2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2008

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:38:11 674 Rab Acid Siemens AC 50 M
202 02:38:22 322 Sarah Richards Redhill Road Runners 30 F
203 02:38:27 560 Matthew Noble Wreake 40 M
204 02:38:32 428 Colin Lewis Erewash Valley 50 M
205 02:38:37 164 Rob Craig 35 M
206 02:38:43 280 Stephen Mason Northbrook AC 40 M
207 02:38:53 754 Paul Fletcher 35 M
208 02:39:01 678 Mark Beeson 25 M
209 02:39:15 27 Helen Tailby Formula One Circuit Crew 30 F
210 02:39:17 690 Kathy Horsman Bedford Harriers 45 F
211 02:39:18 658 Simon Billson MVH Tri Club 30 M
212 02:39:20 399 Steve Gelderd Redhill Road Runners 40 M
213 02:39:25 461 Carl Davey Redhill Road Runners 45 M
214 02:39:34 174 Paul Marlow Kettering Town Harriers 40 M
215 02:39:42 82 Martin Lewis Burntwood TriathlonClub 50 M
216 02:39:53 625 Alan Hope North Derbyshire RC 50 M
217 02:39:57 363 Amy Smith Redhill Road Runners 30 F
218 02:39:57 366 Alison Herbert Redhill Road Runners 35 F
219 02:40:06 605 Stephen Wingate 55 M
220 02:40:52 444 Fiona Moffatt Holme Pierrepont 35 F
221 02:40:59 698 Adele Mcgreevy Birstall RC 40 F
222 02:41:00 660 Richard Corker 45 M
223 02:41:05 480 Paul Hogg 40 M
224 02:41:07 108 Dean Merrick 25 M
225 02:41:08 307 Christian Schofield 30 M
226 02:41:10 130 Andrew Wilford Huncote Harriers AC 45 M
227 02:41:18 702 Malcolm Harris Barrow Runners 50 M
228 02:41:20 260 Laura Ackers Stilton Striders 25 F
229 02:41:42 479 John Thornton Shelton Striders 55 M
230 02:41:46 493 Jim Green Civil Service Sports Assoc 40 M
231 02:41:51 336 Deborah Hall Tone Zone Runners 30 F
232 02:41:55 178 Matthew Ballard 30 M
233 02:42:02 593 Wayne Hackett Stilton Striders 30 M
234 02:42:02 758 Neil Jackson 35 M
235 02:42:04 559 Simon Durston-smith Shelton Striders 30 M
236 02:42:05 584 Gareth Tupper 25 M
237 02:42:10 396 Paul Zurawliw Barrow Runners 50 M
238 02:42:11 357 Stuart Wright 40 M
239 02:42:12 385 Patrick Porter Saxilby RR 45 M
240 02:42:12 115 Neil Sandom Formula One Circuit Crew M
241 02:42:27 10 Paul Mckeeney Northbrook AC 40 M
242 02:42:27 597 Jack Langman Northbrook AC 70 M
243 02:42:31 411 Graeme Powek Lincoln Lakeside RC 40 M
244 02:42:38 118 Simon Robertson Northbrook AC 35 M
245 02:42:39 321 Sam Taylor 35 M
246 02:42:40 62 Matt Clemson 30 M
247 02:42:42 358 Kirsty Ainscough Stilton Striders 25 F
248 02:42:45 400 Ivor Davies 35 M
249 02:42:46 488 Shaun Burton Long Eaton RC 40 M
250 02:42:50 614 Adam Norton 30 M
251 02:43:01 227 John Rawlins Ashbourne RC 40 M
252 02:43:03 121 Fred Birstall RC 30 F
253 02:43:06 372 Michael Kendall Wooton Road Runners 50 M
254 02:43:13 602 Roger Middleton 60 M
255 02:43:14 297 Joanne Robinson Barrow Runners 30 F
256 02:43:18 635 Raymond Brown Penistone Footpath Runners 60 M
257 02:43:21 89 Mark Perry Hermitage Harriers 45 M
258 02:43:24 114 Brian Flanagan 35 M
259 02:43:27 330 Clayton Cutter Abbey runners, Leeds 25 M
260 02:43:31 110 Richard Phillis 35 M
261 02:43:33 276 Bill Livingstone Venom Tri 40 M
262 02:43:36 569 Ian Linnett 50 M
263 02:43:38 9 Shane Hugill Holme Pierrepont 30 M
264 02:43:39 149 Sarah Bumpus-bosch Barrow Runners 40 F
265 02:43:48 562 Mark Churton Stone M M 35 M
266 02:43:49 233 Gavin Farrow Werrington Joggers 30 M
267 02:43:53 116 Naomi Eaton Weston A.C. F
268 02:44:21 459 David Rose Mansfield Harriers AC 50 M
269 02:44:26 235 Douglas Skehan 55 M
270 02:44:46 642 Keith Simspon WEST 4 HARRIERS 40 M
271 02:44:50 528 Matthew James 30 M
272 02:45:00 641 Chris Macdonald Redhill Road Runners 35 M
273 02:45:21 626 Peter Rabey 45 M
274 02:45:29 573 Catherine Benson Long Eaton RC 40 F
275 02:45:38 483 Neil Wright 45 M
276 02:45:43 111 Jim Leatherland 50 M
277 02:45:43 362 Nick Bell Newark AC 30 M
278 02:45:48 46 Bill Messinger Team East Haddon 50 M
279 02:45:54 142 Dave Richardson Sinfin RC 30 M
280 02:45:56 695 Fliss Bacon 30 F
281 02:45:56 436 Sarah Muirhead Greens RC 30 F
282 02:46:00 747 Peter Mahon 45 M
283 02:46:04 222 Bryan Knox 45 M
284 02:46:09 12 Phil Abbott Long Eaton RC 30 M
286 02:46:28 186 Karen Gould Huncote Harriers AC 40 F
287 02:46:35 722 Paul Mears 35 M
288 02:46:38 689 Joe Horsman Bedford Harriers 50 M
289 02:46:38 243 Jodie Jelley Wellingborough and District AC 25 F
290 02:46:43 145 Al Waters 25 M
291 02:46:48 305 Pete Roe Bell Harp Hornets 60 M
292 02:46:50 474 John Meachem Birstall RC 45 M
293 02:46:57 458 Lisa Delrio Trentham RC 40 F
294 02:46:57 661 Phil Artley 30 M
295 02:46:59 574 Vicki Lowe Stilton Striders 35 F
296 02:47:02 711 Cath Fenn Northbrook AC 35 F
297 02:47:14 701 Clare Scott Sparkhill Harriers 40 F
298 02:47:14 299 Edward O'neill Sparkhill Harriers 40 M
299 02:47:27 757 Mark Trigger 45 M
300 02:47:31 359 Caroline Waterhouse Long Eaton RC 35 F
301 02:47:35 643 Anthony Spencer Ashbourne RC 40 M