2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
301 02:39:44 754 Andy Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
302 02:39:46 559 David Ward Mansfield Harriers 50 M
303 02:39:47 434 Deborah Phelps Holme Pierrepont F
304 02:39:49 809 Ian Vallance Yaxley Runners 40 M
305 02:39:54 361 Clare Harrison Sinfin RC 35 F
306 02:39:56 128 Dominic Kemp Wolves & Bilston 40 M
307 02:39:58 765 Jonathan Wells Huncote Harriers AC 40 M
308 02:39:58 440 Andrew Johnston 40 M
309 02:40:03 1110 Helena Rozman Bedford Harriers F
310 02:40:08 222 Andrew Spencer Grantham Running Club 50 M
311 02:40:09 421 Joanne Diffey Lincoln Lakeside RC 45 F
312 02:40:10 986 Colin Bowpitt Roadhoggs 40 M
313 02:40:11 1151 Gabriel Gurney Sinfin RC M
314 02:40:14 385 Richard Horne Solihull and Small Heath AC 50 M
315 02:40:15 973 Charanjit Soomal 40 M
316 02:40:18 762 Jemma Kyte F
317 02:40:22 1216 Dave Tilley Newark Striders M
318 02:40:25 980 Craige Spencer Kimberworth Striders M
319 02:40:30 860 Ken Rowe M
320 02:40:34 1087 Kym Wheeler Road Runners Club 55 F
321 02:40:38 873 Simon Gore Avtri 40 M
322 02:40:43 447 Daniel Wilson Bournville Harriers 50 M
323 02:40:45 934 Leonard Symeonides Huncote Harriers AC M
324 02:40:47 386 Vivek Joshipura Birchfield Harriers 40 M
325 02:40:56 712 Paul Richardson Derby Tri Club 40 M
326 02:40:59 403 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
327 02:41:03 77 Tracey Glover South Derbyshire RR 45 F
328 02:41:04 867 Scott Wigman Heanor RC M
329 02:41:05 748 Richard Ford Sinfin RC M
330 02:41:09 827 Clare Hinton Spa Striders 35 F
331 02:41:10 1011 Alastair Mitchell Kettering Harriers M
332 02:41:18 1109 Emma Wentworth Buxton AC 35 F
333 02:41:18 18 Ray Mortlock South Derbyshire RR 60 M
334 02:41:20 669 Ronnie Ambrose Northampton RR 40 M
335 02:41:26 198 Anthony Horstead Steel City Striders M
336 02:41:27 1032 Wendy Thompson Huncote Harriers AC 35 F
337 02:41:30 596 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
338 02:41:41 1188 Jennie Hawkins Spa Striders 35 F
339 02:41:41 251 Sarah Holme Balanced Performance F
340 02:42:19 1000 Graeme Morgan M
341 02:42:24 1071 Chris Matthews M
342 02:42:33 504 Craig Smith Peel Road Runners 40 M
343 02:42:33 817 Paul Hydes 40 M
344 02:42:36 862 Colin Harris 40 M
345 02:42:40 347 Trevor Thompson Peel Road Runners 50 M
346 02:42:49 719 Suzanne Fisher 45 F
347 02:42:49 1088 John Oleshko Long Eaton RC 50 M
348 02:42:57 243 Zoe Sewter Hermitage Harriers 35 F
349 02:42:58 1119 Dennis Hussey M
350 02:43:00 268 David Jones Stratford AC 60 M
351 02:43:01 511 Ann Gould Holme Pierrepont 35 F
352 02:43:09 647 Wayne Winter M
353 02:43:19 1019 Jen Lovesey Bedford Harriers 45 F
354 02:43:20 1100 David Patrick Long Eaton RC 40 M
355 02:43:21 581 Adrian Barrell 40 M
356 02:43:21 612 Melissa Denman Ilkeston Running Club F
357 02:43:21 461 Ruth Jones Holme Pierrepont 35 F
358 02:43:21 252 Steve Whittle Balanced Performance 40 M
359 02:43:27 1184 Mark Conlin 40 M
360 02:43:32 848 Nick Bennett Coventry Godiva Harriers 40 M
361 02:43:35 231 Nicola Davies Desford Striders F
362 02:43:37 21 Andrea Winkless Barrow Runners 35 F
363 02:43:37 369 Rob Beers Barrow Runners 40 M
364 02:43:37 193 Carl Maddock 40 M
365 02:43:41 727 Roger Eadon 40 M
366 02:43:42 959 Wayne Mills 40 M
367 02:43:43 1065 Dan Valencia Stilton Striders 40 M
368 02:43:51 273 Corin Elliott 40 M
369 02:44:00 742 Michael Atton Stilton Striders 40 M
370 02:44:08 668 Wendy Parker Northampton RR 45 F
371 02:44:15 305 Rachel Bird Totley AC 35 F
372 02:44:24 563 Gavin Clinton M
373 02:44:25 818 Andy Wilkinson Sphinx M
374 02:44:25 1041 Kevin Brooks Poplar Running Club M
375 02:44:26 695 Amanda Harris Nuneaton Harriers 35 F
376 02:44:27 841 Paul Richards Sandwell Valley RC 40 M
377 02:44:30 610 Jason Husselbee-Orwin Badgers 40 M
378 02:44:36 322 John Ingram 50 M
379 02:44:37 533 Linda Taylor Charnwood AC 45 F
380 02:44:42 444 John Hanson Badgers 50 M
381 02:44:42 1046 Paul Brunt Shelton Striders 40 M
382 02:44:43 736 John Eales Northampton RR 40 M
383 02:44:43 84 Ruth Ford Washland Women Runners 35 F
384 02:44:45 969 Verity Winter Bannatyne's Running Club 35 F
385 02:44:46 1095 Paul Layland 40 M
386 02:44:52 546 Rachel Farrow Shelton Striders F
387 02:45:00 1128 Tony Perchard 40 M
388 02:45:00 781 Richard Cookson Kenilworth Runners 50 M
389 02:45:05 657 Louise Read Holme Pierrepont F
390 02:45:05 88 Nikki Reeves South Derbyshire RR 35 F
391 02:45:22 805 Dale Price Sileby Running Club M
392 02:45:22 228 Fiona Ferguson Spa Striders F
393 02:45:27 1203 James Millington Burntwood Triathlon Club 40 M
394 02:45:30 637 Neil Hancock Shelton Striders 40 M
395 02:45:32 1199 Rob Wheatley Sphinx M
396 02:45:34 212 Jo Martin Hinckley RC 55 F
397 02:45:35 1172 Tim Walker Lincoln and District Runners 50 M
398 02:45:37 976 Alistair Potter Lawley Running Club 40 M
399 02:45:41 286 Kate Simpson Sutton in Ashfield Harriers 35 F
400 02:45:41 179 Sarah Mcnaney Northbrook AC 55 F