2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2011

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:19:52 494 Paul Rushworth Macclesfield Harriers M
102 02:19:53 180 David Saunders Leicester Coritanians 40 M
103 02:19:54 27 Andrew Duncombe Barrow Runners 40 M
104 02:20:16 870 Andy Hall M
105 02:20:18 913 Matthew West Shelton Striders 40 M
106 02:20:22 801 Andy Ball Huncote Harriers AC 40 M
107 02:20:37 590 Phillip Howell Stratford AC 40 M
108 02:20:39 272 David Bowen Royal Sutton Coldfield AC M
109 02:20:44 510 Andrew Stickley Alchester Running Club M
110 02:21:07 772 Ian Parker Beaumont Leys 40 M
111 02:21:08 389 Adrian Read Sneyd Strider 50 M
112 02:21:12 630 David Sharman Bedford Harriers M
113 02:21:44 651 Barry Warne Nene Valley Harriers 50 M
114 02:21:47 182 Jason Ball M
115 02:21:49 927 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
116 02:21:51 994 Jenni Muston Charnwood AC 35 F
117 02:21:53 391 Christine Heaton Holme Pierrepont 45 F
118 02:21:59 893 Mark Riches Belper Harriers 40 M
119 02:22:01 752 Euan West Huncote Harriers AC M
120 02:22:06 793 Melissa Venables Spa Striders 35 F
121 02:22:09 127 Jeffrey Adams Vegetarian Cycling and Athleti 50 M
122 02:22:10 284 Mark Grace Birmingham Running And Triathl M
123 02:22:15 381 John Birch Long Eaton RC 50 M
124 02:22:38 804 Steve Owen Wymeswold RC 40 M
125 02:22:40 837 Marvin Malia Sinfin RC M
126 02:22:50 354 Patrick Munro Shelton Striders M
127 02:22:52 611 Gary Postle Stilton Striders 40 M
128 02:22:53 298 Peter Fahy Sphinx M
129 02:22:58 500 Graham Hollowell Wooton Road Runners 40 M
130 02:23:38 890 Nicola Green Barnsley A.C 35 F
131 02:23:43 209 Clive Horton Northbrook AC 40 M
132 02:23:47 365 Michael Wall Southwell Running Club 40 M
133 02:23:51 91 Claire Shea-Simonds Leicester Tri Club F
134 02:23:57 465 Kevin Lenihan North Derbyshire RC 40 M
135 02:23:59 470 Ian Hewitt Sinfin RC M
136 02:24:16 867 Andy Brooks Shelton Striders 40 M
137 02:24:17 559 Lindsy Gray Kimberworth Striders F
138 02:24:18 499 Brynnen Massey 50 M
139 02:24:40 985 Race Number 985 None M
140 02:24:46 734 Mike Sheldon Charnwood AC 50 M
141 02:25:21 813 Philip Shaw Mansfield Harriers 40 M
142 02:25:29 283 Nick Wells Stamford Striders 40 M
143 02:25:41 390 Tony Mackness Northbrook AC 50 M
144 02:25:52 18 Doug Unkles Newark Athletics Club 40 M
145 02:25:53 476 John Rees Charnwood AC 40 M
146 02:25:54 680 James Watkins Shepshed RC 40 M
147 02:26:02 599 Steven Shaw M
148 02:26:18 21 Nick Adams Spa Striders 50 M
149 02:26:18 38 David Gillett M
150 02:26:24 36 Stephanie Ilsley Belper Harriers 45 F
151 02:26:41 421 Nick Bullard Cherwell Runners 40 M
152 02:26:43 973 Tanya Taylor Nene Valley harriers 35 F
153 02:26:46 124 Paul Caruana Leamington AC and C 40 M
154 02:26:51 818 Claire Quigley Huncote Harriers AC 35 F
155 02:27:01 776 Tom Rumboll M
156 02:27:02 722 Andrew Clayton Erewash Valley M
157 02:27:23 823 Robert Gregory Wigston Phoenix 40 M
158 02:27:25 61 Myles Davies Sphinx 40 M
159 02:27:28 845 Simon Fryer Roadhoggs M
160 02:27:28 868 Mark Tomlinson Redhill Road Runners 40 M
161 02:27:39 947 Andrew Carter 50 M
162 02:27:42 637 Vejay Pal M
163 02:27:51 669 Caroline Pritchard Cambridge and Coleridge F
164 02:27:53 193 Phil Abbott Long Eaton RC M
165 02:27:55 199 John White Wooton Road Runners M
166 02:28:11 210 Colin Page 50 M
167 02:28:15 404 Richard Hill hctri.com M
168 02:28:16 764 Colin Deasy Coventry Godiva Harriers 40 M
169 02:28:18 93 Douglas Talbot Centurion RC M
170 02:28:20 425 Helen Byrne Holme Pierrepont 45 F
171 02:28:24 106 Andy Thomas Northampton RR M
172 02:28:30 256 Duncan Dickie Charnwood AC 40 M
173 02:28:40 768 Claire Hayes-Gill Holme Pierrepont 35 F
174 02:28:40 635 Jon Mayman South Derbyshire RR 40 M
175 02:28:40 369 Chris Gunstone South Derbyshire RR 50 M
176 02:28:42 613 Duane Daugherty 50 M
177 02:28:45 229 Nick Huskinson M
178 02:29:00 975 Michael Carrea Wooton Road Runners M
179 02:29:12 689 Jack Murphy M
180 02:29:16 671 David Bell Yaxley Runners M
181 02:29:21 59 Joey Beavis M
182 02:29:25 961 Jamie Claricoates Holme Pierrepont M
183 02:29:30 827 Jon Finnemore Wreake 40 M
184 02:29:30 829 Matthew Noble Wreake 40 M
185 02:29:36 84 James Spray Sinfin RC M
186 02:29:36 700 Phil Scope Sinfin RC M
187 02:29:36 316 Michael Fry 40 M
188 02:29:39 490 Mike Scotney Bournville Harriers M
189 02:29:39 489 Hugh Burton Yaxley Runners 40 M
190 02:29:40 8 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
191 02:29:43 806 James Millington Burntwood Triathlon Club 40 M
192 02:29:44 553 Daniel Wilson Bournville Harriers 40 M
193 02:29:50 615 James Greenwood West Bromwich Harriers M
194 02:30:10 759 Joanne Matthews Hermitage Harriers 35 F
195 02:30:10 594 Andrew Mitchell M
196 02:30:10 137 Marianne Williamson Bedford Harriers 35 F
197 02:30:14 529 Andrew Houghton 50 M
198 02:30:16 457 Ian Robinson Barrow Runners 50 M
199 02:30:21 486 Jonathan Coupland Redhill Road Runners M
200 02:30:30 24 Andy Williams Cambridge University Press RC 40 M