2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:18:08 977 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
102 02:18:09 128 Emily Ault Barrow Runners F
103 02:18:28 1124 Martin Burder M
104 02:19:07 1131 Will Raybould Human Energy A/C 40 M
105 02:19:09 1009 Matthew West Shelton Striders 40 M
106 02:19:12 1080 Mark Fowell Rolls Royce Harriers 50 M
107 02:19:18 1002 Brian Madden Charnwood AC M
108 02:19:27 1113 Katie Lomas Charnwood AC F
109 02:19:42 2 Matt Bailey Derwent Runners 40 M
110 02:20:14 157 Karl Baddeley M
111 02:20:43 1218 Rob Hardcastle Wetherby Runners AC M
112 02:20:51 316 Paul Rushworth Grantham Running Club M
113 02:20:54 421 Katie Sherwood Higham Harriers 35 F
114 02:20:56 1225 Andrea Holt Royal Air Force 35 F
115 02:21:05 627 James Willoughby Hermitage Harriers M
116 02:21:10 1043 Jimmy Noone Wreake 40 M
117 02:21:44 118 Mark Warwick Team Derby Runner 50 M
118 02:21:51 1246 James Dunham Leicester Roadhoggs AC. M
119 02:21:54 132 Mark Slade Hatton Darts M
120 02:21:58 567 Malcolm Bowyer Stratford AC 50 M
121 02:22:09 801 Ian Robinson Barrow Runners 50 M
122 02:22:16 890 John Morgan Peel Road Runners M
123 02:22:26 519 Ash Payne Desford Striders M
124 02:22:32 1192 Louis Wood Steel City Striders M
125 02:22:45 771 Rohan Kallicharan City of Birmingham Striders M
126 02:22:53 579 Ryan Ball Ripley RC M
127 02:23:07 1156 Nigel Watkin Southwell Running Club 50 M
128 02:23:08 230 Paul Brown M
129 02:23:28 967 Peter Mensley Charnwood AC 60 M
130 02:23:28 130 Shane Chapman South Derbyshire RR M
131 02:23:33 689 John Padbury Hinckley RC 40 M
132 02:23:39 1077 John Taylor Rolls Royce Harriers 40 M
133 02:23:40 377 Robert Gregory Wigston Phoenix RC 40 M
134 02:24:26 63 Graham Hobbs Desford Striders 50 M
135 02:24:26 16 Andrew Brunjes Erewash Valley M
136 02:24:28 317 Andy Wilford Huncote Harriers AC 50 M
137 02:24:39 922 Mark Baker Northbrook AC 40 M
138 02:24:43 743 Lee Hawkes 40 M
139 02:25:00 893 Tony Cormano Bedford Harriers M
140 02:25:01 1220 Alison Boyle Hyde Park Harriers 35 F
141 02:25:07 14 Neil Medard 40 M
142 02:25:09 47 Steve Pitt West Bromwich Harriers 40 M
143 02:25:09 952 Craig Winfield Fernwood Running Club M
144 02:25:31 665 Catherine Charlton Notts AC 35 F
145 02:25:37 1173 John Harris Shepshed RC 50 M
146 02:25:42 459 Paul Wooldridge Shepshed RC 40 M
147 02:25:52 127 James Smith Barrow Runners M
148 02:26:00 430 Jonathan Quest 50 M
149 02:26:02 862 Joanne Spencer Charnwood AC 35 F
150 02:26:04 438 David Goodwin Sandwell Valley RC 40 M
151 02:26:04 957 Carolyn Hay Redhill Road Runners 35 F
152 02:26:07 306 Paul Kibble Wolves & Bilston AC M
153 02:26:13 129 Paul Chapman South Derbyshire RR M
154 02:26:32 1099 James Lewes 40 M
155 02:26:35 565 Ben Hatherley Grantham Running Club M
156 02:26:43 1038 Neil Scott 40 M
157 02:26:57 142 Trevor Allport Midland Masters Athletic Club 50 M
158 02:27:11 964 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
159 02:27:18 737 Jon Brayshaw Lincoln Wellington AC 40 M
160 02:27:18 202 Andrew Watson Erewash Valley 40 M
161 02:27:20 932 Kevin Johnson Ilkeston Running Club 40 M
162 02:27:22 1169 Dean Oldfield M
163 02:27:23 788 Keith Brown Sutton in Ashfield Harriers 50 M
164 02:27:23 325 Rebecca Taylor Newark AC F
165 02:27:25 158 Chris Trinder Barrow Runners M
166 02:27:26 1126 Matthew Franklin Wreake M
167 02:27:43 260 Ian Crompton Shelton Striders 50 M
168 02:27:57 1047 David Sharman Bedford Harriers M
169 02:28:00 191 Peter Smith M
170 02:28:00 900 Peter Gault Southwell Running Club 40 M
171 02:28:17 268 Nigel Maguire Hatton Darts M
172 02:28:45 782 Jamie Claricoates M
173 02:28:48 198 Luke Neale Wigston Phoenix RC M
174 02:28:52 155 Chris Pregon M
175 02:28:56 267 Shaun Cooper Shelton Striders M
176 02:29:05 219 Marvin Malia Sinfin RC 40 M
177 02:29:11 175 Claire Hoblyn Saint Edmund Pacers 45 F
178 02:29:11 1172 Alan Proudfoot Steel City Striders 40 M
179 02:29:19 367 Martin Candish Stamford Striders 40 M
180 02:29:26 403 Ute Baird 45 F
181 02:29:32 135 Daniel Palmer Steel City Striders M
182 02:29:47 942 Sarah Rock Bournville Harriers 35 F
183 02:29:47 943 Paul Webster Sparkhill Harriers M
184 02:29:49 131 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
185 02:29:50 985 Thomas Kirkby M
186 02:29:50 806 Steve Pascale-Jones M
187 02:29:58 876 Suzanne Hall Yaxley Runners F
188 02:30:05 1044 Matthew Noble Wreake 40 M
189 02:30:13 453 Jonathan Strong Hinckley RC M
190 02:30:14 518 Jerry Cook Shepshed RC 50 M
191 02:30:18 1203 Mick Quane Dudley Kingswinford 40 M
192 02:30:29 749 Wesley Downes Team Derby Runner 40 M
193 02:30:33 1068 Kristian Horabin M
194 02:30:35 787 Katie Jones Beeston AC F
195 02:30:38 235 Jason Atkins 40 M
196 02:30:44 69 Mike Jones 4 Life Tri Club 40 M
197 02:30:53 1167 Mark Gallagher 40 M
198 02:30:57 1064 Emma Cowley F
199 02:31:05 1037 Rodney Hall Werrington Joggers 40 M
200 02:31:08 875 Andrew Pask Grantham Running Club M