2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2006

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:24:09 1305 Mark Boyes Eccleshill RR 40 M
102 02:24:16 1282 Paul Jenkins 40 M
103 02:24:28 1221 Ashok Patel Long Eaton RC 50 M
104 02:24:42 1720 Debbie Napier OWLS 35 F
105 02:24:49 1657 Adrian Powell Northbrook AC 40 M
106 02:24:53 1058 Gordon Smith M
107 02:25:02 1586 Steve Campion Lincoln Wellngtn 40 M
108 02:25:20 1674 Neil Wright Birstall RC M
109 02:25:32 1209 Paul Stacey Redhill RR 40 M
110 02:25:40 1516 Dave Thompson Chesapeake RR M
111 02:25:50 1680 Peter Read Birstall RC M
112 02:25:54 1569 Karl Alton Leicester R'hogs M
113 02:26:14 1556 Nigel Lee Newcastle AC 50 M
114 02:26:21 1297 Gary Hugill Ripley RC 40 M
115 02:26:28 1179 Colin Talbot Midland Vets 60 M
116 02:26:30 1408 Glennys Disney Erewash Valley 45 F
117 02:26:33 1407 Wayne Brooks S Derbyshire RR M
118 02:26:39 1495 Mark Cornell Dunstable RR 40 M
119 02:26:46 1068 Kate Wright Stratford AC 35 F
120 02:26:55 1171 Yvonne Scarrott Werrington Jog 35 F
121 02:27:17 1494 Michael Hand 40 M
122 02:27:35 1450 Richard Wheatley Redhill RR M
123 02:27:39 1458 Philip Higgs Shepshed RC M
124 02:27:43 1075 Jim Leatherland 40 M
125 02:27:49 1231 Richard Billington M
126 02:27:51 1499 Chris Dodd Long Eaton RC M
127 02:28:00 1077 Darren Harley Siemens AC M
128 02:28:04 1049 Christopher Swift Worksop Harr 40 M
129 02:28:23 1564 Dave Evans Siemans AC M
130 02:28:24 1141 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
131 02:28:29 1582 Helen Taranowski Spa Striders F
132 02:28:40 1732 Michael Ward Hinckley RC 50 M
133 02:28:46 1761 John Hammond Notts University M
134 02:28:57 1383 Peter Holden Bell Harp Hornet 50 M
135 02:29:12 1661 John Golding Shepshed RC M
136 02:29:13 1357 Denis Thompson West End Runners 50 M
137 02:29:25 1219 Alex Caven OWLS F
138 02:29:40 1714 Dave Higgs Shepshep RC 60 M
139 02:30:00 1242 Mark Nightingale M
140 02:30:12 1388 Colin Lewis Erewash Valley 40 M
141 02:30:29 1620 Sharon Ford Brackla Harr 35 F
142 02:30:29 1631 Timothy Sturla Ivanhoe Runners M
143 02:30:33 1445 Suzanne Akeroyd Ilkley Harr 35 F
144 02:30:37 1028 Johnathon Cox 40 M
145 02:30:40 1545 Steve Robins Peel RR M
146 02:30:42 1617 Kelly Caur F
147 02:30:43 1245 Emily Rose Redhill RR F
148 02:30:47 1740 Robert Alger Derby Tri 50 M
149 02:30:49 1113 Paul Goddard Desford Striders 40 M
150 02:30:50 1597 Nicola Edwards Bell Harp Hornet 35 F
151 02:30:51 1753 Stuart Cook Bell Harp Hornet 40 M
152 02:30:55 1312 Gavin Lawrence Reigate Priory M
153 02:30:56 1624 Edward Craft Reigate Priory M
154 02:31:01 1593 Dennis Holnes Ripley RC 40 M
155 02:31:04 1594 Karl Tietz Ripley RC 40 M
156 02:31:07 1317 Sheryl Heath Barrow Runners F
157 02:31:27 1600 Christopher Clay M
158 02:31:35 1501 Ian Read M
159 02:31:35 1463 Mike Drury Redhill RR M
160 02:31:41 1443 Nigel McDermott Ropsley RR 50 M
161 02:31:50 1248 Bryan Pears Sphinx AC M
162 02:31:54 1271 Mark Davis Redhill RR M
163 02:32:20 1438 Donald Foster 50 M
164 02:32:36 1057 Alan Maplethorpe Long Eaton RC 40 M
165 02:32:38 1101 Rob Lower S Derbyshire RR M
166 02:32:59 1605 Mark Meuhann Monington Chaser 40 M
167 02:33:10 1522 Nigel Milner Peel RR 50 M
168 02:33:14 1549 Edward Sutton M
169 02:33:16 1272 Steven Carroll Redhill RR M
170 02:33:17 1189 Mark Garrod Harborough AC M
171 02:33:30 1017 Jim Green PSAA M
172 02:33:30 1264 Andrew Martin Bell Harp Hornet 40 M
173 02:33:36 1130 David Miles Ripley RC M
174 02:33:40 1619 Paul Ford Brackla Harr M
175 02:33:40 1081 Nigel Tyrell 40 M
176 02:33:50 1455 Lynne Callaghan Trentham RC F
177 02:34:00 1736 Frank Caci Trentham RC 50 M
178 02:34:10 1025 Monica Fee Long Eaton RC F
179 02:34:18 1606 Gwyneth MacLachlan Monington Chaser 35 F
180 02:34:24 1548 Andrew Norton Redhill RR M
181 02:34:31 1684 Nick Silver Herne Hill H M
182 02:34:36 1721 Philip Dakin Bournville Harr M
183 02:34:41 1326 Mike Rich M
184 02:34:50 1558 Justin Baker Serpentine RC M
185 02:34:58 1339 Mark Preston Stainland Lions 40 M
186 02:34:59 1497 Gary Gardiner RRC 40 M
187 02:35:08 1503 Fiona Moffatt Holme Pierrepont 35 F
188 02:35:19 1299 Peter Rabey 40 M
189 02:35:21 1490 Jason Ball Ripley RC M
190 02:35:37 1076 Jake Dartington M
191 02:35:37 1616 Claire Shea-Simon Birstall RC F
192 02:35:37 1063 Neil Wright 40 M
193 02:35:40 1532 William Gatherer M
194 02:35:40 1379 Ian Freeman 40 M
195 02:35:45 1252 Amy Smith Huncote Harr F
196 02:35:49 1088 Monique Raaijmakers Barrow Runners 35 F
197 02:35:52 1253 Jon Pickering Horsforth Harr 40 M
198 02:35:59 1650 Paul Warden Wooton RR 40 M
199 02:36:15 1711 Isobel Wykes F
200 02:36:19 1377 Junior Glave 40 M