2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2009

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:25:18 633 Judith Gration Heanor F
102 02:25:17 932 Andrew Houghton 50 M
103 02:25:28 906 Adrian Powell Northbrook AC 40 M
104 02:25:34 899 Chris Young Newark Athletics Club M
105 02:25:30 444 David Proctor Holme Pierrepont M
106 02:25:42 348 Monique Hollinshead Dewsbury Road Runners 35 F
107 02:25:39 936 Robert McDougall Rugby and Northampton M
108 02:25:42 761 Grahame Cope Uttoxeter Road Runners M
109 02:26:05 161 Colin Talbot Midland Masters AC 60 M
110 02:25:21 287 Steve Bolton Wreake 50 M
111 02:26:24 544 Simon Earley Hinckley RC 40 M
112 02:26:27 584 Gillian Johnson Sutton in Ashfield Harriers F
113 02:26:28 825 Ms Gibson Owls AC F
114 02:26:35 354 Helen Tailby Formula One Circuit Crew F
115 02:25:53 964 Nick Kitchen M
116 02:26:40 575 Steven Williamson 40 M
117 02:26:28 438 Simon Bentley M
118 02:26:47 687 Tony Keech Human Energy 50 M
119 02:26:33 996 Hammond Rob Pactrak Tri Club M
120 02:27:10 680 Graham Hobbs Desford Striders 40 M
121 02:26:59 213 Ian Davies Sphinx 40 M
122 02:27:19 81 Nick Huskinson M
123 02:27:19 291 Andrew Martin Little Eaton Hornets 40 M
124 02:27:28 366 Peter Simpson Liverpool Harriers 60 M
125 02:26:45 118 Simon Tootell Northampton RR M
126 02:26:46 817 Mark Nightingale 40 M
127 02:27:39 71 Sarah Wileman Sheffield Running Club F
128 02:27:36 132 Kurt Read 40 M
129 02:27:38 786 Frances Malin Wooton Road Runners 35 F
130 02:27:42 750 Christopher Sprules Aldridge RC 40 M
131 02:27:43 677 Caren Coonan Ashbourne RC 35 F
132 02:27:43 812 Colin Rathbone Vale Royal AC 60 M
133 02:27:24 702 Bryan Pears Sphinx 40 M
134 02:27:51 596 Jeffrey Adams Wellingborough and District AC 50 M
135 02:27:55 52 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
136 02:27:58 834 Neil Willsher Rugby and Northampton M
137 02:28:03 109 Susanne Enhard Compton Harriers 35 F
138 02:28:03 745 Ryan Morris Compton Harriers M
139 02:28:27 950 Matt Tupling Aire Centre Pacers RC M
140 02:28:28 245 Simon Merwood Belper Harriers M
141 02:28:26 593 Tom Romecin M
142 02:28:13 453 Louis Wood Steel City Striders M
143 02:28:29 671 Ronnie Ambrose Northampton RR 40 M
144 02:28:43 353 Alan Griffiths Wellingborough and District AC 40 M
145 02:28:52 259 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
146 02:28:57 503 Jonathan Straw Wymeswold RC 40 M
147 02:29:03 573 Paul Marval Belper Harriers M
148 02:29:06 33 Trevor Allport Midland Masters AC 50 M
149 02:29:07 945 Joseph Devlin 40 M
150 02:29:34 658 Markus Allen Garden City Runners M
151 02:29:52 141 Phillip Halse Birstall RC M
152 02:29:28 553 John McNally Spa Striders 50 M
153 02:29:51 946 Duncan Sadler M
154 02:30:12 819 Natalie Fryer Long Eaton RC F
155 02:30:13 387 Andy Wilford Huncote Harriers AC 40 M
156 02:30:22 334 Paul Goddard Desford Striders 40 M
157 02:30:24 626 Andrew Hall Werrington Joggers 40 M
158 02:30:21 992 Dickens Stephen M
159 02:30:42 170 Kruger Fitch M
160 02:30:17 799 David Robertson UKnetrunner 40 M
161 02:30:48 271 Vanessa Butler Claremont Road Runners F
162 02:30:51 925 Duncan Malloy Leicester Triathlon 40 M
163 02:29:48 991 Lower Rob SDRR 40 M
164 02:30:34 668 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
165 02:31:04 657 Kath Hardcastle Garden City Runners F
166 02:31:10 872 Neville Bates Nuneaton Harriers 60 M
167 02:31:08 743 Lou Collins Formula One Circuit Crew F
168 02:31:34 228 Tony Gilbert Bourne Town Harriers AC 40 M
169 02:31:14 513 Adrian Grocock Derwent Runners 40 M
170 02:31:49 217 Andy Robinson Stilton Striders 40 M
171 02:31:56 420 Mark Whitfield Beaumont Leys M
172 02:32:06 944 Ray McDonald Derby AC 50 M
173 02:31:10 142 Linda Penman Little Eaton Hornets 35 F
174 02:32:14 42 Tommy Sweeney Centurion RC 40 M
175 02:32:12 486 Anthony MacKness Northbrook AC 50 M
176 02:32:21 136 Gary Masters Eye Community Runners M
177 02:32:26 909 James Paramore Charnwood AC M
178 02:32:22 358 Tony Siddon Huncote Harriers AC 50 M
179 02:32:36 457 Harriet Hart Epsom Oddballs F
180 02:32:18 655 Philip Caswell West End Runners 40 M
181 02:32:31 630 Stuart Pearson Bournville Harriers 40 M
182 02:32:48 117 Emma Bexson Stratford AC F
183 02:32:52 818 Ceri Davies Roadhoggs 40 M
184 02:33:07 391 Colin Rimmer Birstall RC 50 M
185 02:32:42 297 Bob Torley Sphinx 50 M
186 02:33:03 368 J Davies Kingstone Runners M
187 02:32:52 298 John Hunt Sphinx M
188 02:33:18 443 Nick Adams Spa Striders 40 M
189 02:33:05 319 Garry Barnes Sphinx 40 M
190 02:33:10 463 Michael Ellis Formula One Circuit Crew M
191 02:33:33 807 Steve Hammond 40 M
192 02:33:21 524 Jeff Clark Barnsley Harriers 40 M
193 02:33:26 418 James Cunningham M
194 02:33:39 60 Joey Beavis M
195 02:33:50 283 Nick Pidgeon M
196 02:33:53 880 Alasdair Duncan Ashbourne RC 50 M
197 02:34:08 883 Geoff Smith Northampton RR 40 M
198 02:34:23 227 David Moore Southwell Running Club 50 M
199 02:34:24 430 Paul Caruana Leamington C&AC 40 M
200 02:34:26 901 Peter Wilson Malvern Joggers 40 M