2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2009

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:51:01 861 Jane Godfrey Hatton Darts 45 F
402 02:51:24 265 Martine Graham Sally Ellis Fitness 35 F
403 02:51:43 536 Alex Buckley Shelton Striders M
404 02:51:55 5 Peter Finn 50 M
405 02:52:07 629 Gregg Mayles M
406 02:52:07 465 Alex Rothwell Bedford Harriers 40 M
407 02:51:53 181 Neil Jackson M
408 02:51:21 331 Donna Reid F
409 02:52:30 669 Sarah Odell Stratford AC 35 F
410 02:52:36 398 Kathryn Eastwood Barrow Runners 35 F
411 02:52:37 397 Monique Raaijmakers Barrow Runners 35 F
412 02:52:51 300 John Goodman Holme Pierrepont 40 M
413 02:52:05 393 Heidi Josephs North Derbyshire RC F
414 02:52:57 866 Diane Rogers Wooton Road Runners 35 F
415 02:52:19 863 Chris Chapman North Derbyshire RC 40 M
416 02:52:59 776 Pat Poulton Bermuda Striders 35 F
417 02:52:34 644 Maeve Wynn-Williams Birstall RC 35 F
418 02:53:16 91 Deirdre Fee Werrington Joggers 45 F
419 02:52:25 918 Robert Livermore 40 M
420 02:53:33 506 Christine Fell Mansfield Harriers AC 45 F
421 02:53:28 653 Robin Fiander Bedford Harriers 50 M
422 02:53:29 732 Rob Bishop Bedford Harriers 40 M
423 02:53:26 372 David Maundrell Stratford AC M
424 02:53:17 747 Emma Brady 35 F
425 02:52:55 235 Debra Weeks Birstall RC F
426 02:53:25 589 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
427 02:53:28 801 Phil Vibert M
428 02:52:49 41 Catherine Rowe Long Eaton RC 45 F
429 02:53:28 798 Dave Burlingham Mansfield Tri Club 40 M
430 02:53:13 514 Terence Cooper 60 M
431 02:53:43 321 Nicola Glover Desford Striders 35 F
432 02:53:47 135 Richard Thomas Huncote Harriers AC 50 M
433 02:54:11 199 Tim Pope Sinfin RC 40 M
434 02:54:04 3 Chris Jones Redhill Road Runners 40 M
435 02:54:26 209 Liz Kearney 4 Life Fri Club 35 F
436 02:53:46 185 Michelle Monaghan F
437 02:54:02 202 Jo Clarke Huncote Harriers AC 35 F
438 02:54:13 485 Tracy Hepburn Shelton Striders 35 F
439 02:54:13 603 Simon Moore M
440 02:53:47 55 Sarah Franklin 35 F
441 02:54:12 123 Allan Walsh M
442 02:54:21 832 Sarah Mansfield 35 F
443 02:54:09 395 Susan Faulkner Spa Striders 35 F
444 02:54:21 140 Gavin Williams M
445 02:54:41 794 Frank Makin Holme Pierrepont 60 M
446 02:54:04 8 Naomi Prasad F
447 02:54:43 683 Hilary Hare Duke Holme Pierrepont 45 F
448 02:54:05 886 Barry Clarke Nene Valley Harriers 60 M
449 02:54:18 566 Keith Boxley University of Birmingham 40 M
450 02:54:46 624 Alan Clay Road Runners Club 40 M
451 02:54:06 356 Helen Bond 35 F
452 02:54:07 357 Charlotte Anderson 35 F
453 02:54:51 437 Anthony Hunt Stratford AC 50 M
454 02:54:05 479 Rob Pearce Belper Harriers M
455 02:54:12 262 Mandy Crust Kenilworth Runners 35 F
456 02:54:07 303 Daniel Willis M
457 02:54:08 815 Andrew Willis M
458 02:54:01 172 Tessa Faure 35 F
459 02:54:03 907 Caroline Taylor Buxton and District AC F
460 02:54:38 686 Paul Holland 40 M
461 02:54:46 16 Darren Gillman Spa Striders M
462 02:54:46 21 Katie Samuelson-Dean Cambridge and Coleridge F
463 02:54:59 549 Terry Jones Barrow Runners 60 M
464 02:54:35 11 David Bell The Stragglers M
465 02:55:17 844 Malcolm Lord 50 M
466 02:54:21 146 Tim Johnson 40 M
467 02:55:13 343 Gillian Peck BRJ RRC 35 F
468 02:55:15 153 Phillip Higgins BRJ RRC M
469 02:55:09 183 Dave Cooper Coventry Godiva Harriers 40 M
470 02:54:58 539 Nigel Hill Holme Pierrepont M
471 02:55:04 9 Mick N Phil Road Runners Club 50 M
472 02:55:07 106 Phil Farmer 40 M
473 02:55:19 849 Shaun Cooper Shelton Striders M
474 02:55:20 933 Gavin Fletcher Shelton Striders M
475 02:54:53 431 Chris North M
476 02:55:30 756 Frances Cooke March Athletic Club 45 F
477 02:55:45 460 Vivien Jane Kilgour Bedford Harriers 45 F
478 02:55:40 490 Caroline Stout F
479 02:56:02 827 Dave Richards 40 M
480 02:55:10 312 Michael Riley M
481 02:55:11 628 David Willis M
482 02:55:08 642 Stuart Hunter Shepshed RC 40 M
483 02:56:13 582 Rebecca Bromwich Roadhoggs F
484 02:56:19 583 Jim Stilgoe M
485 02:56:28 236 Duncan Gedge Long Eaton RC 40 M
486 02:56:43 788 Stephen Barson 40 M
487 02:56:26 983 Kate Waddicor 45 F
488 02:56:30 158 Phil Abbott Long Eaton RC M
489 02:56:45 914 Daniel Gibson 40 M
490 02:56:37 568 Helen James Barrow Runners 35 F
491 02:56:04 370 David Young Little Eaton Hornets 50 M
492 02:56:43 857 Sam Lees F
493 02:56:32 895 Ross Devereux M
494 02:56:44 757 Richard Notley M
495 02:56:25 520 Georgina Bowden Birstall RC F
496 02:56:11 329 Betheny Young North Derbyshire RC F
497 02:57:02 771 Andrew Raine 40 M
498 02:56:34 902 Mark Gee 40 M
499 02:57:19 868 Richard Bebbington 40 M
500 02:57:00 405 Stuart Hammersley Chase Harriers 50 M