2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2007

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:21:03 315 Martin Yeomans Ivanhoe Runners 40 M
102 02:21:13 783 Debbie Napier OWLS F
103 02:21:28 493 Mark Gardner Derby Tri M
104 02:21:37 653 Duncan Shea-Simonds Leicester Tri M
105 02:21:46 821 Toni Minniti Redhill RR F
106 02:21:53 403 Pat Wheeler M
107 02:21:56 88 David Varnau Formula One CC M
108 02:22:03 750 Ian Chell 40 M
109 02:22:13 264 Darren Harley Siemens AC M
110 02:22:16 612 Pete Shaw Ripley RC 50 M
111 02:22:18 63 David Peet Mansfield Harr 40 M
112 02:22:38 149 Kate Wright Stratford AC F
113 02:22:48 611 John Murphy Dunstable RR M
114 02:23:20 372 Shaun Cooper Shelton Striders M
115 02:23:39 446 Simon Tootell Northampton RR M
116 02:24:18 567 Mark Nightingale 40 M
117 02:24:21 644 Peter Hill Stratford AC 50 M
118 02:24:27 239 Anthony Waterfield OWLS 40 M
119 02:24:36 358 Peter Read Birstall RC M
120 02:24:43 400 David Saunders 40 M
121 02:24:57 647 Andrew Hooley Worksop Harr M
122 02:24:58 61 John Rees Barrow Runners 40 M
123 02:25:07 634 Aaron Aspinall Prestatyn RC M
124 02:25:29 162 Philip Higgs Shepshed RC M
125 02:25:37 494 Vicki Greenall Grantham AC 35 F
126 02:25:46 370 David Hornton Shelton Striders 50 M
127 02:25:59 367 Nick Austin Lordshill RR M
128 02:26:04 205 Ian Apperley Barrow Runners 40 M
129 02:26:09 663 Tony Mackness Northbrook AC 50 M
130 02:26:12 29 Duane Dagherty 40 M
131 02:26:22 300 Maree Jesson Northampton RR 35 F
132 02:26:26 670 Jon Straw Wymeswold RC M
133 02:26:36 268 Suzanne Sharman N. Derbyshire RC F
134 02:26:44 28 Steven Williamson 40 M
135 02:26:49 332 Douglas Philip Stilton Striders 50 M
136 02:27:01 240 Alan Maplethorpe Long Eaton RC 40 M
137 02:27:08 537 Gareth Griffiths M
138 02:27:25 414 Alan Clay 40 M
139 02:27:35 298 Andy Johnson OWLS M
140 02:27:49 92 Leon Bond 40 M
141 02:27:54 362 Richard Whitelegg Hinckley RC M
142 02:27:56 137 Bob McCall Hinckley RC M
143 02:27:58 366 Keith Markley OWLS 40 M
144 02:27:59 720 Samuel Redfern M
145 02:28:01 505 Natalie Fryer Stilton Striders F
146 02:28:03 457 Ian Benskin M
147 02:28:22 390 Jake Smith Shepshed RC M
148 02:28:51 161 Mike Sheldon Barrow Runners 40 M
149 02:28:52 518 Steven Gamble M
150 02:29:07 583 Laura Hill 35 F
151 02:29:09 805 Dave Higgs Shepshed RC 60 M
152 02:29:11 411 John Rawlins Ashbourne RC 40 M
153 02:29:17 586 Colin Talbot Midland Masters 60 M
154 02:29:23 576 Guy Cowie 40 M
155 02:29:31 212 Christopher Jones Sutton Harr 50 M
156 02:29:37 278 Karl Tietz Ripley RC 50 M
157 02:29:37 601 Jeremy Lockett Maidenhead AC 40 M
158 02:29:43 208 Jeanette Foster Leicester Tri F
159 02:29:44 801 Matthew Grant M
160 02:29:44 789 Cheryl Heath Barrow Runners F
161 02:29:56 591 Harvey Scriven Bournville Harr M
162 02:29:59 599 Kat Hughes F
163 02:29:59 303 Serena Bignall H.Pierrepont RC 35 F
164 02:30:01 210 Nick Nealon Huncote Harr 40 M
165 02:30:08 701 Paul Stewart Bedford Harr 40 M
166 02:30:17 67 Jenni Muston Shepshed RC F
167 02:30:19 87 Sarah Jefferson Formula One CC F
168 02:30:22 344 Harry Sloan Shelton Striders 50 M
169 02:30:27 281 Ken Allen Notts AC 60 M
170 02:30:32 396 Mark Tinkler Bedford Harr 40 M
171 02:30:35 101 Kevin Meats Hinckley RC M
172 02:30:52 481 Patti Cranton H.Pierrepont RC 35 F
173 02:30:59 327 Helen Byrne H.Pierrepont RC 35 F
174 02:31:18 553 Jon Hartley Shepshed RC M
175 02:31:31 106 Philip Wilson Sphinx AC 40 M
176 02:31:59 355 Glennys Disney Erewash Valley 45 F
177 02:32:09 41 Monica Fee Long Eaton RC F
178 02:32:13 90 Monique Raaijmakers Barrow Runners 35 F
179 02:32:26 577 Nicola Edwards Bell Harp H 35 F
180 02:32:41 738 Colin Rimmer Birstall RC 40 M
181 02:33:07 214 Lynne Maughan Serpentine RC 35 F
182 02:33:34 814 Amy Smith Huncote Harr F
183 02:33:39 818 James Painter 40 M
184 02:33:41 800 David Partington 40 M
185 02:33:46 292 Neil Wright 40 M
186 02:33:48 418 Peter Rabey 40 M
187 02:33:50 385 Paul Goodchild Desford Striders 40 M
188 02:33:50 229 Heather North Barrow Runners 35 F
189 02:34:02 662 David Quinn Peel RR M
190 02:34:10 712 Kate Whitworth Banbury Harr F
191 02:34:12 434 Tim Cornell M
192 02:34:22 461 Jonathan Heap Roadhoggs M
193 02:34:33 605 Jimmy Atkins Broms & Redditch 40 M
194 02:34:39 515 Jim Miller Milton Keynes AC 50 M
195 02:34:42 431 David Rennie West End Runners M
196 02:34:44 433 Jamie Rennie West End Runners M
197 02:34:46 636 Barbara Orth Thame Runners 45 F
198 02:34:46 523 Phil Ross Sparkhill Harr 40 M
199 02:34:52 50 Brian Flanagan M
200 02:34:56 167 Jacob Holt M