2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2010

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:37:50 989 Steve Elliott Ripley_RC 50 M
202 02:38:12 976 Carl Bedson Glossopdale Harriers 40 M
203 02:38:04 675 Marianne Williamson Bedford Harriers 35 F
204 02:38:09 554 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
205 02:38:25 630 Paul Mullen M
206 02:38:20 816 Graham Robinson Centurion RC 40 M
207 02:38:16 367 Steve Owen Wymeswold RC M
208 02:38:23 924 Brian Malin Rugby & Northampton 50 M
209 02:38:06 967 Rob Lower South Derbyshire RR 40 M
210 02:38:27 953 Gareth Trimble M
211 02:38:38 239 Paul Jenkins 40 M
212 02:38:43 484 Neil Jackson M
213 02:38:49 79 Jane Needham Rugby Tri Club 35 F
214 02:38:36 488 Jack Langman Northbrook AC 60 M
215 02:39:03 481 Guy Bacon Real Buzz.Com M
216 02:39:21 996 Leslie Andrew Garden City Runners 45 F
217 02:39:25 607 Myles Davies Sphinx 40 M
218 02:39:22 534 Anthony Pounder 40 M
219 02:39:33 343 Michelle Clements Spa Striders 35 F
220 02:39:25 533 Richard Phillis M
221 02:39:31 501 Patti Cranton Holme Pierrepont 45 F
222 02:39:38 101 Steve Gelderd Redhill Road Runners 40 M
223 02:39:21 112 Dave Ramus Kenilworth Runners M
224 02:39:43 341 Neil Winkless Roadhoggs M
225 02:39:35 111 Steve Ramus Kenilworth Runners M
226 02:39:44 425 Darren Clarke 40 M
227 02:40:09 498 Nigel McDermott Ropsley RR 50 M
228 02:39:51 900 Edwina Colclough Alchester Running Club F
229 02:40:13 97 Claire Tweed Holme Pierrepont F
230 02:40:18 435 Lee Rickards Peel Road Runners M
231 02:40:29 685 Chris Perry Barrow Runners M
232 02:39:53 229 Chris Glen M
233 02:40:44 507 Heather Fooks Solihull & Small Heath AC 45 F
234 02:40:55 399 John Turner Stratford AC 60 M
235 02:40:32 705 Colin Staff Huncote Harriers AC 40 M
236 02:40:35 946 Adrian Jones 40 M
237 02:41:01 258 Matt Walters M
238 02:41:01 5 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 40 M
239 02:41:04 51 Andrew Dodsley Rolls Royce Harriers M
240 02:41:15 930 Ian Hewitt M
241 02:40:50 780 Adam Herbert M
242 02:40:49 781 Hannah Turver F
243 02:40:57 252 Amy Neumann Little Eaton Hornets F
244 02:41:25 325 David Rose Mansfield Harriers AC 50 M
245 02:40:42 868 Dave Tilley Newark Athletics Club M
246 02:41:29 566 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
247 02:41:36 276 John Brennan Birstall RC 40 M
248 02:41:44 662 Trevor Lespeare Beeston AC 40 M
249 02:41:42 152 Ian Hays Belper Harriers M
250 02:41:55 898 Robert McArdle Grantham AC 50 M
251 02:41:53 888 Pete Marvin Desford Striders M
252 02:42:06 437 Sharon Gayter North York Moors AC 45 F
253 02:42:03 619 Matt Foster M
254 02:42:17 410 Kieron Carvell Uknetrunner 50 M
255 02:42:19 934 Ian Bolton M
256 02:42:04 4 James Joyce Northbrook AC M
257 02:42:26 760 Glyn Price Shropshire Shufflers M
258 02:42:23 457 Netty Wasyliw Lincoln Wellington AC 35 F
259 02:42:19 287 Rebecca Bromwich Roadhoggs F
260 02:42:23 178 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
261 02:42:28 32 Tony Hughes Northbrook AC 50 M
262 02:42:34 136 Alison Rose-Quirie Dr. Rugby & Northampton 45 F
263 02:42:32 593 Stephen Mason Northbrook AC 40 M
264 02:42:24 170 Sonia-Louise Hammersley Bermuda Striders F
265 02:42:51 33 Vicki Lowe Stilton Striders 35 F
266 02:42:57 730 Mike Garrity 40 M
267 02:43:00 475 Red Williams 50 M
268 02:43:08 680 Andy Merrick Tri Team Glos 40 M
269 02:42:56 345 Stephen North Huncote Harriers AC M
270 02:43:18 897 Nigel Hillier Barrow Runners 50 M
271 02:43:12 649 Patrick (Joe) Walsh Rolls Royce Harriers 50 M
272 02:43:24 964 Malcolm Harris Barrow Runners 50 M
273 02:43:10 739 Simon Durston-Smith Shelton Striders M
274 02:42:57 644 Glen Elmy 40 M
275 02:43:00 542 Samantha Morton Halesowen 35 F
276 02:43:14 948 Chisthopher Aikman Redhill Road Runners M
277 02:43:10 244 Julia King Eden Runners 55 F
278 02:43:43 130 Carl Davey Redhill Road Runners 40 M
279 02:43:40 436 Rachael Thompson Peel Road Runners F
280 02:43:44 137 Keran Wood Aldridge Running Club 40 M
281 02:43:22 451 Fiona Essam Milton Keynes Lakeside Runners 45 F
282 02:43:27 661 Hilary Hareduke Holme Pierrepont 45 F
283 02:43:41 676 Caroline Devine Bedford Harriers 45 F
284 02:44:02 972 Leonard Foulk Belper Harriers 40 M
285 02:43:49 334 Catherine Millet Formula One Circuit Crew F
286 02:44:30 627 Alexander Hall Formula One Circuit Crew M
287 02:44:24 817 Neil Bukavs M
288 02:44:19 98 Andrea Broughton Thames Valley Harriers 45 F
289 02:44:22 545 Emma Lambert Nuneaton Harriers F
290 02:44:33 952 Helen Brown Grantham AC F
291 02:44:19 487 Gavin Fletcher Shelton Striders M
292 02:44:18 169 David Mather City Of Hull A.C. 50 M
293 02:44:36 997 Robert Hardcastle Halifax Harriers M
294 02:44:27 874 Richard Thorpe North Derbyshire RC M
295 02:44:46 896 Ann Hillier Barrow Runners 45 F
296 02:44:59 496 Wai-Ling Shin Hatton Darts M
297 02:45:00 497 Emma Hallas Hatton Darts F
298 02:45:01 709 Mark Meumann Mornington Chasers 40 M
299 02:45:02 708 Gwyneth Meumann Mornington Chasers 35 F
300 02:45:10 294 Neil Butcher Spa Striders 50 M