2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
101 02:20:22 838 Simon Rhodes Birchfield Harriers M
102 02:20:27 794 David Rose Stourbridge Running Club 50 M
103 02:20:38 324 Kevin Johnson Ilkeston Running Club 40 M
104 02:20:43 311 David Pettifer Kenilworth Runners 60 M
105 02:20:53 875 Mike Andrews Rugby and Northampton 40 M
106 02:20:54 970 Paul Shotton Rugby and Northampton M
107 02:21:02 715 Peter Fellows Northbrook AC 50 M
108 02:21:04 691 Mark Harriott Peel Road Runners 40 M
109 02:21:13 43 Mark Warwick Team Derby Runner 50 M
110 02:21:30 1117 Darren Redmond M
111 02:21:34 1053 Eamonn Dorling Thorney Running Club 60 M
112 02:21:52 130 Paul Chapman South Derbyshire RR M
113 02:22:04 1224 Martin Clifford Holme Pierrepont 40 M
114 02:22:20 367 Dean Bethell Sinfin RC 40 M
115 02:22:20 368 James Spray Sinfin RC M
116 02:22:24 1018 Stuart Drummond Northampton RR M
117 02:22:28 1166 Matt Brand Northampton RR M
118 02:22:30 549 Russell Grant M
119 02:22:30 556 Andrew Brunjes Erewash Valley M
120 02:22:47 321 Graham Berridge Hinckley RC 50 M
121 02:22:49 432 Andy Wheeler Bournville Harriers 50 M
122 02:22:56 687 John Rees Charnwood AC 50 M
123 02:22:59 247 Abi Schofield Nene Valley harriers F
124 02:23:02 1101 Richard Keep M
125 02:23:05 1165 Andrew Bird Ilkeston Running Club 40 M
126 02:23:08 836 Michael Gilbride Birmingham Running Athletics A 40 M
127 02:23:20 560 Andy Wilford Huncote Harriers AC 50 M
128 02:23:23 329 Christopher Larvin Birchfield Harriers M
129 02:23:34 1171 Ben Mullaney M
130 02:23:38 1139 Emma Marvin Desford Striders 35 F
131 02:23:45 834 Sarah Conway Birchfield Harriers F
132 02:23:52 274 Carolyn Hay Redhill Road Runners 35 F
133 02:23:53 472 Deene Gardner 40 M
134 02:23:54 764 Paul Ashby Hinckley RC M
135 02:24:09 162 Stewart Underhill Kenilworth Runners 40 M
136 02:24:14 9 Christopher Limmer Hinckley RC M
137 02:24:15 300 Richard Nash Hatton Darts 40 M
138 02:24:16 1133 Claud Giglio M
139 02:24:38 900 Adrian Spencer Barrow Runners 40 M
140 02:24:43 1102 Hartwig Busch Spa Striders M
141 02:24:43 519 Lisa Smith Wellingborough and District AC F
142 02:24:52 882 Duncan Grant LoveVelo Darley Abbey M
143 02:24:53 650 Christina Cooper South Derbyshire RR F
144 02:24:57 928 Martin Lee Redhill Road Runners M
145 02:25:02 849 Tim Spate Shelton Striders 40 M
146 02:25:07 185 Andy Causer 40 M
147 02:25:11 384 Joanne Spencer Charnwood AC 35 F
148 02:25:12 1178 Kate Champneys 35 F
149 02:25:13 78 Christian Glover South Derbyshire RR M
150 02:25:31 981 Paul Whittleton Ilkeston Running Club M
151 02:25:34 854 Richie Wheatcroft 40 M
152 02:25:48 816 Caroline Brock F
153 02:25:54 1043 Andrew Orme South Derbyshire RR 40 M
154 02:25:59 1014 Peter Duncan Lincoln Wellington AC 50 M
155 02:26:10 641 Steven Taylor Stadium Runners M
156 02:26:26 210 Nicky Whitehead Wigston Phoenix RC M
157 02:26:36 639 Luke Neale Wigston Phoenix RC M
158 02:26:43 1030 Darryl Lee Hughes Poplar Running Club M
159 02:26:55 66 Jonathan Strong Hinckley RC M
160 02:26:57 14 Liam Drake M
161 02:26:58 1218 Jonathan Burke Rugby and Northampton M
162 02:27:17 1033 Ian Thompson Huncote Harriers AC 40 M
163 02:27:22 1017 Gareth David M
164 02:27:25 31 Lee Harris West Bromwich Harriers 40 M
165 02:27:26 908 Nick Rossington 40 M
166 02:27:31 1066 John Harris Shepshed RC 50 M
167 02:27:32 223 Richard Kirkham Derby Tri Club M
168 02:27:37 387 Ian Matthews Mounts Bay Harriers 40 M
169 02:27:41 1131 Matt Griffiths Kenilworth Runners M
170 02:27:44 364 Harvey Scriven Birmingham Running Athletics A 40 M
171 02:27:44 201 Daniel Pheasant M
172 02:27:48 301 Chris Trinder Barrow Runners M
173 02:28:08 702 Ian Hewitt Derby Tri Club 40 M
174 02:28:14 267 Richard Miller 40 M
175 02:28:31 592 Michelle Fox Stafford Harriers 35 F
176 02:28:42 326 Andy Smith 40 M
177 02:28:49 588 Sarah Rock Bournville Harriers 35 F
178 02:28:51 478 James Thorneycroft Matlock AC 50 M
179 02:28:56 666 James Lewes 40 M
180 02:29:06 1197 Mark Norris 40 M
181 02:29:28 431 Neil Guerin S E Fitness M
182 02:29:31 482 Jamie Claricoates M
183 02:29:33 720 Matthew Sturgess Birstall RC M
184 02:29:34 590 Philip Kelly Totley AC 40 M
185 02:29:36 752 Helen Pike 35 F
186 02:29:47 233 Rachel Mcguinness Derwent Runners F
187 02:29:49 1220 Pete Marvin Desford Striders 40 M
188 02:29:54 555 Craig Wilson 40 M
189 02:29:57 1077 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
190 02:30:04 782 Matthew Pollard Bournville Harriers M
191 02:30:09 117 Michael Jackson Kimberworth Striders 40 M
192 02:30:20 777 Andy Lindley Ivanhoe Runners 40 M
193 02:30:40 375 David Garb 40 M
194 02:30:51 635 Steve Hillman Birstall RC 50 M
195 02:30:58 998 Tony Johnson Ropsley RR 40 M
196 02:31:00 331 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
197 02:31:03 200 Valeria Zonato West End Runners F
198 02:31:03 19 Matt Powell Royal Sutton Coldfield AC M
199 02:31:15 653 Edward Batch Hinckley RC M
200 02:31:19 811 Andrew Wilson South Yorkshire Police AC M