2017 RACE: Sunday March 19th at 10:00am

Race Results

Race results for 2009

Position Time Number Name Club Age M/F
501 02:56:46 151 Sandy Gee Stainland Lions 40 M
502 02:57:33 965 Fiona Duffy 35 F
503 02:57:56 665 Ian Ashley Ilkeston RC 40 M
504 02:57:37 999 Coulson Clive Desford Striders 50 M
505 02:57:57 855 Dave Tilley Newark Athletics Club M
506 02:58:13 911 Jason Buchanan 40 M
507 02:57:58 148 Collin Franklin 40 M
508 02:57:38 723 Jamie Leake Wreake M
509 02:58:01 4 Y Twelvetree Totley AC 55 F
510 02:57:21 352 Michael McKinney M
511 02:58:28 904 Maggie Fenn 35 F
512 02:57:33 388 Marie Wilford Huncote Harriers AC 35 F
513 02:58:30 618 Des Farrington 40 M
514 02:58:16 416 David Baker N.O.T.F.A.S.T. RC 40 M
515 02:57:55 795 Rachel McLardie F
516 02:58:18 134 Sue Gardner Huncote Harriers AC 45 F
517 02:58:20 322 Phillip Wood 40 M
518 02:58:15 46 Ewan Ross M
519 02:58:15 45 Leigh Church M
520 02:58:51 495 Claire Oates 35 F
521 02:58:52 482 Karon Fackerell 35 F
522 02:58:30 225 Richard Durance Holme Pierrepont 50 M
523 02:58:31 224 Penny Durance Southwell Running Club 45 F
524 02:58:26 274 Gill Tugman Kenilworth Runners 35 F
525 02:58:40 249 Rebecca Taylor Newark Athletics Club F
526 02:58:53 523 Bev Clark Barnsley Harriers 35 F
527 02:58:29 211 Andrew Preston M
528 02:58:17 679 Alex Wheldon M
529 02:58:18 40 Bill Sheppard Long Eaton RC 50 M
530 02:58:50 885 Duncan Gray Wreake M
531 02:58:44 54 Trish Smith 35 F
532 02:59:19 777 Pat Coleman Bermuda Striders 40 M
533 02:59:26 846 Steve Adams Wellingborough and District AC 50 M
534 02:59:29 564 Louise Copson 35 F
535 02:59:34 874 James Silver M
536 02:58:54 162 Claire Tweed F
537 02:58:54 293 Steve Katon M
538 02:59:37 754 Julie Warner Shelton Striders 35 F
539 02:59:23 830 Andrew Preston Sleaford Striders M
540 02:59:16 483 Richard King Spa Striders M
541 02:59:53 232 Stuart Wright 40 M
542 02:59:51 250 Mick Hart Chase Harriers 50 M
543 02:59:53 670 Gill McGarry Hinckley RC 35 F
544 03:00:06 632 Jacky Reynolds Barrow Runners 35 F
545 02:59:34 643 Richard Wheatley 40 M
546 03:00:19 563 Andy Turlej M
547 03:00:12 273 Joanne Sowerby Droitwich 35 F
548 03:00:04 421 Gareth Wing North Derbyshire RC M
549 03:00:34 969 Louise O'Reilly 35 F
550 03:00:16 526 Melanie Bridgen Meynell Valley Hunters Triathl 35 F
551 03:00:11 131 Michael Curtis 40 M
552 03:00:27 731 Mandy Rodgers Washland Women Runners 35 F
553 03:00:19 876 Cy Talbot M
554 03:00:47 749 Graham Bushby Derwent Runners M
555 03:01:22 976 John Quinn Aldridge RC 60 M
556 03:00:56 704 David Cozens Hartsholme Runners 50 M
557 03:01:37 428 M Heather Mitchell Dewsbury Road Runners 55 F
558 03:01:32 272 Tim Andrews M
559 03:00:48 805 Andy Smith M
560 03:00:48 498 Simon Rowley M
561 03:01:26 361 John Ashover North Derbyshire RC 40 M
562 03:02:28 216 Bob Aird Barrow Runners 60 M
563 03:01:43 892 Andrew Richardson Desford Striders 40 M
564 03:01:34 954 Andrew Ropson Peel Road Runners M
565 03:01:49 328 James McMillan M
566 03:03:03 89 Paul Butler Aldridge RC 40 M
567 03:02:06 602 Hannah Wright F
568 03:02:51 802 John McCrone Rutland RC 40 M
569 03:02:35 871 Rachel Harvey Barrow Runners F
570 03:03:08 651 Julie Tillett Werrington Joggers 35 F
571 03:02:38 336 Mark Hastelow M
572 03:03:12 546 Paul Warner 40 M
573 03:03:15 102 Mark Robson Spa Striders 40 M
574 03:03:18 829 Ted Preston Sleaford Striders 50 M
575 03:03:07 152 Sanjay Agrawal 40 M
576 03:04:04 664 Nigel Bradley Ilkeston RC 40 M
577 03:03:27 359 David Crossman Sheffield Triathlon Club 50 M
578 03:03:20 29 Anthony Jeffs 40 M
579 03:04:00 967 Corinna Atkinson 35 F
580 03:04:06 533 John Sheil Sinfin RC M
581 03:03:24 504 Ian Wild 40 M
582 03:03:52 240 Jay O'Donnell Bournville Harriers M
583 03:03:38 648 Adrian Williamson Meynell Valley Hunters Triathl M
584 03:03:53 22 Steve Eaton 50 M
585 03:03:44 966 Catherine Sales F
586 03:04:26 796 Robert Garner 40 M
587 03:04:02 473 Sue Yendley BRJ RRC 35 F
588 03:04:35 803 Simon Miller M
589 03:04:16 239 Craig Cooke Cambridge and Coleridge M
590 03:04:36 364 Clare Palmer Wreake 35 F
591 03:05:08 860 Sarah Warden Wooton Road Runners 45 F
592 03:04:47 111 Michael Smith 40 M
593 03:04:48 851 Matt Watkins Whetstone Harriers M
594 03:05:08 178 John Hubbard 50 M
595 03:04:52 317 Sally Hicks Kenilworth Runners 45 F
596 03:04:38 521 Tom Rush M
597 03:05:24 879 David Herbert 40 M
598 03:05:39 752 Derek Jelley Shepshed RC M
599 03:05:45 532 Vicky Sims Sinfin RC F
600 03:05:18 467 Timothy Sturla Ivanhoe Runners M