2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2013

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:27:56 816 Peter Gault Southwell Running Club 40 M
202 02:27:37 929 John Mcdaid Birstall RC 40 M
203 02:28:04 192 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
204 02:28:15 830 Nivette Mullan BADGERS 35 F
205 02:28:16 1169 Andrew Hurd Desford Striders 40 M
206 02:28:26 873 Paul Jenkins Royal Sutton Coldfield AC 50 M
207 02:28:41 909 David Sharman Bedford Harriers M
208 02:28:37 725 Michael Jackson Kimberworth Striders M
209 02:29:08 908 Kirstie Meeten Bedford Harriers 35 F
210 02:29:05 1104 Stephen Leafe South Derbyshire RR 50 M
211 02:29:12 538 Alison Boyle Hyde Park Harriers 35 F
212 02:29:22 884 Alan Crewe Sutton in Ashfield Harriers 40 M
213 02:29:13 460 Amy Smith Haslemere Borders AC F
214 02:29:28 220 Andrew Pask Grantham Running Club M
215 02:29:51 160 Dale Boulton M
216 02:29:51 53 Asa English 40 M
217 02:30:06 438 Abigail Halcarz F
218 02:30:08 401 Carolyn Hay Redhill Road Runners 35 F
219 02:30:09 1120 Mark Tomlinson Redhill Road Runners 50 M
220 02:30:21 860 Andy Wheeler Bournville Harriers 40 M
221 02:30:22 426 Andy Wilford Huncote Harriers AC 50 M
222 02:30:28 210 Paul Ashby Hinckley RC M
223 02:30:26 1136 Simon Fryer Roadhoggs M
224 02:29:42 31 Steve Bolton Wreake 50 M
225 02:30:35 230 Derren Craddock Sneyd Striders 40 M
226 02:30:36 657 Sarah Rock Bournville Harriers 35 F
227 02:30:39 1023 Mark Allen Ashbourne RC M
228 02:30:31 833 Matthew Ward M
229 02:30:35 511 Ian Vallance Yaxley Runners M
230 02:30:40 1074 John Fleming Northampton RR 40 M
231 02:30:57 998 Nick Adams Spa Striders 50 M
232 02:30:56 285 Martin Murrihy Birchfield Harriers M
233 02:30:57 330 Helen Grainger Hallamshire F
234 02:31:01 267 Andrew Carter 50 M
235 02:31:01 1061 Ben Mason Grantham Running Club M
236 02:31:06 897 Mark Waplington Tamworth AC 40 M
237 02:31:20 993 Tom Barratt M
238 02:31:18 576 Paul Mellor Hatton Darts 40 M
239 02:31:24 1158 Alan Proudfoot Steel City Striders 40 M
240 02:31:28 41 Leonard Wallace Centurion RC M
241 02:31:36 337 Julie Wargent Team Balancise 35 F
242 02:31:44 1089 Nigel Russell 40 M
243 02:31:58 326 Chris Pregon M
244 02:31:54 518 Keith Harrison Sneyd striders 50 M
245 02:32:10 1152 Kieran Grundy Leicester Tri Club M
246 02:32:10 197 Catherine Payne Grantham Running Club 45 F
247 02:32:20 258 Pete Morgan Wigston Phoenix RC 40 M
248 02:32:27 290 Steve Goodwin Winchester & District AC 50 M
249 02:32:28 785 Adam Thompson M
250 02:32:17 302 Kerry Riddell Lincoln Wellington AC 35 F
251 02:32:42 950 Marcus Lancastle Lincoln and District Runners 40 M
252 02:32:42 845 Alex Palmer Barrow Runners M
253 02:32:53 1065 James Hulatt M
254 02:32:33 704 Paul Stead Northbrook AC M
255 02:33:08 145 Brendan Devlin Sinfin RC 40 M
256 02:33:07 1153 George Hackney Lincoln Lakeside RC 40 M
257 02:33:10 762 Herluf Jensen 50 M
258 02:33:15 653 Zoe Tolman Barnsley AC F
259 02:33:15 654 Lee Mitchell Kingstone Runners M
260 02:33:46 999 Andy Gillies Ivanhoe Runners 40 M
261 02:33:51 506 Michael Lockwood Long Eaton RC M
262 02:33:49 1164 Andrew Martin Little Eaton Hornets 50 M
263 02:33:47 90 David Merritt M
264 02:34:01 1027 Neil Hancock Shelton Striders 40 M
265 02:34:30 1026 Phil Farmer Beeston AC 40 M
266 02:34:18 562 Kevin Brocklehurst 40 M
267 02:34:39 793 Debbie Sorby Shepshed RC 35 F
268 02:34:51 259 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
269 02:34:43 946 Michael Kendall Wooton Road Runners 50 M
270 02:34:34 548 Suz West Bournville Harriers 35 F
271 02:35:08 317 Lee Rickards Peel Road Runners M
272 02:35:25 198 Phil Helm 4 Life Tri Club 40 M
273 02:35:10 648 Louise Kemp Wellingborough and District AC F
274 02:35:15 146 Derek Bolton Tamworth AC 50 M
275 02:36:10 383 Jim Richardson Sinfin RC 40 M
276 02:36:05 561 Rebecca Hallam F
277 02:36:10 632 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
278 02:34:55 949 Fiyaz Mohammed M
279 02:36:02 238 Tammy Rainbow Mablethorpe Running Club 35 F
280 02:36:20 710 Mike Garrity 50 M
281 02:36:28 761 Nicky Upton 40 M
282 02:36:27 485 Emma Rathbone 35 F
283 02:36:50 684 Sarah Carroll Holme Pierrepont F
284 02:36:40 25 Andrew Dodsley Rolls Royce Harriers M
285 02:36:39 680 Jonathan Simpson Southwell Running Club 40 M
286 02:36:41 292 David Southwell M
287 02:37:10 398 Chris Timmins M
288 02:37:10 470 Steven Ulfig M
289 02:37:05 528 Matthew Noble Wreake 40 M
290 02:37:10 1129 Paul Tunnicliffe M
291 02:37:12 316 Rachael Thompson Peel Road Runners F
292 02:37:09 1151 Laetitia Moakes Sutton in Ashfield harriers 35 F
293 02:37:28 923 John Thornton Shelton Striders 60 M
294 02:37:32 1101 Paul Hawkins Stratford AC 50 M
295 02:37:22 179 Robert Mcardle Grantham Running Club 50 M
296 02:37:21 673 Zenon Kurys Wreake 40 M
297 02:36:27 301 Nick Seagrave Birmingham Running Athletics A M
298 02:37:41 677 Ali Higgins Hinckley RC 40 M
299 02:37:33 335 Oliver Cook Long Eaton RC 40 M
300 02:37:39 681 Katy Simpson Southwell Running Club 35 F