2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2006

Position Time Number Name Club Age M/F
501 03:12:47 1697 Julie Neville Northbrook AC 45 F
502 03:12:57 1540 Steph Pandit Desford Striders 40 M
503 03:13:07 1419 Stuart Found 40 M
504 03:13:08 1415 Donald Robey Shelton Striders 50 M
505 03:13:26 1292 Kate Baxter F
506 03:13:49 1745 Derek Brailsford Saints & Sinners 60 M
507 03:14:00 1403 David Fennell 40 M
508 03:14:11 1333 Sheila Taylor Rugby & N'ampton 55 F
509 03:14:18 1099 Helen Sieracki 35 F
510 03:14:34 1109 Rod Chapman First Active 50 M
511 03:14:55 1511 Adrian Crowe 40 M
512 03:14:55 1100 Paul Holmes Long Eaton RC M
513 03:15:12 1343 Lin Farrow Harborough AC 45 F
514 03:15:13 1328 Sarah Henderson F
515 03:15:52 1611 Sue Baker 45 F
516 03:16:04 1502 Lynn Andrews Long Eaton RC 35 F
517 03:16:12 1752 Karen Brown Horsforth Harr 45 F
518 03:16:15 1320 Graeme Power Lakeside Lincoln 40 M
519 03:16:47 1706 Esher Davies F
520 03:16:47 1280 Helen Jeyes F
521 03:16:48 1160 Mark Robinson 40 M
522 03:17:08 1741 Graham Norton Oxford Uni P 50 M
523 03:17:19 1727 Elaine Rowley Washland Women 35 F
524 03:17:33 1309 Graham Garner OWLS 60 M
525 03:17:46 1454 Robert Bills 60 M
526 03:17:55 1411 Karen Leonard First Active 35 F
527 03:17:55 1418 Michael Wood First Active 40 M
528 03:18:01 1645 Emma Kingston F
529 03:18:07 1006 Jean Davies Ilkeston RC 45 F
530 03:18:07 1013 Paul Coe Ilkeston RC 40 M
531 03:18:11 1750 Anna Jones Hallamshire Harr F
532 03:18:12 1749 Sallie Temple Hallamshire Harr F
533 03:18:33 1498 Christine Elliott-Guest 25 F
534 03:18:36 1277 Paul Thomas Leighton Fun R 50 M
535 03:18:36 1627 Richard Dannatt Sleaford Strider M
536 03:18:45 1107 Jane Pithie Kenilworth R 45 F
537 03:18:47 1302 Jill Tugman Kenilworth R 35 F
538 03:18:53 1022 Linda Penman Long Eaton RC 35 F
539 03:18:53 1110 Diane Myatt Barrow Runners 35 F
540 03:19:31 1757 Chris Wright Peel RR 40 M
541 03:19:36 1296 Helen Manton Peel RR 35 F
542 03:19:44 1237 Alison Hollett Sheffield Tri 35 F
543 03:19:50 1284 David Greenwood M
544 03:20:04 1175 Barbara Bostock Long Eaton RC 45 F
545 03:20:18 1550 Tiffany Green 35 F
546 03:20:33 1140 Rebecca Govan Long Eaton RC F
547 03:20:38 1704 Nicola Webber Huntingdon RRC F
548 03:20:38 1667 Maureen Wickson Huntingdon RRC 35 F
549 03:20:41 1742 Rachel Sackin F
550 03:20:44 1681 Neil Robertson M
551 03:22:08 1087 John Simm Cannons RC 50 M
552 03:22:16 1592 Michael Fay M
553 03:22:40 1728 Graham Sheen Clowne RR 50 M
554 03:22:57 1567 Peter Thorburn Long Eaton RC 60 M
555 03:23:19 1410 Joanne Crilly Sinfin RC 35 F
556 03:23:20 1369 Peter Balmount Peel RR 40 M
557 03:23:32 1399 Andrea Hulett OWLS F
558 03:23:34 1678 Glenda Monson 45 F
559 03:23:48 1571 Johanna Roberts 35 F
560 03:23:51 1094 Lesley Keighley Northbrook AC 45 F
561 03:23:52 1669 Paul McKeeney Northbrook AC M
562 03:23:54 1091 Phil Hickling Bell Harp Hornet 50 M
563 03:24:02 1572 David Brewin M
564 03:24:35 1554 Kevin Larkin RSC M
565 03:25:00 1398 Paul Denny 50 M
566 03:25:01 1156 Pamela Lay RSC 55 F
567 03:25:10 1760 Julie Taylor F
568 03:25:21 1266 Andy Cowdrill M
569 03:26:06 1018 Steve Harris 40 M
570 03:26:44 1232 Paul Smith Kirk Hallam AC 40 M
571 03:27:19 1702 Ursula Ghaleb 45 F
572 03:27:33 1072 Andrea Talbot Sinfin RC 35 F
573 03:27:51 1016 Mandy Rodgers Washland Women 35 F
574 03:28:30 1185 Denise Wyllie S Derbyshire RR 35 F
575 03:28:41 1461 Henry Charles M
576 03:28:42 1653 Rory Brett M
577 03:29:25 1507 Susan Hardy 45 F
578 03:29:26 1508 Claire Hardy F
579 03:29:45 1634 Philip Woolerton M
580 03:30:42 1630 Alison Sturla Ivanhoe Runners F
581 03:30:49 1128 Peter Greenwood 50 M
582 03:31:19 1748 Deborah Bilham Barrow Runners 35 F
583 03:32:23 1233 Patricia Riches Sleaford Strider 55 F
584 03:33:02 1439 Charles Douglas 40 M
585 03:33:10 1066 Colleen Hammersley Chase Harr 45 F
586 03:34:58 1188 Zoe Garrod Harborough AC F
587 03:38:25 1367 Hannah Newman F
588 03:40:58 1251 Angela Smith RSC 45 F
589 03:42:12 1204 Elizabeth Painter F
590 03:42:13 1675 Richard Fernie 50 M
591 03:42:51 1672 Hazel Morgan 35 F
592 03:43:31 1246 Phillipa Morgan Wellingbro' & D 45 F
593 03:47:18 1182 Anne Child RSC F
594 03:47:29 1062 Ray Johnson Kimberley & Dist 70 M
595 03:48:15 1092 Sue Brown Saxilby RR 45 F
596 03:48:30 1102 Meryl Morton 55 F
597 03:49:15 1658 Carole Priestley OWLS 55 F
598 03:49:15 1659 Richard Priestley M
599 03:50:22 1183 Lisa Surrell Rolls Royce H 35 F
600 03:51:21 1646 Jim Aram Lakeside Lincoln M