2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2014

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:46:17 1241 Richard Horne 40 M
402 02:46:35 809 Scott Danter Solihull and Small Heath AC M
403 02:46:39 60 Ruth Jones Holme Pierrepont 35 F
404 02:46:39 678 Nick Payne Grantham Running Club M
405 02:46:43 525 Andy Riley Ripley RC M
406 02:46:46 393 David Ball M
407 02:46:50 1242 Rene Madsen SMT-Silkeborg M
408 02:46:50 1171 Julie Warner Shelton Striders 45 F
409 02:46:52 904 Dan Edwards Birstall RC M
410 02:47:04 747 Errol Cumberbatch Stourbridge Running Club 40 M
411 02:47:06 716 Nigel Green 40 M
412 02:47:13 647 Sarah Mcsharry Hinckley RC F
413 02:47:20 388 Andrew Hall Little Eaton Hornets 40 M
414 02:47:23 205 Jo Lloyd Spa Striders F
415 02:47:32 414 Neil Mansfield Wymeswold RC 40 M
416 02:47:34 906 Steven Thacker Ropsley RR 50 M
417 02:47:35 652 John Booth Ackworth Road Runners 60 M
418 02:47:39 794 John Hodgkinson 40 M
419 02:47:41 1032 Bryn Hall Little Eaton Hornets 60 M
420 02:47:41 744 Pablo Giner Abad Spa Striders M
421 02:47:54 352 Kate Evans Spa Striders 45 F
422 02:47:55 1191 James Lathbury M
423 02:48:12 497 Rob Pearce Belper Harriers 40 M
424 02:48:13 676 Andy Richardson Desford Striders 40 M
425 02:48:21 804 Mark Allen Bournville Harriers M
426 02:48:23 978 Louis Barnes M
427 02:48:25 1175 Rose Leivers Heanor RC F
428 02:48:26 980 Laura Kinsey F
429 02:48:28 448 James Bird Sutton in Ashfield Harriers 50 M
430 02:48:46 7 Katie Smith Team Derby Runner F
431 02:48:47 513 Les Chesterton Wigston Phoenix RC 60 M
432 02:48:49 258 Helen Pavey Lincoln Wellington AC 35 F
433 02:48:51 1158 Matt Yates M
434 02:48:59 618 Jonathan Taylor M
435 02:49:00 826 Andy Beechey 40 M
436 02:49:01 709 Peter Barzetovic Nuneaton Harriers 50 M
437 02:49:06 979 Sarah Richardson Bromsgrove and Redditch AC 45 F
438 02:49:08 487 Nicola Chamberlain Kimberley and District Strider 35 F
439 02:49:24 284 Neil Wilkes Centurion RC 40 M
440 02:49:25 791 Jo Clarke Huncote Harriers AC 35 F
441 02:49:31 349 David Old Stamford Striders M
442 02:49:36 895 Duncan Grant Belper 10:20 M
443 02:49:39 767 Andy Skinner 50 M
444 02:49:47 718 Keith Palmer Wigston Phoenix RC 40 M
445 02:49:48 456 Andrew Soar Balanced performance 40 M
446 02:49:53 120 Matt Powell M
447 02:49:56 673 Carrie Costello F
448 02:49:57 54 Nigel Paylor Sutton in Ashfield Harriers 40 M
449 02:50:03 491 Katy Grainger Hinckley RC 35 F
450 02:50:07 13 Emma Donnelly Centurion RC F
451 02:50:19 529 Emma Rathbone West End Runners 35 F
452 02:50:19 208 Sarah Thorp West End Runners F
453 02:50:26 1065 Caroline Trotman Peel Road Runners 35 F
454 02:50:31 146 Hock Khoo Bermuda Striders 40 M
455 02:50:32 400 Martin Davies M
456 02:50:36 356 Leonard Symeonides Huncote Harriers AC M
457 02:50:38 343 Peter Lawton Birchfield Harriers 50 M
458 02:50:45 620 Julie Cooper North Derbyshire RC 35 F
459 02:50:45 1048 Daniel Williamson M
460 02:50:54 122 Andrew Price Barrow Runners 40 M
461 02:50:55 679 Niall Gardiner Wooton Road Runners M
462 02:50:56 613 Emma Marshall-Telfer Sleaford Striders 35 F
463 02:50:58 1142 Matt Sheppard 40 M
464 02:50:58 106 Andy Collyer M
465 02:50:58 117 Mark Hulands Rolls Royce Harriers 50 M
466 02:51:03 721 Katie Johnson F
467 02:51:08 273 Steve Taylor-Smith Team Derby Runner 40 M
468 02:51:08 1229 Luke Styles M
469 02:51:12 915 Jim Hewitt 50 M
470 02:51:23 940 Lee Coxon Hermitage Harriers M
471 02:51:30 168 Nick Blythe Spa Striders 50 M
472 02:51:33 150 Samuel Harding M
473 02:51:36 835 Terry Woodhouse 40 M
474 02:51:37 381 Andy Christian Sneyd Striders 50 M
475 02:51:55 111 Anna Gee 35 F
476 02:51:58 504 Victoria Sutton Roadhoggs F
477 02:52:00 77 Kevin White Derwent Runners M
478 02:52:00 1120 Clare Salt Derwent Runners F
479 02:52:01 416 Sarah Garford Hinckley RC 35 F
480 02:52:01 526 Daniel Cordle 40 M
481 02:52:08 185 Chris Redding Derby Tri Club 40 M
482 02:52:13 36 Danielle Mohacsi Kenilworth Runners F
483 02:52:14 98 Richard Hick Team Derby Runner 40 M
484 02:52:16 733 Kevin Bruerton 40 M
485 02:52:19 206 Jude Glynn Bournville Harriers 45 F
486 02:52:20 372 Brett Beeson Heanor RC 50 M
487 02:52:20 1091 Andrew Barton 40 M
488 02:52:21 61 Sarah Priestley Long Eaton RC 35 F
489 02:52:23 1096 David Young Little Eaton Hornets 50 M
490 02:52:33 409 Richard Worrall Team Derby Runner M
491 02:52:34 220 Martin Towers M
492 02:52:36 877 Ruth Ford Washland Women Runners 35 F
493 02:52:36 107 Christopher Larvin Ilkeston Running Club M
494 02:52:36 108 Clare Nightingale Ilkeston Running Club F
495 02:52:39 986 Antionette Kiely Wooton Road Runners 45 F
496 02:52:40 177 Wendy Thompson Huncote Harriers AC 35 F
497 02:52:42 1210 Toby Reeve M
498 02:52:44 648 Zenon Kurys Wreake 40 M
499 02:52:46 1136 Paul Orry Trentham RC M
500 02:52:50 1106 Ray Mortlock South Derbyshire RR 60 M