2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2013

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:37:36 1118 Simon Reynolds Burton AC M
302 02:37:53 997 Alastair Mitchell M
303 02:37:48 795 Ann Barker North Derbyshire RC 45 F
304 02:38:04 858 Kevin Sibley Steel City Striders 40 M
305 02:37:52 879 Richard Boyer M
306 02:38:24 153 Clive Barraclough Rolls Royce Harriers 40 M
307 02:38:14 409 Stacey Bamford Birmingham Running Athletics A F
308 02:38:32 418 Mike Sheldon Charnwood AC 50 M
309 02:38:22 408 Charles Bamford Birmingham Running Athletics A M
310 02:38:41 853 James Deacon Stratford AC 40 M
311 02:38:43 175 Tony Jefs Midland Masters Athletic Club 50 M
312 02:38:20 625 Bernard Jarvis Holme Pierrepont 60 M
313 02:38:38 870 Mary Tavener vale royal 45 F
314 02:38:41 486 Claire Calladine Hatton Darts 35 F
315 02:38:33 13 Phoenix Hoyle Wigston Phoenix RC 40 M
316 02:38:44 715 Claire Quigley Huncote Harriers AC 35 F
317 02:38:40 960 Alan Griffiths Wellingborough and District AC 40 M
318 02:38:16 483 Chris Daniel M
319 02:39:00 855 Mark Hedges 40 M
320 02:38:57 314 Angela Mensing Peel Road Runners 35 F
321 02:38:58 595 John Hay Long Eaton RC 40 M
322 02:38:56 159 Malc Gonnella North Derbyshire RC 50 M
323 02:39:02 878 Brian Corcoran M
324 02:39:02 201 Terry Doherty Bournville Harriers 50 M
325 02:38:18 257 Rob Anderson Sphinx 40 M
326 02:39:00 366 Neil Smith Kenilworth Runners 40 M
327 02:38:50 57 Dan Whittaker Balanced Performance M
328 02:39:34 279 Eva Williams Mansfield Harriers 45 F
329 02:39:32 420 Andrew Carwardine Centurion RC 40 M
330 02:39:32 239 Beth Taylor-Jones 45 F
331 02:39:40 311 Tracey Cox Peel Road Runners 35 F
332 02:39:32 51 Ben Davies Datchet Dashers 40 M
333 02:40:02 1176 Sam Richardson Lincoln Lakeside RC M
334 02:39:56 481 Steve Pascale-Jones M
335 02:39:44 940 Paul Richardson 40 M
336 02:40:13 375 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
337 02:39:54 984 Joe Kelly Northbrook AC 40 M
338 02:40:14 559 Gareth Jackson M
339 02:40:14 596 Helen Newbery Fleckney and Kibworth RC F
340 02:40:18 649 Andrew Johnston 40 M
341 02:40:18 384 Sarah Mcnaney Northbrook AC 45 F
342 02:40:22 813 Deb Daly Lincoln Wellington AC 35 F
343 02:40:22 675 Mark Tinkler Bedford Harriers 50 M
344 02:40:36 1103 Robert Edwards M
345 02:40:52 883 Victoria Simms Holme Pierrepont F
346 02:40:53 399 Steve Tupholme Holme Pierrepont 40 M
347 02:41:13 722 Adelle Marsden Kimberworth Striders 35 F
348 02:40:54 698 Jonathan Sloan M
349 02:40:50 56 David Ball M
350 02:41:04 810 Alan Ashburner North Derbyshire RC 50 M
351 02:41:23 1139 Andy Bradley M
352 02:41:13 1095 Lisa Spence Birstall RC F
353 02:41:13 600 Steve Hickingbottom Birstall RC 50 M
354 02:41:38 934 Wayne Stevenson Shelton Striders 40 M
355 02:41:24 294 Wayne Mills 40 M
356 02:41:43 215 Moira Birch Shelton Striders 45 F
357 02:41:38 881 David Smedley Uknetrunner M
358 02:41:47 665 Ian Bytheway M
359 02:42:11 616 Mark Riches Belper Harriers 50 M
360 02:42:00 147 Wendy Wheawall Shelton Striders 35 F
361 02:42:17 1033 Shaun Bonner Uknetrunner 40 M
362 02:41:58 394 Gordon Geach Grantham Running Club 50 M
363 02:42:07 985 Shawn Wilebore Hinckley RC 40 M
364 02:42:07 1036 Paul Tomkins Hinckley RC 50 M
365 02:42:18 73 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
366 02:41:53 52 Rupert Davies 40 M
367 02:42:17 416 Mark Hodson M
368 02:42:33 140 Leanne Rickett Fenland running club F
369 02:42:19 124 Ian Berry Kimberley and District Strider M
370 02:42:20 391 Richard Hands Northbrook AC 40 M
371 02:42:39 223 Phil Brennan Stratford AC 60 M
372 02:42:55 1024 Adrian Sell Datchet Dashers M
373 02:42:45 658 Dean Kelleher Hermitage Harriers 40 M
374 02:43:10 521 Penny Andrews Northampton RR 45 F
375 02:42:49 891 David Baines Uknetrunner 40 M
376 02:43:00 125 Nicola Chamberlain Kimberley and District Strider F
377 02:43:22 498 Shaun Wootton 40 M
378 02:43:13 93 Sally Parkins Sphinx F
379 02:43:10 453 Matt Walters 40 M
380 02:43:37 1127 Matt Brocklehurst 40 M
381 02:43:15 1021 Philip Lister Headington RoadRunners 50 M
382 02:43:21 869 Sarah Ellwood Wellingborough and District AC 35 F
383 02:43:19 787 Mick Haynes 50 M
384 02:43:19 1124 Kieron Carvell City of Norwich Athletic Club 50 M
385 02:43:41 362 Anton Raath Kenilworth Runners 50 M
386 02:43:41 741 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
387 02:43:43 445 Sue Harlow Yaxley Runners 35 F
388 02:44:02 435 Emily Copping Wreake F
389 02:43:52 642 Andy Skinner 50 M
390 02:43:53 434 Steven Hollinworth 40 M
391 02:43:47 1133 John Harrison M
392 02:44:03 801 Gareth Wilkins Beaumont Leys 40 M
393 02:43:46 1003 David Hetherington Chase Harriers 40 M
394 02:44:05 168 Sally Cox Lincoln and District Runners 45 F
395 02:44:29 1100 Paolo Dale Swinton Running Club 40 M
396 02:44:45 709 Ian Grummitt Long Eaton RC 40 M
397 02:44:28 898 Chris Jones Northbrook AC M
398 02:45:01 208 Sharon Townley Centurion RC 35 F
399 02:44:20 914 Lynton Dawson Northampton RR M
400 02:44:55 174 Andy Nicholls Stilton Striders M