2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2006

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:57:52 1313 Adrian Cave Desford Striders M
402 02:57:54 1314 Liz Cave Desford Striders F
403 02:58:03 1007 Andrew Hurd Desford Striders M
404 02:58:06 1405 James Johnston 40 M
405 02:58:23 1159 Neal Gourley Long Eaton RC M
406 02:58:27 1217 Rob Maltby M
407 02:58:33 1372 Ian White M
408 02:58:49 1577 Howard Monk M
409 02:58:53 1618 Jenny Henderson 35 F
410 02:59:00 1082 Mark Blakeley 40 M
411 02:59:04 1214 Steven Adams Wellingbro' & D 40 M
412 02:59:08 1167 Lisa Stone 35 F
413 02:59:13 1660 Ben Taylor M
414 02:59:16 1552 Mervyn Huggins Midland Vets 70 M
415 02:59:21 1247 William Bradley Aldridge RC 50 M
416 02:59:30 1520 Jason Kenney Shenley Striders M
417 02:59:32 1434 Doug Eyre Ashbourne RC M
418 02:59:34 1397 Stewart York Heanor RC 40 M
419 02:59:40 1038 Margaret Morris Saxilby RR 45 F
420 02:59:42 1518 Martin Lawrence Ampthill & Flit 40 M
421 02:59:46 1666 Philip Lloyd Warwick Police 50 M
422 02:59:54 1360 Anne Boulger OWLS 45 F
423 02:59:59 1149 Paul Ward Redhill RR M
424 03:00:10 1432 Michelle Flint Redhill RR 35 F
425 03:00:11 1029 James Milner Whetstone Harr 60 M
426 03:00:21 1054 David Keegan Shelton Striders 50 M
427 03:00:30 1710 Zlatan Mir 50 M
428 03:00:32 1623 Kirsty Dandy 35 F
429 03:00:43 1496 Jeff Saxby M
430 03:00:46 1315 Stella Denniss Bournville Harr F
431 03:00:55 1168 Johnathon Stone M
432 03:00:56 1758 Stuart Hunter Shepshed RC 40 M
433 03:01:04 1291 Carla Toro F
434 03:01:06 1229 Debbie Parker Long Eaton RC F
435 03:01:18 1067 Stuart Hammersley Chase Harr 50 M
436 03:01:39 1670 Andy Arnold 40 M
437 03:01:52 1724 Gemma Sylvester Kirkstall Harr F
438 03:02:01 1483 Simon Moore M
439 03:02:03 1539 Corinna Grierson 35 F
440 03:02:13 1337 Hazel Moyes Kimberley & Dist 45 F
441 03:02:28 1716 Roy Bainbridge Northern Vets AC 70 M
442 03:02:29 1712 Muhammad Ashraf West End Runners M
443 03:02:42 1435 Ian Todd Rushcliffe AC 50 M
444 03:02:49 1348 Diane Stafford 35 F
445 03:02:52 1336 Peter Moyes Kimberley & Dist 40 M
446 03:03:19 1053 Colin Rowley M
447 03:03:35 1090 Ken Earp Beaumont Leys 50 M
448 03:03:45 1178 Louise Sarup F
449 03:03:52 1083 Jeremy Allen Matlock AC 50 M
450 03:03:58 1366 Jason Lynam Sutton Harr M
451 03:04:43 1096 George Melton Living Well 50 M
452 03:04:43 1715 Brian Hick 50 M
453 03:04:47 1460 Alison Wynn Shelton Striders 35 F
454 03:04:54 1239 Clare Edwards Wreake Runners F
455 03:05:05 1482 Lorraine Kent Wellingbro' & D F
456 03:05:07 1474 Sally Frankish 35 F
457 03:05:08 1325 Gareth Davies M
458 03:05:14 1030 Richard Walker 40 M
459 03:05:20 1034 Sue Smith 45 F
460 03:05:20 1699 Michael Wombell Mansfield Harr M
461 03:05:24 1210 Emma Evans F
462 03:05:29 1700 Michael Collins Mansfield Harr M
463 03:05:43 1332 Sandra Powell-Bevan Rugby & N'ampton 45 F
464 03:05:47 1286 Nigel Bircumshaw 40 M
465 03:05:48 1174 Alison Clarke F
466 03:06:06 1566 Kevin Spencer 40 M
467 03:06:07 1065 Andy Haggerwood Leicester Tri M
468 03:06:25 1164 Lorraine Toll Barrow Runners 35 F
469 03:06:28 1324 Sarah Wilson-Phes 35 F
470 03:06:30 1581 Charlie Hanson Greens RC 40 M
471 03:06:31 1437 Caroline Waterhouse Long Eaton RC 35 F
472 03:06:56 1628 Sandra Long OWLS 35 F
473 03:07:07 1001 Vernon Ward 40 M
474 03:07:18 1500 Wendy Hartley 35 F
475 03:07:26 1734 Andy Rowland M
476 03:07:39 1596 Robert Griffiths Kenilworth R 50 M
477 03:07:50 1705 Lucy Moore Huntingdon RRC 35 F
478 03:07:58 1136 Andrew Mason 40 M
479 03:08:14 1346 Helen Parker 35 F
480 03:08:32 1192 Paul Farrell M
481 03:08:43 1097 Dave Onion Redhill RR 60 M
482 03:08:51 1289 Alison Smith Bournville Harr 35 F
483 03:09:23 1080 Mick Curry RRC 40 M
484 03:09:26 1040 Debbie Roe Sinfin RC 35 F
485 03:10:17 1391 Richard Smith 40 M
486 03:10:30 1381 Mary Smith Tamworth AC 45 F
487 03:10:30 1382 Malcolm Perry Tamworth AC 50 M
488 03:10:30 1148 Amanda English Redhill RR 35 F
489 03:10:34 1392 Richard Beldon 40 M
490 03:10:41 1543 Laura Firth Holme Pierrepont F
491 03:11:12 1647 Nigel Osborne Ampthill & Flit M
492 03:11:21 1584 Malcolm Barham Rushcliffe AC 40 M
493 03:11:49 1665 Richard Ashdown 50 M
494 03:12:02 1194 Kevin Peace 40 M
495 03:12:05 1613 Robert Friel Telford AC M
496 03:12:09 1546 Dave Richardson Sinfin RC M
497 03:12:29 1589 Christine Purslow 45 F
498 03:12:31 1400 Julian Rawlings 40 M
499 03:12:43 1394 John Reader 40 M
500 03:12:47 1265 Gary Cowdrill 50 M