2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:39:26 3 Mike Garrity 40 M
302 02:39:37 634 Ian Berry Kimberley and District Stri M
303 02:39:37 532 Nicola Chamberlain Kimberley and District Stri F
304 02:39:44 826 Daniel Palmer Steel City Striders M
305 02:39:46 25 Gerald Robson 50 M
306 02:39:47 999 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
307 02:39:48 824 Nigel Hill Holme Pierrepont 40 M
308 02:39:49 993 Martin Shannon Barrow Runners 40 M
309 02:39:50 752 Stuart Popple Werrington Joggers 40 M
310 02:39:58 851 Becky Hampson Bournville Harriers F
311 02:40:10 924 Carl Hopkinson Ripley RC 40 M
312 02:40:13 228 Herluf Jensen 50 M
313 02:40:15 46 Liam Johnson M
314 02:40:24 392 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
315 02:40:24 259 Pete Dawson Hatton Darts 50 M
316 02:40:24 997 John Warr Cobra RC M
317 02:40:32 18 Rod Goodwin Kenilworth Runners 50 M
318 02:40:33 718 Lisa Dixon Desford Striders 35 F
319 02:40:34 372 Nivette Mullan Hinckley RC 35 F
320 02:40:37 744 James Reeve M
321 02:40:48 19 Glen Charman 40 M
322 02:40:51 603 Gareth Cantrill South Derbyshire RR M
323 02:40:53 633 Rachael Thompson Peel Road Runners F
324 02:40:55 651 Catherine Clifford Shelton Striders 45 F
325 02:40:55 440 Esther Wollaston Spa Striders 35 F
326 02:40:57 125 James Millington Burntwood triathlon club 40 M
327 02:41:10 837 Shaun Bonner Uknetrunner 40 M
328 02:41:15 762 Nathan Jacobs M
329 02:41:20 869 Lucy Goss Sinfin RC F
330 02:41:31 660 David Smyth Stratford AC 40 M
331 02:41:32 371 Joanne Stocks Redhill Road Runners 35 F
332 02:41:37 154 Stephen North Huncote Harriers AC 40 M
333 02:41:38 278 Louis Barnes M
334 02:41:44 675 Phil Farmer 40 M
335 02:41:48 276 Eleanor Quested Birmingham Running Athletics F
336 02:42:23 701 Ross Gillard M
337 02:42:37 232 Graeme Scandrett-Smith Colwick Park Run 40 M
338 02:42:38 690 Joanne Picken Potters Trotters 35 F
339 02:42:42 316 Stephen Gibbs Werrington Joggers 40 M
340 02:42:45 638 Mark Blake Abingdon Amblers 40 M
341 02:42:50 539 Richard Carney Birmingham Running Athletics 40 M
342 02:43:00 61 Peter Southall Bournville Harriers M
343 02:43:28 891 Tammy Rainbow Mablethorpe Running Club 35 F
344 02:43:28 910 Wayne Kew Mablethorpe Running Club 40 M
345 02:43:31 34 Pete Hurdman M
346 02:43:32 11 Brian Goodall Erewash Valley 50 M
347 02:43:51 120 Kerry Mccall Lincoln Wellington AC F
348 02:44:01 608 Kirsty Ainscough Stilton Striders F
349 02:44:19 166 Jessica Young Swaledale Road Runners F
350 02:44:24 665 Nigel Green 40 M
351 02:44:36 683 Paul Brunt Shelton Striders 40 M
352 02:44:40 919 Edward O'Neill Sparkhill Harriers 40 M
353 02:44:40 890 Clare Bovill Sparkhill Harriers 45 F
354 02:45:10 40 Daniel Smith M
355 02:45:10 54 Katie Fitchett F
356 02:45:10 379 Nigel Lewis Spa Striders 40 M
357 02:45:11 876 Chris Matthwes Hatton Darts M
358 02:45:15 917 Ricky Bliss M
359 02:45:15 407 Colin Harris Wellingborough and District 40 M
360 02:45:16 179 Donna Reid MVH Tri Club F
361 02:45:23 320 Julian Blackwell Wellingborough and District 40 M
362 02:45:31 967 Sean Martin 40 M
363 02:45:32 436 Carl Higgins Rolls Royce Harriers M
364 02:45:33 959 Nigel Mcdermott Ropsley RR 50 M
365 02:45:44 912 Denis Thompson West End Runners 50 M
366 02:46:01 197 Naythan Bellamy Wellingborough and District M
367 02:46:05 132 Stuart Mellows Wellingborough and District 40 M
368 02:46:10 146 Michael O'Sullivan 50 M
369 02:46:15 764 Helen Bond 35 F
370 02:46:15 765 Charlotte Clarke 35 F
371 02:46:15 136 Warren D'Rozario Sandwell Valley RC 50 M
372 02:46:17 195 Simon Moorhouse Buxton AC 50 M
373 02:46:22 267 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
374 02:46:23 889 Philip Reader M
375 02:46:29 860 Catherine Cresswell Ripley RC 35 F
376 02:46:33 774 Ian Crompton Shelton Striders 40 M
377 02:46:33 899 David Goodwin Sandwell Valley RC 40 M
378 02:46:41 802 Heather Fooks Solihull and Small Heath A 45 F
379 02:46:42 957 Julie Warner Shelton Striders 35 F
380 02:46:45 649 Elliot Davis Shelton Striders M
381 02:46:46 543 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
382 02:46:53 642 Julie Delahaye-Slater Bournville Harriers 35 F
383 02:46:57 544 Vicky Thomas Wolds Veteran Runners Club 35 F
384 02:47:00 396 Malcolm Atherton Ilkeston Running Club 40 M
385 02:47:04 542 Colin Sinnott North Derbyshire RC 60 M
386 02:47:11 970 Richard Caley Stafford Harriers M
387 02:47:18 85 Justin Balfour Horsforth Harriers M
388 02:47:19 432 Vicki Lowe Wreake 35 F
389 02:47:21 13 Michael Botham M
390 02:47:23 260 Gill Mcgarry Hinckley RC 45 F
391 02:47:23 730 Kevin Nankervis Werrington Joggers 40 M
392 02:47:26 346 Michael Jackson Kimberworth Striders M
393 02:47:27 668 Rob Pearce Belper Harriers M
394 02:47:29 421 Stephen Lee Hermitage Harriers M
395 02:47:29 230 Andrew Martin Little Eaton Hornets 50 M
396 02:47:30 526 Robert Wells Deptford Green Runners 40 M
397 02:47:31 578 John Hodgkinson 40 M
398 02:47:34 518 Bev Parry Huncote Harriers AC 45 F
399 02:47:35 925 Andrew Johnston 40 M
400 02:47:37 55 Alex Crawford 40 M