2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:31:10 670 Paul Hyde Droitwich AC 40 M
202 02:31:16 608 Christopher Jones Wellingborough and District AC M
203 02:31:20 515 Mark Flanagan Sunlight Runners 50 M
204 02:31:23 488 Rachel Yates 35 F
205 02:31:27 1112 Edward Batch Hinckley RC M
206 02:31:35 335 Laetitia Moakes Sutton in Ashfield Harriers 35 F
207 02:31:40 557 Mark Homer Dudley Kingswinford 50 M
208 02:31:46 1056 Gary Newham Erewash Valley 40 M
209 02:31:46 1013 Matthew Mccristal Erewash Valley M
210 02:31:51 474 Karl Scally Hinckley RC 40 M
211 02:31:52 348 Victoria Old Stamford Striders 35 F
212 02:31:52 736 Richard Miller 40 M
213 02:31:58 1070 Tim Matthews Hatton Darts 40 M
214 02:32:04 740 Ed Godber Heanor RC M
215 02:32:11 612 Alexander Telfer Sleaford Striders 50 M
216 02:32:22 705 Craig Mcnaney Northbrook AC 50 M
217 02:32:31 901 Holly Durham Grantham Running Club F
218 02:32:33 686 Darren Redmond Oak Park RC M
219 02:32:34 656 Ian Glover M
220 02:32:46 775 Nick Pidgeon M
221 02:32:54 454 Angela Mensing Peel Road Runners 35 F
222 02:32:56 1227 Peter Burgon Lincoln and District Runners 50 M
223 02:33:01 683 Simon Rolfs Derby Tri Club M
224 02:33:03 1093 Marianne Wlliamson Bedford Harriers 35 F
225 02:33:13 358 Dave Aust Stamford Striders 40 M
226 02:33:14 887 Abi Schofield Grantham Running Club F
227 02:33:27 1098 Mike Turner Fleckney and Kibworth RC 50 M
228 02:33:36 706 Steven Hillman Birstall RC 50 M
229 02:33:40 593 Mark Perry Hermitage Harriers 50 M
230 02:33:41 1121 Richard Bulmer Billingham Marsh House Harrier 40 M
231 02:33:52 631 Andy Causer 40 M
232 02:34:02 432 Phil Helm 4 Life Tri Club 40 M
233 02:34:08 692 Karl Wideman 40 M
234 02:34:15 543 Matthew Wynn Holme Pierrepont M
235 02:34:21 699 Matt Clemson South Derbyshire RR M
236 02:34:24 1133 Graham Wildgoose Dudley Kingswinford 50 M
237 02:34:41 278 Bryony Butcher F
238 02:34:47 824 Ben Maskell M
239 02:34:52 1006 Ian Matthews Mounts Bay Harriers 40 M
240 02:34:57 189 Ashley Bond M
241 02:35:07 305 Steve Galvin Northbrook AC 40 M
242 02:35:13 575 Ben Mason Grantham Running Club M
243 02:35:24 995 Mark Judge Dudley Kingswinford 40 M
244 02:35:25 490 Jonathan Simpson Southwell Running Club 40 M
245 02:35:29 953 Ian Rowe 40 M
246 02:35:31 257 Andy Bradley Shelton Striders 50 M
247 02:35:35 690 Tristan Snutch Birstall RC M
248 02:35:37 1040 Peter Clayton Redhill Road Runners M
249 02:35:37 741 Russell Grant M
250 02:36:00 23 Mike Trundley Rugby and Northampton 50 M
251 02:36:04 282 Neil Gurien Sefitness M
252 02:36:09 244 Danny Cox 40 M
253 02:36:31 522 Theresa Coltman Stilton Striders 45 F
254 02:36:33 1122 Darren Potter Rolls Royce Harriers 40 M
255 02:36:35 1110 Phil Howson Steel City Striders 40 M
256 02:36:44 886 Scott Jones Grantham Running Club M
257 02:36:47 1042 Scott Beasley Wreake 40 M
258 02:36:47 1223 Simon Mort 40 M
259 02:36:48 176 Rachael Thompson Peel Road Runners F
260 02:36:53 1188 Susan Cox Spa Striders 45 F
261 02:36:56 1097 John Kelly 40 M
262 02:37:12 925 Mark Reynolds M
263 02:37:15 58 David Ward 50 M
264 02:37:27 601 Karen Ives Yaxley Runners 45 F
265 02:37:28 445 Andrew Carwardine Centurion RC 40 M
266 02:37:32 1154 Shawn Wilebore Hinckley RC 40 M
267 02:37:37 426 Nick Seagrave Birmingham Running Athletics A M
268 02:37:44 337 Catherine Payne Grantham Running Club 45 F
269 02:37:49 611 Ian Carwardine Nuneaton Harriers 40 M
270 02:37:54 757 Stuart Atkinson Sphinx M
271 02:38:05 201 Wayne Stevenson Shelton Striders 40 M
272 02:38:08 975 Phoenix Hoyle Wigston Phoenix RC 40 M
273 02:38:10 1072 Neil Ackland Desford Striders M
274 02:38:26 945 Claire Quigley Huncote Harriers AC 35 F
275 02:38:29 279 Nigel Hill Holme Pierrepont 40 M
276 02:38:33 821 Michal Cwiekala M
277 02:38:35 212 Asa English 40 M
278 02:38:45 856 Ed Fancourt Stamford Striders 40 M
279 02:38:45 1107 Stephen Penney Hinckley RC 40 M
280 02:38:46 781 Chew Tan North Derbyshire RC 35 F
281 02:38:50 888 Steve Hickingbottom Birstall RC 50 M
282 02:38:51 677 Elizabeth Mcgill Abingdon Amblers 35 F
283 02:39:02 1003 Will Mason Wigston Phoenix RC M
284 02:39:11 926 Clive Horton-Brown Northbrook AC 50 M
285 02:39:15 373 Gary Bird Sutton in Ashfield Harriers M
286 02:39:21 472 Melanie Glass Southwell Running Club 35 F
287 02:39:25 889 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
288 02:39:26 955 Matthew Ellis Sphinx M
289 02:39:28 102 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
290 02:39:31 545 John Ferris Wooton Road Runners 50 M
291 02:39:33 1207 Johnathan Mountford Telford AC M
292 02:39:34 435 Herluf Jensen 50 M
293 02:39:35 42 Richard Clifford-Brazier M
294 02:39:42 1149 John Maples Steel City Striders 50 M
295 02:39:44 550 Shane Sharkey Stilton Striders M
296 02:39:44 650 Jason Barton Stilton Striders M
297 02:39:46 261 Maurice Hemingway Riverside Runners 50 M
298 02:39:49 234 Darren Sheppard Shelton Striders 40 M
299 02:39:51 187 Lara Jackson Bromsgrove and Redditch AC 35 F
300 02:39:56 285 Matthew Hancock Wellingborough and District AC M