2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:31:01 864 Adam Sewell M
202 02:31:05 444 Vincent Harlin Ripley RC 40 M
203 02:31:06 569 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
204 02:31:30 359 Patrick Rooney Kimberworth Striders 50 M
205 02:31:36 349 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
206 02:32:01 451 James Wilson 40 M
207 02:32:16 476 Nigel Scoggins Charnwood AC 40 M
208 02:32:17 873 Shawn Wilebore Hinckley RC 40 M
209 02:32:21 279 Harry Lalli Birchfield Harriers M
210 02:32:24 942 Catherine Clifford Stratford AC F
211 02:32:25 748 Claire Tweed Holme Pierrepont 35 F
212 02:32:47 502 Stephen Young Wooton Road Runners 40 M
213 02:32:49 640 Clive Horton Northbrook AC 40 M
214 02:32:50 604 Philip Layton M
215 02:32:51 263 Martin Kirk M
216 02:32:55 208 Claire Calladine Hatton Darts 35 F
217 02:32:58 343 Terry Hatter Wellingborough and District 35 M
218 02:33:08 559 Rob Hardcastle Halifax Harriers M
219 02:33:08 714 Richie Wheatcroft 40 M
220 02:33:15 44 Helen James Barrow Runners 35 F
221 02:33:23 755 Bernard Jarvis Holme Pierrepont 60 M
222 02:33:29 519 Simon Lewis M
223 02:34:18 977 Christopher Larvin M
224 02:34:20 920 David Hollings M
225 02:34:42 22 Ian Vallance Yaxley Runners M
226 02:34:52 271 Michelle Clements Spa Striders 35 F
227 02:34:57 945 J Cannon North Derbyshire RC 40 M
228 02:35:02 485 Simon English Ripley RC M
229 02:35:02 194 Paul Goddard Desford Striders 40 M
230 02:35:06 681 Monique Raaijmakers Barrow Runners 45 F
231 02:35:07 515 Paul Mellor Hatton Darts 40 M
232 02:35:08 448 Martin Barradell Derwent runners M
233 02:35:10 408 Louise Kemp Wellingborough and District F
234 02:35:14 599 Fiona Light 35 F
235 02:35:17 643 Matthew Slater Bournville Harriers M
236 02:35:19 657 Nadia Vodopivec Holme Pierrepont 45 F
237 02:35:20 787 Kevin Bowen M
238 02:35:23 841 Nick Upton 40 M
239 02:35:32 399 David Ward Mansfield Harriers 50 M
240 02:35:35 302 Sharon Taylor 35 F
241 02:35:40 550 David Richard Pinder North Derbyshire RC 40 M
242 02:35:51 137 Kathy Horsman Bedford Harriers 45 F
243 02:35:52 222 Colin Talbot Midland Masters Athletic Cl 60 M
244 02:35:52 121 Jim Scott 50 M
245 02:35:54 484 Andrew Brunjes M
246 02:36:13 117 Mark Mccann 40 M
247 02:36:14 65 Alexander Massey M
248 02:36:15 453 Hollie Smith Charnwood AC F
249 02:36:15 669 Roger Eadon 40 M
250 02:36:18 810 Harry Sloan Shelton Striders 60 M
251 02:36:22 142 Paul Macer 40 M
252 02:36:24 981 Shaun Cooper Shelton Striders M
253 02:36:26 659 Debbie Sorby Shepshed RC 35 F
254 02:36:27 861 Julie Wargent Bedford Harriers 35 F
255 02:36:29 913 David Baines 40 M
256 02:36:29 190 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
257 02:36:37 750 Peter Diamond Wooton Road Runners 50 M
258 02:36:40 15 Nigel Paylor Sutton in Ashfield Harriers 40 M
259 02:36:40 835 Stephen Jones Holme Pierrepont 40 M
260 02:36:41 814 Tim Matthews Hatton Darts 40 M
261 02:36:46 650 Wayne Stevenson Shelton Striders 40 M
262 02:36:48 620 Libby Watson Royston Runners F
263 02:36:49 38 James Bentley M
264 02:37:00 583 Mark Rickards Royal Sutton Coldfield AC M
265 02:37:00 134 Derek Bolton Tamworth AC 50 M
266 02:37:10 697 Pete Fahy Sphinx M
267 02:37:10 833 Steven Shaw Burntwood Triathlon Club M
268 02:37:16 144 Steven Eatherington M
269 02:37:20 429 Andrew Dodsley Rolls Royce Harriers M
270 02:37:23 504 Paul Kibble M
271 02:37:33 248 Christopher Foxall M
272 02:37:34 173 Justin Mallard Spa Striders 40 M
273 02:37:39 822 Nathan Parish M
274 02:37:45 147 Peter Webb Long Eaton RC M
275 02:37:52 100 Ashley Bond M
276 02:37:55 584 Mark Homer Dudley Kingswinford 50 M
277 02:37:57 87 Sarah Bland Stratford AC 45 F
278 02:37:59 41 Steve Tupholme Holme Pierrepont 40 M
279 02:38:02 579 Tracey Gibson Wolds Veteran Runners Club 45 F
280 02:38:03 979 Richard Fildes Sinfin RC 50 M
281 02:38:04 905 Shaun Wootton 40 M
282 02:38:10 328 Ian Gall Kimberworth Striders 40 M
283 02:38:12 12 Simon Parsons M
284 02:38:12 617 Martin Davies M
285 02:38:22 88 Collin Taylor Sphinx 40 M
286 02:38:29 631 Jeremy Bateman Ripley RC 50 M
287 02:38:30 77 Edmund Wallace Centurion RC M
288 02:38:31 226 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
289 02:38:36 974 Mary Tavener vale royal 45 F
290 02:38:50 364 Lee Weatherall Kimberworth Striders 40 M
291 02:38:52 402 Wayne Muddiman Centurion RC 40 M
292 02:38:52 514 Tom Corr Huncote Harriers AC 40 M
293 02:38:53 454 Matt Clemson Uknetrunner M
294 02:39:02 32 Kate Evans Spa Striders 45 F
295 02:39:03 463 Caroline Gasper Stamford Striders 35 F
296 02:39:05 416 Joe O'Flynn Huncote Harriers AC 50 M
297 02:39:09 934 Jon Dale M
298 02:39:11 722 Andy Carpenter 40 M
299 02:39:11 241 Peter Rabey 50 M
300 02:39:24 326 Ruth Jones Holme Pierrepont 35 F