2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2007

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:43:58 649 Paul Gentle M
302 02:44:05 501 Alan Fawkner 40 M
303 02:44:10 804 Ted Mangion Totley AC 40 M
304 02:44:16 752 Ian Barraclough 40 M
305 02:44:18 529 Jodie Smith Long Eaton RC F
306 02:44:18 725 Carl Bedson Glossopdale Harr M
307 02:44:26 449 Julie McGeorge H.Pierrepont RC 45 F
308 02:44:28 733 Alan Hewitt Lakeside Lincoln 40 M
309 02:44:33 397 Tracy Holmes Sutton Harr 35 F
310 02:44:35 468 Colin Bostock Long Eaton RC 50 M
311 02:44:53 600 Carolyn Lockett Maidenhead AC 45 F
312 02:44:56 717 Rob Lower S. Derbyshire RR M
313 02:44:58 638 Kulwant-Sin Johal M
314 02:45:06 742 Tim Ellwood Wellngbro & Dist M
315 02:45:16 743 Sarah Geddes Wellngbro & Dist F
316 02:45:16 654 Claire Shea-Simonds Leicester Tri F
317 02:45:28 283 Frank Makin H.Pierrepont RC 70 M
318 02:45:34 317 Shaun Burton Long Eaton RC 40 M
319 02:45:39 6 Andrew Hurd Desford Striders M
320 02:45:50 517 Deborah Hindmarch Milton Keynes AC 45 F
321 02:46:10 745 Tom Jack 40 M
322 02:46:10 744 Sarah Hinchliffe F
323 02:46:11 455 Haley French Spa Striders 35 F
324 02:46:14 319 Andy Arnold 40 M
325 02:46:14 781 Phil Pearsons Huntingdon RR 40 M
326 02:46:14 417 Susan Lucas Lancaster & More 55 F
327 02:46:44 770 Paul Mullen M
328 02:47:08 147 Paul Marlow Kettering Town H 40 M
329 02:47:10 694 Dawn Clark Spa Striders F
330 02:47:10 776 Jackie Lindsay Spa Striders 35 F
332 02:47:20 683 Tessa Faure 35 F
333 02:47:23 384 Adrian Shotbolt Dunstable RR M
334 02:47:31 416 Mark Powell Cannons Health C 40 M
335 02:47:31 224 Liam Collins Leicester Tri M
336 02:47:33 488 David Fearn M
337 02:47:42 442 Peter Lawton Birchfield Harr 50 M
338 02:47:55 131 Peter Brooks Shepshed RC 50 M
339 02:48:13 483 Simon Rowley M
340 02:48:18 999 Unidentified runner M
341 02:48:21 33 Keith Boxley M
342 02:48:29 81 Peter Williamson M
343 02:48:39 259 Peter Fowles Long Eaton RC 60 M
344 02:48:40 287 Neil Hancock Shelton Striders M
345 02:49:08 741 Taito Kaya 40 M
346 02:49:15 721 Muhammad Ashraf West End Runners M
347 02:49:22 219 Claire Mountain Notts AC 35 F
348 02:49:24 763 Rachel Yates Kimberley & Dist 35 F
349 02:49:43 685 Andy Raynor Southwell RC 40 M
350 02:49:52 692 Sarah Crannage Long Eaton RC F
351 02:50:00 698 Roy Grew RRC 60 M
352 02:50:07 554 David Tiller 40 M
353 02:50:10 34 James Buller M
354 02:50:14 482 Michael Fay Formula One CC M
355 02:50:21 187 Yvonne Twelvetree Totley AC 55 F
356 02:50:46 432 Felicity Rennie Birstall RC F
357 02:50:51 700 Dennis Holmes Ripley RC 40 M
358 02:50:56 824 Pennie Sandell 35 F
359 02:50:57 127 Ant Jones 40 M
360 02:51:00 565 Andrew Clayton M
361 02:51:00 760 Lawrence Toquero Hallamshire Harr M
362 02:51:09 351 Kevin Wood 40 M
363 02:51:15 714 Mark Robson Spa Striders 40 M
364 02:51:34 223 Dean Rushby Harborough AC M
365 02:51:39 703 Stuart Palmer Rowland Hill H 50 M
366 02:51:48 688 Wendy-Anne Gibson Rotherham Harr F
367 02:51:54 154 Mick Clarke Northampton RR 60 M
368 02:51:56 340 Charles Jarman Triangle Trotter 60 M
369 02:51:58 258 Paul Stacey Redhill RR 40 M
370 02:52:03 159 Wayne Hackett Stilton Striders M
371 02:52:07 314 Michele Clarke Telford AC 35 F
372 02:52:07 557 Daron Windle Telford AC 40 M
373 02:52:07 175 Neil Beckingham Rutland RC 40 M
374 02:52:32 100 Carla Tebbutt Long Eaton RC F
375 02:52:42 464 Peter Parsons Totley AC 40 M
376 02:52:49 382 Greg Skinner M
377 02:52:49 711 Warren D'Rozario Sandwell Valley 50 M
378 02:52:51 284 Anne Ashton Hinckley RC 45 F
379 02:52:51 342 Jessica Wren Hinckley RC F
380 02:53:15 791 Chris Hoskins Shelton Striders 40 M
381 02:53:17 618 Mike Stokes M
382 02:53:17 252 Tim Pope Sinfin RC 40 M
383 02:53:19 324 Martin Wright 40 M
384 02:53:20 740 Catherine Warne Northbrook AC F
385 02:53:25 795 Chris Wright Peel RR M
386 02:53:29 353 Tim Sturla Ivanhoe Runners M
387 02:53:36 254 Jill Tierney Kettering Town H 35 F
388 02:53:36 354 Stuart Hunter Shepshed RC 40 M
389 02:53:37 815 Peter Wright 40 M
390 02:53:45 156 Siobhan Palmer Shepshed RC F
391 02:53:46 336 Unidentified runner M
392 02:53:50 627 Justiaan Swanevelde Inotropes Racing 40 M
393 02:53:51 739 James Entwisle 40 M
394 02:53:54 534 Gillian Peck Huntingdon RR 35 F
395 02:53:57 578 Rob Allison M
396 02:53:58 779 Henry Hamilton M
397 02:54:05 768 Brian Driver Huncote Harr 40 M
398 02:54:22 486 Simon Higgs Wellngbro & Dist 40 M
399 02:54:23 778 Gary Harrison Barrow Runners M
400 02:54:30 684 Carolyn Kelly Cobra RC F
401 02:54:30 729 James Morrison Charnwood AC 50 M