2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:19:20 116 Peter Duncan Lincoln Wellington AC 50 M
102 02:19:21 280 Glenn Moore Lincoln Wellington AC 40 M
103 02:19:40 738 Steve Sayers Beaumont Leys 40 M
104 02:19:44 791 Jonathan Crannage Long Eaton RC M
105 02:19:47 606 Connolly Meagher Birchfield Harriers 40 M
106 02:19:56 433 Richard Phillis Ripley RC 40 M
107 02:20:12 496 Matt Lewis M
108 02:20:18 888 Chris Stark Wolves & Bilston AC M
109 02:20:19 50 Nick Huskinson M
110 02:20:20 325 James Smith Kimberworth Striders M
111 02:20:25 1002 Tanya Taylor Nene Valley harriers 35 F
112 02:20:44 928 James Thorpe Stafford Harriers M
113 02:20:45 626 Mark Warwick 40 M
114 02:20:55 185 Ian Hunter Kimberley and District Stri M
115 02:20:57 902 Claire Shea-Simonds Leicester Tri Club 35 F
116 02:21:37 644 Adam Brannon Sneyd Striders M
117 02:21:38 297 Lindsy Gray Kimberworth Striders F
118 02:21:39 734 Ian Cox Barrow Runners M
119 02:21:44 817 Stephen Deegan Tamworth AC 40 M
120 02:21:54 768 Ray Stanier Tipton Harriers 50 M
121 02:21:56 494 Anthony Batty Steel City Striders M
122 02:22:12 571 Neil Willsher Rugby and Northampton M
123 02:22:14 464 Michael Gilbride Birmingham Running Athletics 40 M
124 02:22:32 796 Andrew Wheeler Bournville Harriers 40 M
125 02:22:42 106 Nick Adams Spa Striders 50 M
126 02:22:45 517 Steve Hammond 50 M
127 02:22:50 706 Liam Chapple Kenilworth Runners 40 M
128 02:22:50 878 Robert Nurse Wigston Phoenix RC M
129 02:22:53 971 Clive Pearce Kenilworth Runners 40 M
130 02:22:56 922 Matthew Tonks Nuneaton Harriers M
131 02:23:02 314 Graham Berridge 40 M
132 02:23:07 653 Ben Clay Bermuda Striders M
133 02:23:12 284 James Spray Sinfin RC M
134 02:23:30 322 Lucy Holmes Ripley RC F
135 02:23:36 298 Samuel Walker Lincoln Wellington AC 40 M
136 02:23:49 580 Steve Owen Wymeswold RC 40 M
137 02:23:54 721 Mark Fowler Wooton Road Runners M
138 02:24:10 720 Victoria Knight Wooton Road Runners F
139 02:24:13 548 Neil Scott 40 M
140 02:24:36 862 David Hutchings Bedford Harriers 40 M
141 02:24:42 385 Graham Hollowell Wooton Road Runners 40 M
142 02:24:47 935 Jon Hartley Shepshed RC 40 M
143 02:24:59 84 Mike Anslow Black Country Triathlete's M
144 02:25:02 700 Steven Ulfig M
145 02:25:26 541 Gareth Lloyd Wymeswold RC 40 M
146 02:25:31 699 Chris Timmins M
147 02:25:34 696 Stuart Mcneil M
148 02:25:45 391 Hartwig Busch Spa Striders M
149 02:25:53 1003 Andrew Clayton Erewash Valley M
150 02:26:02 427 Martin Clifford Holme Pierrepont 40 M
151 02:26:21 619 Gary Newham Erewash Valley M
152 02:26:25 277 Elaine O'Sullivan Team Balancise 45 F
153 02:26:27 165 Chris Taylor Wymeswold RC 40 M
154 02:26:27 333 Paul Matthews Wooton Road Runners 40 M
155 02:26:30 354 Samantha James Kimberworth Striders F
156 02:26:31 438 John Harris Shepshed RC 50 M
157 02:26:54 253 Joanne Matthews Hermitage Harriers 35 F
158 02:27:05 119 Marianne Williamson Bedford Harriers 35 F
159 02:27:05 898 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
160 02:27:20 376 Tony Jeffery Hermitage Harriers 40 M
161 02:27:32 42 Trevor Allport Midland Masters Athletic Cl 50 M
162 02:27:35 255 Chris Gunstone South Derbyshire RR 50 M
163 02:27:38 36 John Mckeon M
164 02:27:41 405 Kev Wright 40 M
165 02:27:56 465 Stuart Cunningham North Derbyshire RC 40 M
166 02:27:56 31 Stephanie Ilsley Belper Harriers 45 F
167 02:27:59 355 Terry Down Milton Keynes AC 50 M
168 02:28:01 995 Colin Baxter Wigston Phoenix RC 40 M
169 02:28:01 75 Sally Fawcett Hallamshire F
170 02:28:07 162 Duane Daugherty 50 M
171 02:28:16 749 Simon Tovey M
172 02:28:21 769 Ludovic Floch Shelton Striders M
173 02:28:26 572 Christine Heaton Holme Pierrepont 45 F
174 02:28:32 449 Richard Rollins M
175 02:28:34 972 Russell Davies Knowle & Dorridge RC 40 M
176 02:28:36 126 Helen Grainger Hallamshire F
177 02:29:03 148 Melanie Glass Southwell Running Club 35 F
178 02:29:10 927 Peter Gault Southwell Running Club 40 M
179 02:29:25 728 Sally Hopkins Mansfield Harriers F
180 02:29:28 49 Paul Hyde M
181 02:29:35 656 John Thornton Shelton Striders 60 M
182 02:29:35 360 Beverley Sutton Valley Hill Runners 45 F
183 02:29:36 907 Dale Boulton M
184 02:29:36 469 Asa English Shepshed RC 40 M
185 02:29:37 628 Paul Stacey Redhill Road Runners 40 M
186 02:29:48 216 Vejay Pal Belper Harriers M
187 02:29:51 801 Joanne Robinson Barrow Runners 35 F
188 02:30:09 724 Alexander Smith Hunts AC M
189 02:30:13 703 Leigh Mcdonald Lincoln Lakeside RC M
190 02:30:23 940 Mark Stowell 40 M
191 02:30:42 159 David Sharman Bedford Harriers M
192 02:30:42 707 Paul Gowdridge M
193 02:30:43 133 Ute Baird Team Raidlight 45 F
194 02:30:43 872 Naomi Warr Hatton Darts F
195 02:30:43 590 Rodney Hall Werrington Joggers 40 M
196 02:30:49 702 Andrew Watson Erewash Valley 40 M
197 02:30:51 930 Myles Davies Sphinx 40 M
198 02:30:56 294 Adam Clarke 40 M
199 02:30:59 666 Dave Burton Sleaford Striders 40 M
200 02:31:00 605 Richard King Spa Striders 40 M