2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2008

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:26:21 153 Simon Griffiths 40 M
102 02:26:22 568 Carl Foulkes West Mids Police 35 M
103 02:26:23 538 Rob Milstead Roadhoggs 50 M
104 02:26:24 7 John Winfieldale 40 M
105 02:26:30 717 Gina Vaughan Beaumont RC 45 F
106 02:26:30 703 Steve Bedder Hinckley RC 55 M
107 02:26:30 138 Martin Way Long Eaton RC 40 M
108 02:26:57 50 Mike Sheldon Barrow Runners 50 M
109 02:27:07 718 Terry Vaughan Beaumont RC 60 M
110 02:27:43 294 James Midgley Erewash Valley M
111 02:27:46 537 Harry Sloan Shelton Striders 55 M
112 02:27:50 753 Martin Fowler Wooton Runners 55 M
113 02:28:05 529 Claire Hayes-gill Holme Pierrepont 30 F
114 02:28:08 713 Christopher McDonnell N.O.T.F.A.S.T. RC 45 M
115 02:28:19 44 Liz Crawford Solihull & Small Heath AC 30 F
116 02:28:20 580 John Odonnell Siemens AC 60 M
117 02:28:21 23 David Miles Ripley RC 40 M
118 02:28:22 692 Chris Beasley Harborough AC 50 M
119 02:28:24 604 Stephen Hobbs Ripley RC 40 M
120 02:28:33 57 Keith Humphrey Barrow Runners 45 M
121 02:28:57 339 Stephen Hayes 25 M
122 02:29:04 549 Graham Boswell Greens RC 55 M
123 02:29:12 310 Andrew Unitt 50 M
124 02:29:16 134 Colin Talbot Midland Masters AC 60 M
125 02:29:17 405 Henry Fletcher Bell Harp Hornets 30 M
126 02:29:20 48 Nigel Stock Hermitage Harriers 45 M
127 02:29:25 144 Ashok Patel Long Eaton RC 50 M
128 02:29:26 143 Helen Byrne Holme Pierrepont 40 F
129 02:29:30 438 David Proctor Holme Pierrepont 35 M
130 02:29:38 632 Roger Matthews South Derbyshire RR 40 M
131 02:29:47 576 Jake Lowe 30 M
132 02:29:48 287 David Ryder Oak Park RC 40 M
133 02:30:05 507 Hans Duggal Sandwell Valley RC 45 M
134 02:30:20 234 Kurt Read 40 M
135 02:30:24 484 Gary Tudbury Erewash Valley 40 M
136 02:30:32 213 Keith Markley Owls AC 45 M
137 02:30:47 154 Patti Cranton Holme Pierrepont 40 F
138 02:30:49 273 Michael Mckenna Rugby and Northampton 35 M
139 02:30:56 361 David Kind Hermitage Harriers 35 M
140 02:31:01 508 Gary Harrison Birstall RC 40 M
141 02:31:04 199 Danny Evans Derby Tri Club 35 M
142 02:31:23 218 Wayne Smithurst Ripley RC 30 M
143 02:31:26 210 Julie Lambourne Notts AC 45 F
144 02:31:32 257 Ewen Smith bourton road runners 40 M
145 02:31:49 457 Lee Barber Desford Striders 35 M
146 02:31:57 378 Jerome Mowat M
147 02:32:03 157 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 45 M
148 02:32:08 415 Emma Litterick 35 F
149 02:32:14 181 Andrew Martin Bell Harp Hornets 45 M
150 02:32:29 301 Nick Hando Wymeswold RC 35 M
151 02:32:29 173 Jonathan Straw Wymeswold RC 35 M
152 02:32:34 434 Rob Lower South Derbyshire RR 35 M
153 02:32:43 510 Serena Bignell Holme Pierrepont 40 F
154 02:33:00 647 Clinton Barratt Roadhoggs 45 M
155 02:33:00 600 Mark Sains Stopsley Striders 25 M
156 02:33:08 730 Mario Rocchelli Long Eaton RC 30 M
157 02:33:31 667 Jeremy Janes Wymeswold RC 35 M
158 02:33:35 224 Neil E Hancock Shelton Striders 35 M
159 02:33:39 650 Stuart Diamond Hartholme Runners 30 M
160 02:33:43 617 Paul Jacobs Holme Pierrepont 40 M
161 02:33:44 760 Alan Maplethorpe Long Eaton RC 45 M
162 02:33:45 177 Mike Scotney Bournville Harriers 35 M
163 02:33:45 166 Linda Howell Bournville Harriers 25 F
164 02:34:03 355 Jacqueline Wilson Holme Pierrepont 35 F
165 02:34:11 90 Christine Heaton Holme Pierrepont 40 F
166 02:34:34 86 Michael Earley Wellingborough and District AC 40 M
167 02:34:43 663 Johnny Nicol Leicester Triathlon Club 25 M
168 02:35:03 595 Monique Raaijmakers Barrow Runners 40 F
169 02:35:06 306 Natalie Fryer Stilton Striders 25 F
170 02:35:08 652 Mike Hall Red Rose Road Runners 40 M
171 02:35:24 296 Andrew Hurd Desford Striders 35 M
172 02:35:33 735 Martyn Naunton Tamworth AC M
173 02:35:35 406 Darren Newton Huncote Harriers AC 45 M
174 02:35:39 631 Mark Spear 45 M
175 02:35:40 308 Peter Sutton Southwell Running Club 40 M
176 02:35:53 731 Robert Pool Northbrook AC 25 M
177 02:35:54 437 Paul Goddard Desford Striders 40 M
178 02:35:55 354 Sarah Ellwood Wellingborough and District AC 30 F
179 02:35:56 498 Neil Kirk 35 M
180 02:35:57 490 Nigel Hillier Barrow Runners 50 M
181 02:36:00 554 Nigel Mcdermott Ropsley RR 55 M
182 02:36:09 85 Andrew Morrow Holme Pierrepont 25 M
183 02:36:13 31 Fred Heath Nuneaton Harriers 45 M
184 02:36:21 295 Dan Boden 30 M
185 02:36:28 251 Richard Bicknell Spa Striders 45 M
186 02:36:38 215 Les Rolfe Wellingborough and District AC 45 M
187 02:36:55 278 Chris Sexton Shelton Striders 35 M
188 02:36:59 448 Harriet Hart Epsom Oddballs F
189 02:37:00 83 Garry Barnes Sphinx 45 M
190 02:37:02 105 Ian Hall 50 M
191 02:37:04 107 John Hay Long Eaton RC 40 M
192 02:37:05 514 Aly Wren Hinckley RC 50 F
193 02:37:13 696 Theresa Hempsall Belper Harriers 40 F
194 02:37:18 255 Michael Atkinson 35 M
195 02:37:26 445 Richard Wheatley Redhill Road Runners 40 M
196 02:37:30 491 Ann Hillier Barrow Runners 45 F
197 02:37:44 104 Claire Mcdonnell 30 F
198 02:37:57 621 Michael Letwenjuk Red Rose Road Runners 40 M
199 02:38:01 579 Mark Wakeling 30 M
200 02:38:08 382 Simon Manwaring 35 M