2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2013

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:45:04 1148 Matthew Todd Lincoln Wellington AC M
402 02:45:12 12 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 50 M
403 02:45:18 245 Wayne Ball Holmfirth Harriers 50 M
404 02:45:15 663 Niamh Lowe Barrow Runners 45 F
405 02:45:24 1034 Tom Phillips M
406 02:45:33 992 Lucy Bird Barrow Runners 35 F
407 02:45:45 371 Dean Barnett 50 M
408 02:45:47 611 Duncan Jackson Yaxley Runners M
409 02:45:48 692 Liz Peel Badgers 35 F
410 02:45:54 499 Andy Litchfield Dudley Kingswinford 40 M
411 02:46:10 988 Martin Le-Roy Birmingham Running Athletics A 40 M
412 02:46:24 1156 Sean Baxter Lincoln Wellington AC 40 M
413 02:45:48 702 Mark Kennedy Northampton RR M
414 02:46:13 723 Chris Harby M
415 02:46:28 78 Laura Millard Erewash Valley F
416 02:46:03 214 Jane Charlesworth Lincoln Wellington AC 35 F
417 02:46:35 694 Olivia Stacey Badgers 35 F
418 02:46:58 277 David Ward 50 M
419 02:47:06 539 Warren Stark M
420 02:47:20 103 Ashley Bond M
421 02:47:02 186 Julie West Huncote Harriers AC 35 F
422 02:46:52 181 Petra Duguid Lincoln Tri 35 F
423 02:47:06 443 Claire Piercy Yaxley Runners 35 F
424 02:47:16 790 Simon Moorhouse Buxton AC 50 M
425 02:47:06 638 Nigel Flook Hinckley RC 40 M
426 02:47:06 66 Paul Stevenson Sinfin RC 50 M
427 02:47:07 907 Fred Rennie 35 F
428 02:47:07 906 David Rennie West End Runners 40 M
429 02:47:39 373 Andrew Shorthouse 50 M
430 02:47:38 374 Paul Hogg 0 40 M
431 02:47:40 815 Mike Barrie Stratford AC 50 M
432 02:47:55 850 Andrew Price 40 M
433 02:47:59 37 Rachel Argent Long Eaton RC F
434 02:47:47 1088 Chris Stratford M
435 02:47:45 825 Gary Ekland 40 M
436 02:48:07 713 Kev Baldry Centurion RC 50 M
437 02:47:01 670 Lynsey Attwood Barnsley Harriers 35 F
438 02:47:45 442 Ian Pearce 40 M
439 02:48:17 887 Martin Benbow 50 M
440 02:48:31 780 Eamon O'Hanlon Burton AC 40 M
441 02:48:27 1178 Philip Higgs Shepshed RC 40 M
442 02:48:46 178 Diane Rogers Wooton Road Runners 45 F
443 02:48:15 689 Daniel Cordle 40 M
444 02:48:47 40 Craig Johnson Hermitage Harriers M
445 02:48:56 431 Sophie Stanley Grantham AC F
446 02:48:38 1097 Philip Sugden Long Eaton RC 40 M
447 02:49:02 955 Alan Hewett Lincoln Lakeside RC 50 M
448 02:49:26 732 Steven Thacker Ropsley RR 50 M
449 02:48:08 599 Roy Jackson 40 M
450 02:49:24 512 Nikki Timms Yaxley Runners 35 F
451 02:49:27 278 Ian Jackson M
452 02:49:28 1035 Graeme Smith M
453 02:49:15 513 Ian Baker M
454 02:49:16 1173 Sallyann Wood Bermuda Striders 45 F
455 02:49:36 224 Mark Newman Stratford AC M
456 02:49:58 127 Julie Coulbert Ashbourne RC 45 F
457 02:50:03 1057 Richard Thomas Huncote Harriers AC 50 M
458 02:49:25 312 Josie Pegg Bournemouth Joggers F
459 02:49:50 979 Nick Wells Team Derby Runner 40 M
460 02:50:10 629 Malcolm Maxted Yeovil Town RRC 60 M
461 02:49:58 718 Ben Hocken 40 M
462 02:50:25 306 John Hanson Peel Road Runners 50 M
463 02:50:10 644 Amy Burdis Northbrook AC F
464 02:50:13 951 John Connor Team Derby Runner M
465 02:50:04 711 John Digby M
466 02:50:25 841 Paul Hayes M
467 02:50:38 866 Liam Johnson Derbyshire Dynamos M
468 02:50:47 45 Andrew King 40 M
469 02:50:23 822 Emma Hughes Bermuda Striders 35 F
470 02:50:46 94 Neil Jones M
471 02:50:47 203 Nicola Waller Handsworth Roadhogs 35 F
472 02:50:48 253 Ken Thomas Handsworth Roadhogs 50 M
473 02:51:13 1031 Dean Hassall Wigston Phoenix RC 40 M
474 02:51:09 452 Blaine Quigley Derwent Runners 40 M
475 02:51:14 28 Rebecca Smith Kenilworth Runners 35 F
476 02:51:15 746 Colin Bailey Kenilworth Runners 40 M
477 02:51:12 748 Matthew Joyce 50 M
478 02:51:42 734 Steve Owen Wymeswold RC 40 M
479 02:51:36 781 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
480 02:51:09 835 Nicholas Field 40 M
481 02:51:39 558 Penny Masser Hinckley RC 45 F
482 02:51:39 584 Peter Abrahamson Hinckley RC M
483 02:51:58 892 Tom Burns Kimberworth Striders M
484 02:51:46 226 Trudi Unwin Huncote Harriers AC 35 F
485 02:51:49 182 Chris Unwin Huncote Harriers AC M
486 02:51:57 262 Neil Campbell Lincoln Wellington AC 50 M
487 02:51:42 1045 Corinna O'Connor Northbrook AC 35 F
488 02:51:48 1009 Simon Foster M
489 02:52:06 1170 Tony Keech Human Energy AC 50 M
490 02:51:44 240 Michal Cwiekala M
491 02:51:58 843 Aly Wren Hinckley RC 55 F
492 02:51:49 232 Catherine Rowe Long Eaton RC 55 F
493 02:51:49 231 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
494 02:52:19 751 Laura Ackers F
495 02:52:19 327 Vicki Lowe Wreake 35 F
496 02:52:06 123 Rose Leivers Heanor RC F
497 02:52:16 6 Emma Donnelly Centurion RC F
498 02:52:25 620 Michael O'Sullivan 50 M
499 02:52:24 678 Nick Payne M
500 02:52:35 738 Sarah Pickford Ashbourne RC 35 F