baker Northbrook AC 40 M
138 02:24:43 743 Lee Hawkes 40 M
139 02:25:00 893 Tony Cormano Bedford Harriers M
140 02:25:01 1220 Alison Boyle Hyde Park Harriers 35 F
141 02:25:07 14 Neil Medard 40 M
142 02:25:09 47 Steve Pitt West Bromwich Harriers 40 M
143 02:25:09 952 Craig Winfield Fernwood Running Club M
144 02:25:31 665 Catherine Charlton Notts AC 35 F
145 02:25:37 1173 John Harris Shepshed RC 50 M
146 02:25:42 459 Paul Wooldridge Shepshed RC 40 M
147 02:25:52 127 James Smith Barrow Runners M
148 02:26:00 430 Jonathan Quest 50 M
149 02:26:02 862 Joanne Spencer Charnwood AC 35 F
150 02:26:04 438 David Goodwin Sandwell Valley RC 40 M
151 02:26:04 957 Carolyn Hay Redhill Road Runners 35 F
152 02:26:07 306 Paul Kibble Wolves & Bilston AC M
153 02:26:13 129 Paul Chapman South Derbyshire RR M
154 02:26:32 1099 James Lewes 40 M
155 02:26:35 565 Ben Hatherley Grantham Running Club M
156 02:26:43 1038 Neil Scott 40 M
157 02:26:57 142 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
158 02:27:11 964 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
159 02:27:18 737 Jon Brayshaw Lincoln Wellington AC 40 M
160 02:27:18 202 Andrew Watson Erewash Valley 40 M
161 02:27:20 932 Kevin Johnson Ilkeston Running Club 40 M
162 02:27:22 1169 Dean Oldfield M
163 02:27:23 788 Keith Brown Sutton in Ashfield Harriers 50 M
164 02:27:23 325 Rebecca Taylor Newark AC F
165 02:27:25 158 Chris Trinder Barrow Runners M
166 02:27:26 1126 Matthew Franklin Wreake M
167 02:27:43 260 Ian Crompton Shelton Striders 50 M
168 02:27:57 1047 David Sharman Bedford Harriers M
169 02:28:00 191 Peter Smith M
170 02:28:00 900 Peter Gault Southwell Running Club 40 M
171 02:28:17 268 Nigel Maguire Hatton Darts M
172 02:28:45 782 Jamie Claricoates M
173 02:28:48 198 Luke Neale Wigston Phoenix RC M
174 02:28:52 155 Chris Pregon M
175 02:28:56 267 Shaun Cooper Shelton Striders M
176 02:29:05 219 Marvin Malia Sinfin RC 40 M
177 02:29:11 175 Claire Hoblyn Saint Edmund Pacers 45 F
178 02:29:11 1172 Alan Proudfoot Steel City Striders 40 M
179 02:29:19 367 Martin Candish Stamford Striders 40 M
180 02:29:26 403 Ute Baird 45 F
181 02:29:32 135 Daniel Palmer Steel City Striders M
182 02:29:47 942 Sarah Rock Bournville Harriers 35 F
183 02:29:47 943 Paul Webster Sparkhill Harriers M
184 02:29:49 131 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
185 02:29:50 985 Thomas Kirkby M
186 02:29:50 806 Steve Pascale-Jones M
187 02:29:58 876 Suzanne Hall Yaxley Runners F
188 02:30:05 1044 Matthew Noble Wreake 40 M
189 02:30:13 453 Jonathan Strong Hinckley RC M
190 02:30:14 518 Jerry Cook Shepshed RC 50 M
191 02:30:18 1203 Mick Quane Dudley Kingswinford 40 M
192 02:30:29 749 Wesley Downes Team Derby Runner 40 M
193 02:30:33 1068 Kristian Horabin M
194 02:30:35 787 Katie Jones Beeston AC F
195 02:30:38 235 Jason Atkins 40 M
196 02:30:44 69 Mike Jones 4 Life Tri Club 40 M
197 02:30:53 1167 Mark Gallagher 40 M
198 02:30:57 1064 Emma Cowley F
199 02:31:05 1037 Rodney Hall Werrington Joggers 40 M
200 02:31:08 875 Andrew Pask Grantham Running Club M
201 02:31:10 670 Paul Hyde Droitwich AC 40 M
202 02:31:16 608 Christopher Jones Wellingborough and District AC M
203 02:31:20 515 Mark Flanagan Sunlight Runners 50 M
204 02:31:23 488 Rachel Yates 35 F
205 02:31:27 1112 Edward Batch Hinckley RC M
206 02:31:35 335 Laetitia Moakes Sutton in Ashfield Harriers 35 F
207 02:31:40 557 Mark Homer Dudley Kingswinford 50 M
208 02:31:46 1056 Gary Newham Erewash Valley 40 M
209 02:31:46 1013 Matthew Mccristal Erewash Valley M
210 02:31:51 474 Karl Scally Hinckley RC 40 M
211 02:31:52 348 Victoria Old Stamford Striders 35 F
212 02:31:52 736 Richard Miller 40 M
213 02:31:58 1070 Tim Matthews Hatton Darts 40 M
214 02:32:04 740 Ed Godber Heanor RC M
215 02:32:11 612 Alexander Telfer Sleaford Striders 50 M
216 02:32:22 705 Craig Mcnaney Northbrook AC 50 M
217 02:32:31 901 Holly Durham Grantham Running Club F
218 02:32:33 686 Darren Redmond Oak Park RC M
219 02:32:34 656 Ian Glover M
220 02:32:46 775 Nick Pidgeon M
221 02:32:54 454 Angela Mensing Peel Road Runners 35 F
222 02:32:56 1227 Peter Burgon Lincoln and District Runners 50 M
223 02:33:01 683 Simon Rolfs Derby Tri Club M
224 02:33:03 1093 Marianne Wlliamson Bedford Harriers 35 F
225 02:33:13 358 Dave Aust Stamford Striders 40 M
226 02:33:14 887 Abi Schofield Grantham Running Club F
227 02:33:27 1098 Mike Turner Fleckney and Kibworth RC 50 M
228 02:33:36 706 Steven Hillman Birstall RC 50 M
229 02:33:40 593 Mark Perry Hermitage Harriers 50 M
230 02:33:41 1121 Richard Bulmer Billingham Marsh House Harrier 40 M
231 02:33:52 631 Andy Causer 40 M
232 02:34:02 432 Phil Helm 4 Life Tri Club 40 M
233 02:34:08 692 Karl Wideman 40 M
234 02:34:15 543 Matthew Wynn Holme Pierrepont M
235 02:34:21 699 Matt Clemson South Derbyshire RR M
236 02:34:24 1133 Graham Wildgoose Dudley Kingswinford 50 M
237 02:34:41 278 Bryony Butcher F
238 02:34:47 824 Ben Maskell M
239 02:34:52 1006 Ian Matthews Mounts Bay Harriers 40 M
240 02:34:57 189 Ashley Bond M
241 02:35:07 305 Steve Galvin Northbrook AC 40 M
242 02:35:13 575 Ben Mason Grantham Running Club M
243 02:35:24 995 Mark Judge Dudley Kingswinford 40 M
244 02:35:25 490 Jonathan Simpson Southwell Running Club 40 M
245 02:35:29 953 Ian Rowe 40 M
246 02:35:31 257 Andy Bradley Shelton Striders 50 M
247 02:35:35 690 Tristan Snutch Birstall RC M
248 02:35:37 1040 Peter Clayton Redhill Road Runners M
249 02:35:37 741 Russell Grant M
250 02:36:00 23 Mike Trundley Rugby and Northampton 50 M
251 02:36:04 282 Neil Gurien Sefitness M
252 02:36:09 244 Danny Cox 40 M
253 02:36:31 522 Theresa Coltman Stilton Striders 45 F
254 02:36:33 1122 Darren Potter Rolls Royce Harriers 40 M
255 02:36:35 1110 Phil Howson Steel City Striders 40 M
256 02:36:44 886 Scott Jones Grantham Running Club M
257 02:36:47 1042 Scott Beasley Wreake 40 M
258 02:36:47 1223 Simon Mort 40 M
259 02:36:48 176 Rachael Thompson Peel Road Runners F
260 02:36:53 1188 Susan Cox Spa Striders 45 F
261 02:36:56 1097 John Kelly 40 M
262 02:37:12 925 Mark Reynolds M
263 02:37:15 58 David Ward 50 M
264 02:37:27 601 Karen Ives Yaxley Runners 45 F
265 02:37:28 445 Andrew Carwardine Centurion RC 40 M
266 02:37:32 1154 Shawn Wilebore Hinckley RC 40 M
267 02:37:37 426 Nick Seagrave Birmingham Running Athletics A M
268 02:37:44 337 Catherine Payne Grantham Running Club 45 F
269 02:37:49 611 Ian Carwardine Nuneaton Harriers 40 M
270 02:37:54 757 Stuart Atkinson Sphinx M
271 02:38:05 201 Wayne Stevenson Shelton Striders 40 M
272 02:38:08 975 Phoenix Hoyle Wigston Phoenix RC 40 M
273 02:38:10 1072 Neil Ackland Desford Striders M
274 02:38:26 945 Claire Quigley Huncote Harriers AC 35 F
275 02:38:29 279 Nigel Hill Holme Pierrepont 40 M
276 02:38:33 821 Michal Cwiekala M
277 02:38:35 212 Asa English 40 M
278 02:38:45 856 Ed Fancourt Stamford Striders 40 M
279 02:38:45 1107 Stephen Penney Hinckley RC 40 M
280 02:38:46 781 Chew Tan North Derbyshire RC 35 F
281 02:38:50 888 Steve Hickingbottom Birstall RC 50 M
282 02:38:51 677 Elizabeth Mcgill Abingdon Amblers 35 F
283 02:39:02 1003 Will Mason Wigston Phoenix RC M
284 02:39:11 926 Clive Horton-Brown Northbrook AC 50 M
285 02:39:15 373 Gary Bird Sutton in Ashfield Harriers M
286 02:39:21 472 Melanie Glass Southwell Running Club 35 F
287 02:39:25 889 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
288 02:39:26 955 Matthew Ellis Sphinx M
289 02:39:28 102 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
290 02:39:31 545 John Ferris Wooton Road Runners 50 M
291 02:39:33 1207 Johnathan Mountford Telford AC M
292 02:39:34 435 Herluf Jensen 50 M
293 02:39:35 42 Richard Clifford-Brazier M
294 02:39:42 1149 John Maples Steel City Striders 50 M
295 02:39:44 550 Shane Sharkey Stilton Striders M
296 02:39:44 650 Jason Barton Stilton Striders M
297 02:39:46 261 Maurice Hemingway Riverside Runners 50 M
298 02:39:49 234 Darren Sheppard Shelton Striders 40 M
299 02:39:51 187 Lara Jackson Bromsgrove and Redditch AC 35 F
300 02:39:56 285 Matthew Hancock Wellingborough and District AC M
301 02:39:56 959 Joshua Wilson Newbury Athletic Club M
302 02:40:07 336 Robert Mcardle Grantham Running Club 50 M
303 02:40:09 134 Joseph Alcock Hatton Darts 40 M
304 02:40:14 750 Simon Bilton Lincoln and District Runners 40 M
305 02:40:18 1089 Nathan Green Kenilworth Runners M
306 02:40:23 972 David Kind Hermitage Harriers 40 M
307 02:40:30 905 Sarah Carroll Holme Pierrepont F
308 02:40:31 368 Andrew Wade Stamford Striders 50 M
309 02:40:31 265 Phil Abbott Long Eaton RC 40 M
310 02:40:32 222 Mark Hedges 40 M
311 02:40:33 288 Richard Nash Hatton Darts 40 M
312 02:40:36 561 Lucy Bird Barrow Runners 35 F
313 02:40:37 803 Gareth Wilkins Beaumont Leys 40 M
314 02:40:52 1069 Martyn Barrett Badgers 50 M
315 02:40:56 95 Nivette Mullan Badgers 35 F
316 02:40:59 731 Dean Sartin David Lloyd Redway Runners M
317 02:40:59 585 Russell Rose David Lloyd Redway Runners 40 M
318 02:40:59 759 Peter Fahy Sphinx 40 M
319 02:41:00 580 Dave Burton Sleaford Striders 40 M
320 02:41:00 224 Paul Layland 40 M
321 02:41:01 19 Graham Fallows Huncote Harriers AC 40 M
322 02:41:16 199 Ian Jackson M
323 02:41:29 291 Emma Lee David Lloyd Redway Runners 35 F
324 02:41:31 960 Mark Parry M
325 02:41:40 751 Lewis Bilton Lincoln and District Runners M
326 02:41:50 1033 Neil Williams M
327 02:41:51 919 Jane Simons 35 F
328 02:42:06 832 Robert Pickup Holme Pierrepont 40 M
329 02:42:08 811 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
330 02:42:09 1111 Ciaran Lennon 40 M
331 02:42:15 1061 Andy Gillies Ivanhoe Runners 40 M
332 02:42:16 1100 Matt Wilkinson M
333 02:42:19 981 Mark Phillips M
334 02:42:19 871 Phil Farmer Beeston AC 50 M
335 02:42:23 958 Daniel Wilson Bournville Harriers 50 M
336 02:42:27 48 Craig Wilson 40 M
337 02:42:31 1079 Mick Haynes 50 M
338 02:42:33 287 Deborah Phelps Holme Pierrepont F
339 02:42:35 931 Peter Abrahamson Hinckley RC 40 M
340 02:42:43 240 Andrew Martin Little Eaton Hornets 50 M
341 02:42:43 680 Matt Griffiths M
342 02:42:43 681 Richard Hales M
343 02:42:47 908 Paul Mckay Huncote Harriers AC 40 M
344 02:42:47 355 Louisa Davidson Birchfield Harriers F
345 02:42:56 40 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
346 02:42:57 509 Emily Adams Stratford AC 35 F
347 02:43:00 357 Duane Roberts 50 M
348 02:43:01 872 Malcolm Atherton Ilkeston Running Club 40 M
349 02:43:04 237 Richard Hill Shelton Striders M
350 02:43:04 188 Wayne Kelleher South Derbyshire RR 40 M
351 02:43:10 266 Rachel Farrow Shelton Striders F
352 02:43:16 777 Mike Garrity 50 M
353 02:43:19 571 Sophie Stanley Grantham AC F
354 02:43:20 1114 Madeleine Lomas Charnwood AC 55 F
355 02:43:20 346 Shaun Newbold West End Runners M
356 02:43:23 1049 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
357 02:43:23 898 Claire Goult Kenilworth Runners 35 F
358 02:43:32 408 Penny Masser Hinckley RC 45 F
359 02:43:32 251 Laura Abolins F
360 02:43:35 704 Sarah Mcnaney Northbrook AC 45 F
361 02:43:38 912 Mark Blaszczyszyn M
362 02:43:38 831 David Sanders M
363 02:43:40 605 Graham Cook Werrington Joggers M
364 02:43:40 758 Dawn Humphries Stourbridge Running Club 45 F
365 02:43:56 360 Malc Gonnella North Derbyshire RC 50 M
366 02:44:00 1213 Colin Bailey Kenilworth Runners 40 M
367 02:44:02 724 Giles Matsell 40 M
368 02:44:21 412 Timothy Payne Hinckley RC 40 M
369 02:44:21 464 Stephen Mccann 40 M
370 02:44:22 773 Andrew Johnston 40 M
371 02:44:25 555 Andy Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
372 02:44:32 1021 Stephen Lee Hermitage Harriers M
373 02:44:39 192 Andrew Roach Spa Striders 40 M
374 02:44:40 855 Pascale Holden Shelton Striders 35 F
375 02:44:40 394 Wayne Mills 40 M
376 02:44:46 1140 Ed Briggs Hinckley RC 40 M
377 02:44:53 174 Lizzie Poole Heanor RC 35 F
378 02:44:56 687 Marcus Lancastle Lincoln and District Runners 40 M
379 02:44:57 245 Derek Jelley 40 M
380 02:45:03 920 Emily Morris Kenilworth Runners F
381 02:45:11 321 Tony Jeffs Midland Masters Athletic Club 50 M
382 02:45:11 498 Sally Miles 45 F
383 02:45:17 607 Tommy Dempsey Northbrook AC M
384 02:45:25 609 Steve Jenkinson North Derbyshire RC 40 M
385 02:45:26 115 Phil Holmes Derwent Runners 40 M
386 02:45:30 933 Beverley Smith Horsforth Harriers 45 F
387 02:45:31 303 Kim Freeman Wellingborough and District AC 45 F
388 02:45:34 1177 Dave Bullivant Roadhoggs 40 M
389 02:45:38 1031 Tom Yates M
390 02:45:38 799 David Hetherington Chase Harriers 40 M
391 02:45:40 600 Ben Davies Datchet Dashers 40 M
392 02:45:47 92 Claire Thompson Long Eaton RC F
393 02:45:55 1081 Phil Purslow Shelton Striders 50 M
394 02:45:59 729 Ray Udall South Derbyshire RR 60 M
395 02:46:03 1245 Alison Atkins Team Derby Runner 35 F
396 02:46:06 562 Rob Pratt Hinckley RC 50 M
397 02:46:08 838 Chris Aulton Balanced Performance 40 M
398 02:46:12 599 Rupert Davies 40 M
399 02:46:13 383 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
400 02:46:13 511 Simon Newman Bournville Harriers M
401 02:46:17 1241 Richard Horne 40 M
402 02:46:35 809 Scott Danter Solihull and Small Heath AC M
403 02:46:39 60 Ruth Jones Holme Pierrepont 35 F
404 02:46:39 678 Nick Payne Grantham Running Club M
405 02:46:43 525 Andy Riley Ripley RC M
406 02:46:46 393 David Ball M
407 02:46:50 1242 Rene Madsen SMT-Silkeborg M
408 02:46:50 1171 Julie Warner Shelton Striders 45 F
409 02:46:52 904 Dan Edwards Birstall RC M
410 02:47:04 747 Errol Cumberbatch Stourbridge Running Club 40 M
411 02:47:06 716 Nigel Green 40 M
412 02:47:13 647 Sarah Mcsharry Hinckley RC F
413 02:47:20 388 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
414 02:47:23 205 Jo Lloyd Spa Striders F
415 02:47:32 414 Neil Mansfield Wymeswold RC 40 M
416 02:47:34 906 Steven Thacker Ropsley RR 50 M
417 02:47:35 652 John Booth Ackworth Road Runners 60 M
418 02:47:39 794 John Hodgkinson 40 M
419 02:47:41 1032 Bryn Hall Little Eaton Hornets 60 M
420 02:47:41 744 Pablo Giner Abad Spa Striders M
421 02:47:54 352 Kate Evans Spa Striders 45 F
422 02:47:55 1191 James Lathbury M
423 02:48:12 497 Rob Pearce Belper Harriers 40 M
424 02:48:13 676 Andy Richardson Desford Striders 40 M
425 02:48:21 804 Mark Allen Bournville Harriers M
426 02:48:23 978 Louis Barnes M
427 02:48:25 1175 Rose Leivers Heanor RC F
428 02:48:26 980 Laura Kinsey F
429 02:48:28 448 James Bird Sutton in Ashfield Harriers 50 M
430 02:48:46 7 Katie Smith Team Derby Runner F
431 02:48:47 513 Les Chesterton Wigston Phoenix RC 60 M
432 02:48:49 258 Helen Pavey Lincoln Wellington AC 35 F
433 02:48:51 1158 Matt Yates M
434 02:48:59 618 Jonathan Taylor M
435 02:49:00 826 Andy Beechey 40 M
436 02:49:01 709 Peter Barzetovic Nuneaton Harriers 50 M
437 02:49:06 979 Sarah Richardson Bromsgrove and Redditch AC 45 F
438 02:49:08 487 Nicola Chamberlain Kimberley and District Strider 35 F
439 02:49:24 284 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
440 02:49:25 791 Jo Clarke Huncote Harriers AC 35 F
441 02:49:31 349 David Old Stamford Striders M
442 02:49:36 895 Duncan Grant Belper 10:20 M
443 02:49:39 767 Andy Skinner 50 M
444 02:49:47 718 Keith Palmer Wigston Phoenix RC 40 M
445 02:49:48 456 Andrew Soar Balanced performance 40 M
446 02:49:53 120 Matt Powell M
447 02:49:56 673 Carrie Costello F
448 02:49:57 54 Nigel Paylor Sutton in Ashfield Harriers 40 M
449 02:50:03 491 Katy Grainger Hinckley RC 35 F
450 02:50:07 13 Emma Donnelly Centurion RC F
451 02:50:19 529 Emma Rathbone West End Runners 35 F
452 02:50:19 208 Sarah Thorp West End Runners F
453 02:50:26 1065 Caroline Trotman Peel Road Runners 35 F
454 02:50:31 146 Hock Khoo Bermuda Striders 40 M
455 02:50:32 400 Martin Davies M
456 02:50:36 356 Leonard Symeonides Huncote Harriers AC M
457 02:50:38 343 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
458 02:50:45 620 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
459 02:50:45 1048 Daniel Williamson M
460 02:50:54 122 Andrew Price Barrow Runners 40 M
461 02:50:55 679 Niall Gardiner Wooton Road Runners M
462 02:50:56 613 Emma Marshall-Telfer Sleaford Striders 35 F
463 02:50:58 1142 Matt Sheppard 40 M
464 02:50:58 106 Andy Collyer M
465 02:50:58 117 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 50 M
466 02:51:03 721 Katie Johnson F
467 02:51:08 273 Steve Taylor-Smith Team Derby Runner 40 M
468 02:51:08 1229 Luke Styles M
469 02:51:12 915 Jim Hewitt 50 M
470 02:51:23 940 Lee Coxon Hermitage Harriers M
471 02:51:30 168 Nick Blythe Spa Striders 50 M
472 02:51:33 150 Samuel Harding M
473 02:51:36 835 Terry Woodhouse 40 M
474 02:51:37 381 Andy Christian Sneyd Striders 50 M
475 02:51:55 111 Anna Gee 35 F
476 02:51:58 504 Victoria Sutton Roadhoggs F
477 02:52:00 77 Kevin White Derwent Runners M
478 02:52:00 1120 Clare Salt Derwent Runners F
479 02:52:01 416 Sarah Garford Hinckley RC 35 F
480 02:52:01 526 Daniel Cordle 40 M
481 02:52:08 185 Chris Redding Derby Tri Club 40 M
482 02:52:13 36 Danielle Mohacsi Kenilworth Runners F
483 02:52:14 98 Richard Hick Team Derby Runner 40 M
484 02:52:16 733 Kevin Bruerton 40 M
485 02:52:19 206 Jude Glynn Bournville Harriers 45 F
486 02:52:20 372 Brett Beeson Heanor RC 50 M
487 02:52:20 1091 Andrew Barton 40 M
488 02:52:21 61 Sarah Priestley Long Eaton RC 35 F
489 02:52:23 1096 David Young Little Eaton Hornets 50 M
490 02:52:33 409 Richard Worrall Team Derby Runner M
491 02:52:34 220 Martin Towers M
492 02:52:36 877 Ruth Ford Washland Women Runners 35 F
493 02:52:36 107 Christopher Larvin Ilkeston Running Club M
494 02:52:36 108 Clare Nightingale Ilkeston Running Club F
495 02:52:39 986 Antionette Kiely Wooton Road Runners 45 F
496 02:52:40 177 Wendy Thompson Huncote Harriers AC 35 F
497 02:52:42 1210 Toby Reeve M
498 02:52:44 648 Zenon Kurys Wreake 40 M
499 02:52:46 1136 Paul Orry Trentham RC M
500 02:52:50 1106 Ray Mortlock South Derbyshire RR 60 M
501 02:52:53 983 Sarah Wallis Birmingham Running Athletics A F
502 02:52:57 790 Anne Grant Nuneaton Harriers 45 F
503 02:53:11 646 Andy Mitchell M
504 02:53:11 843 Jennifer Mitton F
505 02:53:17 311 Jude Baum Spa Striders 55 F
506 02:53:20 1202 Catherine Quane Dudley Kingswinford 35 F
507 02:53:27 401 Paul Richardson Derby Tri Club 40 M
508 02:53:38 852 Nikki Reeves 35 F
509 02:53:48 1087 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
510 02:53:52 461 Chris Aulton Balanced Performance 40 M
511 02:53:53 22 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
512 02:53:59 657 Christopher Sprules Aldridge Running Club 50 M
513 02:54:05 18 Anne Newbery Desford Striders 45 F
514 02:54:07 516 Paul Beasley 50 M
515 02:54:16 1055 Anna Mongan Lincoln and District Runners 35 F
516 02:54:18 591 Charlotte Yarker Northampton RR F
517 02:54:22 1221 Chris Marais Cambourne Runners M
518 02:54:26 746 Christine Bexton Beeston AC 55 F
519 02:54:35 1199 Paula Ellwood 35 F
520 02:54:40 56 Janine Gall Team Derby Runner 35 F
521 02:54:52 911 Emma White 35 F
522 02:54:54 597 James Deacon Stratford AC 40 M
523 02:54:56 1060 Matt Weightman Long Eaton RC M
524 02:55:00 735 Aimee Smith Charnwood AC F
525 02:55:05 956 Roger Barrett Wingerworth Wobblers 50 M
526 02:55:06 848 Cathy Taylor Sleaford Town Runners F
527 02:55:10 74 Liz Pharoah Northbrook AC 35 F
528 02:55:17 870 Gavin Brundrett North Derbyshire RC 40 M
529 02:55:19 226 Nigel Harvey Derwent Runners M
530 02:55:37 341 Angus Filshie 40 M
531 02:55:41 449 Leanne Rickett Fenland F
532 02:55:42 739 Rachel Mclardie Erewash Valley F
533 02:55:44 962 Mark Holmes 40 M
534 02:55:51 1164 Mark Warner Shelton Striders 40 M
535 02:55:52 1011 Ruth Enion Ivanhoe Runners F
536 02:56:00 663 Stuart Mellows Wellingborough and District AC 40 M
537 02:56:10 477 Paul Flecknoe Wooton Road Runners 40 M
538 02:56:13 46 James Towey Massey Ferguson RC M
539 02:56:21 1039 Joanne Potter Heanor RC 35 F
540 02:56:25 326 Anthony Murphy RED ROSE ROAD RUNNERS 40 M
541 02:56:33 645 Andrew Spencer Grantham Running Club 50 M
542 02:56:34 1226 Graham Roberts South Cheshire Harriers M
543 02:56:34 1102 Deborah Streets 35 F
544 02:56:41 53 Paul Fensome Evesham Vale RC 50 M
545 02:56:42 52 Mark Dolphin 40 M
546 02:56:43 644 Pete Stevens Hatton Darts M
547 02:56:44 125 Gary Price South Derbyshire RR 50 M
548 02:56:45 996 Gavin Helmore M
549 02:56:59 963 Jacqui Chislett 45 F
550 02:57:00 569 Rob Beers Barrow Runners M
551 02:57:04 551 Andrew Preston Sleaford Striders 40 M
552 02:57:06 387 Mark Fisher Team Derby Runner M
553 02:57:07 295 Nadia Vodopivec Holme Pierrepont 45 F
554 02:57:15 263 Emma Butt Long Eaton RC F
555 02:57:25 1005 Liz Tideswell Potters Trotters 35 F
556 02:57:25 156 Ian Grant Holme Pierrepont 40 M
557 02:57:25 330 Amy Williamson Stamford Striders F
558 02:57:28 324 Andrew Greaves Peel Road Runners M
559 02:57:33 163 James Childs Bromsgrove and Redditch AC M
560 02:57:43 630 Amanda Rampton 35 F
561 02:57:49 1134 Richard Clamp Steel City Striders 40 M
562 02:57:55 1083 Lynsey Wright North Derbyshire RC 35 F
563 02:58:00 914 Jodie Reynolds F
564 02:58:15 854 Steven Parkins M
565 02:58:15 523 Sally Parkins Sphinx F
566 02:58:15 701 Andy Wilkinson Sphinx M
567 02:58:17 364 Peter Roberts South Cheshire Harriers 50 M
568 02:58:18 78 John Ingram 50 M
569 02:58:22 286 James Broomhead M
570 02:58:28 891 Michelle Hutton 35 F
571 02:58:28 897 Alexandra Quinn 35 F
572 02:58:32 386 Alastair Mitchell M
573 02:58:34 1176 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
574 02:58:41 755 Bernard Blundell Northbrook AC M
575 02:58:46 300 Charlotte Turner F
576 02:58:47 711 Pete Moody Southwell Running Club M
577 02:58:47 1185 Sarah Elson 0 F
578 02:58:49 805 Christopher Foxall Sphinx 40 M
579 02:58:50 482 Shaun Johnson North Derbyshire M
580 02:58:50 783 Karen Mehew Wellingborough and District AC 45 F
581 02:59:00 968 Stephen Kirkland Team Derby Runner 50 M
582 02:59:03 948 Rob Dymond Team Derby Runner M
583 02:59:08 1216 Adam Wallace Cherwell Runners M
584 02:59:08 588 Joanne Harcombe Southwell Running Club 45 F
585 02:59:10 173 Gordon Geach Grantham Running Club 50 M
586 02:59:10 293 Diane Rogers Wooton Road Runners 45 F
587 02:59:10 547 Caroline Loom Southwell Running Club 35 F
588 02:59:17 215 Duncan Gedge Long Eaton RC 50 M
589 02:59:18 917 Colin Harris Wellingborough and District AC 40 M
590 02:59:34 668 Charanjit Soomal 40 M
591 02:59:36 328 Andrea Winkless Barrow Runners 35 F
592 02:59:38 28 Hamilton Ngan Sphinx 40 M
593 02:59:46 1000 Roger Beaven Ivanhoe Runners 50 M
594 02:59:52 971 Chris Murray Run for Fun 50 M
595 02:59:53 532 Penny Durance Southwell Running Club 55 F
596 02:59:57 489 Ian Stokes Sandwell Valley RC 50 M
597 02:59:59 473 Sarah Maynard 35 F
598 03:00:02 457 Brendan Murphy M
599 03:00:05 366 Jane Catley Gainsborough and Morton Stride 55 F
600 03:00:07 1214 Kevin Atton M
601 03:00:13 1117 Daniel Latham 40 M
602 03:00:15 507 Elizabeth Cross North Derbyshire RC F
603 03:00:19 1025 Andrew Orme South Derbyshire RR 40 M
604 03:00:26 353 Simon Marvel Stamford Striders 40 M
605 03:00:47 45 Rachel Argent Long Eaton RC F
606 03:01:04 1186 Richard Critchlow M
607 03:01:08 227 Alex Hall Team Derby Runner 35 F
608 03:01:10 207 Lucy Goss Sinfin RC F
609 03:01:27 858 Gary Goacher Sutton in Ashfield Harriers 50 M
610 03:01:36 774 Chris Horn Shenley Striders 50 M
611 03:01:36 82 Brian Thurogood Road Runners Club 50 M
612 03:01:39 667 Jay Mistry 50 M
613 03:01:43 501 Warren Stark M
614 03:01:52 239 Julie Bowles Team Derby Runner 35 F
615 03:02:00 44 Vicky Mycroft Long Eaton RC 45 F
616 03:02:02 331 Crystal Brown 45 F
617 03:02:04 664 Jonathan Kingston Massey Ferguson RC 60 M
618 03:02:06 530 Vicki Lowe Stilton Striders 45 F
619 03:02:23 1027 Jemma Purslow F
620 03:02:51 1174 Tony Rooms Steel City Striders 50 M
621 03:03:01 734 Dean Walters 40 M
622 03:03:07 164 Dom Stevens Uknetrunner M
623 03:03:26 333 Pete Mclennan Huncote Harriers AC M
624 03:03:27 27 Dominic Lenehan Massey Ferguson RC 60 M
625 03:03:30 96 Richard Hill Badgers 50 M
626 03:03:42 976 Samantha Kettle Wooton Road Runners 35 F
627 03:03:45 247 Carrie Carruthers Wooton Road Runners 45 F
628 03:03:47 315 Emily Benskin 35 F
629 03:03:55 769 Mark Jeffrey Coventry Triathletes 40 M
630 03:04:13 564 Gillian Brightwell Wellingborough and District AC 45 F
631 03:04:17 742 Kate Pearce Lichfield Running Club 35 F
632 03:04:21 308 Timothy Byng M
633 03:04:23 1236 James Parker M
634 03:04:26 1197 Bernie Walsh 40 M
635 03:04:26 666 Tim Sturla Ivanhoe Runners 40 M
636 03:04:27 38 Polly Richardson F
637 03:04:31 1152 Emma Hopkins Bournville Harriers 35 F
638 03:04:32 717 Rosalind Treadwell Lincoln and District Runners 45 F
639 03:04:35 1130 Victor Savage M
640 03:04:35 987 Tina Mcgreal David LLoyd Redway Runners 35 F
641 03:04:37 723 Stuart Coe Beaumont RC 60 M
642 03:04:40 410 Gareth Davies Huncote Harriers AC 40 M
643 03:04:46 66 Matt Broomhead M
644 03:04:57 548 Jenny Green Hinckley RC F
645 03:05:13 684 Keran Wood Aldridge Running Club 40 M
646 03:05:15 62 Karen Wain Team Derby Runner 35 F
647 03:05:24 1090 Ian Read M
648 03:05:25 1001 Ralph Huthmacher Hatton Darts 40 M
649 03:05:26 186 Ken Liddington Burntwood Triathlon Club 40 M
650 03:05:26 1026 Joanne Stocks Redhill Road Runners 35 F
651 03:05:26 362 Lauren Hadfield Washland Women Runners F
652 03:05:26 1178 Sharon Hall Werrington Joggers 35 F
653 03:05:26 1179 Andrew Hall Werrington Joggers 40 M
654 03:05:27 1184 Ken Rigg Werrington Joggers 50 M
655 03:05:29 271 Michelle Waldron 45 F
656 03:05:37 970 Emma White 35 F
657 03:05:46 590 Richard Sutton MVH Tri Club M
658 03:05:49 965 Phil Wallis NOTTS POLICE 40 M
659 03:05:52 172 Anne Wells Badgers 45 F
660 03:05:53 431 Fiona Mongredien 35 F
661 03:06:03 370 Steven Marshall Bermuda Striders M
662 03:06:03 314 Carl Hicks Derwent Runners M
663 03:06:24 766 Tracey Cox Peel Road Runners 35 F
664 03:06:24 994 Alex Porter Shepshed RC M
665 03:06:27 506 Jackie Lindsay Spa Striders 45 F
666 03:06:30 500 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
667 03:06:40 350 Adrian Twelvetrees Sleaford Striders 40 M
668 03:06:51 1182 Jenny Day 4 Life Tri Club 35 F
669 03:06:52 39 Jonathan Wintle Wreake M
670 03:06:59 1030 Deborah Leese Clowne road runners 35 F
671 03:07:14 100 Anne-Marie Mountford Stone Master Marathoners 35 F
672 03:07:16 538 Dawn Green Chase Harriers 45 F
673 03:07:17 254 Dawn Parr Riverside Runners 35 F
674 03:07:24 655 Andrew Crossley 40 M
675 03:07:24 140 Ben Sandham Kenilworth Runners M
676 03:07:28 1105 Denice Harris Sneyd Striders 45 F
677 03:07:38 243 Stewart Sale M
678 03:07:42 1238 Angela Edmondson-Jones Southwell Running Club 45 F
679 03:07:43 505 Dave Lindsay Spa Striders 40 M
680 03:07:44 1095 Nicola Morris Bournville Harriers 35 F
681 03:07:51 76 Matt Brookwell M
682 03:07:52 147 Kate Waddicor Sheffield Running Club 55 F
683 03:07:52 836 Cheika Kennedy Barrow Runners 35 F
684 03:07:53 223 Liz Phillips Team Derby Runner 45 F
685 03:07:57 1029 David Lamb M
686 03:08:02 180 Richard Coles Thorney Running Club M
687 03:08:02 874 Isla Oliver Thorney Running Club 35 F
688 03:08:03 921 Tanya Richardson Chesapeake RR F
689 03:08:11 760 Elizabeth Keell Kenilworth Runners F
690 03:08:28 68 Alison Jones 4 Life Tri Club 55 F
691 03:08:28 1196 Sarah Mcdowell F
692 03:08:35 361 Katherine Lewis 35 F
693 03:08:52 1075 Steven Osmond Sphinx M
694 03:08:59 991 Amanda Swift Potters Trotters 35 F
695 03:09:04 649 Jason Lee Aldridge Running Club M
696 03:09:07 770 Anne Kelsall Aldridge Running Club 55 F
697 03:09:25 399 Kerry Horton 35 F
698 03:09:33 57 Jo Howell Wigston Phoenix RC 35 F
699 03:09:35 323 Simon Kellock Huncote Harriers AC 40 M
700 03:09:36 1161 Ruth Tennant Spa Striders 35 F
701 03:09:44 104 Mark Robinson Badgers M
702 03:09:48 1157 Jackie Duers Southwell Running Club 45 F
703 03:09:49 65 Steve Damms Massey Ferguson RC 40 M
704 03:09:49 152 Andy Cutting Massey Ferguson RC 40 M
705 03:09:50 1104 David Pearson Centurion RC 50 M
706 03:09:54 371 Laura Pibworth Sphinx F
707 03:09:54 534 Caroline Wathan Barrow Runners 45 F
708 03:10:01 702 Alison Crofts North Derbyshire RC F
709 03:10:06 103 Jane Hudson Long Eaton RC 45 F
710 03:10:12 1239 David Brown Kenilworth Runners 40 M
711 03:10:14 653 Ian Maullin Sneyd Striders M
712 03:10:22 589 Tracy Polak Southwell Running Club 35 F
713 03:10:36 1023 Valeria Zonato West End Runners F
714 03:10:37 296 Leanne Byard Hinckley RC F
715 03:10:45 64 Heidi Rose Wigston Phoenix RC F
716 03:10:52 238 Julie Corby 45 F
717 03:11:01 332 Jen Kirk Huncote Harriers AC F
718 03:11:01 149 Sue Smith 35 F
719 03:11:05 825 Rebecca Parry Wigston Phoenix RC 35 F
720 03:11:05 1018 Julie Thompson Wigston Phoenix RC 35 F
721 03:11:11 1198 Rhianon Jones F
722 03:11:31 1146 Ali Higgins Hinckley RC 40 M
723 03:11:33 1211 Sam Harvey M
724 03:11:34 1212 Stuart Kirkpatrick 40 M
725 03:11:36 101 Karen Thompson Badgers F
726 03:11:37 1088 Sam Mullen M
727 03:11:47 236 Neil Rigby Shelton Striders M
728 03:11:57 190 Ashleigh Davies F
729 03:12:04 249 Louise Crowther Lincoln Wellington AC 45 F
730 03:12:04 248 Maddy Wilson Lincoln Wellington AC 35 F
731 03:12:23 183 Andrew Hall North Derbyshire RC M
732 03:12:27 573 Jacqueline Rose Kenilworth Runners 45 F
733 03:12:45 70 Carol Martin Massey Ferguson RC 55 F
734 03:12:47 586 Sheila Rose David Lloyd Redway Runners 45 F
735 03:12:47 892 David Hall 60 M
736 03:12:48 859 Helen Brunt Buxton AC F
737 03:12:52 1094 Debbie Longmate North Derbyshire RC 35 F
738 03:12:52 899 Sue Spencer North Derbyshire RC 45 F
739 03:12:59 1035 Andrew Turner Stratford AC M
740 03:12:59 1208 Louise Wood 45 F
741 03:13:03 309 Tom Sullivan Northampton RR 60 M
742 03:13:04 283 Natalie Dellar Stourbridge Running Club 35 F
743 03:13:09 1007 Bobbie Hickman Potters Trotters 45 F
744 03:13:10 675 Jonathan Shaw Tipton Harriers 40 M
745 03:13:10 521 William Brown 50 M
746 03:13:21 802 Elizabeth Robinson Barrow Runners 45 F
747 03:13:26 121 Hannah Cheyney Barrow Runners F
748 03:13:28 1222 Paul Walker 40 M
749 03:13:29 992 Garry Hopkins M
750 03:13:32 637 M Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
751 03:13:42 179 Natalie Smith Bournville Harriers F
752 03:13:43 116 Sarah Morley Barrow Runners 35 F
753 03:13:57 1057 Roy Hobson Shelton Striders M
754 03:14:03 628 Claire Bryan Huncote Harriers AC F
755 03:14:08 486 Jane Lloyd Southwell Running Club 35 F
756 03:14:14 339 David Askew Shelton Striders M
757 03:14:19 1041 Liz Crowson Huncote Harriers AC F
758 03:14:20 17 Chris Duro Derwent Runners 50 M
759 03:14:29 329 Karen Edmonds 45 F
760 03:14:31 682 Sam Cook 35 F
761 03:14:31 1193 Chris Sewell M
762 03:14:36 310 Karen Ridd 35 F
763 03:14:41 290 Jason Green 40 M
764 03:14:43 34 Frank Walsh Kenilworth Runners 50 M
765 03:14:45 1187 Melanie Wood F
766 03:14:45 1189 Robin Sibson 50 M
767 03:14:46 151 Ian Schofield Derwent Runners M
768 03:14:50 1103 Matthew Rix North Herts Road Runners M
769 03:14:53 792 Lisa Freestone Hinckley RC 45 F
770 03:14:56 1204 Karen Lockwood Werrington Joggers 35 F
771 03:15:07 1180 Paul Martin West End Runners 40 M
772 03:15:11 941 Jackie Howarth 55 F
773 03:15:12 10 Richard Booth Centurion RC 40 M
774 03:15:19 776 Colin Corden Centurion RC 50 M
775 03:15:26 685 Carolyn Webb F
776 03:15:29 1019 Sarah Bumpus-Bosch 45 F
777 03:15:44 533 Matt Riley Barrow Runners M
778 03:15:46 1168 Steve Marshall Lincoln and District Runners 40 M
779 03:15:50 1063 Serena Baker Badgers 35 F
780 03:15:57 969 Chris White 40 M
781 03:16:06 885 David Crilley Ilkeston Running Club 40 M
782 03:16:06 883 Neil Hopwell 40 M
783 03:16:06 1053 Suzanne Leusby Clowne Road Runners 35 F
784 03:16:08 451 Julie Kitchen Lincoln Lakeside RC 45 F
785 03:16:14 299 Andy Parsons Killamarsh Kestrels 60 M
786 03:16:22 982 Lee Renshaw M
787 03:16:27 902 Aimee Brewer Northbrook AC F
788 03:16:27 181 Chris Jones M
789 03:16:28 322 Jennifer Sutton Southwell Running Club 45 F
790 03:16:32 594 Duncan Clarke M
791 03:16:35 413 Caroline Mansfield Wymeswold RC 35 F
792 03:16:45 427 Norman Harding Barrow Runners 60 M
793 03:16:45 275 Johanna Sherwood Eliot Ladies 35 F
794 03:16:50 385 Alison Newill Barrow Runners 45 F
795 03:16:51 259 Patricia Stack S E Fitness 45 F
796 03:16:57 1 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
797 03:17:08 938 Kate Southorn Harborough AC 35 F
798 03:17:30 345 Colin Lewis Erewash Valley 50 M
799 03:17:39 1028 Benedict Crabbe Black Pear Joggers 40 M
800 03:17:40 503 Laura Burton Wellingborough and District AC F
801 03:17:41 1165 Kathryn Mellor Holme Pierrepont 35 F
802 03:17:50 658 Yvonne Nicholls Chase Harriers 55 F
803 03:17:55 894 Caz Roach 35 F
804 03:17:57 828 Emily Black F
805 03:18:01 563 Ian Troth 40 M
806 03:18:06 138 Debbie Hamp Derwent Runners 35 F
807 03:18:12 165 Pip Danks F
808 03:18:13 626 Mary Bench Sphinx 45 F
809 03:18:13 623 Karen Timothy Sphinx 45 F
810 03:18:28 294 Vicki Bone Sparkhill Harriers F
811 03:18:31 936 Nigel Johnson Nuneaton Tri 40 M
812 03:18:40 141 Maria White Long Eaton RC 35 F
813 03:18:43 566 Lorraine Varney Formula One Circuit Crew 45 F
814 03:18:44 1243 Judy Faint 45 F
815 03:18:46 993 Victoria Leach Ripley RC F
816 03:18:51 997 Kevin Barry Long Eaton RC 40 M
817 03:18:52 949 Rachel Lee F
818 03:18:55 1084 Simon Butlin Badgers M
819 03:19:00 1205 Shirley Carroll 45 F
820 03:19:01 973 Travis Moore 40 M
821 03:19:11 5 Elizabeth Smith Centurion RC 35 F
822 03:19:14 544 Jessica Davis F
823 03:19:15 880 Francis Brown M
824 03:19:17 1008 Shaun Edwards M
825 03:19:18 950 Steve Banks Lincoln and District Runners 40 M
826 03:19:43 988 Rachel Harrison 45 F
827 03:19:44 184 Lindsey Park 35 F
828 03:19:54 1058 Emma Sheldrake F
829 03:19:55 669 Cheryl Wright Desford Striders 35 F
830 03:19:56 578 Sarah Edwards 35 F
831 03:19:59 1240 Helen Durance St Albans Striders F
832 03:19:59 531 Richard Durance Holme Pierrepont 60 M
833 03:20:14 752 Richard Girdham 40 M
834 03:21:18 1244 Heidi Yates Cherwell Runners F
835 03:21:20 536 Naomi Wildgoose F
836 03:21:41 423 Becky Towle Sheffield Running Club 45 F
837 03:21:53 402 Margaret Thomas 55 F
838 03:22:19 161 Sue Fairburn Peel Road Runners 35 F
839 03:22:27 447 Chris Sexton Shelton Striders 40 M
840 03:22:27 424 Amy Rudkin Leicester Tri Club 35 F
841 03:22:29 707 Trudy Hanson Grantham AC 45 F
842 03:22:32 467 Darryl Johnson Coalville Triathlon Club 40 M
843 03:22:42 610 Naomi Morrison 35 F
844 03:22:50 813 Helen Manton Peel Road Runners 45 F
845 03:23:18 452 Elizabeth Daniel F
846 03:23:21 1201 Joanna Hughes West End Runners F
847 03:23:25 866 Michael Collins M
848 03:23:32 319 Nicola Basterfield Team Derby Runner 35 F
849 03:23:40 1138 Michael Crust Kenilworth Runners 50 M
850 03:24:02 1145 Kathryn Lambert Lincoln and District Runners 35 F
851 03:24:15 318 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
852 03:24:20 277 Val Lawson Peel Road Runners 45 F
853 03:24:26 727 Jane Gorman Wigston Phoenix RC 55 F
854 03:24:56 691 Jon Carter M
855 03:25:06 795 Paul Webster Shelton Striders 60 M
856 03:25:14 785 Jane Wheatley Redhill Road Runners 45 F
857 03:25:37 484 Wendy Foxall Sphinx 35 F
858 03:25:44 171 Andy Pritchettt Notfast 50 M
859 03:25:51 1160 Mandy Woodthorpe 45 F
860 03:26:00 126 Andrew Simon Davies M
861 03:26:00 396 Steven Large RAPID Dessborough 50 M
862 03:26:11 182 Anna Mulligan-Freeman Long Eaton RC 35 F
863 03:26:19 539 Carolyn Caswell Chase Harriers 35 F
864 03:26:24 334 Katie Andrews F
865 03:26:30 540 Simon Proctor 40 M
866 03:26:36 1016 Maggie Dawkins Fetch Everyone RC 45 F
867 03:26:48 1045 Sophie Noble Wreake 45 F
868 03:26:49 380 Kate Christian Sneyd Striders 45 F
869 03:26:54 598 Kerstine Herbert Balanced Performance 35 F
870 03:26:54 217 Andrew Mcphee M
871 03:26:54 216 Vanessa Mcphee 35 F
872 03:27:08 800 Bob Aird Barrow Runners 60 M
873 03:27:11 30 Rachel Brock Massey Ferguson RC 35 F
874 03:27:27 154 Sarah Kuehne Long Eaton RC 35 F
875 03:27:27 998 Louise Mcquade Long Eaton RC 45 F
876 03:27:27 1162 Carly Stretton Holme Pierrepont F
877 03:28:03 753 Sara Long Cherwell Runners 35 F
878 03:28:09 660 Jacqueline Harknett Witter 45 F
879 03:28:12 123 Paul Chant M
880 03:28:30 549 Emily Williams F
881 03:28:34 465 Odette Foxall Hinckley RC 35 F
882 03:28:36 159 Steve Bryant-Brown 40 M
883 03:28:36 1101 Roisin Knight West End Runners F
884 03:28:50 455 Lynsey Murray 35 F
885 03:28:54 713 Steven Clarke Wigston Phoenix RC 40 M
886 03:28:59 443 Paula Argyle Redhill Road Runners 45 F
887 03:29:10 606 Tim Cook Werrington Joggers 50 M
888 03:29:12 572 Allyson Weightman 35 F
889 03:29:18 584 Susan Odai 45 F
890 03:29:22 43 Kevin Morris Centurion RC 40 M
891 03:29:26 815 Tamara Savage Royal Sutton Coldfield AC 55 F
892 03:29:27 256 Lee Radley Riverside Runners 40 M
893 03:29:38 384 Adele Styles Derwent Runners 35 F
894 03:29:38 105 Lindsay Adcock Derwent Runners 35 F
895 03:29:39 882 Katy Mcgowan 35 F
896 03:29:40 469 Gemma Daniels Hinckley RC F
897 03:29:40 478 Jayne Thomas Hinckley RC 35 F
898 03:29:51 499 Richard Miles 50 M
899 03:29:58 1076 Ilesh Pancholi 50 M
900 03:30:08 1194 Darren Bradley Shelton Striders M
901 03:30:09 365 Jane Wade Hatton Darts 45 F
902 03:30:31 1017 Mark Thompson Wigston Phoenix RC 40 M
903 03:30:58 596 Louise Jinks Werrington Joggers 35 F
904 03:30:59 762 William Diver Werrington Joggers 50 M
905 03:31:06 1010 John Harvey Sneyd Striders M
906 03:31:25 313 Jennifer Nix Shelton Striders 35 F
907 03:31:25 228 Steve Cartwright Shelton Striders M
908 03:31:31 301 Kevin Eades Uknetrunner 40 M
909 03:31:31 354 Peter Aston 40 M
910 03:31:32 796 Rosie Thompson F
911 03:31:32 25 Phyllis Douglas Massey Ferguson RC 55 F
912 03:31:32 24 Jason Douglas Massey Ferguson RC M
913 03:31:33 272 Kirstie Street 35 F
914 03:31:42 79 Joan Mason Exmouth Harriers 45 F
915 03:32:00 797 Sally Mcculloch F
916 03:32:09 923 Lisa Colmillo 35 F
917 03:32:09 144 Ben Hall M
918 03:32:10 636 Ben Ward M
919 03:32:15 382 Mark Baxter Sneyd Striders 40 M
920 03:32:19 160 Martyn Candy Peel Road Runners 50 M
921 03:32:20 169 Sandra Stokes Spa Striders 45 F
922 03:32:35 720 Mark Webster Redhill Road Runners 40 M
923 03:32:36 167 Ian Breeze 40 M
924 03:32:44 15 Sarah Louise Baggott Birchfield Harriers 35 F
925 03:32:52 989 Janet Davis Ackworth Road Runners 55 F
926 03:32:55 878 Vicky Warr 35 F
927 03:33:11 845 Bea Pavlovic Birmingham Running Athletics A 45 F
928 03:33:13 639 Antoinette Franco Ripley RC 35 F
929 03:33:16 391 Mark Thompson West End Runners 50 M
930 03:33:20 1123 Christine Donald Shelton Striders 45 F
931 03:33:31 433 John Stew Roadhoggs M
932 03:33:34 574 Deborah Faulkner Wilne Runners 35 F
933 03:33:45 407 Lisa Dimbleby Birchfield Harriers 35 F
934 03:33:45 12 Matt Griffiths Team Derby Runner M
935 03:34:09 867 Matthew Collins 40 M
936 03:34:15 884 Linda Penman 45 F
937 03:34:46 1144 Daniel Seedhouse Peel Road Runners M
938 03:34:47 196 Angela Mckay Massey Ferguson RC 55 F
939 03:34:47 195 David Mckay Massey Ferguson RC 60 M
940 03:34:57 75 Scott Conroy Derwent Runners M
941 03:35:03 697 Derek Okseniuk Blythe Bridge RC 50 M
942 03:35:07 214 Sara Pritchard 35 F
943 03:35:21 81 James Booker Derwent Runners M
944 03:35:21 554 Tim Primmer Stilton Striders M
945 03:35:39 1206 Simon Grenville Tebbett 40 M
946 03:35:47 556 Natalie Litchfield Dudley Kingswinford 35 F
947 03:35:49 1200 Emily Lockwood 45 F
948 03:36:01 436 Charles Keane 40 M
949 03:36:31 417 Luke Skillington M
950 03:36:31 418 Mark Stelmach M
951 03:36:45 492 Kathryn Mcdowell F
952 03:36:45 493 Caolan Gaffney M
953 03:37:23 603 Richard Guest Hinckley RC M
954 03:37:26 496 Adrian Cormicle Hinckley RC 40 M
955 03:37:53 218 Joy Hambridge S E Fitness 35 F
956 03:37:55 827 Douglas Harding M
957 03:38:02 659 Christine Norris Peel Road Runners 55 F
958 03:38:29 822 Tracy Elsdon Badgers 35 F
959 03:38:30 1247 Barbara Hunt 45 F
960 03:38:30 1036 Trudi Hall Werrington Joggers 35 F
961 03:38:42 1115 Uta Praekelt West End Runners 55 F
962 03:38:45 1233 Andrew Bradley Redhill Road Runners 40 M
963 03:39:27 1159 James Finney M
964 03:40:09 833 Sharon Thomas Werrington Joggers 35 F
965 03:40:17 954 Ian Ward Sphinx 50 M
966 03:40:50 614 Richard Norton Roadhoggs 40 M
967 03:40:55 9 Susan Harris Derwent Runners F
968 03:40:55 1022 Carolyn Ross Derwent Runners 45 F
969 03:41:12 725 Chris Garcia St Albans Striders M
970 03:41:14 1135 Kate Geary Potters Trotters F
971 03:41:26 1228 Dave Fawkner 40 M
972 03:41:26 90 Lee Hill Northbrook AC 35 F
973 03:41:37 440 Philipa Cotterill 35 F
974 03:41:45 829 Zoey Staniforth 4 Life Tri Club F
975 03:42:04 83 Lauren O'Connell Road Runners Club F
976 03:42:13 470 Mike Daniels Hinckley RC 50 M
977 03:42:31 625 Barry Walker Birmingham Running Athletics A 50 M
978 03:42:40 541 Ted Preston Sleaford Striders 60 M
979 03:42:40 1125 Jennifer Carr Team Derby Runner 35 F
980 03:42:50 947 Sue Davies Aldridge Running Club 45 F
981 03:42:56 1085 Laura Jeffs Huncote Harriers AC 35 F
982 03:43:06 59 Eleanor Weinberg Holme Pierrepont 35 F
983 03:43:39 1190 Joseph Mballa M
984 03:44:00 1118 Libby Latham 45 F
985 03:44:00 640 Monique Mithen 45 F
986 03:44:16 1235 Simon Williams 40 M
987 03:44:21 754 Sue Malpas 45 F
988 03:44:43 71 Anna Towey Massey Ferguson RC F
989 03:44:54 592 Judith Baser Wigston Phoenix RC 55 F
990 03:45:10 425 Alison Rudkin 35 F
991 03:45:11 344 Caroline Bennett Ashbourne RC 35 F
992 03:45:16 262 Ian Nicol 40 M
993 03:45:17 94 Anne-Marie Paszkiewicz Massey Ferguson RC F
994 03:45:17 93 David Goodwin Massey Ferguson RC M
995 03:46:09 21 Karen Stennett Woodthorpe Huffers and Puffers 45 F
996 03:46:12 1132 Cathy Keay Massey Ferguson RC 45 F
997 03:46:36 907 Carole Priestley Wigston Phoenix RC 55 F
998 03:47:08 928 Linda Richards Northbrook AC 35 F
999 03:47:13 929 Chris Perkins 50 M
1000 03:47:42 1137 Mandy Crust Kenilworth Runners 45 F