2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2006

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:36:39 1134 Michael Gilbride M
202 02:36:39 1663 Rick Stringer M
203 02:36:44 1523 Ted Mangion Totley AC 40 M
204 02:36:56 1373 Heather North Barrow Runners 35 F
205 02:37:01 1119 Peter Andrews Holme Pierrepont 40 M
206 02:37:02 1420 Norman Ashmore 50 M
207 02:37:02 1412 Steven Thacker Ropsley RR 40 M
208 02:37:04 1607 Robert Houghton Barrow Runners M
209 02:37:08 1729 Steven Moule M
210 02:37:08 1692 Ian Mair Lincoln Wellngtn 50 M
211 02:37:08 1327 Phil Merrick Siemens AC M
212 02:37:11 1104 Joanne Diffey Lakeside Lincoln 35 F
213 02:37:12 1588 Jo Campion Lincoln Wellngtn 35 F
214 02:37:14 1362 Vreni Verhoeven Erewash Valley 35 F
215 02:37:14 1737 John Fryer Trentham RC 50 M
216 02:37:18 1512 David Mears Hinckley RC M
217 02:37:20 1370 Aly Wren Hinckley RC 45 F
218 02:37:24 1363 Clinton Barratt Leicester R'hogs 40 M
219 02:37:31 1743 Alan Burt Chase Harr 40 M
220 02:37:35 1276 Julie Lambourne Notts AC 35 F
221 02:37:46 1733 Kishore Sharma 40 M
222 02:37:52 1640 Anthony Staniland Sutton Harr 60 M
223 02:37:54 1263 James Turnbull M
224 02:37:55 1487 Colin Hallam Holme Pierrepont M
225 02:37:57 1591 Sam Smith Garden City R M
226 02:38:17 1162 Jacqueline Wilson Holme Pierrepont F
227 02:38:17 1387 Ann Rollings Rugby & N'ampton 45 F
228 02:38:21 1216 Julie Stewart Grantham AC 35 F
229 02:38:36 1441 Mick Butler Huncote Harr 50 M
230 02:38:44 1553 Jamie Lewis M
231 02:39:03 1375 Brendan Devlin M
232 02:39:12 1735 Steven Andrews M
233 02:39:12 1228 Craig Parker Long Eaton RC M
234 02:39:20 1145 Mark Johnston 40 M
235 02:39:22 1193 Andy Cave OWLS M
236 02:39:25 1095 Brian Flanagan M
237 02:39:28 1636 Paul Appleby Sutton Harr 40 M
238 02:39:35 1368 Anthony Cotton Huntingdon RRC 60 M
239 02:39:39 1722 Mark Hughes Trentham RC 50 M
240 02:39:39 1035 Jeanette Dalingwater Leicester Tri F
241 02:39:43 1595 Derek Henderson Long Eaton RC 50 M
242 02:39:44 1691 Stuart Parker RRC 40 M
243 02:39:45 1125 Duncan Chambers Knavesmire Harr 40 M
244 02:39:46 1492 Ronald Lane S Derbyshire RR 60 M
245 02:40:05 1696 Les Rolfe Wellingbro' & D 40 M
246 02:40:40 1694 Mike Harrison Meltham AC 40 M
247 02:40:42 1198 Paul Tomkins Hinckley RC 40 M
248 02:40:48 1687 Grant Moss West Mids Police 40 M
249 02:40:53 1213 Alan Clay 40 M
250 02:41:02 1298 Peter Broomhead 50 M
251 02:41:12 1433 Anthony Spencer Ashbourne RC 40 M
252 02:41:18 1430 Scott Bennett S Derbyshire RR M
253 02:41:31 1542 Emma Klimowicz Cannons RC 35 F
254 02:41:34 1709 Andrew Thompson Chase Harr M
255 02:41:38 1342 Roy Russell Hinckley RC 40 M
256 02:41:43 1009 David Penter 40 M
257 02:41:45 1599 Andrew Wing M
258 02:41:48 1632 Doug Smith M
259 02:42:03 1538 Sarah Geddes Wellingbro' & D F
260 02:42:16 1347 Sue Yendley 35 F
261 02:42:26 1350 Peter Fowles Long Eaton RC 60 M
262 02:42:26 1220 Nigel Hillier Barrow Runners 40 M
263 02:42:36 1056 Catherine Benson Long Eaton RC 35 F
264 02:42:38 1414 Nick Carter 40 M
265 02:42:40 1731 Matthew O'Sullivan M
266 02:42:50 1534 Christopher Sexton Shelton Striders M
267 02:42:51 1033 Brian Malin Rugby & N'ampton 40 M
268 02:42:53 1531 Ian Abbott 40 M
269 02:42:56 1200 Paul Leonard West Mids Police M
270 02:42:58 1648 Hilary Hare-Duke Holme Pierrepont 45 F
271 02:43:05 1429 John Thornhill Rolls Royce H 50 M
272 02:43:16 1055 Marie Playford Desford Striders 45 F
273 02:43:18 1513 Andrew Spittle 40 M
274 02:43:21 1112 Matthew Walters M
275 02:43:32 1044 Lee Mallard M
276 02:43:51 1465 Sarah Muirhead Greens RC F
277 02:43:53 1215 Paul Large M
278 02:43:55 1738 Tim Buckton M
279 02:43:58 1598 Rob Craig M
280 02:43:58 1085 David Fearn Rugby & N'ampton 40 M
281 02:44:29 1662 Steven Cherry Birstall RC M
282 02:44:48 1331 Katrina Kemp Birstall RC 45 F
283 02:44:55 1105 Alan Hewett Lakeside Lincoln 40 M
284 02:45:39 1481 Philip Wise Holme Pierrepont 40 M
285 02:46:06 1519 Simon Pearson Aldridge RC 40 M
286 02:46:28 1541 Edmund Preston Sleaford Strider 50 M
287 02:46:33 1555 Martin Chamberlain West End Runners 50 M
288 02:46:43 1746 Darryl Woolward Stilton Striders 50 M
289 02:46:45 1184 Richard Fildes Rolls Royce H 40 M
290 02:46:51 1673 Dale Harston 40 M
291 02:46:59 1644 Patrick Porter Saxilby RR 40 M
292 02:47:07 1530 Simon Collins 40 M
293 02:47:17 1690 Lucy Rushton F
294 02:47:39 1421 Nigel Farmer Milton Keynes AC 40 M
295 02:47:47 1060 Robert Moore Royal Navy AC 60 M
296 02:47:47 1568 Steve Sawford Werrington Jog M
297 02:47:47 1281 Mike Folland 60 M
298 02:48:08 1565 Robert Hickling Redhill RR 50 M
299 02:48:12 1238 Paul Freemantle Sleaford Strider 40 M
300 02:48:16 1739 Derek Poole Holme Pierrepont 60 M