2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2007

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:54:30 729 James Morrison Charnwood AC 50 M
402 02:54:56 195 Nina Jones F
403 02:54:56 643 Simon Moore M
404 02:54:56 642 John Richardson 40 M
405 02:54:56 286 Andrew Flindall Ilkeston RC M
406 02:54:59 247 Steve Gelderd Redhill RR 40 M
407 02:55:02 337 Romilly Wills Congleton Harr 35 F
408 02:55:04 679 Rachel Reynolds Cannons RC F
409 02:55:10 460 Jean Fleming 35 F
411 02:55:28 466 Emma Bexson Stratford AC F
412 02:55:34 293 Ian Ashley Ilkeston RC 40 M
413 02:55:34 294 Nigel Bradley Ilkeston RC 40 M
414 02:55:47 55 Elizabeth Mitchell F
415 02:55:48 450 James Hamill Birstall RC 40 M
416 02:55:53 569 Mark Sheen 40 M
417 02:55:55 398 Tony Arthur 40 M
418 02:56:03 138 Lorraine Ding First Active RC 35 F
419 02:56:05 122 Tanya Greenway First Active RC 35 F
420 02:56:07 373 Anthony Millership Peel RR 50 M
421 02:56:10 5 Gary Dowling Peel RR M
422 02:56:14 110 Stephen Hobbs Ripley RC M
423 02:56:17 143 Colin Purnell Erewash Valley 40 M
424 02:56:17 255 Roger Pitts 40 M
425 02:56:19 677 David Patrick 40 M
426 02:56:19 338 Nicola Stanyer Biddulph RC 35 F
427 02:56:40 359 Michael Sharpe M
428 02:56:44 754 Benjamin Williams M
429 02:56:46 699 Kathlen Oliver RRC 55 F
430 02:56:49 640 Abigail Poulton F
431 02:56:49 513 Steven Oliver Shelton Striders 40 M
432 02:56:51 71 David Herbert M
433 02:56:55 767 Jane Matthews 45 F
434 02:56:57 602 Jennifer Mitton F
435 02:56:57 290 Sarah Bumpus-Bosch Barrow Runners 35 F
436 02:57:01 440 Julia Van Huyss F
437 02:57:04 522 Sandra Powell-Bevan Rugby & Northmpt 45 F
438 02:57:11 296 Jodie Nicholson Hinckley RC F
439 02:57:16 575 Andrew Jane M
440 02:57:24 668 Peter Finn 50 M
441 02:57:28 1 Paul Farrell M
442 02:57:28 470 Paul Webster Shelton Striders 50 M
443 02:57:33 498 Mark Challenor M
444 02:57:34 405 Caroline Stout F
445 02:57:36 798 Heather Pike Gosport RR 35 F
446 02:57:48 589 Simon Bowron M
447 02:57:52 820 Helen Beecham Aldridge RC F
448 02:57:56 177 Katie Ward Victoria Park H F
449 02:57:59 635 Paul Walker M
450 02:58:09 173 Jackie Ward 35 F
451 02:58:09 174 Colin Ward M
452 02:58:23 82 Terry Jones Barrow Runners 50 M
453 02:58:24 435 Una Lacey Formula One CC F
454 02:58:31 394 Glen Coleman Long Eaton RC 40 M
455 02:58:32 148 Amanda Marlow Kettering Town H 35 F
456 02:58:35 306 Kate McBlane F
457 02:58:48 125 Lucy Moore Huntingdon RR 45 F
458 02:58:49 790 Peter Doddrell M
459 02:58:52 429 Maeve Wynn-Williams Birstall RC 35 F
460 02:58:52 140 John Brennan 40 M
461 02:59:02 79 James Webster M
462 02:59:03 99 Peter Schofield Spa Striders 40 M
463 02:59:15 621 Antoinette Wasyliw Lincoln Wellngtn 35 F
464 02:59:24 681 Patricia Penistan Lincoln Wellngtn 35 F
465 02:59:41 716 Richard Bebbington M
466 02:59:48 540 Mike Thompson 40 M
467 02:59:49 508 Nigel Scollin Heanor RC 40 M
468 02:59:49 3 Chris Bayliss M
469 02:59:53 312 Ken Sharp Siemens AC 50 M
470 02:59:53 168 Dafydd Prichard M
471 02:59:53 368 Margaret Morris Saxilby RR 55 F
472 03:00:00 527 Paul Bullivant M
473 03:00:02 191 Paul Darby 40 M
474 03:00:05 581 Tim Fletcher Peel RR 40 M
475 03:00:12 637 Graham Potter Sleaford Strider 40 M
476 03:00:36 302 Anna-Liese Tibbetts H.Pierrepont RC F
477 03:01:24 479 Marie Crossley 35 F
478 03:01:30 780 Andrea Lowe 45 F
479 03:01:56 616 Elaine Spedding Lincoln Wellngtn 45 F
480 03:02:12 103 David Cogman H.Pierrepont RC 60 M
481 03:02:16 47 Steven Adams Wellngbro & Dist 50 M
482 03:02:19 155 Heather Turley Shelton Striders 35 F
483 03:02:35 420 Michael Wood First Active RC 40 M
484 03:02:36 590 Peter Balmont Peel RR 40 M
485 03:02:38 609 Jane Ramsden Lincoln Wellngtn 45 F
486 03:03:01 732 Graeme Power Lakeside Lincoln 40 M
487 03:03:03 22 Adrian Carder 50 M
488 03:03:05 227 Catherine Rowe Long Eaton RC 45 F
489 03:03:15 8 Darren Gillman Spa Striders M
490 03:03:19 369 Deborah Rollerson Shelton Striders F
491 03:03:23 796 Sanjay Agrawar M
492 03:03:27 30 Jane Needham Hermitage Harr 35 F
493 03:03:29 671 Ken Coker 40 M
494 03:03:41 623 Rosemary Armstrong Doncaster AC 55 F
495 03:03:42 765 Tracy Stacey Wellngbro & Dist 35 F
496 03:03:59 510 Fiona Haynes Southwell RC 45 F
497 03:03:59 169 Helen Jones Southwell RC 45 F
498 03:04:08 759 Phil Vibert M
499 03:04:12 190 Stuart Gillott 40 M
500 03:04:36 269 Andrea Clargo Shepshed RC 35 F
501 03:05:25 146 Louise Godfrey Wellngbro & Dist F