2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2012

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:47:45 742 Paul Mullen 40 M
402 02:47:48 614 Moira Birch Shelton Striders 45 F
403 02:47:49 792 Liz Hewitt 35 F
404 02:47:49 206 Harshad Patel M
405 02:47:55 804 Claire Goult Kenilworth Runners 35 F
406 02:47:55 28 Steve Wright Kenilworth Runners 40 M
407 02:47:55 351 Stephen Chalkley Kenilworth Runners 40 M
408 02:47:56 203 Adam Leighton Shelton Striders M
409 02:47:56 627 Robert Burgin Wigston Phoenix RC M
410 02:47:56 170 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
411 02:47:56 37 Tina Crow Kenilworth Runners F
412 02:47:58 414 Darren Beattie Dudley Kingswinford 40 M
413 02:48:05 237 Anna Hogan Southwell Running Club 35 F
414 02:48:08 593 Mick Haynes 50 M
415 02:48:21 819 David Burton Hinckley RC 40 M
416 02:48:21 820 Aly Wren Hinckley RC 45 F
417 02:48:30 794 Neil Hopwell Heanor RC M
418 02:48:40 677 Scott Warden M
419 02:48:42 528 Leonard Wallace Centurion RC M
420 02:48:46 141 Robert Hickey Hermitage Harriers 45 M
421 02:48:51 568 Alan Patrick Sphinx M
422 02:48:52 581 Clare Hinton Spa Striders 35 F
423 02:48:57 149 Jonathan Simpson Southwell Running Club 40 M
424 02:48:58 958 Mark Warner Shelton Striders 40 M
425 02:49:09 840 Tristan Snutch Birstall RC M
426 02:49:09 989 Neil Sampson M
427 02:49:10 378 Seth Atkin Centurion RC 40 M
428 02:49:10 223 James Snutch Birstall RC M
429 02:49:12 97 Michael Corrigan Ripley RC 50 M
430 02:49:13 264 Mark Slade Hatton Darts M
431 02:49:14 850 John Leeson M
432 02:49:36 704 Jessica Rogers Lincoln Lakeside RC F
433 02:49:40 312 Mark Coombes South Derbyshire RR 40 M
434 02:49:40 636 Brent Perkins Wooton Road Runners 50 M
435 02:49:42 332 Beth Taylor-Jones 45 F
436 02:49:46 520 Caroline Scott Sinfin RC 35 F
437 02:49:47 969 Allan Walsh Northbrook AC M
438 02:49:48 853 Linda Taylor Charnwood AC 35 F
439 02:49:52 887 Peter Broomhead 60 M
440 02:49:52 445 Rachel Thompson F
441 02:49:55 415 David Jones Stratford AC 60 M
442 02:49:59 893 Jenny Worthington F
443 02:50:01 481 Kate Southorn Harborough AC 35 F
444 02:50:05 30 Tony Jeffs Midland Masters Athletic Cl 50 M
445 02:50:05 412 Diane Rogers Wooton Road Runners 35 F
446 02:50:17 356 Kevin O' Reilly Wellingborough and District 50 M
447 02:50:23 283 Joanna Butler Spa Striders F
448 02:50:27 450 Dawn Bishop Bournville Harriers F
449 02:50:35 482 Margaret Morris Lincoln Wellington AC 55 F
450 02:50:38 832 Katie Cooper F
451 02:50:44 811 Chris Harby M
452 02:50:51 129 Dave Mullaney Selby Striders 40 M
453 02:50:56 938 Paul Richards Sandwell Valley RC 40 M
454 02:51:01 350 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
455 02:51:02 300 Stephen Dawson Thorney running club 40 M
456 02:51:02 739 Martin Todd M
457 02:51:18 663 Ian Barker Shelton Striders 40 M
458 02:51:28 885 Mark Hastelow M
459 02:51:30 565 William Odell M
460 02:51:32 383 Lucy Beaumont Kenilworth Runners F
461 02:51:34 56 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
462 02:51:36 877 James Harris Lincoln Wellington AC M
463 02:51:43 975 Richard Smith 40 M
464 02:51:45 527 Rebecca Duncombe Barrow Runners 35 F
465 02:51:50 4 Timothy Sturla Ivanhoe Runners 40 M
466 02:51:52 112 Penny Masser Hinckley RC 45 F
467 02:51:58 72 Jason Chodynicki 40 M
468 02:52:07 911 Andrew Powell M
469 02:52:16 533 Richard Worall M
470 02:52:23 101 Andrew Wint Ashbourne RC 40 M
471 02:52:24 394 Heather Fiddament-Harris Rugby and Northampton 55 F
472 02:52:55 547 Sally Miles 45 F
473 02:52:56 287 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
474 02:53:00 171 Richard Hicks 50 M
475 02:53:13 563 Derek Jelley Shepshed RC 40 M
476 02:53:17 816 Jane Charlesworth Lincoln Wellington AC 35 F
477 02:53:22 968 Francesca De Vita F
478 02:53:22 965 Katie Warman 35 F
479 02:53:29 513 Duncan Keene M
480 02:53:30 998 Dan Perry Cobra RC M
481 02:53:32 771 David Harper Long Eaton RC M
482 02:53:37 94 Mark Brindley Hinckley RC M
483 02:53:37 766 Sarah Carroll F
484 02:53:40 160 Dawn Trueman Smiley Paces 35 F
485 02:53:51 122 Andrew Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
486 02:53:55 896 Norman Smith Corby Athletic Club 50 M
487 02:54:00 682 Ian Grummitt Long Eaton RC M
488 02:54:06 508 Andrew Shorthouse 40 M
489 02:54:08 505 Paul Hogg 40 M
490 02:54:12 813 Paul Kenning Sphinx 40 M
491 02:54:14 674 Stuart Found Northbrook AC 40 M
492 02:54:17 70 Victor Savage Royal Sutton Coldfield AC M
493 02:54:21 944 Mark Dalton Northbrook AC 40 M
494 02:54:25 916 Cheryl Brown Long Eaton RC 35 F
495 02:54:28 567 Sallyann Robinson 45 F
496 02:54:29 711 Alison Holloway Southwell Running Club 45 F
497 02:54:33 990 Tristan Chown M
498 02:54:36 602 Brian Malin Rugby and Northampton 50 M
499 02:54:48 609 Emily Holden Bournville Harriers F
500 02:54:54 978 Luke Griffiths Leicester Tri Club M