2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2010

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:45:22 645 Warren Stark M
302 02:45:40 623 Peter Wilkinson Long Eaton RC M
303 02:45:30 248 Caroline Sutton Shelton Striders F
304 02:45:14 445 Gill McGarry Hinckley RC 35 F
305 02:45:46 107 Anthony Benskin Shepshed RC M
306 02:46:05 430 Addie Rose Shepshed RC F
307 02:46:02 698 Ben Cavey Wymeswold RC M
308 02:46:10 641 Una Lacey Formula One Circuit Crew 35 F
309 02:46:22 961 Antin Leszczyszyn M
310 02:45:56 864 Steven Shaw M
311 02:46:17 168 Tania Cream City Of Hull A.C. 45 F
312 02:46:37 935 Shaun Mullins Cherwell Runners 40 M
313 02:46:32 790 Debi Coles Cherwell Runners 35 F
314 02:46:48 792 Rob Lawler Barrow Runners M
315 02:46:48 337 Judith Findley F
316 02:46:50 295 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
317 02:46:49 912 Andy Scott Werrington Joggers 50 M
318 02:46:42 728 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
319 02:46:43 306 Dave Steward M
320 02:47:08 624 Mark Harrison Long Eaton RC M
321 02:47:02 452 Hayley French Spa Striders 35 F
322 02:47:04 527 Den Evans Angels RC 45 F
323 02:47:18 105 Asa English Shepshed RC 40 M
324 02:46:59 994 Paul Maar 40 M
325 02:47:25 493 Jonathan Pierce Telford Harriers 50 M
326 02:47:04 978 Peter Mahon 50 M
327 02:47:08 722 Mick Clarke Northampton RR 60 M
328 02:47:19 603 Aly Wren Hinckley RC 45 F
329 02:47:32 327 Sarah Crannage Long Eaton RC F
330 02:47:14 167 Chris Horn Shenley Striders 40 M
331 02:47:35 651 Paul Nealon Huncote Harriers AC 40 M
332 02:47:37 777 Andy Henson Bourne Town Harriers 40 M
333 02:47:26 411 Helen Driscoll Wellingborough & District AC F
334 02:47:48 937 David Kelly Sphinx 40 M
335 02:47:46 397 Robert Anderson Sphinx M
336 02:48:00 3 Gregg Mayles M
337 02:47:33 873 David Hutchings Bedford Harriers 40 M
338 02:47:33 872 Juile Wargent Bedford Harriers 35 F
339 02:48:05 438 Bryan Pears Sphinx 40 M
340 02:47:48 800 Delmont Betts Peel Road Runners M
341 02:47:49 799 Tracey Cox Peel Road Runners F
342 02:48:11 778 Emma Brady Birmingham Running & Triathlon 35 F
343 02:48:13 932 Kirsty Johnson Glossopdale Harriers F
344 02:48:06 559 Heather Pike Sutton in Ashfield Harriers 35 F
345 02:48:13 297 Paul Flint M
346 02:48:23 636 Gary Whitfield Penny Lane Liverpool M
347 02:48:31 848 Keith Tracy 40 M
348 02:48:38 163 Kate Waddicor 55 F
349 02:48:31 61 Helen Bond 35 F
350 02:48:32 62 Charlotte Anderson 35 F
351 02:48:26 931 Philip Neale Peel Road Runners 40 M
352 02:48:17 731 Virginia Winter F
353 02:48:54 588 Anne Olexa 35 F
354 02:48:41 521 Sandy Gee Stainland Lions 50 M
355 02:48:55 590 Malcolm Lord 50 M
356 02:49:06 85 Paul Foot Bournville Harriers M
357 02:49:06 84 Helen Foot Bournville Harriers 35 F
358 02:49:05 687 Catriona Marshall Wilmslow RC 35 F
359 02:49:08 820 Andrew Clayton Erewash Valley M
360 02:48:49 759 Paul Pownall Wymeswold RC M
361 02:49:31 455 Tom Corr Huncote Harriers AC 40 M
362 02:49:21 12 Allan Walsh Northbrook AC M
363 02:49:22 23 Craig Robinson M
364 02:49:27 472 Mark Greenway Pactrac 40 M
365 02:49:52 797 Vicky Snook Shepshed RC F
366 02:49:44 954 Erika Pennington Cherwell Runners & Joggers F
367 02:49:43 979 James Spray Sinfin RC M
368 02:49:39 510 Colin Gallop Raf Cosford 40 M
369 02:50:03 712 Rob Shipman M
370 02:50:17 500 Ryan Wooif BRJ Rrc M
371 02:50:17 499 John Wright BRJ Rrc 40 M
372 02:50:17 43 Richard O'Neill Little Eaton Hornets M
373 02:50:31 151 Andrew Johnston 40 M
374 02:50:47 153 Diane Rogers Wooton Road Runners 35 F
375 02:50:44 917 Dirk Wolvaardt Bedford Harriers 40 M
376 02:50:49 957 John Ashover North Derbyshire RC 40 M
377 02:50:42 678 Catherine Rowe Long Eaton RC 45 F
378 02:51:12 371 Kasey Lynch Wilmslow RC F
379 02:51:26 613 Lyn McDonald Northbrook AC 35 F
380 02:51:00 81 Emma Klimowicz Roadhoggs 35 F
381 02:50:52 703 Sue Yendley BRJ Rrc 35 F
382 02:51:11 215 Maeve Wynn-Williams Birstall RC 45 F
383 02:51:16 67 Rob Pearce Belper Harriers M
384 02:51:28 560 Richard King Spa Striders 40 M
385 02:51:33 617 Claire Piercy Yaxley Runners 35 F
386 02:51:48 116 Mark Goodson Long Eaton RC M
387 02:51:25 557 Bev Clark Barnsley Harriers 35 F
388 02:51:39 114 Helen Widdowson Stilton Striders F
389 02:51:39 161 Mark Perry Hermitage Harriers 40 M
390 02:51:56 177 Craig Johnson Hermitage Harriers M
391 02:51:48 858 Mark Dolphin 40 M
392 02:51:55 243 Rob Dowse M
393 02:51:51 290 Mike Chaldecott 40 M
394 02:52:02 422 Richard Thomas Huncote Harriers AC 50 M
395 02:52:07 284 Richard Maxted Steel City Striders M
396 02:52:16 175 Richard Brown Bermuda Striders 40 M
397 02:53:04 727 Mark Hastelow M
398 02:52:56 850 Stuart Shipley Chesapeake RR 50 M
399 02:53:08 148 Nye Cranage Charnwood AC 40 M
400 02:53:20 108 Derek Lister Shepshed RC M