2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2011

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:40:06 443 Mark Coyle Sphinx 40 M
302 02:40:14 632 Paul Mellor 40 M
303 02:40:29 750 Emily Sanders Ashbourne RC 45 F
304 02:40:34 344 David Richardson Sinfin RC M
305 02:40:42 916 Rob Lower South Derbyshire RR 40 M
306 02:40:49 672 Helen Brown Grantham AC F
307 02:40:51 362 Darren Pyefinch Long Eaton RC M
308 02:40:59 516 Campbell Thomas M
309 02:41:03 841 Wayne Hackett Stilton Striders M
310 02:41:07 708 Matthew Timothy Saracens Running Club M
311 02:41:08 226 Emma Hallas Hatton Darts F
312 02:41:11 155 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
313 02:41:15 895 Tony Harrison Harborough AC 50 M
314 02:41:28 781 Lee Carnelley Long Eaton RC M
315 02:41:36 213 Simon Parsons Wooton Road Runners 40 M
316 02:41:38 760 Paul Marlow Kettering Town Harriers 40 M
317 02:41:51 952 Hanno Nickau Headington RoadRunners 40 M
318 02:41:54 15 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
319 02:41:55 385 Darren Clarke 40 M
320 02:41:56 277 Jack Langman Northbrook AC 60 M
321 02:42:09 940 Peter Cox Charnwood Tri 40 M
322 02:42:17 719 Chew Tan North Derbyshire RC F
323 02:42:18 429 Patrick (Joe) Walsh Rolls Royce Harriers 50 M
324 02:42:38 610 Netty Wasyliw Lincoln Wellington AC 35 F
325 02:42:41 958 David Baines Uknetrunner 40 M
326 02:42:50 456 Richard Bebbington 40 M
327 02:42:50 247 Mark Hillson Grantham AC 40 M
328 02:42:51 699 Phil Butcher M
329 02:42:53 817 Christopher Garratt 40 M
330 02:42:54 187 Lindsay Romecin F
331 02:42:59 167 Shaun Mullins Cherwell Runners 40 M
332 02:43:10 394 Michelle Simmons Wooton Road Runners F
333 02:43:19 143 Marvin Smith Birstall RC 40 M
334 02:43:20 280 Helen Walker F
335 02:43:21 574 Erika Pennington Cherwell Runners F
336 02:43:21 705 Sabina Attfield Derwent Runners 45 F
337 02:43:29 196 Lucy Smith Sphinx 35 F
338 02:43:30 469 Anna Sherwood Wooton Road Runners F
339 02:43:34 541 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
340 02:43:42 528 Vicki Lowe Stilton Striders 35 F
341 02:43:47 234 Fred Rennie 35 F
342 02:43:52 797 Anna Jane Seddon Barrow Runners 35 F
343 02:43:54 112 Marc Kirsten Royal Sutton Coldfield AC 50 M
344 02:43:54 80 Sally-Jane Parkins Sphinx F
345 02:44:11 158 Catherine Charlton Redhill Road Runners F
346 02:44:13 879 Timothy Payne Hinckley RC 40 M
347 02:44:22 936 Tracey Abrahart 35 F
348 02:44:24 195 Sarah Odell Stratford AC 35 F
349 02:44:27 770 Herluf Jensen 50 M
350 02:44:29 148 Richard Brown North Derbyshire RC M
351 02:44:36 22 Martin Lynch Hinckley RC M
352 02:44:38 236 Keran Wood Aldridge Running Club 40 M
353 02:44:41 972 Colin Fell Mansfield Harriers 50 M
354 02:44:43 262 Nick Seagrave M
355 02:44:50 561 Graham Tee Wooton Road Runners 50 M
356 02:45:04 10 Glen Charman 40 M
357 02:45:07 363 James O'Driscoll Witney Road Runners M
358 02:45:13 730 Neil Wright 40 M
359 02:45:13 454 Peter Rabey 50 M
360 02:45:13 14 Louis Barnes M
361 02:45:14 129 Alistair Hague M
362 02:45:20 914 Sue Harlow Yaxley Runners 35 F
363 02:45:24 857 Ben Davies M
364 02:45:24 925 Nathan Jackson M
365 02:45:24 861 Joanne Stocks Redhill Road Runners F
366 02:45:31 554 Kieron Carvell Uknetrunner 50 M
367 02:45:32 220 Richard Whilding Uknetrunner 40 M
368 02:45:35 485 Judith Marriott Shelton Striders 45 F
369 02:45:39 142 Rachel Ellis Sleaford Town Runners F
370 02:45:40 351 Amy Inchley Leighton Buzzard AC F
371 02:45:44 514 Robert Tate 50 M
372 02:45:51 501 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
373 02:45:57 320 Katherine Ellis Clapham Chasers F
374 02:45:57 218 Keith Tracy Aldridge Running Club 40 M
375 02:46:00 56 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
376 02:46:00 176 Richard Maxted Steel City Striders M
377 02:46:06 197 Sezer Domac Fenerbahce 40 M
378 02:46:10 849 John Ashover North Derbyshire RC 40 M
379 02:46:15 691 Sarah Holme Belper Harriers F
380 02:46:19 216 Brendan Parkinson Southwell Running Club 50 M
381 02:46:21 173 Phil Farmer 40 M
382 02:46:21 461 Nigel Hill Holme Pierrepont 40 M
383 02:46:21 854 Oliver Lodge M
384 02:46:25 565 Steve Adams Wellingborough and District AC 50 M
385 02:46:26 240 Craig Robinson Northbrook AC M
386 02:46:26 17 Allan Walsh Northbrook AC M
387 02:46:30 928 Michael Shelton Mornington Chasers M
388 02:46:32 657 Robert Pickup Holme Pierrepont 40 M
389 02:47:02 208 Helen Widdowson Stilton Striders F
390 02:47:16 888 Naomi Cooper F
391 02:47:21 491 Ross Jeggo Leicester Tri Club M
392 02:47:25 440 Shaun Bonner Uknetrunner 40 M
393 02:47:41 336 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 40 M
394 02:47:47 606 Mark Dabney M
395 02:47:56 725 Pete Marvin Desford Striders M
396 02:47:57 289 Joanna Hawkins Spa Striders F
397 02:47:57 598 Sara Smith 35 F
398 02:47:57 544 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
399 02:48:00 329 Roland Meylan Buxton AC 40 M
400 02:48:03 349 Christopher Sexton Shelton Striders 40 M