2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2011

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:48:14 930 Rob Hardcastle Halifax Harriers M
402 02:48:21 224 Tom Thompson Wooton Road Runners M
403 02:48:21 518 Thom Wilkes M
404 02:48:35 318 Daniel Vines M
405 02:48:44 504 Greg Moorlock M
406 02:48:52 288 Mike Brighty Stilton Striders 40 M
407 02:48:52 934 Peter Mahon 0 50 M
408 02:48:59 628 Emma Futcher Redhill Road Runners F
409 02:49:06 937 Andy Lauder Hinckley RC 40 M
410 02:49:07 44 Duncan Chambers York Knavesmire Harriers 50 M
411 02:49:07 810 Gerry Ashton Chepstow Harriers 50 M
412 02:49:08 803 Phil Bevis Banbury Harriers AC 60 M
413 02:49:21 472 Paul Webster Sparkhill Harriers M
414 02:49:32 141 Phil Brennan Stratford AC 60 M
415 02:49:35 581 Tania Brandon Wigston Phoenix RC 35 F
416 02:49:35 149 Edmund Wallace Centurion RC M
417 02:49:36 305 Lucy Goss Sinfin RC F
418 02:49:47 897 Peter Yates Macclesfield Harriers 60 M
419 02:49:52 960 Andy Gale 40 M
420 02:49:55 627 Jemma Purslow F
421 02:49:56 681 Jane Needham Rugby Triathlon Club 35 F
422 02:49:58 744 Jonathan Brassington North Derbyshire RC M
423 02:50:00 73 Helen Ripley Sinfin RC 45 F
424 02:50:04 55 Paul Crimmins M
425 02:50:10 239 Phillip Sands M
426 02:50:23 656 Terry Jones Barrow Runners 60 M
427 02:50:28 328 Neil Kear Hinckley RC 50 M
428 02:50:29 78 Mark Hudson Long Eaton RC 50 M
429 02:50:31 900 Ian Mcdonald 40 M
430 02:50:32 945 Stuart King M
431 02:50:34 441 Martin Perry 40 M
432 02:50:35 263 Stephen Chalkley Kenilworth Runners M
433 02:50:45 539 Nina Jowett Halesowen F
434 02:50:56 310 Kate Waddicor 55 F
435 02:51:02 766 John Warr Cobra RC M
436 02:51:34 509 Duncan Hopwood Leicester Tri Club 50 M
437 02:51:46 72 Patrick O'Brien M
438 02:51:49 931 James Huckerby M
439 02:51:58 850 Ian Watson Ivanhoe Runners 50 M
440 02:52:01 252 Alex Tester Headington RoadRunners M
441 02:52:02 745 Margaret Ehrenberg Sparkhill Harriers 55 F
442 02:52:02 506 Keith Lowe Holme Pierrepont 40 M
443 02:52:06 653 Norman Ashmore Cobra RC 50 M
444 02:52:13 355 Rachel Conlin-Smith Chapel Allerton Runners 35 F
445 02:52:23 926 Philip Neale Peel Road Runners 40 M
446 02:52:34 290 Stephen North Huncote Harriers AC 40 M
447 02:52:34 648 John Cummins Southwell Running Club 60 M
448 02:52:36 423 Malcolm Lord 50 M
449 02:52:45 151 Garry Barnes Sphinx 50 M
450 02:53:04 315 Claire Anderson Holme Pierrepont F
451 02:53:05 824 Chris Matthews Hatton Darts M
452 02:53:22 771 Paul Zurawliw Barrow Runners 50 M
453 02:53:22 60 Warren D'Rozario Sandwell Valley RC 50 M
454 02:53:33 825 Tim Matthews Hatton Darts 40 M
455 02:53:37 420 Ian Crompton Shelton Striders 40 M
456 02:53:38 53 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
457 02:53:38 701 Sophie Stanley Grantham AC F
458 02:53:43 477 Charlie Foster Sphinx 40 M
459 02:53:46 626 Daniel James Smith M
460 02:53:47 906 Deepak Malhotra 40 M
461 02:54:11 965 Tom Sales Warwick Wasps M
462 02:54:13 261 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
463 02:54:15 831 Liz Goodbourn Wreake 45 F
464 02:54:17 908 Robin Greaves M
465 02:54:18 484 Paula Murphy Wooton Road Runners 35 F
466 02:54:25 1 Timothy Sturla Ivanhoe Runners M
467 02:54:29 838 Ricky Bliss M
468 02:54:29 909 Phillip Grainger M
469 02:54:41 169 Hannah Groves Wooton Road Runners 35 F
470 02:54:51 341 Paul Cornock Centurion RC 40 M
471 02:54:55 872 Matthew Glover M
472 02:55:04 215 Mark Goodwin 40 M
473 02:55:10 89 Hayley Dove F
474 02:55:15 6 Tony Jeffs 50 M
475 02:55:21 26 Rebecca Duncombe Barrow Runners F
476 02:55:26 95 Stacey Bamford Birmingham Running And Triathl F
477 02:55:26 716 Brian Malin Rugby and Northampton 50 M
478 02:55:30 593 Chris Tait 40 M
479 02:55:33 507 Mark Hastelow M
480 02:55:34 710 Daniel Ellis Saracens Running Club M
481 02:55:35 723 Kayten Patel M
482 02:55:47 175 Malcolm Maxted Yeovil Town RRC 60 M
483 02:55:51 479 Lorna Ford Uttoxeter Road Runners 35 F
484 02:55:55 923 Guy Bacon Real Buzz.Com M
485 02:56:00 259 Sarah Hargreaves West End Runners 55 F
486 02:56:07 570 Martin Brown North Derbyshire RC M
487 02:56:12 270 Liz Andrew Southwell Running Club 45 F
488 02:56:13 397 Adam Clark M
489 02:56:18 778 Julie Coulbert Ashbourne RC 45 F
490 02:56:18 967 Christopher Redding Derby Triathlon Club 40 M
491 02:56:27 114 Peter Britton 50 M
492 02:56:32 339 Andy Skinner 40 M
493 02:56:36 343 Andrew Scott 40 M
494 02:56:40 64 Lucy Beaumont Kenilworth Runners F
495 02:56:40 526 Andrew Wilcockson M
496 02:56:41 483 Anne Gilroy Lincoln Wellington AC 55 F
497 02:56:46 450 Lynsey Wright Roland Hill Harriers 35 F
498 02:56:51 758 Stephen Fowler South Derbyshire RR 50 M
499 02:56:54 19 Tina Butler Kenilworth Runners F
500 02:56:54 438 David Gardner Barrow Runners 60 M