2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2008

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:47:35 643 Anthony Spencer Ashbourne RC 40 M
302 02:47:36 381 Stephen Barson 35 M
303 02:47:37 398 Andrew Hyland MVH Tri Club 25 M
304 02:47:38 553 Brian Barnett Shepshed RC 50 M
305 02:47:39 223 Paul Pownall Wymeswold RC 35 M
306 02:47:42 318 Sarah Parker East End Road Runners 25 F
307 02:47:45 653 Frank Thomas Wolds Veteran RC 45 M
308 02:47:49 346 Rachael Thompson Peel Road Runners 25 F
309 02:47:58 254 Joey Beavis 25 M
310 02:48:00 639 Paul Kenning Sphinx 35 M
311 02:48:05 501 Peter Gibbs 35 M
312 02:48:14 432 Ken Sharp Siemens AC 55 M
313 02:48:17 72 David Blackburn 30 M
314 02:48:18 581 William Whittle 50 M
315 02:48:20 691 Simon Moore 35 M
316 02:48:23 571 Teresa Kay Long Eaton RC 25 F
317 02:48:26 302 Jennifer Mitton 25 F
318 02:48:30 613 Andrew Pearson Red Rose Road Runners 40 M
319 02:48:33 126 Deirdre Fee Werrington Joggers 45 F
320 02:48:34 410 Peter Hammersley 40 M
321 02:48:35 347 Lee Rickards Peel Road Runners 25 M
322 02:48:37 586 Zoe Edgson Siemens AC 30 F
323 02:48:40 460 Anthony Cotton BRJ RRC 70 M
324 02:48:59 277 Narinder Bains Saracens RC 40 M
325 02:49:13 323 Antoinette Wasyliw Lincoln Wellington AC 40 F
326 02:49:18 419 Andrew Matthews Centurion RC 40 M
327 02:49:19 253 Paul Learoyd 30 M
328 02:49:25 727 Les Wilson 45 M
329 02:49:31 755 Leon Pearce 35 M
330 02:49:42 531 Ken Edwards Kenilworth Runners 45 M
331 02:49:45 539 Richard Bebbington 40 M
332 02:49:46 211 Olivia West Formula One Circuit Crew 25 F
333 02:49:47 314 Ute Baird votwo.co.uk 40 F
334 02:49:51 291 Rachel Reynolds Cannons Road Runners 25 F
335 02:49:51 119 Mrs Catherine Warne Northbrook AC 35 F
336 02:49:52 379 Tina Mcdonagh Fleckney & Kibworth RC 35 F
337 02:49:52 622 Guy Bacon 35 M
338 02:50:01 230 Matt Evans Sinfin RC 40 M
339 02:50:04 40 Jessica Wren Hinckley RC 25 F
340 02:50:05 43 Anne Ashton Hinckley RC 50 F
341 02:50:12 380 Samantha Liddle Heanor 35 F
342 02:50:20 471 Malcolm Davenport 45 M
343 02:50:56 431 Julie Stafford Southwell Running Club 40 F
344 02:50:59 4 Andrew Walton 30 M
345 02:51:05 552 Karon Fackerell 40 F
346 02:51:35 644 Emma Hallas Hatton Darts 25 F
347 02:51:53 472 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
348 02:52:03 120 David Callaway 55 M
349 02:52:17 55 Catherine Rowe Long Eaton RC 50 F
350 02:52:22 18 Peter Finn 55 M
351 02:52:23 657 Ian Williams Black Dog RC 50 M
352 02:52:27 54 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
353 02:52:29 221 James Parkinson 35 M
354 02:52:53 312 Roy Russell Hinckley RC 45 M
355 02:52:59 748 Philip Weave Peel Road Runners 40 M
356 02:53:05 742 Matthew O'Sullivan 25 M
357 02:53:09 188 Una Lacey Formula One Circuit Crew 35 F
358 02:53:10 117 Terry Jones Barrow Runners 60 M
359 02:53:17 587 Carl Rutt Desford Striders 35 M
360 02:53:18 403 Justine Williams 35 F
361 02:53:19 619 Andrew Longman 35 M
362 02:54:00 675 Loraine Botham Notts AC 35 F
363 02:54:04 599 Andy Arnold 45 M
364 02:54:10 433 Stuart Hunter Shepshed RC 45 M
365 02:54:18 743 David Hubbard 25 M
366 02:54:22 87 Tim Pope Sinfin RC 45 M
367 02:54:38 20 Sarah Bradbury 25 M
368 02:54:47 367 Ian Green 40 M
369 02:55:02 541 Margaret Morris Saxilby RR 55 F
370 02:55:13 76 Mark Legg 40 M
371 02:55:21 267 Jane Harris 30 F
372 02:55:21 511 Mark Roughton 45 M
373 02:55:22 77 Janet Legg 40 F
374 02:55:27 542 David Ward Mansfield Harriers AC 45 M
375 02:55:39 371 Tracy Hepburn Shelton Striders 35 F
376 02:55:43 71 Allan Walsh 30 M
377 02:55:44 570 Jenny Owen 25 F
378 02:55:45 266 Jean Bodycote 40 F
379 02:55:54 503 James Joyce Ealing Southall & Middlesex A.C. 35 M
380 02:55:55 270 Gareth Wilkins 40 M
381 02:56:04 423 Richard Fildes Rolls Royce Harriers 45 M
382 02:56:11 756 Graham Small 30 M
383 02:56:27 395 David Lander Sinfin RC 45 M
384 02:56:32 558 Heather Pike Sutton in Ashfield Harriers 35 F
385 02:56:34 167 Gregg Mayles 35 M
386 02:56:42 205 Alexander Gee 45 M
387 02:56:50 729 Sean Willis 30 M
388 02:56:53 132 Ian Howick 4 Life Tri Club 40 M
389 02:56:56 279 John Henshaw Ilkeston RC M
390 02:57:00 300 Alison Whittingham Sutton in Ashfield Harriers 40 F
391 02:57:01 41 John Greasley Hinckley RC 40 M
392 02:57:02 397 James Cherry 30 M
393 02:57:03 60 Chris Mcdermott 40 M
394 02:57:04 175 Amanda Marlow Kettering Town Harriers 35 F
395 02:57:08 710 Lewis Gray 25 M
396 02:57:10 492 Rebecca Macleod Northbrook AC 40 F
397 02:57:17 324 Alison Gallimore 30 F
398 02:57:19 272 Michael Mcgrath 30 M
399 02:57:22 416 Paul Northbrook AC 30 M
400 02:57:25 645 Wai Ling Shin Hatton Darts 25 M