2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2010

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:26:26 806 Stephen Rivers M
102 02:26:51 228 Martin Way Long Eaton RC 40 M
103 02:26:59 870 David Darton York Knavesmire Harriers 50 M
104 02:26:51 694 Nick Hando Wymeswold RC 40 M
105 02:26:46 318 Anthony Mackness Northbrook AC 50 M
106 02:27:05 928 Robert Gregory Wigston Phoenix 40 M
107 02:27:12 580 David Ryder Oak Park RC 40 M
108 02:27:14 579 Hans Duggal Sandwell Valley RC 40 M
109 02:27:22 663 Mariia Selivaara Beeston AC F
110 02:27:17 237 Paul Hurdley M
111 02:27:24 324 Kieran Grundy Leicester Tri Club M
112 02:27:15 568 Helen Byrne Holme Pierrepont 35 F
113 02:27:29 918 Simon Fryer Roadhoggs M
114 02:28:02 14 Paul Page Bushfield Joggers M
115 02:28:04 762 Paul Layland M
116 02:28:13 400 Daniel Anderson Beaumont Leys M
117 02:28:17 884 Simon Campbell Holme Pierrepont M
118 02:28:26 742 Matthew West Shelton Striders M
119 02:28:44 926 Nick Bullard Cherwell Runners 40 M
120 02:28:35 508 Ian Davies Sphinx 50 M
121 02:28:41 747 Gary Postle Stilton Striders 40 M
122 02:28:41 734 Christopher Webb Harborough AC 40 M
123 02:28:47 886 Ian Chell 40 M
124 02:29:17 439 Alastair Woollard Huncote Harriers AC M
125 02:29:16 480 Stephanie Ilsley Belper Harriers 45 F
126 02:29:39 328 Gary Harrison Birstall RC 40 M
127 02:29:49 845 Paul Jacobs Holme Pierrepont 40 M
128 02:29:48 748 Ed Argyle Holme Pierrepont M
129 02:29:54 849 Ashok Patel Long Eaton RC 50 M
130 02:29:52 773 Andy Williams Cambs University Press RC 40 M
131 02:29:44 960 Mark Dabney M
132 02:29:54 77 Ian Crompton Shelton Striders 40 M
133 02:30:01 190 Sam Taylor M
134 02:30:28 583 Dominic Gunton Uknetrunner M
135 02:30:28 655 Stephen Court Sphinx 40 M
136 02:30:40 317 Caren Coonan Ashbourne RC 35 F
137 02:30:31 257 Robert Applewhite 40 M
138 02:30:38 962 Mark Hillson Grantham AC M
139 02:30:44 384 Lynne Callaghan Trentham Running Club 35 F
140 02:30:35 610 Simon Merwood Belper Harriers M
141 02:30:48 355 Darron Handley Sphinx 40 M
142 02:31:05 391 Shaun Moseley 40 M
143 02:31:07 538 Lucy Holmes Ripley RC F
144 02:31:15 541 Paul Kibble M
145 02:31:19 625 David Kind Hermitage Harriers 40 M
146 02:31:26 40 Petra Duguid 35 F
147 02:31:31 403 Mark Whitfield Beaumont Leys M
148 02:31:21 796 Mike Ellis Formula One Circuit Crew M
149 02:32:03 522 Elaine O'Sullivan Wellingborough & District AC 45 F
150 02:32:19 531 Claire Quigley Huncote Harriers AC F
151 02:32:21 901 Roy Dale Solihull & Small Heath AC 40 M
152 02:32:08 768 John Golding Shepshed RC 40 M
153 02:32:41 765 Mark Nightingale Northampton RR 40 M
154 02:32:47 597 Neil Banbury Bitton Road Runners M
155 02:33:16 871 Colin Lea York Knavesmire Harriers 40 M
156 02:33:15 120 Jim Semmelroth Southwell Running Club M
157 02:33:39 385 Nick Adams Spa Striders 40 M
158 02:33:27 921 Matthew Lumley Royal Sutton Coldfield AC 40 M
159 02:33:43 495 Chris Dawkins Barrow Runners M
160 02:33:59 200 Keith Markley Wigan Phoenix 50 M
161 02:34:04 880 Mark Bush Wreake M
162 02:34:31 409 Natalie x Coventry Harriers F
163 02:34:44 99 Mark Hall Kenilworth Runners 50 M
164 02:35:09 905 Alex Buckley Shelton Striders M
165 02:34:54 24 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
166 02:35:11 140 Andrew Trickey M
167 02:35:10 48 Christine Heaton Holme Pierrepont 45 F
168 02:35:23 224 Geoff Aldridge Milton Keynes AC M
169 02:35:20 857 Paul Goddard Desford Striders 40 M
170 02:35:14 394 James Cowie Road Runners Club 40 M
171 02:34:50 470 Richard Coberman M
172 02:35:34 332 Andy Wilford Huncote Harriers AC 40 M
173 02:35:20 890 Nick Wells Stamford Striders 40 M
174 02:35:42 429 Martin Pickles Fleckney & Kibworth RC 40 M
175 02:35:39 795 Ceri Davies Roadhoggs 40 M
176 02:35:37 265 Patricia Fairlamb Milton Keynes Lakeside Runners 45 F
177 02:36:01 682 Andrew Spittle 50 M
178 02:35:29 261 Gary Martin Road Runners Club 40 M
179 02:36:02 881 Philip Caswell West End Runners 40 M
180 02:36:20 442 Mark Coyle Sphinx 40 M
181 02:36:27 201 Simon Parsons Wooton Road Runners 40 M
182 02:36:10 965 Sarah Lee Bedford Harriers 35 F
183 02:36:19 982 Resham Singh M
184 02:36:09 867 Henry Fletcher Bell Harp Hornets M
185 02:36:22 547 Bernard Jarvis Holme Pierrepont 60 M
186 02:36:46 392 Esther Wollaston Spa Striders 35 F
187 02:36:33 743 Barry Ponsford 50 M
188 02:36:49 673 Claire Hayes-Gill Holme Pierrepont 35 F
189 02:36:45 447 Richard Bicknell Spa Striders 40 M
190 02:36:43 154 Gareth Lloyd 40 M
191 02:37:04 319 Geoff Collier Grantham AC 40 M
192 02:37:00 129 Les Rolfe Wellingborough & District AC 50 M
193 02:36:54 424 Christopher Sexton Shelton Striders M
194 02:37:04 710 Colin Lewis Erewash Valley 50 M
195 02:37:32 963 Roger Hobbs 40 M
196 02:37:15 181 Beth Hird Formula One Circuit Crew F
197 02:37:20 223 Gary Davies West End Runners 40 M
198 02:37:31 791 Steve Dockerill BRJ Rrc 40 M
199 02:37:41 971 Aly Wile Notts AC 35 F
200 02:37:52 196 Susannah Gill F