2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2013

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:17:18 641 Matthew West Shelton Striders 40 M
102 02:17:18 589 Ian Robinson Barrow Runners 50 M
103 02:17:29 582 Tim Spate 40 M
104 02:17:37 1116 Matthew Harris M
105 02:17:37 585 Ady King Harborough AC 40 M
106 02:17:40 970 Steve Green Kettering Town Harriers 40 M
107 02:17:43 102 John Mckeon Bournville Harriers M
108 02:17:40 939 Adam Brannon Sneyd Striders M
109 02:17:54 273 Graham Berridge 50 M
110 02:17:52 199 Richard Rollins Bournville Harriers M
111 02:18:05 68 Martin Barradell Derwent Runners M
112 02:18:34 778 Peter Fellows Northbrook AC 50 M
113 02:18:32 1166 Stephen Thompson Birmingham Running Athletics A 40 M
114 02:18:37 234 David Hollings Erewash Valley M
115 02:18:35 412 William Carter Roadhoggs M
116 02:18:40 754 Bruce Danby Southwell Running Club 50 M
117 02:19:00 437 Roger Homes Kenilworth Runners 50 M
118 02:18:54 880 Paul Brunt Shelton Striders 40 M
119 02:19:02 517 Matt Stenson Royal Sutton Coldfield AC 40 M
120 02:19:14 954 Tom Stokes Erewash Valley M
121 02:19:19 162 Craig Trembirth Erewash Valley M
122 02:19:17 977 Vejay Pal Belper Harriers M
123 02:19:11 457 Simon Cole Barrow Runners M
124 02:19:22 446 Arthur Short Grantham AC 40 M
125 02:19:28 1115 Katie Lomas Charnwood AC F
126 02:19:21 867 Ben Wilson Redhill Road Runners M
127 02:20:00 872 Subodh Dave Royal Sutton Coldfield AC 40 M
128 02:20:14 854 Laura Johnson Charnwood AC F
129 02:20:21 976 Tony Caulton Hatton Darts 50 M
130 02:20:33 81 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
131 02:20:36 851 David Garb 40 M
132 02:20:39 791 Mark Nightingale Northampton RR 40 M
133 02:20:36 346 Darren Corbett Southwell Running Club 40 M
134 02:20:48 627 Graham Chapman ely runners 50 M
135 02:20:46 724 Andrew Clayton Erewash Valley M
136 02:20:52 794 Matthew Crosse 40 M
137 02:20:53 217 Oliver Astley Derwent Runners M
138 02:21:08 38 Rob Allen Long Eaton RC M
139 02:21:16 690 Carolyn Wilkinson Spa Striders 35 F
140 02:21:28 48 Janet Allport Midland Masters Athletic Club 55 F
141 02:21:29 47 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
142 02:21:33 826 Hartwig Busch Spa Striders M
143 02:21:35 952 Keith Brown Sutton in Ashfield Harriers 50 M
144 02:21:38 890 Chris Gunstone South Derbyshire RR 50 M
145 02:21:59 166 Quentin Henry Sphinx M
146 02:22:43 580 Allan Mckay M
147 02:23:04 461 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
148 02:22:51 132 Carl Hughes Heanor RC M
149 02:23:26 788 Chris Hardisty Charnwood AC M
150 02:23:28 368 Robert Applewhite 40 M
151 02:23:43 378 David Thompson Rolls Royce Harriers 40 M
152 02:23:39 323 Gareth Brown Shelton Striders M
153 02:23:52 503 Timothy Norman Burton AC 50 M
154 02:23:51 784 Tony Cormano Bedford Harriers M
155 02:23:04 774 Rob Lower South Derbyshire RR 40 M
156 02:23:43 739 Julian Cockshott 40 M
157 02:24:00 532 Paul Kibble Wolverhampton & Bilston M
158 02:24:04 696 Paul Ainslie Witney Road Runners 50 M
159 02:24:05 577 Phill Wilson Wreake 40 M
160 02:24:19 22 Daniel Smith Team Derby Runner M
161 02:24:16 1068 Phil Abbott Long Eaton RC M
162 02:24:20 77 Andrew Brunjes M
163 02:24:16 100 Mark Slade Hatton Darts M
164 02:24:26 144 Caroline Davies-Hale Tipton Harriers 45 F
165 02:24:30 563 Dave Burton Sleaford Striders 40 M
166 02:24:15 359 Lee Hawkes 40 M
167 02:24:18 1144 Mark Cherry Harborough AC M
168 02:24:41 1000 Jonathan Oxbrough Stilton Striders M
169 02:24:33 1072 Iratxe Munoz Ecenarro 35 F
170 02:24:54 1039 Elizabeth Barker Headington RoadRunners F
171 02:24:51 594 Martin Clifford Holme Pierrepont 40 M
172 02:24:53 476 Daniel Palmer Steel City Striders M
173 02:24:52 523 Alice Wyatt F
174 02:24:58 148 Mark Garrett Northampton RR 50 M
175 02:25:01 542 Chris Stark Wolves & Bilston AC M
176 02:25:01 1179 Melvin Hall M
177 02:25:13 516 Neil Willsher Rugby and Northampton M
178 02:25:14 819 John Harris Shepshed RC 50 M
179 02:26:01 121 Richie Wheatcroft 40 M
180 02:26:05 994 Scott Hastings-Stuart Nuneaton Harriers M
181 02:26:07 610 Ian Talbot Stafford Harriers 40 M
182 02:26:15 942 Mathew Radbourne 40 M
183 02:26:25 413 Sarah Lowery Sheffield Running Club F
184 02:26:27 1143 Leigh Macdonald Lincoln Wellington AC M
185 02:26:24 1066 Ben Hatherley Grantham Running Club M
186 02:26:40 86 Martin Simpson Formula One Circuit Crew 50 M
187 02:27:02 1099 Rob Hardcastle Halifax Harriers M
188 02:26:50 1073 Daniel Linares Navarro M
189 02:27:06 216 Duane Daugherty 100 Marathon Club 50 M
190 02:27:01 163 Katie Samuelson Cambridge & Coleridge AC 35 F
191 02:26:58 647 Hannah Eveleigh Harborough AC 35 F
192 02:27:19 1131 Brian Madden Charnwood AC M
193 02:27:16 69 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
194 02:27:20 117 Matt Bailey Derwent Runners 40 M
195 02:27:26 1081 Andrew Orme South Derbyshire RR 40 M
196 02:27:37 118 Dave Pettifer Kenilworth Runners 60 M
197 02:27:39 99 Nigel Paylor Sutton in Ashfield Harriers 40 M
198 02:27:43 497 James Cunningham Shelton Striders M
199 02:27:42 1155 Shaun Cooper Shelton Striders M
200 02:27:57 1161 Joanne Spencer Charnwood AC 35 F