2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:39:56 959 Joshua Wilson Newbury Athletic Club M
302 02:40:07 336 Robert Mcardle Grantham Running Club 50 M
303 02:40:09 134 Joseph Alcock Hatton Darts 40 M
304 02:40:14 750 Simon Bilton Lincoln and District Runners 40 M
305 02:40:18 1089 Nathan Green Kenilworth Runners M
306 02:40:23 972 David Kind Hermitage Harriers 40 M
307 02:40:30 905 Sarah Carroll Holme Pierrepont F
308 02:40:31 368 Andrew Wade Stamford Striders 50 M
309 02:40:31 265 Phil Abbott Long Eaton RC 40 M
310 02:40:32 222 Mark Hedges 40 M
311 02:40:33 288 Richard Nash Hatton Darts 40 M
312 02:40:36 561 Lucy Bird Barrow Runners 35 F
313 02:40:37 803 Gareth Wilkins Beaumont Leys 40 M
314 02:40:52 1069 Martyn Barrett Badgers 50 M
315 02:40:56 95 Nivette Mullan Badgers 35 F
316 02:40:59 731 Dean Sartin David Lloyd Redway Runners M
317 02:40:59 585 Russell Rose David Lloyd Redway Runners 40 M
318 02:40:59 759 Peter Fahy Sphinx 40 M
319 02:41:00 580 Dave Burton Sleaford Striders 40 M
320 02:41:00 224 Paul Layland 40 M
321 02:41:01 19 Graham Fallows Huncote Harriers AC 40 M
322 02:41:16 199 Ian Jackson M
323 02:41:29 291 Emma Lee David Lloyd Redway Runners 35 F
324 02:41:31 960 Mark Parry M
325 02:41:40 751 Lewis Bilton Lincoln and District Runners M
326 02:41:50 1033 Neil Williams M
327 02:41:51 919 Jane Simons 35 F
328 02:42:06 832 Robert Pickup Holme Pierrepont 40 M
329 02:42:08 811 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
330 02:42:09 1111 Ciaran Lennon 40 M
331 02:42:15 1061 Andy Gillies Ivanhoe Runners 40 M
332 02:42:16 1100 Matt Wilkinson M
333 02:42:19 981 Mark Phillips M
334 02:42:19 871 Phil Farmer Beeston AC 50 M
335 02:42:23 958 Daniel Wilson Bournville Harriers 50 M
336 02:42:27 48 Craig Wilson 40 M
337 02:42:31 1079 Mick Haynes 50 M
338 02:42:33 287 Deborah Phelps Holme Pierrepont F
339 02:42:35 931 Peter Abrahamson Hinckley RC 40 M
340 02:42:43 240 Andrew Martin Little Eaton Hornets 50 M
341 02:42:43 680 Matt Griffiths M
342 02:42:43 681 Richard Hales M
343 02:42:47 908 Paul Mckay Huncote Harriers AC 40 M
344 02:42:47 355 Louisa Davidson Birchfield Harriers F
345 02:42:56 40 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
346 02:42:57 509 Emily Adams Stratford AC 35 F
347 02:43:00 357 Duane Roberts 50 M
348 02:43:01 872 Malcolm Atherton Ilkeston Running Club 40 M
349 02:43:04 237 Richard Hill Shelton Striders M
350 02:43:04 188 Wayne Kelleher South Derbyshire RR 40 M
351 02:43:10 266 Rachel Farrow Shelton Striders F
352 02:43:16 777 Mike Garrity 50 M
353 02:43:19 571 Sophie Stanley Grantham AC F
354 02:43:20 1114 Madeleine Lomas Charnwood AC 55 F
355 02:43:20 346 Shaun Newbold West End Runners M
356 02:43:23 1049 Keith Markley Wigston Phoenix RC 50 M
357 02:43:23 898 Claire Goult Kenilworth Runners 35 F
358 02:43:32 408 Penny Masser Hinckley RC 45 F
359 02:43:32 251 Laura Abolins F
360 02:43:35 704 Sarah Mcnaney Northbrook AC 45 F
361 02:43:38 912 Mark Blaszczyszyn M
362 02:43:38 831 David Sanders M
363 02:43:40 605 Graham Cook Werrington Joggers M
364 02:43:40 758 Dawn Humphries Stourbridge Running Club 45 F
365 02:43:56 360 Malc Gonnella North Derbyshire RC 50 M
366 02:44:00 1213 Colin Bailey Kenilworth Runners 40 M
367 02:44:02 724 Giles Matsell 40 M
368 02:44:21 412 Timothy Payne Hinckley RC 40 M
369 02:44:21 464 Stephen Mccann 40 M
370 02:44:22 773 Andrew Johnston 40 M
371 02:44:25 555 Andy Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
372 02:44:32 1021 Stephen Lee Hermitage Harriers M
373 02:44:39 192 Andrew Roach Spa Striders 40 M
374 02:44:40 855 Pascale Holden Shelton Striders 35 F
375 02:44:40 394 Wayne Mills 40 M
376 02:44:46 1140 Ed Briggs Hinckley RC 40 M
377 02:44:53 174 Lizzie Poole Heanor RC 35 F
378 02:44:56 687 Marcus Lancastle Lincoln and District Runners 40 M
379 02:44:57 245 Derek Jelley 40 M
380 02:45:03 920 Emily Morris Kenilworth Runners F
381 02:45:11 321 Tony Jeffs Midland Masters Athletic Club 50 M
382 02:45:11 498 Sally Miles 45 F
383 02:45:17 607 Tommy Dempsey Northbrook AC M
384 02:45:25 609 Steve Jenkinson North Derbyshire RC 40 M
385 02:45:26 115 Phil Holmes Derwent Runners 40 M
386 02:45:30 933 Beverley Smith Horsforth Harriers 45 F
387 02:45:31 303 Kim Freeman Wellingborough and District AC 45 F
388 02:45:34 1177 Dave Bullivant Roadhoggs 40 M
389 02:45:38 1031 Tom Yates M
390 02:45:38 799 David Hetherington Chase Harriers 40 M
391 02:45:40 600 Ben Davies Datchet Dashers 40 M
392 02:45:47 92 Claire Thompson Long Eaton RC F
393 02:45:55 1081 Phil Purslow Shelton Striders 50 M
394 02:45:59 729 Ray Udall South Derbyshire RR 60 M
395 02:46:03 1245 Alison Atkins Team Derby Runner 35 F
396 02:46:06 562 Rob Pratt Hinckley RC 50 M
397 02:46:08 838 Chris Aulton Balanced Performance 40 M
398 02:46:12 599 Rupert Davies 40 M
399 02:46:13 383 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 35 F
400 02:46:13 511 Simon Newman Bournville Harriers M