2018 RACE: Sunday March 18th at 10:00am

Race Results

Race results for 2015

Position Time Number Name Club Age M/F
401 02:45:51 967 Mark Eydman 50 M
402 02:46:06 204 Amy Burdis Northbrook AC F
403 02:46:16 866 Denis Thompson West End Runners 60 M
404 02:46:19 1204 Andy Gillies Ivanhoe Runners 40 M
405 02:46:21 168 Mark Blaszczyszyn M
406 02:46:21 41 Gary Price South Derbyshire RR 50 M
407 02:46:43 944 Richard Gray Stilton Striders M
408 02:46:46 972 Narinder Bains Sphinx 40 M
409 02:46:47 346 Claire Hankinson Sneyd Striders F
410 02:46:49 1168 Pete Moor Northampton RR 40 M
411 02:46:53 633 Matthew Allen M
412 02:46:54 458 Andrew Kenny Badgers M
413 02:46:55 632 Andy Gallimore 50 M
414 02:46:57 704 David Gillespie Ely Runners M
415 02:47:00 160 Andy Grant Sileby Running Club 40 M
416 02:47:02 120 Richard Mitson Notts AC 40 M
417 02:47:05 419 Adrian Twelvetrees Sleaford Striders 40 M
418 02:47:06 1135 Emily Morris Kenilworth Runners F
419 02:47:07 1086 Brett Beeson Heanor RC 50 M
420 02:47:13 937 Kerstine Herbert Balanced Performance 35 F
421 02:47:14 674 Rachel Hull F
422 02:47:18 317 Julie Cooper Newark AC 35 F
423 02:47:19 779 Jill Kisler Sunderland Strollers 35 F
424 02:47:23 473 Ralph Huthmacher Hatton Darts 40 M
425 02:47:28 602 Michael Harris 50 M
426 02:47:29 1038 Craig Sharp Poplar Running Club M
427 02:47:29 832 Chantell Nel Washland Women Runners 35 F
428 02:47:32 1059 Tom Richardson M
429 02:47:34 358 Alex Porter Shepshed RC M
430 02:47:37 408 Alison Atkins Team Derby Runner 35 F
431 02:47:43 1052 Mark O'Rourke Aldridge Running Club M
432 02:47:48 921 Craig Timson Balanced Performance M
433 02:47:52 465 Paul Jones Aldridge Running Club 50 M
434 02:47:56 1027 Steven Thacker Ropsley RR 50 M
435 02:47:58 282 Monica Baptista Bournville Harriers F
436 02:48:01 992 Jane Edwards Sphinx 45 F
437 02:48:07 144 James Realey Shelton Striders M
438 02:48:08 864 Simon Moorhouse Buxton AC 50 M
439 02:48:08 381 Dom Stevens Uknetrunner M
440 02:48:16 184 Amanda Rampton 35 F
441 02:48:20 256 Pete Moody Southwell Running Club M
442 02:48:24 709 Jude Baum Spa Striders 55 F
443 02:48:27 738 Nicola Bates Handsworth Roadhogs 35 F
444 02:48:36 599 Guy Walton Birmingham Running Athletics A M
445 02:48:45 814 Mark Warner 40 M
446 02:49:15 436 Kate Evans Spa Striders 45 F
447 02:49:17 1003 Helen Dunnington 35 F
448 02:49:18 684 Craig Johnson Hermitage Harriers 40 M
449 02:49:24 466 Antony Stewart Bournville Harriers 50 M
450 02:49:28 435 Kevin Atton M
451 02:49:35 1048 Emma Lee Redway Runners MK 45 F
452 02:49:37 218 Celine Guery Hinckley RC F
453 02:49:38 1068 Will Meredith Holme Pierrepont 40 M
454 02:49:40 906 James Naylor Little Eaton Hornets 50 M
455 02:49:48 595 Matt Brookwell 40 M
456 02:49:50 155 Stef Mayer Shelton Striders 35 F
457 02:49:54 237 Petrina Lancaster Hinckley RC 45 F
458 02:49:54 236 Sophie Birt F
459 02:49:56 492 Dawn Storer Barrow Runners 45 F
460 02:50:04 50 Brian Thurogood Fetch Everyone 50 M
461 02:50:04 983 Paul Emes Lichfield Running Club M
462 02:50:06 807 Nikki Gratton Lincoln and District Runners 35 F
463 02:50:07 463 Mark Parker M
464 02:50:08 1215 Dave Davidson 40 M
465 02:50:13 359 Paul Wood Sinfin RC M
466 02:50:19 987 James Hankers M
467 02:50:22 932 Malcolm Atherton Ilkeston Running Club 40 M
468 02:50:24 871 Jo Harcombe Southwell Running Club 45 F
469 02:50:28 661 Bernard Jarvis Holme Pierrepont 60 M
470 02:50:31 496 Deb Daly Lincoln Wellington AC 45 F
471 02:50:32 824 Kristie Holroyd Lincoln and District Runners 35 F
472 02:50:34 574 Sarah Garford Hinckley RC 35 F
473 02:50:35 214 Richard Hick Team Derby Runner 40 M
474 02:50:49 887 Malc Gonnella North Derbyshire RC 60 M
475 02:50:51 20 Jude Glynn Bournville Harriers 45 F
476 02:50:54 677 Robert Jalland Charnwood AC 40 M
477 02:51:00 106 Rob Dymond Team Derby Runner 40 M
478 02:51:06 188 Amanda Barlow Derby Tri Club 35 F
479 02:51:06 187 Zoe Brady Derby Tri Club 35 F
480 02:51:14 340 Nicola Chamberlain Kimberley and District Strider 35 F
481 02:51:19 1039 Ben Birkett-Smith M
482 02:51:25 911 Chris Aulton Balanced Performance 40 M
483 02:51:28 627 Pritesh Patel M
484 02:51:41 1142 David Johnson Kenilworth Runners 50 M
485 02:51:43 94 Lisa Stone Fleckney and Kibworth RC 45 F
486 02:51:54 266 Kay Whitehead 35 F
487 02:52:00 1169 Nicola Howie 35 F
488 02:52:05 802 James Towey Massey Ferguson RC M
489 02:52:06 963 Mhairi Billington 45 F
490 02:52:07 1154 Peter Hill Spa Striders M
491 02:52:07 208 Jamie Harriman M
492 02:52:11 613 Sarah Richardson Bromsgrove and Redditch AC 45 F
493 02:52:12 127 Vicki Lowe Stilton Striders 45 F
494 02:52:13 1114 Abigail Arnott Stilton Striders 35 F
495 02:52:13 576 James Lacey M
496 02:52:16 776 Jason Green Ivanhoe Runners 40 M
497 02:52:21 996 Lee Robinson 40 M
498 02:52:27 644 Simon Kirk Ilkeston Running Club M
499 02:52:29 1063 Lisa Kirby 45 F
500 02:52:29 968 Mike Mcguinn M