2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
201 02:31:30 1012 Mark Tinkler Bedford Harriers 50 M
202 02:31:30 946 Dan Whittaker Balanced Performance M
203 02:31:31 270 Kath Spencer Barrow Runners 45 F
204 02:31:47 796 Angela Mensing Peel Road Runners 45 F
205 02:31:52 1137 Mourad Ben-Taieb Bedford Harriers 50 M
206 02:31:58 80 Matthew Moore Hermitage Harriers M
207 02:31:59 735 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
208 02:32:03 315 Jez Page Grantham Running Club 50 M
209 02:32:05 177 Steve Bolton Wreake 50 M
210 02:32:07 47 Shaun Newbold West End Runners M
211 02:32:07 662 Tim Gould Peel Road Runners 40 M
212 02:32:12 151 Carl Bromley 40 M
213 02:32:19 288 James Simpson Sutton in Ashfield Harriers M
214 02:32:21 982 Mike Daniels Bushfield Joggers M
215 02:32:26 480 Susan Cox Spa Striders 45 F
216 02:32:31 1040 Ross Taylor Birchfield Harriers M
217 02:32:57 254 Peter Barzetovic Nuneaton Harriers 50 M
218 02:33:00 772 Simon Parsons M
219 02:33:09 766 Hollie Smith Charnwood AC F
220 02:33:15 551 Simon Newman Bournville Harriers M
221 02:33:17 759 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
222 02:33:19 872 Alistair Mcdonnell Rugby and Northampton M
223 02:33:33 1127 David Elliott Bedford Harriers 40 M
224 02:33:40 40 Phil Holmes Derwent Runners 40 M
225 02:33:42 922 Robert Pickup Holme Pierrepont 40 M
226 02:33:45 1179 Marcus Saunders Lincoln and District Runners 40 M
227 02:34:03 402 Sharon Taylor 35 F
228 02:34:11 520 Luke Smith M
229 02:34:17 365 Brendan Devlin Sinfin RC 40 M
230 02:34:17 713 Debbie Sorby Charnwood AC 35 F
231 02:34:19 729 Ian Grant Holme Pierrepont 40 M
232 02:34:47 1013 Glenn Moore Lincoln Wellington AC 50 M
233 02:34:47 172 Gavin Helmore Poplar Running Club M
234 02:34:51 153 Andy Christian Sneyd Striders 50 M
235 02:34:54 1085 Simon Bottrill Stilton Striders 40 M
236 02:34:57 1225 Edward Nixon Hinckley RC M
237 02:35:01 538 Dan Edwards Birstall RC M
238 02:35:04 145 Louise Lowe Clowne Road Runners 35 F
239 02:35:07 279 Ross Davenport M
240 02:35:09 59 John Kelly 40 M
241 02:35:11 733 Chris Lane Clowne Road Runners 40 M
242 02:35:15 101 Alastair Orencas Huncote Harriers AC 40 M
243 02:35:16 81 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
244 02:35:17 930 Anton Newell Mansfield Tri Club 40 M
245 02:35:18 993 Dave Mccarthy Birchfield Harriers 40 M
246 02:35:20 912 Vincent Harlin Ripley RC 50 M
247 02:35:35 467 Andrew Barron M
248 02:35:40 453 Mike Turner Fleckney and Kibworth RC 50 M
249 02:35:42 507 Rob Lower South Derbyshire RR 40 M
250 02:35:57 656 Emma Cupitt Holme Pierrepont 35 F
251 02:36:07 552 John Winfieldale 40 M
252 02:36:08 797 Mark Homer Dudley Kingswinford M
253 02:36:13 532 Matt Graystone M
254 02:36:15 557 Madeleine Lomas Charnwood AC 55 F
255 02:36:17 924 David Sanders M
256 02:36:25 625 Karl Wideman 40 M
257 02:36:25 139 Matt Clemson South Derbyshire RR 40 M
258 02:36:51 494 Susan Karmazyn Holme Pierrepont 45 F
259 02:37:00 977 Claire Spencer Sheffield Running Club F
260 02:37:02 531 Dilip Dattani Charnwood AC 50 M
261 02:37:03 398 Helen Pavey Lincoln Wellington AC 35 F
262 02:37:04 536 Christopher Jones Wellingborough and District AC M
263 02:37:11 886 Bobby Wisehall Hermitage Harriers M
264 02:37:15 395 Bryan Shipley Beaumont RC M
265 02:37:19 1104 James Taylor Knowle & Dorridge RC M
266 02:37:20 1163 Melissa Venables Spa Striders 35 F
267 02:37:20 399 Jon Brayshaw Lincoln Wellington AC 50 M
268 02:37:21 763 Rupert May 40 M
269 02:37:25 292 Rob Pearce Belper Harriers 40 M
270 02:37:49 171 Christine Bexton Beeston AC 55 F
271 02:38:00 943 Pascale Holden Shelton Striders 35 F
272 02:38:11 475 Lucy Bird Barrow Runners 35 F
273 02:38:28 640 Lisa Spence Birstall RC F
274 02:38:34 543 Steve Hickingbottom Birstall RC 50 M
275 02:38:36 405 Paul Hogg 40 M
276 02:38:38 569 Richard Iliffe Ilkeston Running Club 40 M
277 02:38:41 1023 Dale Boulton M
278 02:38:42 1022 Asa English 40 M
279 02:38:46 371 George Kataria Sinfin RC 40 M
280 02:38:47 372 Akgun Ozsoy Uknetrunner 40 M
281 02:38:48 379 Mark Hedges 40 M
282 02:38:50 939 Richard Billington 40 M
283 02:38:52 623 Dean Kellaher Hermitage Harriers 40 M
284 02:38:53 275 Janine Gall Team Derby Runner 45 F
285 02:39:01 1183 Mark Fox Charnwood AC 40 M
286 02:39:02 366 Jim Richardson Sinfin RC 40 M
287 02:39:04 749 Robert Humber M
288 02:39:06 1092 Chris Chaddock Staffordshire Moorlands AC M
289 02:39:12 874 Nick Hurst M
290 02:39:17 705 Andrew Shorthouse 50 M
291 02:39:22 296 Ashley Bond M
292 02:39:23 757 Mark Jackson Newark Striders 40 M
293 02:39:26 1026 Dale Jenkins Roadhoggs 50 M
294 02:39:28 798 Emily Sanders Ashbourne RC 45 F
295 02:39:34 819 Julie Warner 45 F
296 02:39:39 626 Wayne Wideman M
297 02:39:39 306 Ben Cooper M
298 02:39:41 423 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 50 M
299 02:39:41 566 Michael Halligan M
300 02:39:43 645 Martin Davies M