2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2009

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:43:29 612 Lucy Gossage Total Fitness Nottingham TFN F
302 02:43:29 371 Jon Marchant M
303 02:43:29 413 Anna Seddon Barrow Runners 35 F
304 02:43:24 426 Nicholas Turner-Henke Harborough AC M
305 02:43:33 173 Darren Marfleet M
306 02:43:30 814 Iain Butler Goyt Valley Striders 40 M
307 02:43:40 491 Sarah Grandy Barrow Runners F
308 02:43:28 864 Andy Johnson Owls AC M
309 02:43:30 678 Clinton Barratt Roadhoggs 40 M
310 02:43:01 488 Peter Rabey 40 M
311 02:43:53 700 Richard Wheatley Redhill Road Runners 40 M
312 02:44:03 105 Peter Eccles M
313 02:44:02 56 Andrew Leonard M
314 02:44:02 540 Jean Inglis Holme Pierrepont 45 F
315 02:44:19 512 Fiona Moffatt Holme Pierrepont 35 F
316 02:43:36 739 Simon Charles Cherwell Runners M
317 02:44:15 187 Andrew Spittle 40 M
318 02:44:18 867 Allan Raven 40 M
319 02:43:41 310 Andrew Hyland Meynell Valley Hunters Triathl M
320 02:43:58 703 Michael Garrity 40 M
321 02:44:00 251 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
322 02:44:50 565 Clive Robert Trusson 40 M
323 02:44:53 234 John Ryan M
324 02:45:24 241 Catriona Archer Ashbourne RC 35 F
325 02:45:11 691 Robert Smith Lincoln Wellington AC 40 M
326 02:45:18 445 Gary Gardiner Road Runners Club 40 M
327 02:45:32 119 Caroline Waterhouse Long Eaton RC 35 F
328 02:45:05 157 David Robson Barrow Runners 40 M
329 02:45:40 558 Dave Richardson Sinfin RC M
330 02:45:31 226 Emma Klimowicz Cannons Road Runners 35 F
331 02:44:58 500 Tim Gould Peel Road Runners 40 M
332 02:45:00 753 Peter Mahon M
333 02:45:51 821 Charlie Hanson Greens RC 40 M
334 02:45:12 411 Richard Green Kenilworth Runners 40 M
335 02:45:42 375 Andrew Grimwood Lincoln Wellington AC 40 M
336 02:45:24 659 Alan Fawkner 40 M
337 02:46:04 478 Michael Kendall Wooton Road Runners 50 M
338 02:45:49 1002 Bryony Butcher Holme Pierrepont F
339 02:46:02 219 Sarah Bumpus-Bosch Barrow Runners 35 F
340 02:46:29 689 David Hardwick Stopsley Striders 40 M
341 02:46:10 616 Andrew Norton Sphinx 40 M
342 02:46:10 299 Bostock Colin Long Eaton RC 50 M
343 02:46:46 476 Jane Needham 35 F
344 02:46:03 424 Andrew Mucklestone TFN Tri Club 40 M
345 02:46:18 712 Steve Elliott Ripley RC 50 M
346 02:47:17 912 Glynn Daniels Kettering Town Harriers 40 M
347 02:47:32 186 Paul Flint M
348 02:47:40 378 Christopher Sexton Shelton Striders M
349 02:47:57 385 Sharon Townley Centurion RC 35 F
350 02:47:58 417 Sarah Gardner-Hall Norton Canes Road Runners F
351 02:46:54 543 Philomena Mburu Compton Harriers 45 F
352 02:47:38 854 Chris Bayliss Hartsholme Runners M
353 02:48:10 165 Mim Kirby BRAT F
354 02:48:09 166 Lawrence Wood BRAT M
355 02:47:52 439 John Aylmer Massey Ferguson RC 60 M
356 02:48:17 873 Chaz Beale M
357 02:48:37 167 Warren Stark M
358 02:48:38 434 Clive Crowe Saracens RC M
359 02:48:29 647 Ken Edwards Kenilworth Runners 40 M
360 02:48:52 204 Luke Morgan M
361 02:49:16 330 Lee Hawkes M
362 02:49:17 948 Corinne Clarke Shepshed RC 45 F
363 02:49:15 256 Paul Pocklington Sleaford Town Runners 40 M
364 02:49:05 793 Brian Barnett Shepshed RC 50 M
365 02:49:06 233 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
366 02:49:23 609 Michael Ricketts Huncote Harriers AC M
367 02:49:06 971 Kathy Simmons 35 F
368 02:49:17 730 Judith Thomas Werrington Joggers 45 F
369 02:49:48 205 Shaun Towell Bourne Town Harriers AC 40 M
370 02:49:54 681 Wailing Shin Hatton Darts M
371 02:49:54 682 Emma Hallas Hatton Darts F
372 02:49:42 13 Lorna Gold Centurion RC 45 F
373 02:49:51 675 Norman Ashmore 50 M
374 02:49:46 6 James Finn M
375 02:49:48 474 Peter Williamson 40 M
376 02:49:29 835 Damian Cowlishaw Long Eaton RC 40 M
377 02:49:17 1001 Tim McCaughey Pudsey Pacers M
378 02:50:00 775 Richard Brown Bermuda Striders 40 M
379 02:49:56 893 Neil Kear Hinckley RC 40 M
380 02:49:40 927 Gavin Howkins M
381 02:49:39 138 Stephen Broughton M
382 02:50:22 1004 John Lovatt 50 M
383 02:49:52 556 Dawn Storer Barrow Runners 35 F
384 02:49:40 990 Pender Claire 35 F
385 02:49:34 493 Delmont Betts Peel Road Runners M
386 02:49:58 760 Andy Arnold 40 M
387 02:50:01 192 Danny Farndon UKnetrunner M
388 02:50:34 837 Robert Easter Long Eaton RC 40 M
389 02:50:52 780 Mark Coyle Sphinx 40 M
390 02:50:57 223 Myles Davies Sphinx 40 M
391 02:51:23 471 Ben Cavey Wymeswold RC M
392 02:51:10 316 Rachael Hardman Desford Striders 35 F
393 02:50:54 96 Peter Roberts 50 M
394 02:50:45 304 Jason Lee Aldridge RC M
395 02:51:18 470 Andrew Whitehouse Northbrook AC 40 M
396 02:51:38 935 Heather Harris David LLoyd Pacers 35 F
397 02:50:43 740 Naomi Butler F
398 02:50:52 640 Richard Thorpe North Derbyshire RC M
399 02:51:09 989 Gillan Robert 50 M
400 02:50:51 929 Peter Yates Macclesfield Harriers 60 M